• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

viktorlantos

Alapító
Admin
Szerencsére az utóbbi 1-2 évben nem csak a vázak fejlesztése halad rohamtempóban. Objektívek között is sok a fejlesztés, újdonság.

Van az olcsóbb kategóriából is pl a Canon új 50-es objektíve, Canon 50mm 1.8 STM

Canon 50mm f/1.8 STM Review

De a Sigma új Art sorozata is folyamatosan ontja magából az új objektíveket.
Akvárium fotózásban leginkább az új 20mm-es, a fix 35-ös és 50-es ami érdekes, de APS-C szenzorokhoz a 18-35-ös objektív is érdekes lehet.

Sigma Adds Super Wide and Fast 20mm f/1.4 Art Lens | 4K Shooters

A minőséggel persze egy magasabb árcédula is jár, de ezekből az objektívekből nem kell betárazni. Általában 1 fajta elég hozzá, hogy ontsuk a szép képeket a későbbiekben.

Aztán ott van a Zeiss Milvus sorozat ami szintén újdonság. A Digital Rev egész jó videókat csinált róla a napokban. Ezek manuál fókuszos objektívek, viszont brutálisan jók.


Én általában 17-50 között fotózok leginkább. Ritkán a 100-as is felkerül a gépre, de a többség a lenti tartományban készül.

Egy gyenge ultra zajos vázból nem fog csodát művelni, de egy mostanság friss váznál már elég nagy minőségi ugrást érhetünk el a gyári kit obikhoz képest.
 
Tudtad? Ezért világos színűek a Canon szuper telefotó objektívjei
Írta: MLaca · 2016-02-19

Elgondolkoztál már valaha azon, hogy miért világos színűek („tört fehér”, „bézs”, „világosszürke”) a Canon nagyobb objektívjei? Nos, a gyártó nem (csak) marketing és esztétikai okokból döntött a világos festék mellett, hanem műszaki, konkrétan a hőtágulással összefüggő okai vannak ennek az iránynak.

EF-800mm-f-5.6-L-USM-SLANT-w-CAP.jpg

Canon EF 800 mm F5.6L USM

„Az objektívekben üveg lencsetagok vannak, melyek a hő hatására tágulnak. A hőtágulás mértéke a kisebb objektíveknél általában nem okoz gondot, mivel kis lencsetagoknál csak csekély tágulással találkozhatunk. Viszont a nagy [jellemzően szuper telefotó] lencserendszerekben nagy lencsetagok vannak, melyek tágulása nagyságrendekkel nagyobb, így a teljes rendszer a tervezési küszöbértékeken (tolerancia) túlhaladhat. A világos felületek fényvisszaverő képessége jobb [mint a feketére festett optikáké], így az objektív hűvösebb maradhat.” – áll a Canon Europe weboldalán.

„A fekete festésű objektívek fókuszgyűrűjét általában túl lehet forgatni a végtelen jelölésen. Erre szintén a tágulás miatt van szükség. Ha az objektívet forró környezetben használjuk, a végtelen állás közelebb kerül a fókuszgyűrű útjának végéhez.”

A világos fényezés először 1976-ban jelent meg a Canonnál: az FD 600 mm F4.5 és az FD 800 mm F5.6 volt a két első „drapp” objektív. Idővel a „fehér” szín felkapott lett, és már nem csak műszaki, hanem marketinges okokból is fehérre festették a „nagyokat” (már messziről látszik egy világos színű szuper telefotó a sportpálya mellett – ennek remek reklámértéke van).
 

Ezzel csak az a probléma, hogy olyan nesze semmi fogd meg jól. Akkor ha már itt tartunk sokkal inkább megéri megvenni egy normális usm-es macrot és egy körvakut. Szebb a rajzolat és bár mondom ezt úgy hogy nem próbáltam számomra kérdéses a fényerő is ami a "vakut" illeti.

Marketing fogásnak tiszteletem, de van egy olyan érzésem hogy a gazdag turistákon kívül nagyon nem lesz keletje. Aki profi az azt is fog venni.

Ezzel senkit nem szeretnék megbántani, csupán egyéni vélemény volt, de mint minden ez is változhat ahhoz viszont kérem aki használja ossza meg az eredményt.
 
Az ára valószínűleg töredéke egy 100/2.8L+MT-24EX kettősnek és talán makrózni is elég a fénye. Az STM motor pedig kenterbe veri az USM-et, ez nem kérdés.
Nem minden készülhet profiknak, végre a Canon is előállt valami jópofa újdonsággal. Én szívesen kipróbálnám! :)
 
A 17-40 is nagy kedvenc és full framen is jó.

Drága, persze, de van benne üveg, azt meg soké' adják ...
 
A 17-40 is nagy kedvenc és full framen is jó.

Drága, persze, de van benne üveg, azt meg soké' adják ...

Próbáltam 17-40-et, de a Sigma újabb fejlesztés, fényerőben jobb és nem mostanában fogok FF-re váltani így inkább ezt választottam.
 
Back
Oldal tetejére