• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

OASE FiltoSmart tapasztalatok

KoviAti91

Kertész szaki
Sziasztok! Mivel nem volt neki mèg topikja gondoltam nyitok neki egyet :) Ami èrdekelne az az hogy akinek van ilyen elmondaná hogy hogyan áramlik benne a víz? Megnèztem már minden kèpet minden lètező videót de nem tiszta nekem hogy ebben a vízszintesen elhelyezett egymás mellett lévő fiókokban honnan hova hogyan megy a víz? Köszi a segítsèget!
 
A mechanikai szűrés után egy részét visszaengedi a biológiai szűrést végző kerámia gyűrűre. Kevesebb víz, lassabb áramlás, hatékonyabb biológiai szűrés. :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Nagyot nőttél a szememben! ;)
 
Zavarba hozol... :shy:
Én persze komoly bioszűrő anyagot tennék oda. De hát gyárilag ezt adják.

Ez a sima felületű kerámiagyűrű szinte semmire sem jó, az igaz. De hát ne legyünk telhetetlenek :)

Egyébként ezt a szűrőt ilyen kialakítással - hozzátéve, hogy sosem használtam még -, szűrési teljesítmény szempontjából jobbnak gondolom, mint az Eheim/JBL/Tetra szűrőket.
 
Sziasztok!
Én is egy ilyen, 100-as szürőt tervezek venni a 30-as Dennerle Nano-hoz. Az érdekelne, hogy az utólag beszerezhető fűtő az hova kerül? Nekem úgy tűnik hogy nagyjából ott van a helye kialakítva ahol a szűrőanyag van. De ezt akkor hogy?


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Én is egy ilyen, 100-as szürőt tervezek venni a 30-as Dennerle Nano-hoz. Az érdekelne, hogy az utólag beszerezhető fűtő az hova kerül? Nekem úgy tűnik hogy nagyjából ott van a helye kialakítva ahol a szűrőanyag van. De ezt akkor hogy?


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Üdv!

Az utólagos fűtőhöz még be kell szerezned a csőadaptert.
Ha megvan szűrő leállít kerámiagyűrű kiszed ,az előre kialakított helyére beszereled a csőadaptert.
Majd ovatosan visszahelyez a szűrőanyag (a csőbe véletlenül se kerüljön egy darab se mert kezdheted ujra)
szűrőfej fel , fűtő beszerel és már inditható is.
 
Sziasztok!
Én is ilyet állítok üzembe az akvárium alatt. A GA-ban kaptam hozzá egy zacsi Matrixot, így az kerül a jobb oldali rekeszbe. Meg a középsőben is elfér még 0,5l Mátrix, de az elsőben szerintetek hagyjam a szivacsot, vagy kerámiagyűrűt tegyek oda? Van hozzá mindkettő, de a fórumot böngészve nem derült ki számomra, hogy van-e köztük érdemi különbség. Mindkettő mechanikai szűrőanyag, ki ezt, ki azt használja. Esetleg átsiklottam valami releváns információ felett?
Illetve ebben a rendszerben hová érdemes Purigent rakni?
 
Sziasztok!
...az elsőben szerintetek hagyjam a szivacsot, vagy kerámiagyűrűt tegyek oda? Van hozzá mindkettő, de a fórumot böngészve nem derült ki számomra, hogy van-e köztük érdemi különbség. Mindkettő mechanikai szűrőanyag, ki ezt, ki azt használja. Esetleg átsiklottam valami releváns információ felett?
Illetve ebben a rendszerben hová érdemes Purigent rakni?

Én levágnék a szivacsból és alá tennék kerámia gyűrűt. Purigent középre lenne érdemes tenni.
 
Köszi [emoji846] a Seachem Purigen nekem is oda adná magát, de ott hogyan lehetne jól elhelyezni? Tekerjem rá arra a szűrőkosárra, amin kiszívja a vízet? Vagy tegyem alulra? Ott szívja be a vizet a két oldalsó rekeszből egy-egy 2mm magas résen.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszi [emoji846] a Seachem Purigen nekem is oda adná magát, de ott hogyan lehetne jól elhelyezni? Tekerjem rá arra a szűrőkosárra, amin kiszívja a vízet? Vagy tegyem alulra? Ott szívja be a vizet a két oldalsó rekeszből egy-egy 2mm magas résen.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Rá semmiképpen se tekerd. A kosáron belül mindegy hova teszed, lehetőleg minél feljebb.
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget [emoji846]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok! Egy FiltoSmart 60-as elvinne egy 25 literes akváriumot? Az ajánlott akvárium méret max 60 liter, de ugye ezt általában el kell osztani sokkal, a szűrőajánlóban pedig nem szerepel, így nem tudom belőni, hogy jó lenne-e nekem. :oops:
 
Sziasztok! Egy FiltoSmart 60-as elvinne egy 25 literes akváriumot? Az ajánlott akvárium méret max 60 liter, de ugye ezt általában el kell osztani sokkal, a szűrőajánlóban pedig nem szerepel, így nem tudom belőni, hogy jó lenne-e nekem. :oops:

Szia!

Én 32 litert szűrök a 100-as szériával.
Nekem ez elégnek tűnt. A hangját találtam kicsit soknak.
Ha esetleg később nagyobb akváriumra váltanál, akkor inkább most szánj rá többet.

Üdv:
Tamás
 
Back
Oldal tetejére