• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

nem lehet hogy ahol elzárod ott a csapnál van egy gumigyürű ami oda van! a Jbl-nek a hibája az adapternél a belsö gumigyürű szokot oda lenni! igaz @Szabó Henrik (y)(y)(y)
Holnap szétkapom teljesen, aztán megnézem, hogy mi van az adapterrel. Egyébként ez a zsírzás szerintem sem szerencsés, most hogy jobban megkentem, még kevésbé tömít. Csúszkál és nem szorul rá a fej a házra olyan pontosan. Gondolom ez csak arra lenne jó, hogy a gumi ne öregedjen olyan gyorsan, de úgy tűnik nem szabad túlzásba vinni... Elég csalódott vagyok, mert tök jónak tűnt ez a szűrő, most meg nem tudok mit kezdeni vele... Úgy tűnik ez az akvakertészek keresztje, csak valahogy nem voltam rá felkészülve.
 
Utoljára módosított:
Holnap szétkapom teljesen, aztán megnézem, hogy mi van az adapterrel. Egyébként ez a zsírzás szerintem sem szerencsés, most hogy jobban megkentem, még kevésbé tömít. Csúszkál és nem szorul rá a fej a házra olyan pontosan. Gondolom ez csak arra lenne jó, hogy a gumi ne öregedjen olyan gyorsan, de úgy tűnik nem szabad túlzásba vinni... Elég csalódott vagyok, mert tök jónak tűnt ez a szűrő, most meg nem tudok mit kezdeni vele... Úgy tűnik ez az akvakertészek keresztje, csak valahogy nem voltam rá felkészülve.
milyen zsírzásra gondolsz? az eheim vagy a jbl silikon spray azok nem sikamlósak mint egy zsír!!! azok ragadnak! lehet ott a baj! egy spray kerül 4500ft -ba kb. évekig elég! s a szilikon zsir vagy vazelin az nem ugyan az! sztem!
 
milyen zsírzásra gondolsz? az eheim vagy a jbl silikon spray azok nem sikamlósak mint egy zsír!!! azok ragadnak! lehet ott a baj! egy spray kerül 4500ft -ba kb. évekig elég! s a szilikon zsir vagy vazelin az nem ugyan az! sztem!
Gyógyszertári vazelint használtam, azt hallottam, hogy az is jó. Lehet, hogy akkor be kell szereznem ezt a szilikon sprayt is.
 
Szerintem teljesen "száraz" tömítésekkel is jól kellene zárnia sok évig... Persze a megfelelő ápolás is fontos.
A szilikonzsírral való megkenés "ötlete" nálam egy itteni korábbi hozzászólásból ered, amikor valaki azt írta, hogy a Green Aqua-nál így oldották meg a szivárgási problémáit ezzel a szűrővel. Most pedig ketten vagyunk, akik szerint a megkenés rontott a helyzeten, és egyre többen vannak, akik szerint ez eleve hülyeség volt. :)
Esetleg kaphatnánk egy hivatalos állásfoglalást akkor a Green Aqua-tól, hogy hogyan és mi módon ápoljuk szeretett Biomasterünk tömítéseit? Régebben szó volt egy karbantartási video-ról is. Én nem igénylem a video-t, de egy részletes leírás jó lenne, általános karbantartásra és folyási problémák esetére, illetve, hogy mi számít garanciális hibának, ami miatt meg vigyük inkább vissza és ne kínlódjunk vele.
Öntsünk tiszta vizet a szűrőbe! :)
(ps. Az enyém azóta nem folyik, lehet, hogy csak még egy kis igazgatás kellett. Döntögetni meg inkább nem próbálom már.)
 
Egyébként az Eheim is árul vazelint ilyen célra, szóval nagy hibát nem szabadna okozzon a vazelines kenés, mégha van jobb cucc is rá.
 
Szerintem teljesen "száraz" tömítésekkel is jól kellene zárnia sok évig... Persze a megfelelő ápolás is fontos.
A szilikonzsírral való megkenés "ötlete" nálam egy itteni korábbi hozzászólásból ered, amikor valaki azt írta, hogy a Green Aqua-nál így oldották meg a szivárgási problémáit ezzel a szűrővel. Most pedig ketten vagyunk, akik szerint a megkenés rontott a helyzeten, és egyre többen vannak, akik szerint ez eleve hülyeség volt. :)
Esetleg kaphatnánk egy hivatalos állásfoglalást akkor a Green Aqua-tól, hogy hogyan és mi módon ápoljuk szeretett Biomasterünk tömítéseit? Régebben szó volt egy karbantartási video-ról is. Én nem igénylem a video-t, de egy részletes leírás jó lenne, általános karbantartásra és folyási problémák esetére, illetve, hogy mi számít garanciális hibának, ami miatt meg vigyük inkább vissza és ne kínlódjunk vele.
Öntsünk tiszta vizet a szűrőbe! :)
(ps. Az enyém azóta nem folyik, lehet, hogy csak még egy kis igazgatás kellett. Döntögetni meg inkább nem próbálom már.)
Igen, jó lenne konszenzusra jutni, hogy pontosan mit lehet tenni ennél a szűrőnél szivárgás esetén. Jelenleg 2 napja küldő szűrő nélkül vagyok... Most megpróbálok egy átmeneti külső szűrőt beüzemelni, amíg az Oaset rendbeteszem. Sajnos a szűrőbaciknak annyi, de szerencsére az akvárium kellőképpen érett, ahhoz, hogy nem omoljon össze a rendszer...
 
Ha logikusan próbálunk gondolkodni, akkor a szűrők tömítésénél a gumi elfáradásának megakadályozása a cél, erre szerintem inkább az olajok jók, mint a szikon sprék. Olyan helyen viszont ahol mozgó alkatrész van, mint az adapter, ott meg a zsír. Utóbbi esetben pl a 2080-am adapterében, az elzáró golyók mellé tukmáltam egy kis szilikon zsírt, és 6 év elteltével is könnyen mozog.
Számomra az az érdekes, hogy itt van a kínai Evolution szürőm, amit valamikor 2006-ban vettem és 6 évig aktívan üzemelt nálam úgy, hogy a tömítései semmilyen anyaggal nem voltak ápolva mégsem folyatott soha. (leszámítva mikor egy kis csiga került a tömítésre:mad:) Ebből kiindulva szerintem mindenfajta kenegetés nélkül is ki kellene húznia egy tömítésnek éveket, ha megfelelő minőségű gumiból van készítve.
 
Ha logikusan próbálunk gondolkodni, akkor a szűrők tömítésénél a gumi elfáradásának megakadályozása a cél, erre szerintem inkább az olajok jók, mint a szikon sprék. Olyan helyen viszont ahol mozgó alkatrész van, mint az adapter, ott meg a zsír. Utóbbi esetben pl a 2080-am adapterében, az elzáró golyók mellé tukmáltam egy kis szilikon zsírt, és 6 év elteltével is könnyen mozog.
Számomra az az érdekes, hogy itt van a kínai Evolution szürőm, amit valamikor 2006-ban vettem és 6 évig aktívan üzemelt nálam úgy, hogy a tömítései semmilyen anyaggal nem voltak ápolva mégsem folyatott soha. (leszámítva mikor egy kis csiga került a tömítésre:mad:) Ebből kiindulva szerintem mindenfajta kenegetés nélkül is ki kellene húznia egy tömítésnek éveket, ha megfelelő minőségű gumiból van készítve.
Lehet, hogy a kínai szilikon volt. Élettartam: 100ezer év.
A környezetkímélő gumi 2-3 év alatt kiszárad, megkeményedik, vehetsz újat.
 
Lehet, hogy a kínai szilikon volt. Élettartam: 100ezer év.
A környezetkímélő gumi 2-3 év alatt kiszárad, megkeményedik, vehetsz újat.
A Ehem-é is még az eredeti, pedig azt se nagyon szilikonoztam :). Mármint a külső fejtömítés ami rendes guminak néz ki. Az előszürő habgumi jellegű tömítése viszont cserés volt, hiába volt végig vízben mégis összement átmérőben cirka 1mm-t
 
Három napig tatró szét és összeszerelés után megtaláltam a hibát. Talán másnak is segít.

Tegnap elmentem a GA-ba és vettem egy vödörtömítést, de ez nem oldotta meg a szivárgást (viszont sikerült kizárni ezt a lehetőséget). Beszélgettem Attiláékkal az esetleges hibalehetőségekről (köszönöm nekik a sok segítséget (y)) ill. felhasználam az itt olvasott tapasztalatokat, újra darabokra szedtem és végre tegnap este rájöttem :facepalm:

Beillesztek egy ábrát, mert egyszerűbb, mint leírni.

180oase_250T.jpg

Ilyen tömítést viszont nem lehet külön kapni, a srácokon múlik, hogy sikerül-e nekik beszerezni. Átmenetileg egy kis teflonszalaggal orvosoltam a problémát, azóta csont száraz minden (remélem így is marad) :)
 
Utoljára módosított:
Három napig tatró szét és összeszerelés után megtaláltam a hibát. Talán másnak is segít.

Tegnap elmentem a GA-ba és vettem egy vödörtömítést, de ez nem oldotta meg a szivárgást (viszont sikerült kizárni ezt a lehetőséget). Beszélgettem Attiláékkal az esetleges hibalehetőségekről (köszönöm nekik a sok segítséget (y)) ill. felhasználam az itt olvasott tapasztalatokat, újra darabokra szedtem és végre tegnap este rájöttem :facepalm:

Beillesztek egy ábrát, mert egyszerűbb, mint leírni.

View attachment 67288

Ilyen tömítést viszont nem lehet külön kapni, a srácokon múlik, hogy sikerül-e nekik beszerezni. Átmenetileg egy kis teflonszalaggal orvosoltam a problémát, azóta csont száraz minden (remélem így is marad) :)

Gratulálok, ez egy lehetséges magyarázatnak tűnik! Nálam is csuromvizes volt a rotor körüli két szivacs, amikor szétszedtem, így arra én is rájöttem, hogy döntögetésnél onnan folyik ki, hiszen az már a nagy vödörtömítésen kívül esik. Én valamiért a fűtő körüli adapterre gyanakodtam, de ott meg nem találtam rést, ami a motor rekeszébe vezet.
Bár az is igaz, hogy a szűrő a döntögetést leszámítva nem folyt (illetve indításkor minimálisan), de nem volt így meggyőző a dolog. Ilyen gumigyűrűket (O-gyűrű) sok helyen be lehet szerezni szerencsére, valamint filléres cucc, csak le kell mérni : belső átmérő x vastagság. Ha valaki megteszi, megköszönöm! Az enyémhez most pár hétig biztos nem nyúlok, de utána lecserélném! :)
Egyébként arról a két O gyűrűről beszélünk, ami az ábrán pont nem látszik, mert alul vannak?
 
Itt viszont akkor érdemes lehet zsirozni utána, ha már egyszer mozgó alkatrész ;), sprét csak beszívná a gumi :confused:
 
Három napig tatró szét és összeszerelés után megtaláltam a hibát. Talán másnak is segít.

Tegnap elmentem a GA-ba és vettem egy vödörtömítést, de ez nem oldotta meg a szivárgást (viszont sikerült kizárni ezt a lehetőséget). Beszélgettem Attiláékkal az esetleges hibalehetőségekről (köszönöm nekik a sok segítséget (y)) ill. felhasználam az itt olvasott tapasztalatokat, újra darabokra szedtem és végre tegnap este rájöttem :facepalm:

Beillesztek egy ábrát, mert egyszerűbb, mint leírni.

View attachment 67288

Ilyen tömítést viszont nem lehet külön kapni, a srácokon múlik, hogy sikerül-e nekik beszerezni. Átmenetileg egy kis teflonszalaggal orvosoltam a problémát, azóta csont száraz minden (remélem így is marad) :)
A fejrész felépítéséhez nem értek, de a fenti magyarázat logikusnak tűnik. A 45157-es csatlakozót fogadó rekesz nálam is mindig megtelt vízzel, így lehet, hogy tényleg ott van a gond. Tegnap pont tisztítottam a csatlakozót és láttam, hogy a kis gumigyűrűk elég viseltesek. Jó lenne, ha ezeket is ki tudnám cserélni. Megpróbálom holnap lemérni őket.
 
Nàlam mostansàg folyamatosan levegősödik a szűrő, olyan a hangja mint egy jófajta hajdu mosògèpnek :)
Ezt mi is tapasztaljuk, olyan mintha valahol falsot szívna, már körbezsíroztunk mindent, de ha több napos működés után is megmozgatjuk, mindig nyomja ki magából a levegőt. A fent leírt problémával is találkoztunk a hétvégén, folyt orrán száján a víz és ugyanerre jutottunk, amit a többiek is írtak. Úgy látszik ez az OASE gyengéje, ezen javítani kellene.
 
Ezt mi is tapasztaljuk, olyan mintha valahol falsot szívna, már körbezsíroztunk mindent, de ha több napos működés után is megmozgatjuk, mindig nyomja ki magából a levegőt. A fent leírt problémával is találkoztunk a hétvégén, folyt orrán száján a víz és ugyanerre jutottunk, amit a többiek is írtak. Úgy látszik ez az OASE gyengéje, ezen javítani kellene.
Nem tudom mi lehet, már én is megkentem szilikonzsírral. Naponta pár alkalommal átvált mosógép üzemmódba, fél percig tolja, aztán abbamarad. Lehet valami rejtett pucoló fícsőr :D
 
Sziasztok! Nekem is ez a problémám a szűrővel! Én is már minden gumi tömítést átkentem még a motort is kiszereltem az alatt is van egy O gyűrű azt is átkentem de nem oldotta meg a problémát! Még mindig köpködi a levegőt!
 
Back
Oldal tetejére