• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Canon 700D re tenném.Valami természet,állat,madár,nagyvad,akármi lenne.
Kell egy ilyen nagyágyú is,a 70-300-al esélyem sincs ilyenre.
 
Canon 700D re tenném.Valami természet,állat,madár,nagyvad,akármi lenne.
Kell egy ilyen nagyágyú is,a 70-300-al esélyem sincs ilyenre.

Próbáltad vázon? Átvisz mindent? Biztosan kell az 500(750) mm?
Állványod (rendes stabil, nehéz fejjel) van hozzá?
(nem lebeszélni akarlak, csak gondolkoztatni, hogy tényleg szükséged van-e rá)
:)
 
Próbáltad vázon? Átvisz mindent? Biztosan kell az 500(750) mm?
Állványod (rendes stabil, nehéz fejjel) van hozzá?
(nem lebeszélni akarlak, csak gondolkoztatni, hogy tényleg szükséged van-e rá)
:)
Állványom van,Cullmann,majd két kiló,gömbfejes.Lehet egy monopodot is vennék hozzá.
Mindenképp személyesen fogok elmenni érte.
Még igen csak képlékeny a dolog,ez felmerült,egyáltalán ki szeretném próbálni ezt az irányt is,
hogy fekszik-e nekem?
 
Állványom van,Cullmann,majd két kiló,gömbfejes.Lehet egy monopodot is vennék hozzá.
Mindenképp személyesen fogok elmenni érte.
Még igen csak képlékeny a dolog,ez felmerült,egyáltalán ki szeretném próbálni ezt az irányt is,
hogy fekszik-e nekem?

Határeset (állvány) - ha elég nagy a gömbfej akkor talán elég is lehet. Az mindenképpen pozitívuma az objektívnek, hogy van rajta állvány-csatlakozó.
Sok éve csináltunk állvány tesztet - ott kellett szembesülnöm vele, hogy a stabilnak hitt 055-ös Manfrotto-m igazából nem az ...
A nagytelés fotózás (szerintem) több macerával jár, mint ami eredményt hoz, persze ez is felhasználófüggő, mint minden.
Ha értelmes áron veszed - sokat nem veszíthetsz vele, legfeljebb eladod kis veszteséggel, ha mégsem jönne be ..
:)
 

Fene tudja.
Az f14 induló fényerő nem túl meggyőző, bár cserébe mélységélesség problémád nem lesz.
(élesség sem nagyon - ilyen gyújtótávolságnál ennyire szűk rekeszen éles lesz minden)
A torzítása szerintem jelentős - bár nem tudom ezek a lazacok alapból mennyire ducik.

Mondjuk megnézném, hogy a referencia felvételeket milyen stabilizáló rendszerrel készítették,
tuti, hogy nem kézből, mint ahogy a kis ferdeszemű tette a klippben.
 
Sziasztok.
Szeretnélek titeket megkérni hogy egy Nikon d3300 vázhoz. Egy 18 -55 obi mellé szeretnék egy macro obit. Milyet tipus lenne jó?
Lehet Tamron, sigma vagy Nikon. nem vagyok elfogult vele kapcsolatban.
Szeretnék a jövőhéten venni egyet csak nem tudom milyet mert már belezavarodtam. :confused:
 
“Akkor nekem az olcsóbb van közgyűrűből ( ezt sem tudtam ), először a kit objektívvel használtam és teljesen megszoktam, hogy nincs autofokuszom, mindent egyébként is manuálisan használok. Szerettem volna egy makrót én is, és baromira utánajártam a tesztek alapján a lehetőségeknek. Egy idő után a Tamron-Sigma-Nikon háromszögben teljesen elvesztem, tök egyformának tűntek, egyforma áron, mielőtt még megbolondultam volna, úgy döntöttem egyik sem lesz, keresek valami különlegesebbet. A Flickren néztem macro képeket és a legjobban a Laowa V-DX 60mm f2,8 macro 2:1 objektívvel készített képek tetszettek, így ezt választottam.

Soha nem éreztem az autofokusz hiányát, bár valószínű hal fotónál elbuknék ezzel. Nemcsak akvárium fotózásra használom, hanem itthon a ház körül is.”

Ez egy idézet volt egy korábbi naplómból, passzol ide, mert pont ugyanez volt az én problémám is akkoriban. Az objektív megvásárlása előtt a fényem fejlesztettem és közgyűrűvel próbálkoztam, valahogy a fórumról nekem akkoriban az jött le és most is úgy gondolom, hogy azzal érdemes kezdeni.:)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Mivel a fotózás is a hobbijaim közé tartozik, ezért szépen lassan elkezdtem átpörgetni a fotózással kapcsolatos topikokat is és gondoltam megosztom tapasztalataim a legutolsó szerzeményemmel (mert láttam, hogy a topicba még nem volt szó róla), ami nem más, mint egy nikon 50mm 1.8D. Nem összekeverendő az utódjával ami az 50mm 1.8G. Fő különbségek:
  1. Az 1.8D nem rendelkezik beépített motorrol, azaz a vázba épített motorral történik a fókuszálás. Lefordítva ez azt jelenti, hogyha szeretnél autó fokuszt ezzel az objektívvel akkor a minimum szint a nikon 7000-es széria. Az ez alatti hobbi gépek nem rendelkeznek váz motorral, így marad a manuális fokusz
  2. Az 1.8D nem stabilizált, azonban véleményem szerint 50mm-re a stabilizálás nem olyan fontos, főleg ilyen fényerő mellett.
  3. Az 1.8D használtan (objektív viszonylatban) nagyon olcsón beszerezhető és megmerném kockáztatni, hogy ár/érték arányban per pill mindent ver ami beszerezhető.

Összességében nagyon elégedett vagyok vele, brutálisan éles képeket csinál (de tényleg, számomra ez most új dimenzióba lépett) és a háttérmosás is nagyon látványos és szép véleményem szerint. Kicsit sajnálom is, hogy csak nem régiben egészítettem ki a fotós szettemet ezzel a kis objektívvel. :) És persze ez sem egy utolsó pozitívum, nagyon pici és nagyon kis könnyű objektív, bár tudom, ezt páran negatívumnak hozzák fel mert kicsit "cheap feelingje" van kézbe véve, de az hogy milyen képet csinál az még is csak fontosabb :)
Úgy, hogy bárki aki esetleg elgondolkozik hasonló objektív beszerzésén én mindenképpen javaslom :)

És egy kis ízeléítő: (A képek egy nikon D7200-al készültek úgy hogy APS-C szenzoros a gép). A képek nem profik, de látszódik, hogy nem az objektíven múlt :D
 
Back
Oldal tetejére