• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Még annyi,hogy olvastam valakinek sikerült eltörni valami müanyag alkatrészt a cső cserénél.
Mire figyeljek,hogy ne járjak így?
Vagy nem bonyolult és csak a plexi lapot kihúzom és a csövet el kell fordítani?

Olvasom én is sok helyen, hogy eltörik a cső rögzítő műanyag.
A megoldás szerintem nagyon egyszerű: az oldalát le lehet venni, 4 csavar fogja. Sokkal könnyebb a csatlakozókat is lehúzni, illetve a csöveket is szépen ki lehet csúsztatni anélkül, hogy a rögzítőket feszíteni kellene.
 
Sziasztok!
Megérettek a cserére a Quad 2x24 W-os lámpám fénycsövei.
Érdemes mind a kettőt Sylviana Daylight-ra cserélni, annyira nem ragaszkodom a lilás fényhez.
 
Miota mennek a csovek? Nekem az eredeti csovek 8 honapig mentek es lecsereltem osram T5 HO F24W/865 daylight 6500 k re most 10 honapja megy en is most gondolkodok a lecserelesen az egyiket sylvania groluxra masik marad olyan mint eddig volt de nem tudom kicsavarni a vegen a lemezt , mar mindent megprobaltam .Viktoreknal lattam ugyanilyen W/literrel mukodo gyonyoru akvariumot .
 
Nagyjából 9-10 hónapot mentek nálam. Mit tapasztaltál, amikor mind a 2-t daylight-ra cserélted?
Ha kihúzod a plexi burkolatot úgy is ki tudod pattintani a foglalatból.
 
A gyári csöveket érdemes élből cserélni, mert nagyon gyengék még egy 1000 forintos csőhöz képest is.
 
Szerintem egy darabig uj volt de nem volt az igazi azert akarom az egyiket grokuxra cserelni. A plexi tartot mar az egyiket eltortem a hotol nem marad rugalmas es konnyen eltorik.
 
Ha kihúzod a plexi burkolatot úgy is ki tudod pattintani a foglalatból.

Igen, de hajlamosak a csőtartó pöckök letörni, erre figyelj! Ezért ajánlott inkább a lámpatest végét lecsavarozni és kihúzni a csöveket. Nekem már az első cserénél lepattant egy fél pöcök.

nem tudom kicsavarni a vegen a lemezt

Egy bitkészletes csavarhúzó nagy segítség!

Célravezető a 2x24 w-os daylight felállás?

Igen, én is a 2 db 6500 K-es felállást kedvelem.
 
Teljes mértékben. Bár, ha szeretnél szép vörös növényeket, akkor mehet bele egy jó minőségű plant cső, de sokan használjuk probléma mentesen 2db 6500K-s csővel.[/Q

Köszönöm!
Még egy kérdés: A lámpa jelenleg kb 3-4 cm-re van a víz fölött. Meg kellett hajlítanom a lábakat, mert gyárilag nem passzoltak.
Az üvegen van pont algám és a redmoor felső ágán egy kis ecset, ami közel van a vízfelszínhez. Ha feljebb emelem a világítást az orvosolja?
 
Köszönöm!
Még egy kérdés: A lámpa jelenleg kb 3-4 cm-re van a víz fölött. Meg kellett hajlítanom a lábakat, mert gyárilag nem passzoltak.
Az üvegen van pont algám és a redmoor felső ágán egy kis ecset, ami közel van a vízfelszínhez. Ha feljebb emelem a világítást az orvosolja?
ez már nem kimondottan a lámpához kapcsolódó kérdés, szerintem inkább a naplódban kérdezz rá, vagy az algás topicban, meg kellene több infó az akváról, mert így sok minden okozhatja.
 
Sziasztok !
Megtudja nekem valaki mondani,hogy az Odyssea lámpa ledjei adapterrel működnek? Ha igen milyen paraméterei vannak az adapternek.
Köszönöm a válaszokat.
 
Fel lehet valahogy tenni a gyári lábakkal egy 2*24W-os quad lámpát 45 cm széles akváriumra? (45*30*30). Vagy csak függesztve?
 
Fel lehet valahogy tenni a gyári lábakkal egy 2*24W-os quad lámpát 45 cm széles akváriumra? (45*30*30). Vagy csak függesztve?
Talán lesz valaki, aki már próbálta, én még nem, de többször láttam már, hogy a kihúzható lábakat össze-vissza hajlítgatták a tulajdonosok és úgy végül rá lehet ültetni 45 centire is biztosan. Mivel elég sokat lehet oldalanként kihúzni ezért van mozgástér bőven, ha a hajlítás mellett döntesz. (én félnék a hajlítástól amúgy:)
 
Talán lesz valaki, aki már próbálta, én még nem, de többször láttam már, hogy a kihúzható lábakat össze-vissza hajlítgatták a tulajdonosok és úgy végül rá lehet ültetni 45 centire is biztosan. Mivel elég sokat lehet oldalanként kihúzni ezért van mozgástér bőven, ha a hajlítás mellett döntesz. (én félnék a hajlítástól amúgy:)
Nekem van 2 ilyen lámpám, amiket használtan vettem. A lábait vissza hajtottam és meghajtottam ott, ahol nekem jó volt, hogy magasabbra kerüljön az akváriumtól. Egy satuban simán meg lehet hajtani. Volt olyan, amit 2-3x is hajtottam pontot, mert ellentétes irányba sikerült hajtonom (megzavartak és elforgattam véletlenül :) ).
 
Nekem van 2 ilyen lámpám, amiket használtan vettem. A lábait vissza hajtottam és meghajtottam ott, ahol nekem jó volt, hogy magasabbra kerüljön az akváriumtól. Egy satuban simán meg lehet hajtani. Volt olyan, amit 2-3x is hajtottam pontot, mert ellentétes irányba sikerült hajtonom (megzavartak és elforgattam véletlenül :) ).
Én is így hajlítottam meg, még a festés sem sérült. ;)
 
Hajlított lábbal is stabilan áll? Tudsz egy fotót csatolni? :)
Nekem azért kellett hajlítani, mert gyárilag így kaptam és nem volt jó a 60cm széles akváriumra:

52srnz5gjxfnjwpbuz5l.jpg

Hajlítás után ilyen lett, csak kicsit magasabbra hagytam:

mr9rhzupdx7242hzo0ti.jpg

Abszolút stabil, majd du csatolok képet a sajátról.
 
Nekem azért kellett hajlítani, mert gyárilag így kaptam és nem volt jó a 60cm széles akváriumra:

52srnz5gjxfnjwpbuz5l.jpg

Hajlítás után ilyen lett, csak kicsit magasabbra hagytam:

mr9rhzupdx7242hzo0ti.jpg

Abszolút stabil, majd du csatolok képet a sajátról.
Köszi, nekem viszont 45cm szélesre kéne meghajlítani, azt egyelőre nem látom. hogy ebből hogyan tudom kihozni :)
 
Köszi, nekem viszont 45cm szélesre kéne meghajlítani, azt egyelőre nem látom. hogy ebből hogyan tudom kihozni :)
Azt is meg lehet oldani minden további nélkül.
Próbáltam neked lerajzolni, a lámpa hossza valahogy 60cm körül van, neked a lábakat kell beljebb vinned, hogy 45cm-es távolságban fel tudd ültetni az üvegre.

o2fs65msc6eaccur4nuf.jpg
 
Back
Oldal tetejére