• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

De miért jobb a fix fényerő?
Lackó, én konyhanyelven tudnám megfogalmazni ezt a fényerő dogot.Vegyük a Te( a Mi) obidat,obinkat.
Fényerő f3.5-5.6
18mm en 3.5, 25mm-en 4 ,35mm-en 4.5,stb.Ahogy tokod a zummot kifelé,úgy változik a rekesz,és adott mm-en
csak ezekkel a rekeszekkel tudsz csak fotózni.Ellenben a fix obinál - mondjuk 2.8 fényerős,- 18mm-en és ha akármeddig tolod a zummot
2.8-az rekesszel is tudsz fotózni.Ez különösen fényszegény helyeken előnyös.
 
ha egyszer feltennél a gépre egy L-es obit akkor eldobnám a másikat.Igaz ez?
Nem.

De könnyen kipróbálhatod, ha az eladásra kínált objektívet felteszed a vázadra és ugyanolyan képkivágással (optimális esetben rendes állványról) mondjuk egy háztetőt cserepekkel, -árnyékkal, ellenfénnyel - exponálsz párat.

18-135-öm nem volt, 24-105 öm igen.
Jó objektív, de konstrukcióját tekintve 15-20 évvel idősebb, mint a te STM-esed.
Nem engem kérdeztél, de szerintem nem érdemes váltanod. APS-C-n nem lenne a 24-105-tel rendes nagylátószöged. A 24-105 állapottól és kortól függőn 170-180e Ft ba kerül használtan. A helyedben egy 2,8/40 es palacsintát vagy egy rövid (50-60mm) makrót vennék a 18-135 mellé ...
 
Ha már szó van az L-es objektívekről nekem is lenne egy kérdésem. Adott egy Sony A7 váz amihez ajándékba kaptam egy Sigma MC 11 adaptert. A kérdés az lenne hogy érdemes lehet nekem Canon obikat venni, vagy esetleg valami hátrányt tapasztalhatok? Egészen pontosan a 17-40 F4 L és a 70-200 F4 L lenne az amit nézegetek.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Ha már szó van az L-es objektívekről nekem is lenne egy kérdésem. Adott egy Sony A7 váz amihez ajándékba kaptam egy Sigma MC 11 adaptert. A kérdés az lenne hogy érdemes lehet nekem Canon obikat venni, vagy esetleg valami hátrányt tapasztalhatok? Egészen pontosan a 17-40 F4 L és a 70-200 F4 L lenne az amit nézegetek.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Az elmúlt kb 3-4 évben mióta megy ez az A7 sorozat a sony is felsorakozott egy rakat objektívvel.
Adaptert kb azok használnak akik tele vannak canon objektívekkel és túl drága lenne a váltás. De ha objektívet nézel, lehet körbenéznék sony fronton és elfelejteném az adaptert teljesen.
Korábban pl gond volt hogy az adapterrel lassabb a fókusz canon objektívekkel. Talán ezt az új adapterek firmware orvosolta, de youtube-on egy rakat összehasonlító vidit látsz 1 éves távolságban ami a két rendszer előnyéről és hibáiról szól.
 
Az elmúlt kb 3-4 évben mióta megy ez az A7 sorozat a sony is felsorakozott egy rakat objektívvel.
Adaptert kb azok használnak akik tele vannak canon objektívekkel és túl drága lenne a váltás. De ha objektívet nézel, lehet körbenéznék sony fronton és elfelejteném az adaptert teljesen.
Korábban pl gond volt hogy az adapterrel lassabb a fókusz canon objektívekkel. Talán ezt az új adapterek firmware orvosolta, de youtube-on egy rakat összehasonlító vidit látsz 1 éves távolságban ami a két rendszer előnyéről és hibáiról szól.
Természetesen néztem a Sonykat is. Azzal kezdtem. Viszont nagyjából 100-150 ezerrel drágábbak és használtan se nagyon lehet kapni. Azért gondoltam arra hogy rákérdezek. Megnézek pár vidit aztán ha másnem, elkezdek gyűjtögetni G master vagy zeiss obikra :D

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
ugyanezt gondolom én is, a konverter ára 80-90 ezer, ha ezt hozzácsapod a Canonok árához, már bitang jó Zeiss-eket tudsz venni az A7-hez ...
 
ugyanezt gondolom én is, a konverter ára 80-90 ezer, ha ezt hozzácsapod a Canonok árához, már bitang jó Zeiss-eket tudsz venni az A7-hez ...

Bocs, helyesbítenék, ránéztem az árakra, a Sony gusztustalanul drága.
Ezek után én inkább az A7-et adnám el ....
 
Bocs, helyesbítenék, ránéztem az árakra, a Sony gusztustalanul drága.
Ezek után én inkább az A7-et adnám el ....
Arról szó sem lehet, nem adnám semmiért! Imádom ezt a gépet. Akkor inkább drágábban veszek hozzá cuccokat de ezt nem adom :) vagy szétnézek más gyártóknál is, mi a kínálat.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
ha egyszer feltennél a gépre egy L-es obit akkor eldobnám a másikat.Igaz ez?
Nem.

De könnyen kipróbálhatod, ha az eladásra kínált objektívet felteszed a vázadra és ugyanolyan képkivágással (optimális esetben rendes állványról) mondjuk egy háztetőt cserepekkel, -árnyékkal, ellenfénnyel - exponálsz párat.

18-135-öm nem volt, 24-105 öm igen.
Jó objektív, de konstrukcióját tekintve 15-20 évvel idősebb, mint a te STM-esed.
Nem engem kérdeztél, de szerintem nem érdemes váltanod. APS-C-n nem lenne a 24-105-tel rendes nagylátószöged. A 24-105 állapottól és kortól függőn 170-180e Ft ba kerül használtan. A helyedben egy 2,8/40 es palacsintát vagy egy rövid (50-60mm) makrót vennék a 18-135 mellé ...
@nemjo köszönöm a kielégítő választ .Akkor marad a 18-135.Amugy nagyon szeretem ezt az objektívet.Most beújítottam mellé egy 10-18 IS STM-et is a minél nagyobb látószög miatt;)
Lackó, én konyhanyelven tudnám megfogalmazni ezt a fényerő dogot.Vegyük a Te( a Mi) obidat,obinkat.
Fényerő f3.5-5.6
18mm en 3.5, 25mm-en 4 ,35mm-en 4.5,stb.Ahogy tokod a zummot kifelé,úgy változik a rekesz,és adott mm-en
csak ezekkel a rekeszekkel tudsz csak fotózni.Ellenben a fix obinál - mondjuk 2.8 fényerős,- 18mm-en és ha akármeddig tolod a zummot
2.8-az rekesszel is tudsz fotózni.Ez különösen fényszegény helyeken előnyös.
@tibicuk Marika köszönöm az okfejtés.Na ez vagyok én...ebből tökre egyből megértettem a lényeget.Ez kell nekem ,konyhanyelv.:)Köszi(y)
 
[Akkor marad a 18-135.Amugy nagyon szeretem ezt az objektívet.Most beújítottam mellé egy 10-18 IS STM-et is a minél nagyobb látószög miatt;)

Anno én is gondolkodtam az L-es obikon.De az áruk még használtan is kissé sok.
...és hogy megéri-e nekem , hogy veszítsek a látószögből egy drágább obiért?Úgy döntöttem,hogy "nem engedek a 48-ból",
avagy a 24-ből,vagy a 17-ből. Még a jobb,élesebb képek miatt sem.Hobbi fotózásra tök jó a 18-135 is.
A másik dolog,hogy nem a drága cucc teszi a jó képet.Hanem tudd annak erősségeit,korlátait,és főleg
tudd a géped használni,valamint legyen jó szemed a témákhoz.Ami a legfontosabb,leld örömöd benne.
 
Arról szó sem lehet, nem adnám semmiért! Imádom ezt a gépet. Akkor inkább drágábban veszek hozzá cuccokat de ezt nem adom :) vagy szétnézek más gyártóknál is, mi a kínálat.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

A 220v most árul egy ilyet használtan : Sony Sonnar T* FE 35mm f/2.8 ZA (Sony E) (SEL35F28Z.AE), S01-1848043-E, 160 000,-
(hasznalt@220volt.hu)
 
A 220v most árul egy ilyet használtan : Sony Sonnar T* FE 35mm f/2.8 ZA (Sony E) (SEL35F28Z.AE), S01-1848043-E, 160 000,-
(hasznalt@220volt.hu)
Ezt én is néztem, de nekem inkább a 20mm környéke vagy kicsit alatta lenne jó. A 16-35 lenne a legjobb csak hát az ára [emoji23] [emoji23]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok.
Erősen gondolkodom hogy a Nikon 50mm 1.8G objektívemet lecserélném egy ugyanilyen fényerős objektívre csak a 35mm-es változatra. A társa egy D7000 amit imádok, nagyon jó kis gép, az APS C szenzor miatt van szorzás ami már eléggé beszűkít beltérben.
Imádom mert nagyon jó, de azon gondolkodom hogy talán a 35mm kicsivel több mozgásteret hagy. Tisztában vagyok vele hogy nem sokkal de hátha. Kettőt megtartani nem hiszem hogy sok értelme lenne, 35mm-el kicsit közelebb megyek akkor megvan ugyanúgy mondjuk egy baba portré családon belül ami 50-el is meglenne.
Mi a véleményetek? tök felesleges váltás vagy jó lehet? Nagyon régóta gondolkodom ezen de egyszerűen nem jutok dűlőre. Talán 35mm már jó lehet kültérben akár egy-egy tájfotóra is ha az van épp a gépen (persze a többi is velem van de na.. :D ).

Szeretném kikérni a véleményetek :)
 
Sziasztok.
Erősen gondolkodom hogy a Nikon 50mm 1.8G objektívemet lecserélném egy ugyanilyen fényerős objektívre csak a 35mm-es változatra. A társa egy D7000 amit imádok, nagyon jó kis gép, az APS C szenzor miatt van szorzás ami már eléggé beszűkít beltérben.
Imádom mert nagyon jó, de azon gondolkodom hogy talán a 35mm kicsivel több mozgásteret hagy. Tisztában vagyok vele hogy nem sokkal de hátha. Kettőt megtartani nem hiszem hogy sok értelme lenne, 35mm-el kicsit közelebb megyek akkor megvan ugyanúgy mondjuk egy baba portré családon belül ami 50-el is meglenne.
Mi a véleményetek? tök felesleges váltás vagy jó lehet? Nagyon régóta gondolkodom ezen de egyszerűen nem jutok dűlőre. Talán 35mm már jó lehet kültérben akár egy-egy tájfotóra is ha az van épp a gépen (persze a többi is velem van de na.. :D ).

Szeretném kikérni a véleményetek :)
Nekem Sony-n megvan ez a kombináció. Ha gondolod ki tudod próbálni. Tavaly karácsony óta 2x volt gépen. Nekem kissé lassú a fókusz, a Nikoné nem tudom milyen. Illetve az alap obim egy Sigma 18-50/2.8 és ehhez képest én nem érzem gigantikus ugrásnak a minőségét. A kérdésedre válaszolva portré fotózáshoz jobb a 35 mm.
 
Nekem Sony-n megvan ez a kombináció. Ha gondolod ki tudod próbálni. Tavaly karácsony óta 2x volt gépen. Nekem kissé lassú a fókusz, a Nikoné nem tudom milyen. Illetve az alap obim egy Sigma 18-50/2.8 és ehhez képest én nem érzem gigantikus ugrásnak a minőségét. A kérdésedre válaszolva portré fotózáshoz jobb a 35 mm.

Köszönöm szépen a lehetőséget, sajnos az ország másik felén vagyok de mindenképp hasznos a véleményed :) Nikonon nincs gondom az élességgel az 50mm-en, halk és gyors az AF rendszer. A másik amin gondolkoztam az pont ez a 18-50 sigma. 50mm-en gondolom már szép a háttér mosása is, 2.8 fényerősség pedig azért már elég kell legyen, igazából a nikonnál az 1.8 az már erősen korlátos, nagyon kell figyelni mert olyan keskeny ez a tartomány hogy szinte már le kell rekeszelni mert másképp nem biztos hogy ott lesz az élesség ahol kéne hogy legyen.
Akkor azt mondod ez a sigma azért egész jó? Használt piacon vannak jó ajánlatok, láttam a múltkórjában 65-ért egyet, akkor lehet inkább az mint egy 35ös 45-50ezerért. Az alap objektívem egy 18-140 nikon, az is egyébként egész tűrhető de mégiscsak jobb egy fényerősebb obi a háznál, szerintem sokkal szebb a rajzolatuk, valósághoz jóval közelibb képeket tudnak produkálni, kevesebb az utómunka és hasonlók. :)
flickr-en megnézem ezzel az objektívvel készült képeket, lehet hogy elmegyek ebbe az irányba akkor inkább.
 
Back
Oldal tetejére