• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Azt is meg lehet oldani minden további nélkül.
Próbáltam neked lerajzolni, a lámpa hossza valahogy 60cm körül van, neked a lábakat kell beljebb vinned, hogy 45cm-es távolságban fel tudd ültetni az üvegre.

o2fs65msc6eaccur4nuf.jpg
Köszi. Azt hiszem, ez a lámpa túl széles lenne nekem :) Így a rajz alapján meg főleg nem tetszene, hogy túllóg az akin majdnem 10-10 cm-t. Keresek más megoldást.
 
Sziasztok!
Ezt a lámpát lehet függeszteni?
A 4x24 W-os fénycsőből ki lehet egyet kapcsolni? Nekem csak 3-ra lenne szükséges low-techben.
 
Srácok ,működik a lámpa egy csővel is????Ki tudom tekerni az egyiket ,ugy hogy a másik működjön,vagy csak párosban üzemel???Köszi
 
a legutolsó hozzászólásban van a válasz a kérdésedre, még keresni se kell
Köszi Tomi a választ ,de nem egyértelmű,mert a topic a 2*24-es lámpáról szól ,ti meg a 4*24-est említitek.Nekem a 2*24-esben kellene egyet kiiktatni ,kérdés működne e a másik
szerk:nem lustaságból kérdezem ,csak addig nem akartam szétszedni ,amíg ki nem derül itt,hátha van valakinek tapasztalata erre vonatkozóan
 
Köszi Tomi a választ ,de nem egyértelmű,mert a topic a 2*24-es lámpáról szól ,ti meg a 4*24-est említitek.Nekem a 2*24-esben kellene egyet kiiktatni ,kérdés működne e a másik
A ket lampa kozt semmilyen technikai kulonbseg nincs a 4 csoves olyan mintha 2 db 2 csoves lenne kulon trafoja van
 
Köszi Tomi a választ ,de nem egyértelmű,mert a topic a 2*24-es lámpáról szól ,ti meg a 4*24-est említitek.Nekem a 2*24-esben kellene egyet kiiktatni ,kérdés működne e a másik
szerk:nem lustaságból kérdezem ,csak addig nem akartam szétszedni ,amíg ki nem derül itt,hátha van valakinek tapasztalata erre vonatkozóan

Ez nekem is jól jött ;)
 
Írtam a Magyarországi forgalmazónak, hogy lehet e a lámpát kevesebb fénycsővel használni. Ők azt mondták, hogy nem működik. Én mondtam, hogy ahonnan vettem ott az összes akvárium felett egy fénycsővel mennek évek óta, és semmi baja egyiknek sem , de mivel elég drágák a fénycsövek és én nem szeretném ha idő előtt kiégnének így gondoltam megkérdezem a forgalmazót.
Megnézték ők is , vissza is hívtak és azt mondták valóban működik a lámpa egy csővel is, de azt mondták, hogy ez nem lehetséges. /ilyen nincs és mégis van! :) /
Tehát a hivatalos álláspont az, hogy nem is működik egy csővel, gyakorlatilag a legnagyobb szegedi bolt is egy csővel használják évek óta, hibátlanul, több akvárium felett.
 
Az ebbe a lámpábba való csövek egy év után mennyit veszítenek az fényerejükből? Miért nem használunk egy évnél régebbi fénycsövet?
 
Az ebbe a lámpábba való csövek egy év után mennyit veszítenek az fényerejükből? Miért nem használunk egy évnél régebbi fénycsövet?
Nem csak fényerő csökkenés van, de a spektruma is elmászik, ezért érdemes cserélni a csöveket évente, mert egyre kevésbé felel meg a növényeknek.
 
Sziasztok!

Véleményeteket illetve tapasztalataitokat szeretném kikérni, hogy ezt a lámpát hány centire szoktátok az akvárium fölé lógatni? Jelenleg a hirsutám kicsit zöld algás és arra gyanakszom, hogy a közeli világítás miatt van. Két hét múlva tervezem átépíteni az akváriumot és szeretnék felkészült lenni :) Ott majd az akvárium elejénél 5 cm hátul viszont magasra emelten lesz a talaj. Előre HC cubát tervezek illetve parvulát, Seiryu kövekkel mindenhol, háttérben aci, blyxa, többek között...
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Véleményeteket illetve tapasztalataitokat szeretném kikérni, hogy ezt a lámpát hány centire szoktátok az akvárium fölé lógatni? Jelenleg a hirsutám kicsit zöld algás és arra gyanakszom, hogy a közeli világítás miatt van. Két hét múlva tervezem átépíteni az akváriumot és szeretnék felkészült lenni :) Ott majd az akvárium elejénél 5 cm hátul viszont magasra emelten lesz a talaj. Előre HC cubát tervezek illetve parvulát, Seiryu kövekkel mindenhol, háttérben aci, blyxa, többek között...
Előre is köszönöm a segítséget!
Kezd 20-25 cm-el ,aztán ki fogod tapasztalni mi a megfelelő magasság.;)
 
Back
Oldal tetejére