• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Objektív lencse tisztítás.

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Ma észrevettem hogy finom szemcsék vannak a kompakt gépem objektívén.
Nem merek egyenlőre hozzá nyúlni, ezért kérem a segítségeteket!

Ugye ezt a lencsét egy motor mozgatja.
Amikor bekapcsolom elő jön az objektív és kinyílik a kis védő lapocska a lecse előtt.
Van itthon alkoholos szemüveg törlő, ekkor ezzel le lehet törölni az üveget?
Félek hogy nyomásra elállíthatódhat valami.

Egyébbként ezek az apró szemcsék mennyire befolyásolják a kép élességét?
Milyen sűrűn kell tisztítani a lencsét napi 1-2 fotó készítése mellett?

Bocsánat, hogy ilyen kérdést teszek fel, de ezt nem találtam a gép használati utasításban!

Köszönettel!

A.ttila
 
Vegyél egy LensPen nevű kis pucolót. Ennek az egyik vége egy grafitos anyaggal van bevonva, a másik vége meg egy kis ecset. Ez kifejezetten objektív tisztításra van. Nagyon jó, én is ezt használom.
Ha nincs a fényképező poros környezetben, akkor nem kell sűrűn tisztítani. Időnként nézd meg az obit és ha koszos, akkor ezzel a LensPen-nel megpucolod.
 
Egy kompakt géphez nem biztos, hogy kell lenspen. Egy sima szemüvegtörlőt sokszor háromszögbe hajtogatsz és a hegyével átsimítod, ha csak por le fog jönni.
 
inadsz said:
Egy kompakt géphez nem biztos, hogy kell lenspen. Egy sima szemüvegtörlőt sokszor háromszögbe hajtogatsz és a hegyével átsimítod, ha csak por le fog jönni.

Egy kompakt gép objektíve között és egy prof lencse között nincs különbség. Sőt lehet egy kompakt lencséjét jobban összekarcolod mint egy jobb objektívét. Szerintem a lenspen egy nagyon jó dolog. Ára sem túl drága.
 
Back
Oldal tetejére