• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

OASE FiltoSmart tapasztalatok

Szia!

Én 32 litert szűrök a 100-as szériával.
Nekem ez elégnek tűnt. A hangját találtam kicsit soknak.
Ha esetleg később nagyobb akváriumra váltanál, akkor inkább most szánj rá többet.

Üdv:
Tamás
A kérdéses akváriumot egy betta lakja, nagyobba nem tudnám átrakni, ha akarnám se. A probléma még az is, hogy oldalra rakható, vagy akasztós szűrő lehet csak, nem tudnék az akvárium alá rakni egy nagyobb külsőt. Ez a kis 60-as pedig kielégítené ezeket az igényeket is. Amennyiben elvinné egyáltalán ezt a méretet. Még neten is alig látok róla tapasztalatokat, GA oldalon a 4 hozzászólásból 2 azt írja, hogy 30 literre használja, de a fene se tudja, hogy azóta nem változott-e a véleményük. Túl kevés az infó, ráadásul ahogy te is mondtad a legtöbben az "úgyis lesz nagyobb" elvet vallják. De nekem pont, hogy ehhez az adott mérethez kéne valami, ami ezt elviszi szépen.
 
A kérdéses akváriumot egy betta lakja, nagyobba nem tudnám átrakni, ha akarnám se. A probléma még az is, hogy oldalra rakható, vagy akasztós szűrő lehet csak, nem tudnék az akvárium alá rakni egy nagyobb külsőt. Ez a kis 60-as pedig kielégítené ezeket az igényeket is. Amennyiben elvinné egyáltalán ezt a méretet. Még neten is alig látok róla tapasztalatokat, GA oldalon a 4 hozzászólásból 2 azt írja, hogy 30 literre használja, de a fene se tudja, hogy azóta nem változott-e a véleményük. Túl kevés az infó, ráadásul ahogy te is mondtad a legtöbben az "úgyis lesz nagyobb" elvet vallják. De nekem pont, hogy ehhez az adott mérethez kéne valami, ami ezt elviszi szépen.
hát bettához elég lehet, neki úgyis csak árt a nagy flow. De téged ismerve fog ott még lakni egy rendes fauna is... úgyhogy inkább szűrd túl az akváriumot.
 
hát bettához elég lehet, neki úgyis csak árt a nagy flow. De téged ismerve fog ott még lakni egy rendes fauna is... úgyhogy inkább szűrd túl az akváriumot.
Egyéb hal nem kerül be, az biztos. Csigák és garnélák vannak már mellette. De akkor már ketten is azt mondjátok, hogy felejtős a 60-as. Hajaj, akkor nézelődünk tovább. :(
 
Egyéb hal nem kerül be, az biztos. Csigák és garnélák vannak már mellette. De akkor már ketten is azt mondjátok, hogy felejtős a 60-as. Hajaj, akkor nézelődünk tovább. :(
én azt mondom hogy ha nem lesz benne más is, elég ez.
Feltéve ha az előbb említett magasabb zajszint nem érdekel.
(a saját tapasztalatom meg megtartom az oase szűrőről - de az nem ilyen fajta volt :D)
 
én azt mondom hogy ha nem lesz benne más is, elég ez.
Feltéve ha az előbb említett magasabb zajszint nem érdekel.
(a saját tapasztalatom meg megtartom az oase szűrőről - de az nem ilyen fajta volt :D)
Hallottam a szűrőkosarak eldeformálódásáról, meg a víz hülye útjáról, de arra meg elvileg találtak megoldást. A hang jobban zavarna, de megint csak azt olvastam, hogy nem hangos a 60-as. Akkor mégis csak az? :'D Az Eheim 2211 és a 2213 zajszintje is eléggé eltérő volt, utóbbit be kellett zárnom egy szivaccsal kibélelt szekrénybe. A B terv egy Ecco Pro lesz. Csak az meg drágább, mint amennyit szűrőre szerettem volna most költeni. Jól lemaradtam arról a 10 ezer forintos vásárról múlt héten. T___T
 
:facepalm: a női logika verhetetlen.
tehát akkor a 60as 60%nyi zajszintje lesz a 100asnak... megvilágosodtam.
Nem. De nem tudni, hogy mennyivel hangosabb a 100-as, mint a 60-as. :D Mint írtam, az Eheim 2211-esem teljesen hangtalan volt, kint volt a konyhában, semmit se hallottam. A 2213-mast viszont be kellett bugyolálnom szivacsokba, amíg nem volt szekrény, most pedig szivacsokkal van kitömve a környezete, mert búg. Szóval lehet, hogy ő hangosnak hallja a 100-ast, és eközben lehet, hogy 60-asnak semmi hangja nincs.
 
Nem. De nem tudni, hogy mennyivel hangosabb a 100-as, mint a 60-as. [emoji1] Mint írtam, az Eheim 2211-esem teljesen hangtalan volt, kint volt a konyhában, semmit se hallottam. A 2213-mast viszont be kellett bugyolálnom szivacsokba, amíg nem volt szekrény, most pedig szivacsokkal van kitömve a környezete, mert búg. Szóval lehet, hogy ő hangosnak hallja a 100-ast, és eközben lehet, hogy 60-asnak semmi hangja nincs.

A 100-as szekrényben, szivacsba bugyolálva hangosabb, mint régen a tetratec ex600 volt.
Amúgy nincs benne szűrőkosár. Az alja a 100-nak két lappal van 3 részre osztva.
Így:

56b039ce714f40968d3cb5a057de92c2.jpg

A másik akváriumot egy Eheim 2228-al szűröm. Na annak tényleg nincs hangja. (Nincs szekrényben.)
 
Akkor mindenképpen az Ecco Pro mellett fogok dönteni. A hang sajnos nagyon fontos szempont. Köszi, hogy írtatok. :)
 
Akkor mindenképpen az Ecco Pro mellett fogok dönteni. A hang sajnos nagyon fontos szempont. Köszi, hogy írtatok. :)

Viszont, ha elég egy belső szűrő is és el is fér, akkor az Oase BioPlus 50-et az tudom ajanlani.
Egyszerű, megtömhető szűrőanyaggal (nekem Seachem Purigen is van benne) és nagyon csendes. A hangját éjszaka sem hallani.
 
Viszont, ha elég egy belső szűrő is és el is fér, akkor az Oase BioPlus 50-et az tudom ajanlani.
Egyszerű, megtömhető szűrőanyaggal (nekem Seachem Purigen is van benne) és nagyon csendes. A hangját éjszaka sem hallani.
Egy belső Eheim PickUp szűr most, mindenképpen száműzni akarom a technikát bentről.:) Alacsony az akvárium a maga 25 centijével, úgyhogy belsőből se lehetne nagyot.
 
Akkor mindenképpen az Ecco Pro mellett fogok dönteni. A hang sajnos nagyon fontos szempont. Köszi, hogy írtatok. :)
Nálam egy Eheim 2213-as "dübörög" a 30 l-es akva alatt. Az ágyamtól kb. 1,5 m-re van. Nem hallom, hogy "van". Mondjuk cserélve lett a tengely és a rotor is, így teljesen hangtalan. Ha vigyázok rá, életemben ki fog szolgálni, aztán ráhagyom a gyerekemre, Őt is! :D
 
Nagyon le kéne fojtani a 2213-at, hogy a bettát ne zavarja az áramlás. A fojtás miatt pedig zörög szegény. Akkor meg felesleges egy erős szűrő, ha fele teljesítményen tudom csak használni, ami ráadásul többet is fogyaszt, mint az Ecco Pro.
De most már eltértünk az Oase-tól, ha esetleg van valakinek tapasztalata a 60-assal, továbbra is szívesen veszem, hátha meggyőz. :D Nem akarom elköltöztetni a gépházat, ha nem muszáj.
 
Sziasztok, működik nálam egy Oase Filtosmart termo 100-as szűrő. A fűtő köré siporax mini került, kb. a rendelkezésre álló hely háromnegyedét kitöltve. Viszont olyan, mintha a fűtő nem fűtene. Az elképzelhető, hogy túlságosan körbe van burkolva szűrőanyaggal? Vagy szimplán tönkrement afűtőm? Hogy kell ezt kalibrálni? Ja, az akva 49 literes, de csak kb 40 liter víz lehet benne.
 
Sziasztok!
Most tervezek vásárolni egy Oase Filtosmart 60-ast.
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen szűrőanyagot adnak hozzá a GA-ban?
Köszönöm.
Béla
 
Sziasztok!
Most tervezek vásárolni egy Oase Filtosmart 60-ast.
Azt szeretném kérdezni, hogy milyen szűrőanyagot adnak hozzá a GA-ban?
Köszönöm.
Béla
Azt, ami alapból a csomagban van: Oase szűrőszivacs szett FiltoSmart 60 szűrőhöz + 2x Kerámia szűrőanyag (120 g-os zacskó)

Szerk.: mondjuk a 100-as Filtosmart leirasabol sem derul ki, hogy adnak hozza Matrixot, csak a velemenyek kozott lehet olvasni. A 60-as velemenyei kozott viszont van egy, ahol irjak, hogy a gyari keramiat lecserelte matrixra. Ez arra utal, hogy ahhoz nem jar. Lehet, hogy az "egyeb kerdesek" topicban lenne erdemes rakerdezned a GA-s sracoktol, ok megmondjak a tutit. :)
 
Utoljára módosított:
Azt, ami alapból a csomagban van: Oase szűrőszivacs szett FiltoSmart 60 szűrőhöz + 2x Kerámia szűrőanyag (120 g-os zacskó)

Szerk.: mondjuk a 100-as Filtosmart leirasabol sem derul ki, hogy adnak hozza Matrixot, csak a velemenyek kozott lehet olvasni. A 60-as velemenyei kozott viszont van egy, ahol irjak, hogy a gyari keramiat lecserelte matrixra. Ez arra utal, hogy ahhoz nem jar. Lehet, hogy az "egyeb kerdesek" topicban lenne erdemes rakerdezned a GA-s sracoktol, ok megmondjak a tutit. :)

A Matrix egy bevezető akció volt. Nem jár már hozzá.
 
Back
Oldal tetejére