• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Mivel többen irtatok erről a jelenségről és én is ilyen szűrőt szeretnék, ezért sokat gondolkodtam a lehetséges okokon. (kicsit gépész szemmel is)
Az én elméletem szerint a szűrőház kialakítása miatt, ha a szívó oldalon túlságosan megnövekszik az ellenállás, (pl. szűrőtömődés, kis keresztmetszetű szívó csövek, stb) akkor a rotorházba belépő víz nyomása, sebessége nagyon lecsökken, a kilépő oldalon pedig felgyorsul. Ilyenkor nagy eséllyel alakul ki Kavitáció, ez a fizikai jelenség gőzbuborékokat eredményez és ez bent ragad a szűrőben.
A fórumtársak elbeszélései szerint a 600-as csinálja csak a bubizást. Nekem a 250-es prímán üzemel és másnál a 350-es is.
 
Köszi az infókat! Most már megnyugodtam, de elkezdtem nézegetni a külső szűrőket :D Praktikus szűrő, de azért van pár hülyesége, ami feltűnt még, hogy a teljesìtménye sem tùl acélos. Hydor 600 havernál a 120-as akvát úgy tolja hosszába, hogy csak na. Nálam a 100 centinél elég karcsú a flow, pedig most vettem jet kifolyót. Lehet lecserélem valami másra, de jön a kérdés, hogy mire. :)
 
Mivel többen irtatok erről a jelenségről és én is ilyen szűrőt szeretnék, ezért sokat gondolkodtam a lehetséges okokon. (kicsit gépész szemmel is)
Az én elméletem szerint a szűrőház kialakítása miatt, ha a szívó oldalon túlságosan megnövekszik az ellenállás, (pl. szűrőtömődés, kis keresztmetszetű szívó csövek, stb) akkor a rotorházba belépő víz nyomása, sebessége nagyon lecsökken, a kilépő oldalon pedig felgyorsul. Ilyenkor nagy eséllyel alakul ki Kavitáció, ez a fizikai jelenség gőzbuborékokat eredményez és ez bent ragad a szűrőben.
Mivel nekem is gyanús, hogy kavitál a szűrő, ezért a fentebb látható videó alapján javaslom, hogy fúrjatok lyukakat az előszűrő műanyag csövére. Ezzel csökken a bejövő víz ellenállása. Zseniális az a videó, nézzétek meg! ;)
 
Mivel nekem is gyanús, hogy kavitál a szűrő, ezért a fentebb látható videó alapján javaslom, hogy fúrjatok lyukakat az előszűrő műanyag csövére. Ezzel csökken a bejövő víz ellenállása. Zseniális az a videó, nézzétek meg! ;)
Ez van hatassal a garira? Csak mert mi megcsinaltuk, es mintha javitott volna a levegosodesen, bar sajnos meg nem szuntette. :(
 
Mivel nekem is gyanús, hogy kavitál a szűrő, ezért a fentebb látható videó alapján javaslom, hogy fúrjatok lyukakat az előszűrő műanyag csövére. Ezzel csökken a bejövő víz ellenállása. Zseniális az a videó, nézzétek meg! ;)

Tényleg jó ötlet. A gari kérdése bennem is felmerül, de tekintve, hogy ez csak egy műanyag cső, azt gondolom nem okoz garanciavesztést.
Az ugye más kérdés, hogy egy 80 ezres szűrőt miért nekem kell furkálni, hogy ne legyen mosógép hangja...
Az enyém most pont nem hörög, de fog hamarosan. A furkálást ettől függetlenül megcsinálom.
 
Zseniális az a videó, nézzétek meg! ;)
Nem csak ez :)
Az ajánlása alapján használom (töltöm fel) az összes szűrőm és nagyon bevállt. Picit gyorsabban koszolódnak a szivacsok de cserébe az érzékeny bio médiával semmit nem kell csinálni, tiszta marad.
 
Ez van hatassal a garira? Csak mert mi megcsinaltuk, es mintha javitott volna a levegosodesen, bar sajnos meg nem szuntette. :(
A próba kedvéért tedd meg nekem légyszi azt, hogy a kiveszed az előszűrő szivacsot is és úgy kipróbálod. Mert maga a szivacs is képes durván visszafogni a szűrőt. Ebben az esetben durvább szivacs kéne rá. (illetve a kosarak szivacsaival is hasonló a helyzet. )
 
A próba kedvéért tedd meg nekem légyszi azt, hogy a kiveszed az előszűrő szivacsot is és úgy kipróbálod. Mert maga a szivacs is képes durván visszafogni a szűrőt. Ebben az esetben durvább szivacs kéne rá. (illetve a kosarak szivacsaival is hasonló a helyzet. )
OK, este kipróbáljuk. A gyári előszűrő szivacsokat egyébként már kb. 1 éve cseréltük a 30 ppi-sre még a 350-esben. A 600-as meg eleve azzal került hozzánk. :)
 
A próba kedvéért tedd meg nekem légyszi azt, hogy a kiveszed az előszűrő szivacsot is és úgy kipróbálod. Mert maga a szivacs is képes durván visszafogni a szűrőt. Ebben az esetben durvább szivacs kéne rá. (illetve a kosarak szivacsaival is hasonló a helyzet. )
Ma reggelre jobb lett, a szűrő már csak nagyon határozott mozgatásra nyom ki pár bubit. Érezhetően csökkent a levegősödés, mert előtte egy kisebb mozgatásra is képes volt akár fél percig is bubizni, a fenti videón hallható szörcsögés viszont maradt.
Mit javasoltok? Elég "vicces" hogy ez az egyébként szuper újítás (emiatt is esett erre a szűrőre a választásunk, mert baromira tetszett) adja a legnagyobb gyengeségét. :(
Őszintén szólva mi kicsit kiábrándultunk az OASE-ból, mert ez egy elég zavaró hibája és ahogy más is írta fent, az azért mégsem okés, hogy egy közel 100ezres szűrőnél furkálni kell, meg rögtön pluszban költeni a gyári szivacsok cseréjére. Mi okozza, hogy a probléma nem jött elő a 350-es verziónál, a -150 l/h?
 
Ma reggelre jobb lett, a szűrő már csak nagyon határozott mozgatásra nyom ki pár bubit. Érezhetően csökkent a levegősödés, mert előtte egy kisebb mozgatásra is képes volt akár fél percig is bubizni, a fenti videón hallható szörcsögés viszont maradt.
Mit javasoltok? Elég "vicces" hogy ez az egyébként szuper újítás (emiatt is esett erre a szűrőre a választásunk, mert baromira tetszett) adja a legnagyobb gyengeségét. :(
Őszintén szólva mi kicsit kiábrándultunk az OASE-ból, mert ez egy elég zavaró hibája és ahogy más is írta fent, az azért mégsem okés, hogy egy közel 100ezres szűrőnél furkálni kell, meg rögtön pluszban költeni a gyári szivacsok cseréjére. Mi okozza, hogy a probléma nem jött elő a 350-es verziónál, a -150 l/h?
hehe, mintha magamat olvasnám. Még jó hogy én csak a belső szűrővel játszottam, az 'olcsóbb' próba volt.
Jók az újítások, csak lehet először stabil szűrőt kéne tudni gyártani, mert tényleg gáz hogy még sufnituning után sem teljesen működik jól.
 
Elég blama... És azért ez nem az az árszint ahol az ember úgy érezné, hogy belefér ha a mérnökök helyett kell gondolkodnia kicsit.

Áldom az eszem hogy nem ugrottam bele az Oase szűrőkbe, maradtam az Eheimnél.
 
Ne értsetek félre, nem egy lejárató kampányt akarunk indítani, épp ellenkezőleg, annak örülnénk, ha lenne a piacon egy erős, megbízható konkurenciája az Eheimnek, ez mindenkinek jót tenne (fejlesztések, árak).
A fentieket nem hirtelen felindulásból írtuk, az elmúlt hónapokban azért próbálkoztunk ezzel-azzal, nehezen adjuk azért ezt az előszűrő dolgot. Amiket tettünk: cseréltünk kb. minden cserélhetőt: fejtömítés, komplett csőcsatlakozó adapter, komplett előszűrő ház, fűtő adapter (itt próbáltuk úgy is, hogy a dugóval, és fűtővel is), előszűrő szivacsok cseréje, most megfúrtuk a csövet is, purigent már nagyon régóta nem rakunk a felső kosár tetejére, nehogy az is feszítse a fejet, teflonszalagoztunk is ahol lehetett, szilinkonzsír vagy eheim spray amit csak lehetett. Szóval szerintünk mi eléggé körbejártuk a dolgot mielőtt ezt leírtuk.
Ha van még ötlet, szívesen vesszük és ha tudjuk, azt is kipróbáljuk (viszont már úton van ennek a szűrőnek az utódja, ami nem oase)
 
Utoljára módosított:
A kavitációnak nem lehet köze a szűröanyag állapotához és mennyiségéhez? Konkrétan nekem egy 2078-as szürcsögött sokáig aztán fokozatosan elmúlt, teljesen. Semmi nem változott, csak az, hogy új Matrix-szal indult és a normál használattól lassan telítődött és csökkent általa a flow.
 
Ne értsetek félre, nem egy lejárató kampányt akarunk indítani, épp ellenkezőleg, annak örülnénk, ha lenne a piacon egy erős, megbízható konkurenciája az Eheimnek, ez mindenkinek jót tenne (fejlesztések, árak).
A fentieket nem hirtelen felindulásból írtuk, az elmúlt hónapokban azért próbálkoztunk ezzel-azzal, nehezen adjuk azért ezt az előszűrő dolgot. Amiket tettünk: cseréltünk kb. minden cserélhetőt: fejtömítés, komplett csőcsatlakozó adapter, komplett előszűrő ház, fűtő adapter (itt próbáltuk úgy is, hogy a dugóval, és fűtővel is), előszűrő szivacsok cseréje, most megfúrtuk a csövet is, purigent már nagyon régóta nem rakunk a felső kosár tetejére, nehogy az is feszítse a fejet, teflonszalagoztunk is ahol lehetett, szilinkonzsír vagy eheim spray amit csak lehetett. Szóval szerintünk mi eléggé körbejártuk a dolgot mielőtt ezt leírtuk.
Ha van még ötlet, szívesen vesszük és ha tudjuk, azt is kipróbáljuk (viszont már úton van ennek a szűrőnek az utódja, ami nem oase)

Egyébiránt nem garis a szűrő? Mert akkor egy garis kivizsgálást/cserét még biztos kérnék... (tudtommal az első szériás 600-assal volt gondja az OASE-nek, szóval azt sztem simán cserélik )
 
Egyébiránt nem garis a szűrő? Mert akkor egy garis kivizsgálást/cserét még biztos kérnék... (tudtommal az első szériás 600-assal volt gondja az OASE-nek, szóval azt sztem simán cserélik )
Nem garis sajnos. :(
 
Nekem 250-es van, de nincs gondom a levegősödéssel. A legnagyobb gondom a csőcsatlakozóval lett kb. 1 év használat után. Először csak az előszűrő tisztításakor csepegett (mert ugye le kell választani, hogy az előszűrőt ki lehessen venni), úgy tűnt, hogy már nem zárja le tökéletesen a csöveket. Néhány héttel később már összerakott állapotban is eresztett a szűrő, amiért szintén ezt az elemet okolom, de itt már a két kicsi gumigyűrű lehetett a hibás. A teljes csatlakozó cseréjekor a folyás minden szempontból megszűnt. Úgy tűnik, legalább évente cserélni kell ezt az alkatrészt... legalább is én ezek után így teszek.
biomaster-robbantott-abra-3 másolat.png
Az előzőekhez kapcsolódva kérdeznék: Az tényleg gond, ha a legfelső kosárba rakom a 100 ml-s Purigent (a sűrű szivacs alá)? Minden esetben feszülést okoz a tetőnél?
 
Back
Oldal tetejére