• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

OASE Biomaster 250 ... 14 nappal az indulas utan. ...
Azt mar irtam, es kepeket is tettem fel rola, hogy szep tiszta volt a gep belulrol.
Cyberkid - mas forumon feltett - kerdesere valaszolva: Vettem ammonia tartos tesztet (Seachem), es 0.0 az eredmeny. Ezek szerint ennyi ido alatt mar hatekonyan emeszti meg az ammoniat.
 
Sziasztok!
Ma megjött a OASE Biomaster 250-s szűrő be is üzemeltem.Köszi GA. Méretes egy darab. Egy kérdésem lenne 13-as lilyt raktam a gyári esőztető helyett melyik cső legyen több a 13-as vagy a 17-es? Most úgy csináltam hogy a 17-es kb 30 cm a 13-as kb 80 cm.
 
Sziasztok!
Ma megjött a OASE Biomaster 250-s szűrő be is üzemeltem.Köszi GA. Méretes egy darab. Egy kérdésem lenne 13-as lilyt raktam a gyári esőztető helyett melyik cső legyen több a 13-as vagy a 17-es? Most úgy csináltam hogy a 17-es kb 30 cm a 13-as kb 80 cm.
teljesen mindegy. sok boldogságot hozzá :)
 
Újabb Oase termékek a webshopban!

Belső szűrők (már készleten):
http://www.greenaqua.hu/hu/technika/szures/belso-szuro/l/oase.html
Ezek könnyedén fűtőssé alakíthatók a megfelelő Oase HeatUp fűtővel!

UV szűrők (már készleten):
http://www.greenaqua.hu/hu/technika/uv-szuro/l/oase.html
A ballaszt az UV szűrő házába van építve, így nem lóg külön mint pl. az Eheim Reeflex UV-k esetében.

Vízpumpák (jövő héten érkezik az első adag):
http://www.greenaqua.hu/hu/technika/vizpumpa/l/oase.html
A 300-500 liter/órásak merülő pumpák, viszont innentől felfelé mindegyik kétéltű, tehát szárazon is üzemeltethető!
 
Nagyon jó ez a szűrő nekem a kis tesója van a 250-es egy 64 literes akváriumban. Közel 1 hónapja használom a víz kristály tiszta az elő szűrőt most takarítottam. De nem igazán volt koszos. A teljesítményéből nem igazán vesztett. Nagyon meg vagyok elégedve vele jó választás volt!:):)
 
Sziasztok! Cserélni szeretném a szűrőmet és a technikai újításainak köszönhetően én is az Oase mellett döntenék innen gép mellől, viszont a kérdésem az lenne, hogy egy 112l low-tech növényesnek a OASE Biomaster szériából a 350/600 vagy FiltoSmart 300 választanátok. OASE Biomaster egyébként tisztítás céljából praktikusabbnak tűnik az előszűrő miatt, viszont ahogy néztem a Filtosmart-ban is ügyesen van elhelyezve az előszűrő, de a Bio jobban konfigurálhatóbb stb :) esetleg van már valakinek "hosszabb" távú tapasztalata?
Köszi előre is!
 
Sziasztok! Cserélni szeretném a szűrőmet és a technikai újításainak köszönhetően én is az Oase mellett döntenék innen gép mellől, viszont a kérdésem az lenne, hogy egy 112l low-tech növényesnek a OASE Biomaster szériából a 350/600 vagy FiltoSmart 300 választanátok. OASE Biomaster egyébként tisztítás céljából praktikusabbnak tűnik az előszűrő miatt, viszont ahogy néztem a Filtosmart-ban is ügyesen van elhelyezve az előszűrő, de a Bio jobban konfigurálhatóbb stb :) esetleg van már valakinek "hosszabb" távú tapasztalata?
Köszi előre is!
Mindenképp a biomastert ajánlanám, sokkal jobban átgondolt, modern szűrő, a filtosmart azért már régi technika, nem kosarakban van a szűrőanyag, és hát a kiszedhető előszűrő szerintem magáért beszél. Ha hosszú távon low-tech marad, szerintem elég a 350, ha később high-tech irányba is mozdulsz vagy akár feljebb mész akár 180 liter környékéig, a 600-as a jó választás.
 
Mindenképp a biomastert ajánlanám, sokkal jobban átgondolt, modern szűrő, a filtosmart azért már régi technika, nem kosarakban van a szűrőanyag, és hát a kiszedhető előszűrő szerintem magáért beszél. Ha hosszú távon low-tech marad, szerintem elég a 350, ha később high-tech irányba is mozdulsz vagy akár feljebb mész akár 180 liter környékéig, a 600-as a jó választás.
Nagyon szépen köszönöm a választ. High-tech hely hiányában nem játszik, úgyszintén a 180l sem :) 64literről váltok nagyobbra és egyben komolyabbra is. Viszont amatőr vagyok és szeretném, ha rugalmas lenne az akksi, ha hibázok.
 
Nagyon szépen köszönöm a választ. High-tech hely hiányában nem játszik, úgyszintén a 180l sem :) 64literről váltok nagyobbra és egyben komolyabbra is. Viszont amatőr vagyok és szeretném, ha rugalmas lenne az akksi, ha hibázok.
Minel nagyobb a szuro annal nagyobb a tartalek es ahogy mondani szoktuk, tulszurt akvarium nincs.
 
Sziasztok!

Új akváriumot tervezek indítani OASE Biomaster 250 szűrővel. Több helyen olvastam már a fórumon, hogy más szűrőkben a perlon vattát időnként cserélni ajánlott. Ennél a szűrőnél a narancsssárga szivacsra is igaz ugyanez, vagy ezt elég csak kimosni? Ha cserélni kellene, akkor mire érdemes?
 
Sziasztok!

Új akváriumot tervezek indítani OASE Biomaster 250 szűrővel. Több helyen olvastam már a fórumon, hogy más szűrőkben a perlon vattát időnként cserélni ajánlott. Ennél a szűrőnél a narancsssárga szivacsra is igaz ugyanez, vagy ezt elég csak kimosni? Ha cserélni kellene, akkor mire érdemes?
Van a felső tálcában erre hely bőven, ha szeretnéd, elég sűrűnek tűnik az indításhoz, és igen mosható. Később ha teljesen letisztult a víz természetesen cserélhető. És purigennel is bátran tunningolható. Egyébként az első hónapban, pláne ha tapasztalatlan vagy úgy is sokat fogsz turkálni a vízben, és a perlont ezzel pazarolni szerintem felesleges az elején. A szűrőt úgy sem érdemes megbontani ha teljesen sterilen indul. Így a perlon miatt szétszedni az eltömődés miatt idő és pénzpocsékolás szerintem.
 
Van a felső tálcában erre hely bőven, ha szeretnéd, elég sűrűnek tűnik az indításhoz, és igen mosható. Később ha teljesen letisztult a víz természetesen cserélhető. És purigennel is bátran tunningolható. Egyébként az első hónapban, pláne ha tapasztalatlan vagy úgy is sokat fogsz turkálni a vízben, és a perlont ezzel pazarolni szerintem felesleges az elején. A szűrőt úgy sem érdemes megbontani ha teljesen sterilen indul. Így a perlon miatt szétszedni az eltömődés miatt idő és pénzpocsékolás szerintem.

Köszönöm, így fogok tenni :)
 
Még csak 2 hónapja használok egy 600-as biomastert, de a perlonvattának itt nem látom értelmét mivel a kialakítása merőben eltérő a többitől. Perlont mindennek a legtetejére szoktuk tenni. Viszont itt ugye a bejövő víz eleve a kivehető rúdon felhúzott szivacsgyűrűkön megy keresztül. Ez a gyorstisztitó rész. Ott minden nagyobb cucc fennakad. Azt kell 1-2 hetente kipucolni. A testet magát 2 havonta, nyitod fel, boltba is ezt mondták (GA). Ha oda perlont teszel nem éri el a célját.
 
Még csak 2 hónapja használok egy 600-as biomastert, de a perlonvattának itt nem látom értelmét mivel a kialakítása merőben eltérő a többitől. Perlont mindennek a legtetejére szoktuk tenni. Viszont itt ugye a bejövő víz eleve a kivehető rúdon felhúzott szivacsgyűrűkön megy keresztül. Ez a gyorstisztitó rész. Ott minden nagyobb cucc fennakad. Azt kell 1-2 hetente kipucolni. A testet magát 2 havonta, nyitod fel, boltba is ezt mondták (GA). Ha oda perlont teszel nem éri el a célját.
A Perlont és a purigent a narancssárga helyére kéne tenni, úgy lenne megfelelő :) De az én véleményem szerint a narancs szűrő tökéletes az 30ppi sűrűségű, max purigent fogok rádobni, ha legalább 3 hónapos lesz az akksim. Illetve az előszűrő szivacsokat lehet 60ppi-re cserélni, az már rettenet sűrű, viszont ha feltúrod az akvát, akkor gyorsan szétszedős. De még mindig inkább erre szavazok, mint a bénázásból adódó sűrű perloncserére. Az OASE logikát viszont itt nem értem, mert pont utoljára kéne sűrűt tenni, nem előre. Na de hát senki sem tökéletes :) Illetve először a befolyó víz az előszűrő szivacsokra érkezik, és elvileg ha tömődik, el kéne futnia mellette, hát nem tudom van e ott arra elég hely, de tuti :) Én úgy gondolom ha megfelelően beállt az akksi, akkor mehet oda a 60-as és egy csomag Seachem Purigen.
 
Hát én alap dolgokat néznék meg. A csapok jól mozognak-e, (rendesen nyit/zár), nem szív falsot (jól tömít, jól van összerakva, nem "darál", buborékol), nem csöpög.
Nem tömődött el egy járat a fejben? Pl. egy cupákot beszippantott valahogy, stb.. Áthúznám csőtisztító kefével. Esetleg megjáratnám kosarak és szűrőanyag nélkül. Túl sok variáció nincsen, viszonylag egyszerű ketyerék. Köd ami nem levegő: szűrőanyagot jól átmostad?
Sziasztok,
Az enyém darál, legalább is hangra nagyon durva. Mit lehet vele kezdeni? Levegőt nem nyom, ha megmozgatom akkor sem. Vízhozam teljesen ok. Csak hangos, nagyon.
Mit lehet tenni vele?
Köszönöm előre is.
Tamás

Sent from my SGP611 using Tapatalk
 
Back
Oldal tetejére