• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Van egy 250-esem üveg ki be folyóval használom a vizszintes karral tudom szabályozni a flow erősséget?
Nem csak a befolyót szokták szabályozni?
 
Van egy 250-esem üveg ki be folyóval használom a vizszintes karral tudom szabályozni a flow erősséget?
Nem csak a befolyót szokták szabályozni?
Az esőztetőn van egy fojtó szelep, a fekete műanyagon egy kék tekerhető rész. Ha megvan az eredeti set megnézheted rajta. Erre értik, hogy két helyen is lehet. Tudtommal csak a kimenőt szokták így fojtani nem a bemenőt mivel ha kimenőn szabadon távozhat ugyanabban a teljesítményben amit tud akkor levegő képződhet az eltávozott víz helyén. Ha a kimenőt fojtod, pont annyi jön be mint amennyi távozott.
Szia!

A leírásban az szerepel, hogy lehet a vízszintes karral is: (91. oldal jobb alsó részén)

http://www.greenaqua.hu/hu/oase-biomaster-hasznalati-utmutato
Szerintem elbeszéltek egymás mellett, ő nem ezt kérdezte.

Amúgy a leírás becsapós és nem egyértelmű. "kiment zárva" nem azt jelenti, hogy a kimenő ágat lezárja. Az simán keresztül folyik, tedd csak le a földre. Zárt állapotban kifolyik az egész akváriumod. A szűrő felé zárva. Oda nem fog folyni víz. Azt csinálja, hogy összeköti a bejövőt a kimenővel és lezárja a tartály felé.
 
Az esőztetőn van egy fojtó szelep, a fekete műanyagon egy kék tekerhető rész. Ha megvan az eredeti set megnézheted rajta. Erre értik, hogy két helyen is lehet. Tudtommal csak a kimenőt szokták így fojtani nem a bemenőt mivel ha kimenőn szabadon távozhat ugyanabban a teljesítményben amit tud akkor levegő képződhet az eltávozott víz helyén. Ha a kimenőt fojtod, pont annyi jön be mint amennyi távozott.

Szerintem elbeszéltek egymás mellett, ő nem ezt kérdezte.

Amúgy a leírás becsapós és nem egyértelmű. "kiment zárva" nem azt jelenti, hogy a kimenő ágat lezárja. Az simán keresztül folyik, tedd csak le a földre. Zárt állapotban kifolyik az egész akváriumod. A szűrő felé zárva. Oda nem fog folyni víz. Azt csinálja, hogy összeköti a bejövőt a kimenővel és lezárja a tartály felé.
Utána olvastam köszi én is így gondolom megrendeltem a nyomoágra a csapot.:)
 
Sziasztok.

A Biomasteren a kimenő flow fojtása a szűrőn lévő karral (az egyik sarkohn lévő vizszintesen mozgatható) lehetséges, vagy csak a hozzáadott befolyón található szabályzóval?

Köszi
Én csak a hozzáadott befolyón szabályoznám.
 
Megvásárlás óta szinte végig tolta magából a buborékokat az első OASE Biomaster 600-as.
Volt egy idő, hogy vágtam és igazítottam a csövezésen és megszűnt pár hétre. Majd egy prefilter tisztogatásnál újrakezdte. Akkor még a házat se bontottam meg. Később dolgot néztem rajta, tisztítottam itt ott hátha valami nagy lapulevél beszorult, de semmi. Kerestem sérült gumit, de nem találtam. Bár a fejet még nem szedtem szét. Van egy másik is az hibátlan így volt mihez hasonlítani.
Mostanában már azt csinálta, hogy nem 2 percenként tol egy kisebb bubihalmazt hanem 1 óráig semmi majd egy hatalmas bugyboréktömeg, de mint amikor egy egész lufi tartalmát lökik fel. Nem pár buborék hanem a csőben szünetet generáló fajta. Majd emiatt a szünet miatt le is állt többször. S drukkoltam, hogy induljon el magától. Ez általában megtörtént 4-5 perc múlva.

Meséltem a GA-nak és mondták vigyem vissza (OASE-vel egyeztettek) és azonnal cserélik egy újra.

Állam leesett, otthon egy vadi új, egy csepp zaja sincs és nincsenek buborékeregetések.
De azért a para megmaradt..elvégre fél éve szívok vele.
Jaja nemár ez is azt csinálja? Mi ez a zaj? - Jaaa nem csak a gyerek zuhanyzik.
Máskor meg a mosogatógép miatt rohangáltam az akvához.

Vettem hozzá 30ppi-s prefiltert, 20-as nem volt. De már az is jóval jobb mint a gyári 45-ös ami mindent felfog és folytja a szűrőt.

3 hétre kitolt prefilter tisztogatást szerintem felemelem 4 hétre. (ettől még van heti vízcserém)

Létezik, hogy egy szűrő önmagát fenntartja és sosem kell tisztítani? 20ppi-s prefiltert 3 hét után mikor tisztítom úgy érzem feleslegesen teszem. 45-ös meg egy marék szutyok.

Belenézek a 20ppi-ssel ellátott belsejébe és semmi vészes. Mivel tudom mérni, hogy a szűrőm teszi a dolgát? Ammónia teszt nélkül? Valaki mondta ha nincs No2 akkor ammónia sincs. Ez igaz?
No3 no2 tesztem van...és no2 már nulla, hónapok óta (az első 2 hét kivételével).
 
Az előszűrő szivacs cseréjén én is gondolkoztam, mert jelenleg hetente kell tisztítanom. De mivel maximum 5 percet igényel mindennel együtt a tisztítás, így szerintem még nem olyan vészes a dolog, és végül arra jutottam, hogy csak jobban járok, ha a mátrix és "perlonvatta" közé már nem megy annyi kosz, és elég negyedévente teljes takarítást tartanom.
 
Az előszűrő szivacs cseréjén én is gondolkoztam, mert jelenleg hetente kell tisztítanom. De mivel maximum 5 percet igényel mindennel együtt a tisztítás, így szerintem még nem olyan vészes a dolog, és végül arra jutottam, hogy csak jobban járok, ha a mátrix és "perlonvatta" közé már nem megy annyi kosz, és elég negyedévente teljes takarítást tartanom.
A 3 havonta tisztítás gyári ajánlás a biológiai szűrőanyagnál? A gyakorlatban is elég ez ennél a szűrőnél?
 
A 3 havonta tisztítás gyári ajánlás a biológiai szűrőanyagnál? A gyakorlatban is elég ez ennél a szűrőnél?
Igen.
5 hónapja volt meg, amelyiket visszavittem garanciába. Ezért szétszedtem, de semmi oka nem volt tisztítani. Ha rendesen átfolyik rajta a víz akkor dolgoznak is benne a bacik és akkor nem marad ott semmi. Nagyon kevés helyen láttam barna foltokat.
 
Igen.
5 hónapja volt meg, amelyiket visszavittem garanciába. Ezért szétszedtem, de semmi oka nem volt tisztítani. Ha rendesen átfolyik rajta a víz akkor dolgoznak is benne a bacik és akkor nem marad ott semmi. Nagyon kevés helyen láttam barna foltokat.
OK, köszönöm. Végül is ezért találták ki az előszűrőt. Nálam a legalsó kosár (még) szivacs, ezt egyszer mindenképpen ki kell tisztítanom, de aztán lehet, hogy kicserélem azt is Mátrixra... Szerinted elég az előszűrő önmagában ahhoz, hogy ne jusson túl sok szennyeződés a biológiai töltetre?
 
Utoljára módosított:
Nem hogy elég, de én még abból is a nagyobb lukút vettem és még az is elég. Nem ismerem a többit márkát, de mivel itt tényleg csak az előszűrőn keresztül jut a víz a belsejébe így ott tényleg fennmarad minden. Nekem ami eddig volt szűrő ott mindig az előszűrő szivacs egy kockamélyedésbe ment ahol aztán mellette csak elfért egy kevés kosz ami lejjebb csúszott. Itt meg ugye a szivacsba bele van szúrva egy dárda ami alig pár helyen lukacsos.
 
Nem hogy elég, de én még abból is a nagyobb lukút vettem és még az is elég. Nem ismerem a többit márkát, de mivel itt tényleg csak az előszűrőn keresztül jut a víz a belsejébe így ott tényleg fennmarad minden. Nekem ami eddig volt szűrő ott mindig az előszűrő szivacs egy kockamélyedésbe ment ahol aztán mellette csak elfért egy kevés kosz ami lejjebb csúszott. Itt meg ugye a szivacsba bele van szúrva egy dárda ami alig pár helyen lukacsos.
Köszi, akkor idővel lecserélem mátrixra!
 
Sziasztok!

A legfelső, fej alatti barna szivacs az elegendő a rotorház védelmére? Nekem elég ritkásnak tűnik, elvileg 30ppi-s. E fölé már nem kell perlon? Főleg, ha a nagy kék szivacsok helyére is biológiai szűrőanyagot tennék.
 
Sziasztok!

A legfelső, fej alatti barna szivacs az elegendő a rotorház védelmére? Nekem elég ritkásnak tűnik, elvileg 30ppi-s. E fölé már nem kell perlon? Főleg, ha a nagy kék szivacsok helyére is biológiai szűrőanyagot tennék.
Igen elegendő, nem kell a perlon. Kék szivacsokat mindenki lecseréli.
 
Igen elegendő, nem kell a perlon. Kék szivacsokat mindenki lecseréli.

Köszönöm a megnyugtató választ.
Az előszűrőben benne hagytam az eredeti szivacs gyűrűket, de a tartályból kivettem az összeset a fej alatti vékony barna kivételével. Alulról 3 kosár Siporax, felette 2 kosár hozzá adott Mátrix. Még csak pár hete megy, most már a halak is bekerültek, egyelőre a víz megfelelő.
 
Köszönöm a megnyugtató választ.
Az előszűrőben benne hagytam az eredeti szivacs gyűrűket, de a tartályból kivettem az összeset a fej alatti vékony barna kivételével. Alulról 3 kosár Siporax, felette 2 kosár hozzá adott Mátrix. Még csak pár hete megy, most már a halak is bekerültek, egyelőre a víz megfelelő.
A barnát és a gyűrűket nem tudod lecserélni, az úgy jó. Baktérium kultúrát tettél a vízbe? Vagy magától várod ki a nitrifkáló bacik elszaporodását?
 
Nem adtam hozzá bacikat. Előtte másfél hónapja már ment az akvárium. Két hétig üresen, aztán egy maréknyi guppival és egy csokornyi RC-garnélával, hogy bejárassák és meginduljon az élet. Ekkor belekerült egy nagyobb belső szűrő is, biológiasi töltettel megspékelve. Az első 2-3 hétben jött némi zöld alga az üvegre, aztán amikor nemrég több hal belekerült, akkor kaptam némi barna algát az Anubias levelére, de most jónak tűnik minden. Szóval kezd beállni a rend.

A OASE Biomaster-ben egyszer tisztítottam az előszűrőt, de arra sem lett volna igazán szükség. Mulm eddig még nem képződött a talajon, igazából fizikai szűrésre egyelőre alig van szükség. A biológia töltetet nem bolygattam, szerintem arra pár hónapig nem nagyon kell majd ránéznem. A szűrő max-on megy, bár a sűrű töltet azért visszafogja rendesen, szóval nem pörögnek a halak, de én ennek örülök is. Elvileg az akvárium méretéhez (360l) kicsinek mondják ezt a szűrőt, de majd kiderül. Szerintem a biológiai szűrést jól meg fogja oldani.

Negatívuma is akadt azért. Először is én hangosnak vélem. Bár nem használtam még külső szűrőt, de másoknál megfigyeltem már őket és azoknál ez mindenképpen zajosabb. Egyrészt a motornak is van egy búgó hangja, másrészt az áramlást is hallom rendesen. Ez utóbbit még talán betudom a nyers biológiai töltetnek, de a lényeg, hogy hálószobában, vagy akár egy nappaliban szabadon állóként üzemeltetve szerintem zavaró lenne. Nálam szerencsére előszobában van, ráadásul szekrényben, így teljesen korrekt. A szekrény nem zörög tőle, egyszerűen csak búg a gépezet. Meg kéne hallgatnom majd máshol egy ugyanilyet...

Idegesítőbb probléma volt, hogy a hozzá adott kiegészítők, az akváriumba bevezető pipák túl szűkek. Az "U" alakú idom, amit az üvegre akasztunk és vezeti a ki- és befolyó ágakat, egyszerűen nem elég széles az üvegcsíkkal merevített nagyobb akváriumokhoz. Nálam 10mm az üveg és plusz 40mm széles a merevítő csík. Ez ugye 50mm és mit ad Isten, a pipa mm-re pont ugyanilyen fesztávú. Tehát már üresen is necces beakasztani, feszül. És ekkor még nincs rajta a cső, ami még néhány mm. Tehát felcsövezve egyszerűen nem használható. Így kénytelen voltam típusidegen kiegészítőket beszerezni. Őszintén elgondolkodtam, hogy visszaküldöm az egészet a francba, úgy elvette a kedvem ez a kis bonyodalom. Az általam nézett többi gyártó hasonló szerelékeivel nem lett volna gond, mind szélesebb az Oase pipáinál. Szóval tervezgetésnél erre figyeljen oda mindenki!

A beüzemelésnél a kézi pumpa egy lenyomásra rendesen elindította a rendszert, pedig a csöveket nem töltöttem fel előre. A szűrőtartályt viszont indítás előtt vízzel feltöltöttem és ebbe eresztettem bele a szűrőkosarakat, picit megmozgatva azokat, hogy minél kevesebb levegőt hagyjak majd a rendszerben. Persze a Siporax gyűrűk formája miatt ezt nem lehet tökéletesen előre megoldani, de sokat jelent így is a teljes vízzel való töltés. Indulás után természetesen rá kellett segíteni a légtelenítésre a tartály mozgatásával és ezzel még 1-2 napig játszani kellett, de most már jó.

Mint írtam, az előszűrőt egyszer tisztítottam. E miatt az elkülönülő előszűrő rendszer miatt választottam amúgy ezt a típust és nem pl egy Eheim-et. Nagy előnynek vélem, hogy nem kell a fejet megbolygatni az előszűrő tisztításához. Ez talán jótékony hatással lehet majd a tömítések élettartamára nézve. És így arra is kisebb az esély, hogy a fejrögzítő patenteket eltörjük, mivel az alap tisztításokhoz nem kell őket bolygatnunk. Szóval engem ezzel a rendszerrel vett meg a márka, úgyhogy kíváncsi leszek, hogy fog működni a gyakorlatban hosszabb távon.
 
Negatívuma is akadt azért. Először is én hangosnak vélem. Bár nem használtam még külső szűrőt, de másoknál megfigyeltem már őket és azoknál ez mindenképpen zajosabb. Egyrészt a motornak is van egy búgó hangja, másrészt az áramlást is hallom rendesen. Ez utóbbit még talán betudom a nyers biológiai töltetnek, de a lényeg, hogy hálószobában, vagy akár egy nappaliban szabadon állóként üzemeltetve szerintem zavaró lenne. Nálam szerencsére előszobában van, ráadásul szekrényben, így teljesen korrekt. A szekrény nem zörög tőle, egyszerűen csak búg a gépezet. Meg kéne hallgatnom majd máshol egy ugyanilyet...

Hallgasd meg valahol, mert bár van egy pici hangja, de az nem lehet zavaró.

Idegesítőbb probléma volt, hogy a hozzá adott kiegészítők, az akváriumba bevezető pipák túl szűkek. Az "U" alakú idom, amit az üvegre akasztunk és vezeti a ki- és befolyó ágakat, egyszerűen nem elég széles az üvegcsíkkal merevített nagyobb akváriumokhoz. Nálam 10mm az üveg és plusz 40mm széles a merevítő csík. Ez ugye 50mm és mit ad Isten, a pipa mm-re pont ugyanilyen fesztávú. Tehát már üresen is necces beakasztani, feszül. És ekkor még nincs rajta a cső, ami még néhány mm. Tehát felcsövezve egyszerűen nem használható. Így kénytelen voltam típusidegen kiegészítőket beszerezni. Őszintén elgondolkodtam, hogy visszaküldöm az egészet a francba, úgy elvette a kedvem ez a kis bonyodalom. Az általam nézett többi gyártó hasonló szerelékeivel nem lett volna gond, mind szélesebb az Oase pipáinál. Szóval tervezgetésnél erre figyeljen oda mindenki!

A legtöbb merevített akváriumnál a sarkoknál kihagynak 5-8 cm-t, hogy a külsőszűrők pipái itt bemehessenek kényelmesen. Ha mégsem megoldható, akkor én kettévágom az egyenes részt és egy hajlékony szűrőcsövet húzok rá.

I A beüzemelésnél a kézi pumpa egy lenyomásra rendesen elindította a rendszert, pedig a csöveket nem töltöttem fel előre. A szűrőtartályt viszont indítás előtt vízzel feltöltöttem és ebbe eresztettem bele a szűrőkosarakat, picit megmozgatva azokat, hogy minél kevesebb levegőt hagyjak majd a rendszerben. Persze a Siporax gyűrűk formája miatt ezt nem lehet tökéletesen előre megoldani, de sokat jelent így is a teljes vízzel való töltés. Indulás után természetesen rá kellett segíteni a légtelenítésre a tartály mozgatásával és ezzel még 1-2 napig játszani kellett, de most már jó.

Magától is kijátssza a bubikat, de a legtöbb szűrőnél a legelső indításnál ugyanígy döntögetni szoktuk, hogy minden résből kimenjen a levegő.
 
Back
Oldal tetejére