• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

OASE FiltoSmart tapasztalatok

Sziasztok!
Nyugodtan kövezzetek meg, ha most hülyeséget mondok vagy kérdezek!
Filtosmart 60-ast rakom össze és az én logikám szerint a szűrő szívóágáról a víz egyenesen a beletett szűrőanyagra (ADA biorio)+perlon megy. A másik oldalon van a szivacs és a rotor.
Ha egyből ráfolyik a koszos víz a perlonra és a szűrőanyagra, s csak aztán megy a szivacson keresztül, akkor annak mi értelme van?
Esetleg én nem tudom értelmezni vagy összerakni ezt a legot?
Köszönöm.
 
A 60as szeria fogyatekosabb, mint a nagyobb tarsai. Ott a keramiagyurus a dedikalt "eloszuro" resz es a nagy szivacs a fo szuroanyag. Ennel a 100 es 100+os verziok merfoldekkel jobbak: az eloszuro szivacs es a tobbi rekesz szabadon varialhato.
fs_60.jpg fs_100+.jpg
 
Egy nano fölé tettem a 60-ast, de elmondhatom, hogy 1 nap után is levegős, hangos, remélem a szűrés jobban megy neki!
 
Sziasztok, működik nálam egy Oase Filtosmart termo 100-as szűrő. A fűtő köré siporax mini került, kb. a rendelkezésre álló hely háromnegyedét kitöltve. Viszont olyan, mintha a fűtő nem fűtene. Az elképzelhető, hogy túlságosan körbe van burkolva szűrőanyaggal? Vagy szimplán tönkrement afűtőm? Hogy kell ezt kalibrálni? Ja, az akva 49 literes, de csak kb 40 liter víz lehet benne.
Szia! Én is ebben a cipőpen járok.Pénteken vettem egy 100 -as Thermot és 22 foknál nem megy feljebb a hőmérséklet pedig 26-ra van állitva. Az csak hab a tortán hogy a szűrő alig nyom valamit csak csordogál a lé az esőztetőn pedig full nyitva a szivó-és nyomó ág is. Akkor most mi van??
 
Szia! Én is ebben a cipőpen járok.Pénteken vettem egy 100 -as Thermot és 22 foknál nem megy feljebb a hőmérséklet pedig 26-ra van állitva. Az csak hab a tortán hogy a szűrő alig nyom valamit csak csordogál a lé az esőztetőn pedig full nyitva a szivó-és nyomó ág is. Akkor most mi van??
Szia! Végül milyen a tapasztalatod? Bevált a szűrő vagy maradtak problémák?
 
Szia! Én is ebben a cipőpen járok.Pénteken vettem egy 100 -as Thermot és 22 foknál nem megy feljebb a hőmérséklet pedig 26-ra van állitva. Az csak hab a tortán hogy a szűrő alig nyom valamit csak csordogál a lé az esőztetőn pedig full nyitva a szivó-és nyomó ág is. Akkor most mi van??
Van további tapasztalatod?
 
Sziasztok!
Tegnap vettem egy új Filtosmart 200-ast.
Az a problémám vele, hogy "zörög".
Szóval nem csak a szűrőkre jellemző mély "búgás" jön belőle, hanem egy magasabb zörgős hang is. Kicsit olyan mintha levegős lenne, de mozgatásra már nem termel ki több buborékot.
Arra is gondoltam, hogy van valami a rotor környékén, ezért szétszedtem már kétszer is, a rotor környéke teljesen épnek látszik és tiszta.
Találkozott valaki ilyennel? Ha igen, akkor erre van valami woodoo, vagy marad a gari?
Remélem nem a normális zajszintje, van itthon 3 másik külső szűrő és még a gagyi Aqua Nova is jóval csöndesebb.
 
A legtöbb szűrőnél érdemes várni 24-48 órát, hogy kidolgozza magából a szűrő a levegőt. Ha nem oldódik meg ennyi idő után el kell kezdeni nézegetni.
Összeszerelés ok, rotor ok, gumibakok megvannak, nincs e sérülés a rotoron.
 
Sziasztok!
Tegnap vettem egy új Filtosmart 200-ast.
Az a problémám vele, hogy "zörög".
Szóval nem csak a szűrőkre jellemző mély "búgás" jön belőle, hanem egy magasabb zörgős hang is. Kicsit olyan mintha levegős lenne, de mozgatásra már nem termel ki több buborékot.
Arra is gondoltam, hogy van valami a rotor környékén, ezért szétszedtem már kétszer is, a rotor környéke teljesen épnek látszik és tiszta.
Találkozott valaki ilyennel? Ha igen, akkor erre van valami woodoo, vagy marad a gari?
Remélem nem a normális zajszintje, van itthon 3 másik külső szűrő és még a gagyi Aqua Nova is jóval csöndesebb.
Hanfelvételt fel tudsz rakni valahová. Kíváncsi vagyok rá.
 
A legtöbb szűrőnél érdemes várni 24-48 órát, hogy kidolgozza magából a szűrő a levegőt. Ha nem oldódik meg ennyi idő után el kell kezdeni nézegetni.
Összeszerelés ok, rotor ok, gumibakok megvannak, nincs e sérülés a rotoron.
Köszi!

Kb 18-20 órát ment mielőtt újra szétszedtem volna, ez alatt nem javult semmit.

A rotor sértetlennek tűnt, de gondolom a legkisebb kiegyensúlyozotlanság is elég neki, hogy zajoljon, lehet észre sem veszem.
Az egyetlen furcsaság ami feltűnt, hogy a OASE Biomaster 350-ünknél ha kiveszem a rotort, akkor jönnek vele a két végén lévő kerámia(?) darabok is, amiken a gumigyűrűk vannak, ennél viszont ezek a műanyag foglalatban maradtak.
Ez más konstrukció, vagy ez egy lehetséges ok?

Ezen látszik mire gondolok:
40434_fad89881-6aa1-48b1-849c-28a92393314b.jpg
 
Mára jelentősen halkabb lett, de még mindig nem a leghalkabb szűrőnk. Összességében így már elégedett vagyok vele.
A gyári Oase csövezés szerintem zseniális, sokkal esztétikusabb és átgondoltabb mint az Eheim. Nagy ötlet, hogy van egy-egy csap a ki és befolyó idomokon, kényelmes így szabályozni az áramlást.

Perlont szoktatok rakni ezekbe a szűrőkbe? Gondoltam rá, hogy esetleg raknék a középső szivacs alá, de nem tudom mennyire gyorsan koszolódna.

Szűrőzsákot használ valaki?
Arra gondoltam, hogy a biológiai szűrőanyagos rekeszbe vennék egy literes zsákot és ebbe raknám a Matrixot (mondjuk ha később vennék bele fűtőt, akkor ezt gondolom el is felejthetném), illetve a középső rekesz aljába tettem Eheim Substrate Prot, ehhez egy fél literes zsákot gondolnék.
Van valakinek ezzel tapasztalata?
 
Szervusztok!

FiltoSmart 200-ast "tuningolt" valaki - de a kérdés telán 100 és 300 verzióra is érvényes?
Láttam pár jó videót neten, viszont nem tudom, hogy érdemes-e a két biológiai szűrőanyaggal tölthető rekeszt összenyitni / kivenn az elválasztót?
 
Sziasztok!
Nyugodtan kövezzetek meg, ha most hülyeséget mondok vagy kérdezek!
Filtosmart 60-ast rakom össze és az én logikám szerint a szűrő szívóágáról a víz egyenesen a beletett szűrőanyagra (ADA biorio)+perlon megy. A másik oldalon van a szivacs és a rotor.
Ha egyből ráfolyik a koszos víz a perlonra és a szűrőanyagra, s csak aztán megy a szivacson keresztül, akkor annak mi értelme van?
Esetleg én nem tudom értelmezni vagy összerakni ezt a legot?
Köszönöm.
Sziasztok,
nem tudom, hogy mennyire él még ez a topic, de van bárki aki ugyan ebben a "problémában" tud segíteni?

"Sajnos" ugyan ez a szűrőm van (már bánom, hogy nem egy Eheim-et vettem...) és a logikája nekem se tetszik ennek a szűrőnek.

Én úgy terveztem, hogy csak belelocsolok 1 liter Matrix-ot mind a két rekeszbe, illetve egy kis purigent a kimenő rekesz aljába és had szóljon.

Ez így megfelelő vagy van más normális járható út is? :D

Válaszokat köszönöm! :D
 
Sziasztok,
nem tudom, hogy mennyire él még ez a topic, de van bárki aki ugyan ebben a "problémában" tud segíteni?

"Sajnos" ugyan ez a szűrőm van (már bánom, hogy nem egy Eheim-et vettem...) és a logikája nekem se tetszik ennek a szűrőnek.

Én úgy terveztem, hogy csak belelocsolok 1 liter Matrix-ot mind a két rekeszbe, illetve egy kis purigent a kimenő rekesz aljába és had szóljon.

Ez így megfelelő vagy van más normális járható út is? :D

Válaszokat köszönöm! :D
Szervusz!

Igazából nekem 300as van, az alatt tényleg nem láttam értelmét.

Ha jól látom, a 60as össztérfogata 0.45 liter, ebből érdemes kiindulni.

Én a 300-ast is "ha keltem", mert az eredeti elpdztása nem jó.

Egyetértek, hogy a befolyó ághoz érdemes egy TM20 szivacsból, vagy a gyáriból levágni egy darabot, és odatenni.
Nézzétek meg, hogy az elszívó ágon a szivacsban van-e fekete csonk. Ha igen, és az alja tömör, akkor a szivacsból alul nyugodtan le lehet vágni egy kicsit - máris megvan a bemeneti oldali szivacsdarab ;-).

Nem tudom egyébként, mekkora alvás lesz, de kb 30 literhez lehet jó egyedül.
 
Szervusz!

Igazából nekem 300as van, az alatt tényleg nem láttam értelmét.

Ha jól látom, a 60as össztérfogata 0.45 liter, ebből érdemes kiindulni.

Én a 300-ast is "ha keltem", mert az eredeti elpdztása nem jó.

Egyetértek, hogy a befolyó ághoz érdemes egy TM20 szivacsból, vagy a gyáriból levágni egy darabot, és odatenni.
Nézzétek meg, hogy az elszívó ágon a szivacsban van-e fekete csonk. Ha igen, és az alja tömör, akkor a szivacsból alul nyugodtan le lehet vágni egy kicsit - máris megvan a bemeneti oldali szivacsdarab ;-).

Nem tudom egyébként, mekkora alvás lesz, de kb 30 literhez lehet jó egyedül.
Egy 20 literes akvához van, jelenleg szét van szedve és most tervezem újraindítani. Az előzőnél volt opálosodástól kezdve algáig minden. Most mielőtt belekezdek ismét, minden hibafaktort ki akarok szűrni és ezért is szeretném a szűrőt jól beállítani. :D

Egyébként úgy 0.45, hogy csak ahol beérkezik a víz (sose tudom, hogy mi a szívó ág és társai, azért írom így 😂) oda van gyárilag adva annyi kerámia gyűrű, a másik rekesz is kb. 0,45 de ott gyárilag szivacs van és ráadásul az se tölti ki teljesen....
Már néztem videókat, hogy ki-hogyan hekkeli meg, csak gondoltam itt is kikérem a véleményeket.
 
Sziasztok,
nem tudom, hogy mennyire él még ez a topic, de van bárki aki ugyan ebben a "problémában" tud segíteni?

"Sajnos" ugyan ez a szűrőm van (már bánom, hogy nem egy Eheim-et vettem...) és a logikája nekem se tetszik ennek a szűrőnek.

Én úgy terveztem, hogy csak belelocsolok 1 liter Matrix-ot mind a két rekeszbe, illetve egy kis purigent a kimenő rekesz aljába és had szóljon.

Ez így megfelelő vagy van más normális járható út is? :D

Válaszokat köszönöm! :D
Sok jó megoldás van. Ha nagyon mechanikai szűrést nem akarsz végezni, akár önthetsz bele csak Matrix-ot.
De itt van egy pár ötlet még:
Az EDEN ugyanaz a konstrukció:

Ez egy Filtosmart 300, de ez is érdekes

 
Sok jó megoldás van. Ha nagyon mechanikai szűrést nem akarsz végezni, akár önthetsz bele csak Matrix-ot.
De itt van egy pár ötlet még:
Az EDEN ugyanaz a konstrukció:

Ez egy Filtosmart 300, de ez is érdekes

Na igen, pont az Eden 501-es átalakítást néztem és ilyesmire gondoltam én is.

Igazából nem is az átalakításon volna a hangsúly, hanem ezek a "mókolások" jobb szűrést eredményeznek, mint a gyári "fordított" szűrés vagy igazából mindegy?
Főleg a fentebb említett okból kérdezem, nem szeretném elszúrni az akváriumot újraindítás után. :D
 
Na igen, pont az Eden 501-es átalakítást néztem és ilyesmire gondoltam én is.

Igazából nem is az átalakításon volna a hangsúly, hanem ezek a "mókolások" jobb szűrést eredményeznek, mint a gyári "fordított" szűrés vagy igazából mindegy?
Főleg a fentebb említett okból kérdezem, nem szeretném elszúrni az akváriumot újraindítás után. :D
Biztos használ, illetve talán tovább bírja bontás/tisztítás nélkül, ha optimálisabb a kialakítás.
A fenti hack videó nagyon jó ötlet. Szerintem érdemes mókolni vele!
 
Back
Oldal tetejére