• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Odyessa Quad T5 2x24w 6500K [Megoldás a első hsz.-ben!]

Valaki meg tudná mondani, hogy ezt a lámpát egy fénycsővel lehet e használni? /bár nekem nem pont ez van hanem az 2X 54 wattos de ez most lényegtelen/
 
Valaki meg tudná mondani, hogy ezt a lámpát egy fénycsővel lehet e használni? /bár nekem nem pont ez van hanem az 2X 54 wattos de ez most lényegtelen/
kivenni nem tudod a csövet, én anno úgy használtam a 4x24-et 3 csővel, hogy alufóliába tekertem a negyediket, semmi gond nem volt vele
 
Ez érintkezőjét le tudom húzni. Valami nem kerek a lámpával lehet vissza kellene vinnem. Ha egy cső kap áramot akkor 54 watt a fogyasztás ha kettő akkor meg már csak 80watt a 108 helyett és sokkal sárgásabb is a 6500K-s csövek fénye. Nem tudom, hogy ez garanciális probláma lehet e.
Egy csővel szinte úgy világít mint kettővel.
 
Ez érintkezőjét le tudom húzni. Valami nem kerek a lámpával lehet vissza kellene vinnem. Ha egy cső kap áramot akkor 54 watt a fogyasztás ha kettő akkor meg már csak 80watt a 108 helyett és sokkal sárgásabb is a 6500K-s csövek fénye. Nem tudom, hogy ez garanciális probláma lehet e.
Egy csővel szinte úgy világít mint kettővel.
Hozd be, hátha trafó probléma, azt le tudjuk ellenőrizni, viszont ha a csövekkel van gond, arra nincs garancia.
 
GA-s Odyssea T5 2x24w -os lámpába érdemes a gyári csöveket kicserélni?
Ha igen akkor mindkettőt vagy csak a növényeset?
 
Melyik benne a novenyes?
Mert amit en vettem a GA-ban, abban ket teljesen egyforma 6500-os cso volt \ van.
 
A legutóbbi szállítmányban már két 6500as csővel érkeztek a lámpák, csak még nem volt időnk javítani a leírásokat a webshopban.
 
A növényes csőnek élettani hatása nincs a növényekre, csak az emberi szem számára emeli ki a vöröses/kékes színeket, így a vörös növényekét és a színes halakét. Mi nem használunk növényes csövet, csak ha sok a vörös növény az akváriumban.
 
Ha minden igaz a mostani lámpáinkban így vannak fénycsövek:

2X24: 2db 6500K fénycső
2X39: 2db 6500K fénycső
4X24: 4db 6500K fénycső
4X39: 4db 6500K fénycső

A weben javítjuk az infókat. Állandóan variál a gyártó. Grrr.
 
Ha piros színeket akarunk kiemelni akkor a Grolux is jó, 8500 K ha minden igaz
nekem az van a növényes cső helyett.
 
Még annyi,hogy olvastam valakinek sikerült eltörni valami müanyag alkatrészt a cső cserénél.
Mire figyeljek,hogy ne járjak így?
Vagy nem bonyolult és csak a plexi lapot kihúzom és a csövet el kell fordítani?
 
Még annyi,hogy olvastam valakinek sikerült eltörni valami müanyag alkatrészt a cső cserénél.
Mire figyeljek,hogy ne járjak így?
Vagy nem bonyolult és csak a plexi lapot kihúzom és a csövet el kell fordítani?

A cső tartó clips az ami el tud törni idővel.
Minden műanyag fárad. A gyenguszabbak meg már eleve fáradtabbak :LOL::ROFLMAO::ROFLMAO:

Nade! A clips maga nem egy vészes költség. És ma már könnyen tudod pótolni pl nálunk is. Talán 390 az ára vagy valami hasonló.

Arra figyelj, hogy a foglalatba ne törd bele a csövet. Csak finoman.
Jah igen! És ha minden csövet kiveszel baromira figyelj rá, hogy a csövek végein ugyanolyan színű kábeles foglalatok legyenek a visszaszerelésnél! (drótok színe ugyanaz legyen) Különben leterheled a trafót ami pikk pakk megadja magát.
 
Back
Oldal tetejére