• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Cs. Géza

Főkertész
Még annyi,hogy olvastam valakinek sikerült eltörni valami müanyag alkatrészt a cső cserénél.
Mire figyeljek,hogy ne járjak így?
Vagy nem bonyolult és csak a plexi lapot kihúzom és a csövet el kell fordítani?
Olvasom én is sok helyen, hogy eltörik a cső rögzítő műanyag.
A megoldás szerintem nagyon egyszerű: az oldalát le lehet venni, 4 csavar fogja. Sokkal könnyebb a csatlakozókat is lehúzni, illetve a csöveket is szépen ki lehet csúsztatni anélkül, hogy a rögzítőket feszíteni kellene.

szgabesz

Főkertész
Sziasztok!
Megérettek a cserére a Quad 2x24 W-os lámpám fénycsövei.
Érdemes mind a kettőt Sylviana Daylight-ra cserélni, annyira nem ragaszkodom a lilás fényhez.

Izabella

Kertész szaki
Miota mennek a csovek? Nekem az eredeti csovek 8 honapig mentek es lecsereltem osram T5 HO F24W/865 daylight 6500 k re most 10 honapja megy en is most gondolkodok a lecserelesen az egyiket sylvania groluxra masik marad olyan mint eddig volt de nem tudom kicsavarni a vegen a lemezt , mar mindent megprobaltam .Viktoreknal lattam ugyanilyen W/literrel mukodo gyonyoru akvariumot .

szgabesz

Főkertész
Nagyjából 9-10 hónapot mentek nálam. Mit tapasztaltál, amikor mind a 2-t daylight-ra cserélted?
Ha kihúzod a plexi burkolatot úgy is ki tudod pattintani a foglalatból.

Izabella

Kertész szaki
Szerintem egy darabig uj volt de nem volt az igazi azert akarom az egyiket grokuxra cserelni. A plexi tartot mar az egyiket eltortem a hotol nem marad rugalmas es konnyen eltorik.

Lilla

Főkertész
Ha kihúzod a plexi burkolatot úgy is ki tudod pattintani a foglalatból.
Igen, de hajlamosak a csőtartó pöckök letörni, erre figyelj! Ezért ajánlott inkább a lámpatest végét lecsavarozni és kihúzni a csöveket. Nekem már az első cserénél lepattant egy fél pöcök.

nem tudom kicsavarni a vegen a lemezt
Egy bitkészletes csavarhúzó nagy segítség!

Célravezető a 2x24 w-os daylight felállás?
Igen, én is a 2 db 6500 K-es felállást kedvelem.

szgabesz

Főkertész
Teljes mértékben. Bár, ha szeretnél szép vörös növényeket, akkor mehet bele egy jó minőségű plant cső, de sokan használjuk probléma mentesen 2db 6500K-s csővel.[/Q
Köszönöm!
Még egy kérdés: A lámpa jelenleg kb 3-4 cm-re van a víz fölött. Meg kellett hajlítanom a lábakat, mert gyárilag nem passzoltak.
Az üvegen van pont algám és a redmoor felső ágán egy kis ecset, ami közel van a vízfelszínhez. Ha feljebb emelem a világítást az orvosolja?

Molroth

Legenda
Köszönöm!
Még egy kérdés: A lámpa jelenleg kb 3-4 cm-re van a víz fölött. Meg kellett hajlítanom a lábakat, mert gyárilag nem passzoltak.
Az üvegen van pont algám és a redmoor felső ágán egy kis ecset, ami közel van a vízfelszínhez. Ha feljebb emelem a világítást az orvosolja?
ez már nem kimondottan a lámpához kapcsolódó kérdés, szerintem inkább a naplódban kérdezz rá, vagy az algás topicban, meg kellene több infó az akváról, mert így sok minden okozhatja.

gondajoci

Kertész tanonc
Sziasztok !
Megtudja nekem valaki mondani,hogy az Odyssea lámpa ledjei adapterrel működnek? Ha igen milyen paraméterei vannak az adapternek.
Köszönöm a válaszokat.

pepe0419

VIP kertész
Fel lehet valahogy tenni a gyári lábakkal egy 2*24W-os quad lámpát 45 cm széles akváriumra? (45*30*30). Vagy csak függesztve?

daszabo

Főkertész
Fel lehet valahogy tenni a gyári lábakkal egy 2*24W-os quad lámpát 45 cm széles akváriumra? (45*30*30). Vagy csak függesztve?
Talán lesz valaki, aki már próbálta, én még nem, de többször láttam már, hogy a kihúzható lábakat össze-vissza hajlítgatták a tulajdonosok és úgy végül rá lehet ültetni 45 centire is biztosan. Mivel elég sokat lehet oldalanként kihúzni ezért van mozgástér bőven, ha a hajlítás mellett döntesz. (én félnék a hajlítástól amúgy:)

ilk.balazs

Főkertész
Talán lesz valaki, aki már próbálta, én még nem, de többször láttam már, hogy a kihúzható lábakat össze-vissza hajlítgatták a tulajdonosok és úgy végül rá lehet ültetni 45 centire is biztosan. Mivel elég sokat lehet oldalanként kihúzni ezért van mozgástér bőven, ha a hajlítás mellett döntesz. (én félnék a hajlítástól amúgy:)
Nekem van 2 ilyen lámpám, amiket használtan vettem. A lábait vissza hajtottam és meghajtottam ott, ahol nekem jó volt, hogy magasabbra kerüljön az akváriumtól. Egy satuban simán meg lehet hajtani. Volt olyan, amit 2-3x is hajtottam pontot, mert ellentétes irányba sikerült hajtonom (megzavartak és elforgattam véletlenül :) ).

szgabesz

Főkertész
Nekem van 2 ilyen lámpám, amiket használtan vettem. A lábait vissza hajtottam és meghajtottam ott, ahol nekem jó volt, hogy magasabbra kerüljön az akváriumtól. Egy satuban simán meg lehet hajtani. Volt olyan, amit 2-3x is hajtottam pontot, mert ellentétes irányba sikerült hajtonom (megzavartak és elforgattam véletlenül :) ).
Én is így hajlítottam meg, még a festés sem sérült. ;)

szgabesz

Főkertész
Hajlított lábbal is stabilan áll? Tudsz egy fotót csatolni? :)
Nekem azért kellett hajlítani, mert gyárilag így kaptam és nem volt jó a 60cm széles akváriumra:

Hajlítás után ilyen lett, csak kicsit magasabbra hagytam:

Abszolút stabil, majd du csatolok képet a sajátról.

pepe0419

VIP kertész
Nekem azért kellett hajlítani, mert gyárilag így kaptam és nem volt jó a 60cm széles akváriumra:

Hajlítás után ilyen lett, csak kicsit magasabbra hagytam:

Abszolút stabil, majd du csatolok képet a sajátról.
Köszi, nekem viszont 45cm szélesre kéne meghajlítani, azt egyelőre nem látom. hogy ebből hogyan tudom kihozni :)

szgabesz

Főkertész
Köszi, nekem viszont 45cm szélesre kéne meghajlítani, azt egyelőre nem látom. hogy ebből hogyan tudom kihozni :)
Azt is meg lehet oldani minden további nélkül.
Próbáltam neked lerajzolni, a lámpa hossza valahogy 60cm körül van, neked a lábakat kell beljebb vinned, hogy 45cm-es távolságban fel tudd ültetni az üvegre.

Oldal tetejére