• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Csak kattints rá, és olvasd el. Vagy olvasdel ezt az oldalt, és megkapod a választ. Amúgy működik 3 csővel is. És egy csővel is.
Olvastam és sajnos azt is írják, hogy a forgalmazó szerint nem használható így.
 
Sziasztok, Most építem újra az akváriumot. 100*50*50 250 literes. Mindenképpen növényes lesz. Érdemes ebben a fajta lámpában gondolkodni, vagy nézzek inkább komolyabbat?
 
Sziasztok, Most építem újra az akváriumot. 100*50*50 250 literes. Mindenképpen növényes lesz. Érdemes ebben a fajta lámpában gondolkodni, vagy nézzek inkább komolyabbat?
A 2x24w-os lámpa alapesetben 60-80 centi közötti akváriumokra találták ki. Tehát ezen tartományban lévő akváriumokra tudod ráültetni gyárilag, a 100 centi már túl hosszú. Persze ha házilag függesztve rakod fölé akkor úgy megoldható, de figyelj arra, hogy ez a lámpa nem fogja bevilágítani rendesen a medence széleit, ugyanis csak 60cm. Tehát ha teheted én mindenképp egy mérettel nagyobbat ajánlok (2*39). Ez hosszra már jó, de arról se feledkezzünk meg, hogy a cirka 80watt nem lesz túl combos a 250 liter víz felett, szóval simán bővíthető a négycsöves verzióra is. Minden attól függ, hogy mit szeretnél tartani és hogy mennyit enged a pénztárca ;)
 
A 2x24w-os lámpa alapesetben 60-80 centi közötti akváriumokra találták ki. Tehát ezen tartományban lévő akváriumokra tudod ráültetni gyárilag, a 100 centi már túl hosszú. Persze ha házilag függesztve rakod fölé akkor úgy megoldható, de figyelj arra, hogy ez a lámpa nem fogja bevilágítani rendesen a medence széleit, ugyanis csak 60cm. Tehát ha teheted én mindenképp egy mérettel nagyobbat ajánlok (2*39). Ez hosszra már jó, de arról se feledkezzünk meg, hogy a cirka 80watt nem lesz túl combos a 250 liter víz felett, szóval simán bővíthető a négycsöves verzióra is. Minden attól függ, hogy mit szeretnél tartani és hogy mennyit enged a pénztárca ;)
Szia. köszi. Persze a nagyobbat gondoltam én is. Az előző világításom is két csöves volt. Na sokat nem ért, csak épp hogy hangulat világítás jellegű volt :) Igazából ár érték arányban gondoltam, hogy megfelelő lenne ez a márka.
 
Szia. köszi. Persze a nagyobbat gondoltam én is. Az előző világításom is két csöves volt. Na sokat nem ért, csak épp hogy hangulat világítás jellegű volt :) Igazából ár érték arányban gondoltam, hogy megfelelő lenne ez a márka.
Nagyobbakkal még nem volt szerencsém Illetve HQI-vel sem, de @BlackOut hozzászólósából sok jót nem szűrtem le. Én a 2*24et 64 liter felett használom és néha elégnek érzem néha nem, de perpill nem panaszkodom.
 
Nekem is 100*50*50es akvárium felett volt/van. Ár érték arányban jó választás, megjelenése kultúrált, de ha lehetőséged van rá, tegyél oda még 2*39 wattot ebből a lámpából, vagy gyúrj egy jófajta ATI lámpára. De ez már offtopic.
 
Nekem is 100*50*50es akvárium felett volt/van. Ár érték arányban jó választás, megjelenése kultúrált, de ha lehetőséged van rá, tegyél oda még 2*39 wattot ebből a lámpából, vagy gyúrj egy jófajta ATI lámpára. De ez már offtopic.
Kezdésnek megpróbáljuk.. Aztán elkezdek lottózni :)
 
Helo, hol tudok venni csőtartóclipset dual odyssea világításba? Sajnos eltört.3ca02b4463ba5d5b4f18b8f0ac1f78f5.jpg

Tapatalkkal küldve az én HAMMER eszközömről
 
Sziasztok! Akik függesztik a kétcsöves lámpát: hogyan oldottátok meg? @rollreich, Te mintha oldalt a rácson vezetted volna át a drótot, de a képeiden nem látom tisztán, ...más neve nem ugrik be.
 
Sziasztok! Akik függesztik a kétcsöves lámpát: hogyan oldottátok meg? @rollreich, Te mintha oldalt a rácson vezetted volna át a drótot, de a képeiden nem látom tisztán, ...más neve nem ugrik be.
Pl a tartólábak hejére be tudsz hajtani pici szemes csavarokat. Vagy átfúrod a tetejét, vagy a rácson átfűzve, mint Rolandnál. :) A régebbi naplóit nézd át. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Akik függesztik a kétcsöves lámpát: hogyan oldottátok meg? @rollreich, Te mintha oldalt a rácson vezetted volna át a drótot, de a képeiden nem látom tisztán, ...más neve nem ugrik be.
Szia! Én átfúrtam a lámpa közepén futó két merevítő lemez között, és ahol a sodronyt vettem boltban, ott adtak hozzá valami olyan kötőelemet, amin át kell fűzni a sodronyt, és csak kombinált fogóval össze kell nyomni. Nem tudom mi a neve, kb. 10 Ft. A biztonság kedvéért csináltam rá egy hurkot, és 2x fűztem át, nehogy kicsússzon. Simán elfér a lámpában, annyi, hogy ott 1x1 cm-t az a belső alu fényvisszaverőt is ki kell vágni. Azóta is tartja a 2x54W-ost :)
 
Back
Oldal tetejére