• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ocean Free SurfClear - felszínleszívó, skimmer

skillet

Tapasztalt kertész
Sikerült beszereznem egy Ocean Free SurfClear felszínleszívót, ami terveim szerint az eheim 350-et fogja váltani.
megpróbálom leírni a tapasztalatokat, hátha más is szemet vet erre a szkimmerre.
ITT van róla egy hivatalos youtube video.

12374772_514267055412378_791123769265135827_o.jpg
ez volt a csomagban. a minőség kellemes. talán nem egy eheim, de minden passzol a helyére.
a cég Szingapúri, Maláj, vagy Kínai? passz :) ennek majd utánajár, akit igazán érdekel.
maga a leszívó, kicsit szétkapva:
12377953_514267112079039_5884777990300990191_o.jpg
12357021_514267145412369_3900236659296181496_o.jpg
a motor ezt tudja. 0.6m emelés, 200liter óránként, 3watt fogyasztás mellett.
ha minden igaz, kompatibilis az ebayes pumpákkal. persze a külső méreteknek meg kell egyezzenek, hogy a pumpa beférjen a szkimmer vázába, de elméletileg a "csatlakozója" ugyanaz. hogy nagyobb teljesítményű is befér-e, azt nem tudom, de nem tartom kizártnak.
1097165_514267148745702_615357422169020608_o.jpg

az én egyik nagy nyűgöm az volt a Eheim Skim 350-nel, hogy mókolni kellett a lelkét, a befolyó részt, hogy ne szippantsa be a kisebb halakat. itt ezt egy külön feltéttel oldották meg. akinek erre nincsen szüksége, leszedheti.
1074314_514267108745706_1107137374718165474_o.jpg

az áramlás erősségének állításához, nem kell a vízben pancsolni, a befolyó részt kell elfordítani a két jelölés között.
12375076_514267098745707_9175918972177181697_o.jpg

itt is hasonló módon van megoldva a kábel csíptetés, mint a Eheim Skim 350-nél.
12374755_514267048745712_3987523646459257199_o.jpg

a dolgok nagyja látszik a videón is. a szivacs könnyen kiszedhető, tisztítható.
a motor nagyon halk, nálam a teljesítmény is megfelelő a 30x100-as vízfelszínre, így csak erről tudok nyilatkozni.
de gyanítom, egy forgatott vízfelszínnél, jól megválasztott helyen simán lekezeli azt a vizet, amit egy Eheim Skim 350.
én úgy látom, hogy okos, átgondolt konstrukció. gondolom az eheim leszívója után érkezett ez a kínai csoda, figyelembe véve a 350-ről a visszajelzéseket, itt-ott ügyesen változtattak, nem sima koppintás :)
ha valakit érdekel bármi a "szűrővel" kapcsolatosan, az kérdezzen.
remélem sokáig jó szolgálatot fog tenni nálam, mert már most megkedveltem :)
 
SZia,

nekem egy-két aprocska kérdésem lenne:
- mennyibe kerül?
- mi szól a 350 ellen, mert kinézetre pont ugyanazt tudja, ugyanugy néz ki, és az eheim skimmer pont nem a drága cuccok kategóriába esik (szerintem)
 
SZia,

nekem egy-két aprocska kérdésem lenne:
- mennyibe kerül?
- mi szól a 350 ellen, mert kinézetre pont ugyanazt tudja, ugyanugy néz ki, és az eheim skimmer pont nem a drága cuccok kategóriába esik (szerintem)

itthon két helyen találtam, egyiknél valami 13 ezer lett volna, másiknál pedig 6527ft, így utóbbinál meg is rendeltem.
a Eheim Skim 350 topikjában nagyjából leírtam, de akkor ide is levésem, hogy mi is vele a nyűgöm.
1. nem tetszik, hogy akkora beömlő nyílásai vannak. a kisebb halakat és garnélákat simán csapdázza. a net tele van megoldásokkal erre, háló be is vált, de nekem már fura, hogy ilyesmivel kelljen tökölni, egy ekkora névnél pláne, mint az eheim.
2. szerintem sokat fogyaszt. de ezt csak halkan jegyzem meg, egyrészt mert ez a ketyere sem jön ki kevesebből, másrészt meg mert nem biztos, hogy jól mondom... de egy 50 centis emeléshez, 300 liter/ órához nem tudom, mire kell az 5watt. feléből ki kellene ezeket hozni. tudom, nem nagy kaland a villanyszámlában... szóval ezen lendüljünk is túl, ezt nem szeretném taglalni.
3. az áramlás erősségének állításához be kell nyúlni a vízbe. ráadásul, ha a baloldalon van a szkimmer, ahogy nálam is, akkor nem lehet rálátni az állító csúszkára és mehet a tapogatózás. nem tetszik. félreértés ne essék, minden nap az akiban turkálok... de akkor is. ha meg lehet oldani valahogy így, mint az ocean free tette, akkor... :)
4. a szivacs pucolása körülményes. a surfclear-nél ez sokkal egyszerűbb.
5. ki kell kapcsolni, ha etetés van. a surfclearnél csak ki kell emelni és elfordítani a pipát.
6. nagyon nem mindegy, hova rakjuk az akiban, hiszen, ha rossz helyre megy, az áramlásunk ellen dolgozik. de ez nem mindenkinél hátrány. van, akinek kimondottan jól jön egy kis plusz áramlás.
nem tudom, nagyjából ennyi. kis idő után pici szorulást is éreztem a pipán, de passz. vízkő? vagy nem tudom. de az is lehet, hogy az ocean free cucca is így fog viselkedni. erre még nem tudok mondani semmit. amúgy, ha meglesed a videót, akkor azonnal lehet észlelni a különbségeket.
minden esetre átgondoltabbnak érzem ezt a szkimmert, mint a Eheim Skim 350. de sokaknál bevált az eheim szűrője! aláírom, hogy jó cucc... nekem mégsem lett a szívem csücske. ez van :)
 
Utoljára módosított:
Az Interzoon néztem 2 éve. Akkor jelent meg. Gondolkodtunk is hogy hozzuk, de nekem nagyon műanyagnak tűnt. A praktikus megoldások mint a védő vagy a csavaros szabályzó érdekes volt. De már akkor is magasabb volt a javasolt eladási ár így kiesett a termék.

Kíváncsi leszek a tartós üzemre.

Jövőév májusában ismét Interzoo remélem hasonlóan sok izgalmas dolgot látunk majd :)
 
Nekem az a garnélavédő a tetején ami nagy pozitívum ;):)
Gondolom mindenkinek van valami, ami tetszik benne a Eheim Skim 350-hez képest... neked épp ez. Ez bizony nekem is. Nem hülyeség.
Garnélák nekem ugyan nincsenek, de kisebb halak akadnak. Köztük gyagyás dániók is, meg kuhlikuhlik.
A Eheim Skim 350-nél én EZT a megoldást használtam. Jól működött.
A többi apróság is jó dolog amúgy, ahogy Viktor is említette.
Talán az eheim is kihoz majd egy fészliftes skimmert, de addig is nekem ez tökéletesen megteszi... ha meg nem kotlik. :)
 
5. ki kell kapcsolni, ha etetés van. a surfclearnél csak ki kell emelni és elfordítani a pipát.
Páran szerintem ezt megoldottuk egy kis elektronika segítségével, ami ilyenkor a szűrőt is leállítja x időre (nekem még a CO2-t is ;))
De takarítani én sem szeretem a 350-est, olyan érzés mintha szét akarnám törni ;)
 
Utoljára módosított:
Páran szerintem ezt megoldottuk egy kis elektronika segítségével, ami ilyenkor a szűrőt is leállítja x időre (nekem még a CO2-t is ;))
Nálam is egy időkapcsolóra van kötve. Lehetne úgy beállítani, hogy délelőtt 10-től mondjuk negyed órára ne menjen. Akkor van nálam villany felkapcs, etetés, tápozás. :) szóval persze, megoldható... minden megoldható. De biztosan van, akinek ez a kis fícsőr jól jön :) + pont. Ennyi.
 
Nálam is egy időkapcsolóra van kötve. Lehetne úgy beállítani, hogy délelőtt 10-től mondjuk negyed órára ne menjen. Akkor van nálam villany felkapcs, etetés, tápozás. :) szóval persze, megoldható... minden megoldható. De biztosan van, akinek ez a kis fícsőr jól jön :) + pont. Ennyi.
Többünknél ez gombnyomásos, időkapcsolós megoldással megy. Nálam ilyenkor 2 percre lekapcsol a szűrő, felszínleszívó, és a CO2 is, majd utána magától elindul. ez utóbbi csak azért, mert mikor külső reaktor volt a rendszeren, az feltelik ilyenkor gázzal. Előnye, hogy nem hordja szét a kaját mindenhova az akváriumban. Na és persze a felszínleszívó sem szívja be ;)
 
Érdekes termék! Kiváncsi vagyok a tapasztalatodra.

Mivel én a rendeltetésének megfelelően használom, így nálam reggel megy 5 percet meg este 5 percet, így még időzítőre sem kötöttem. Garnélák kimásznak belőle ha kikapcsoltam.
Nálad miért megy egész nap?
 
Nálam?
Nálam 2 óránként megy fél órát , így lett programozva a Zen :rolleyes: (villogtató beállítás)

Nem pont téged akartalak elsődlegesen megszólítani, ne hari! :) De mindegy is. Csak az okát nem tudom, hogy nálatok miért megy ennyire sűrűn vagy állandóan. A gyakorlati hasznára lettem volna kiváncsi.
 
Nem pont téged akartalak elsődlegesen megszólítani, ne hari! :) De mindegy is. Csak az okát nem tudom, hogy nálatok miért megy ennyire sűrűn vagy állandóan. A gyakorlati hasznára lettem volna kiváncsi.
Attól függ a te akváriumod mekkora, és mennyi az olajfilm. Nekem 243-as, sajnos több idő kell neki, pláne ha még a növények is lefogják az áramlást
 
Érdekes termék! Kiváncsi vagyok a tapasztalatodra.

Mivel én a rendeltetésének megfelelően használom, így nálam reggel megy 5 percet meg este 5 percet, így még időzítőre sem kötöttem. Garnélák kimásznak belőle ha kikapcsoltam.
Nálad miért megy egész nap?

Nem tudom, csak megy. Poros a lakás, egész nap van mit lekapnia a nyitott akvárium vízfelszínéről.
De szerintem teljesen lényegtelen, hogy miért megy egész nap. Sokak döntenek úgy, hogy folyamatosan használják. Szóval nem a garnélák kijutását kellene megoldani, hanem inkább azt, hogy eleve ne jussanak be. De nem csak a garnélákról van szó, a halak is bejuthatnak. Fura egy szkimmerek ezek amúgy. A régi, jól bevált sűrű fogazás miért nem volt nekik jó?
Nekem van egy ILYENEM. Ezen 9 keskeny nyílás van, ahol beáramlik a víz. Ez a 3-4 nagyobb nyílás nekem fura. De sokaknak biztos jól jön, akik a nagyobb növénydarabkákat is be akarják szippantani.
Mindenesetre le a kalappal az eheim előtt! Elismerem a munkájukat. És nem is akarok senkit lebeszélni a Eheim Skim 350-ről, remek cucc... de nekem, személy szerint nem annyira volt meggyőző. Még megvan, talán meg is tartom, eláll a szekrényben.
Az eheim liberty szűrőivel amúgy mi a helyzet? Hangosak még mindig? Nem jött belőlük valami javított, újabb széria?
 
Jól néz ki ez a kis skimmer, egy bajom van így ránézésre ezzel meg az eheim skimmerével is, ez a tapadókorongos felfogatás.. a tunze skimmere sokkal stabilabban rögzíthető a mágneses megoldásnak köszönhetően. Igaz nem túl diszkrét se a színe sem a mérte.
 
Jól néz ki ez a kis skimmer, egy bajom van így ránézésre ezzel meg az eheim skimmerével is, ez a tapadókorongos felfogatás.. a tunze skimmere sokkal stabilabban rögzíthető a mágneses megoldásnak köszönhetően. Igaz nem túl diszkrét se a színe sem a mérte.
Szerintem azért az eléggé más kategória... árban is, meg eleve :)
Az akváriumban szinte a kezdetek óta tapadókorongokkal van rögzítve, gyakorlatilag minden. Ezeknél a kis skimmereknél jóval nagyobb cuccok is. Szóval eléggé stabilan lehet rögzíteni ezeket a kis légypiszkokat. :)
Könnyebb, egyszerűbb talán le-felrakni a szűrőt egy ilyen mágneses megoldással.... ötletes, de szerintem közel sem létkérdés ;)
 
Lehet ennél jól fog működni, nekem az eheim tapadókorongos dolgaival volt probléma rendszeresen. Ez skimmer fém tengelyes amúgy?
 
Lehet ennél jól fog működni, nekem az eheim tapadókorongos dolgaival volt probléma rendszeresen. Ez skimmer fém tengelyes amúgy?
Passz. Nálam, azalatt a kevés idő alatt, nem volt baj a Eheim Skim 350 tapadókorongjaival. Unokaöcsémnek van egy eheim belső szűrője, azzal sincs gond. Igen, a 350 és a surfclear is fix fémtengelyesek.
 
Ma nekem is megérkezett az Ocean Free SurfClear skimmer. Alapvetően EHEIM-párti vagyok, így EHEIM Skim350-et használok, a 250 literes akváriumomnál nincs is vele gondom, de a 64 literes szettnél nemrég kivégezte 6 darab zöldcsíkos törperazbórámat. Sajnos a nyílásai tényleg nem alkalmasak kistestű halakhoz. Ugyanakkor barkácsolni én sem vagyok hajlandó, a kapcsolgatós módszer meg szerintem nem igazán jó megoldás, több szempontból sem, így én is rendeltem egy ilyen skimmert.

Elsőre egyrészt tetszik a formaterv és a kialakítás, a funkcionális dolgai ígéretesek, másrészt amit @viktorlantos mondott a műanyagról sajnos igaz, elég vékony, merev műanyagból készült, anyaghasználat szempontjából tehát az EHEIM biztos, hogy jobb. Kivéve a tápkábelt, mert a SurfClear esetében sokkal diszkrétebb az elvezetés, illetve a a vezeték minősége is jó, ami szerintem az EHEIM Skimnél kritikán aluli (a kábelvezető szélei élesek, a kábel pedig gyatra minőség, így amikor megpróbálod kivenni, akkor óhatatlanul is sérül a kábel műanyagborítása).

Este beüzemelem, meglátjuk... :)
 
Az interzoon körbenézünk idén. Kell hogy legyen valami fejlesztés ezen a területen. Elég sokat adnak el, kizárt, hogy ne lenne pár alternatíva.
 
Back
Oldal tetejére