• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Melyiket érdemes megvenni az Eheim szilikon sprét vagy az JBL-t?

Ha használom, jó megoldás egy zsebkendőt befújni és azzal végigtörölni? Mert a 22 cm átmérőjű fej tömítőgyűrűt földön befújom, tuti, hogy nem mindenhova jut tehát úgyis valami ronggyal törlöm át amitől mindenhova eljut s akkor már eleve jobb a rongyot / zsepit befújni.
 
Ki milyen gyakran tisztítja a ki és befolyó ágat. Magát a csövet. Én bevallom ebben nagyon rossz vagyok és semennyire. Fél évente törlöm át, vagyis dugom fel a kefét. Magát a Lilyt rendszeresen, de tovább nem megyek. Most, hogy lecserélem az akváriumot ki akartam pucolni, fel is dugtam a kefét 1,5 méter mélyen és teljesen tiszta. Egy mm maszat nincs benne. :woot:

Nem értem. Pl a szűrő belseje mindenhol barna algás...de lehet az mulm. Sőt időnként csak vízcserekor, szűrőinduláskor egy adag algát vagy mulmot köp a lily amit szűrővel fogok fel. Eddig azt hittem az a csőből jön. Hogy lehet a teljes csőhálózatom tiszta? RO víz tenné, mert az az újdonság nálam? Nem hiszem. Azért barna alga az ilyen félreeső helyeken meg szokott telepedni nem?
 
Sziasztok!

Mikoriak ezek a problémás szűrők? Hozzánk elég kevés garis javítás jön be, de jeleznénk az Oase felé ezt.
A 350-es 2017. áprilisi GA vásárlás, a 600-as nem tudjuk, mert az használtan került hozzánk. Gyári számból, vagy valamiből kiderül? Mindkettő csinálja, de a 600-as durvábban tolja. :)
 
Ki milyen gyakran tisztítja a ki és befolyó ágat. Magát a csövet. Én bevallom ebben nagyon rossz vagyok és semennyire. Fél évente törlöm át, vagyis dugom fel a kefét. Magát a Lilyt rendszeresen, de tovább nem megyek. Most, hogy lecserélem az akváriumot ki akartam pucolni, fel is dugtam a kefét 1,5 méter mélyen és teljesen tiszta. Egy mm maszat nincs benne. :woot:

Nem értem. Pl a szűrő belseje mindenhol barna algás...de lehet az mulm. Sőt időnként csak vízcserekor, szűrőinduláskor egy adag algát vagy mulmot köp a lily amit szűrővel fogok fel. Eddig azt hittem az a csőből jön. Hogy lehet a teljes csőhálózatom tiszta? RO víz tenné, mert az az újdonság nálam? Nem hiszem. Azért barna alga az ilyen félreeső helyeken meg szokott telepedni nem?
Én a csöveket a lillyvel együtt szoktam takarítani kb havonta 2havonta!
nem szeretem ha nagyon elütnek egymástól, ro viz nem befolyásolja a tisztaságát, nálam a szilikon csö is bebarnul! lerakódás keletkezik rajta! ujraindításkor a szüröböl csak tiszta víz jön nem köp semmit! pedig a 2080 tudna köpni sztem!:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Nekem 15 hónapja megy a 600-as, de szerencsére semmi baja.

Csöveket eddig egyszer tisztítottam, nagyjából fölöslegesen. A beszívó kosár trutyis kicsit, lebeg benne a sodrástól néhány barna szál és az előszűrőben a kis szivacs karikák műanyag csöve is barna lepedékes. A vödröt ezen idő alatt kétszer szedtem szét. Először egy- vagy két hónaposan. Tiszta volt. Aztán talán fél évre rá másodszor. Akkor volt az ülepítőjében némi mulm, de nem vészes, inkább csak koszos víznek mondanám. A legfelső, barna lapos szivacsot kinyomkodtam, az már szennyezett volt. A szűrőanyag (Siporax és Matrix) tiszta volt.

Az előszűrőt két hetente tisztítottam (gyári szivacsokat kinyomkodom folyó víz alatt), de most legutóbb egy hónap sikeredett. Retkesek voltak a szivacsok, de a szűrő ment. Nyomásvesztés érezhető volt, de nem rettenetes. Nem vagyok híve a centrifuga hatás hajszolásának, úgyhogy a nyomáscsökkenés nem szokott aggasztani.

Kezdetben volt pici nyűgöm a tisztítás utáni újraindításoknál, mert nem sikerült mindig rögtön, szükség volt jópár pumpálásra. Azóta rájöttem, hogy az előszűrő cső-tartályát a szűrőtestbe visszahelyezés előtt kb 3/4-ig vissza kell tölteni vízzel és így már nincs szükség a pumpára sem. Kapcsolom, indul. Néha egy-két billentésre szükség van indítás után, hogy pici levegőt kidolgozzon. Újra indításkor a nyomó ágon nálam is köp némi trutyit, ezt igyekszem felfogni, de ha nem sikerül, az sem tragédia, a sepregető garnélám ilyenkor tapsol örömében.

Elégedett vagyok a szűrővel. Időközben beszereztem még egy ugyanilyet tartalékba, ha baj lenne, ne maradjak szűrő nélkül. Ha beállítom egyszer a már egy éve erre váró nagyobb akvát, akkor valószínűleg együtt fog benne dolgozni a két 600-as.
 
Sziasztok! Nemsokára tervezem egy 600-as szűrő vásárlását. Az volna a kérdésem, hogy milyen és mennyi szűrő anyagra érdemes kicserélni a gyárit ?
 
Sziasztok! Most hirtelen azt talàlta ki a szűrő, ha megállìtom, ömlik a vìz a csatoknál. Ha megy, semmi gond. Ettől ìgy nem vagyok nyugodt, mi lehet vele szerintetek?
Itt írtak már egy lehetséges okot: https://akvakertesz.hu/threads/oase-biomaster-szurok.7062/post-438642
Nekünk is akkor csinált ilyen szivárgást a csatoknál, amikor a csőcsatlakozó adapter nem zárt rendesen és megtelt alatta is vízzel a rekesz, aminek nem lett volna szabad.
 
Itt írtak már egy lehetséges okot: https://akvakertesz.hu/threads/oase-biomaster-szurok.7062/post-438642
Nekünk is akkor csinált ilyen szivárgást a csatoknál, amikor a csőcsatlakozó adapter nem zárt rendesen és megtelt alatta is vízzel a rekesz, aminek nem lett volna szabad.

Igen, Én is zártam már vissza rosszul a csőcsatlakozó adaptert.
Meg ha kosarakat kiveszed/vissza, akkor könnyű rosszul visszatenni a kosarakat (nem illeszkednek eléggé egymásba) - túl magasak lesznek végül, és nekem olyankor folyt.
A szűrő működés közben persze rászivja a fejet a házra, ezért ezek a folyások akkor jönnek amikor lekapcsolod, vagy lekapcsolod és megdöntöd.
 
Sziasztok!
Olvastam, sokaknál jelentkezett a fals levegő szívás a szűrőnél.
Az én 600-asom tavaly novemberben volt 1 éves, eddig hiba nélkül ment. Sosem folyt, most sem teszi, viszont elég sok fals levegőt kap valahol.
Év elején egy takarításnál ellenőriztem a tömítéseket, le is zsíroztam őket szépen. Tökéletes állapotban is vannak. sehol kopás, gyűrődés bármi... ennek ellenére böfög egész sokat sajnos.
Arról nem olvastam, hogy a tömítéseknek van-e élettartama, vagy ajánlás arra, hogy mikor cseréljük? Mindkét tömítés cseréje megoldható, de nem annyira olcsó mulatság.
Van ötletetek?
 
Mivel többen irtatok erről a jelenségről és én is ilyen szűrőt szeretnék, ezért sokat gondolkodtam a lehetséges okokon. (kicsit gépész szemmel is)
Az én elméletem szerint a szűrőház kialakítása miatt, ha a szívó oldalon túlságosan megnövekszik az ellenállás, (pl. szűrőtömődés, kis keresztmetszetű szívó csövek, stb) akkor a rotorházba belépő víz nyomása, sebessége nagyon lecsökken, a kilépő oldalon pedig felgyorsul. Ilyenkor nagy eséllyel alakul ki Kavitáció, ez a fizikai jelenség gőzbuborékokat eredményez és ez bent ragad a szűrőben.
 
Back
Oldal tetejére