• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ó,bárcsak nőne már. :)

  • Téma indító Deleted member 7949
  • Esemény kezdete
Nagyon szeretnék neocaridinákat. Még nem tudom honnan vegyek. BO-t még a halak érkezése előtt érdemes csinálni? Még a növények ültetése után azért érdemes várni egy hetet? Gondolom nem esne jól nekik a sötét. Az amanok bírják a 4-5 napos sötétet vagy rakjam át őket a másikba?
En csak 5 napban gondolkodnek, bar meg korainak tartom mert magatol is elkezdhet eltunni. garnélák, halak nem banjak a bo-t. Ha nagy a gaz, akkor is varj legalabb mig a parvula gyokere rendesen kapaszkodik.
Neocaridinak? Milyen szin vonza a tekinteted?
 
Járok arra rendszeresen, ma beugrottam, kértem négy darabot, egy próbát megér. Központi raktárban tárolják, másnapra hozzák az üzletbe.
Átvettem, kipróbáltam. Összehasonlítani sajnos most csak használt SYLVANIA T5/865 FHO LUXLINE PLUS FÉNYCSŐ 6500 K csövekkel tudtam. A színe sokkal fehérebb, már-már kékesebb, hiába is írnak mindkettőre 6500 K-t. Fényerejét is mértem luxmérő műszerrel, majdnem 1,5-szer erősebb. Kb 60 cm távolságból mértem 2900 illetve 3900 luxot (1-1 pár esetén). Jobb lett volna új fénycsővel összevetni, de most csak ez volt. Élettartamról illetve "kopásról" természetesen nem tudok nyilatkozni.
Az árával "bepaliztak", hulladékkezelési díjat is felszámítottak, így már nem 160, hanem 240 Ft volt darabja :)
 
Utoljára módosított:
Nagyon szeretnék neocaridinákat. Még nem tudom honnan vegyek. BO-t még a halak érkezése előtt érdemes csinálni? Még a növények ültetése után azért érdemes várni egy hetet? Gondolom nem esne jól nekik a sötét. Az amanok bírják a 4-5 napos sötétet vagy rakjam át őket a másikba?
A BO majdnem a végső megoldás. Az első 2-3 hónapban még éppen-hogy elkezd beállni az akvárium. Persze ez nem vonatkozik a profikra, akiknél másnapra már úgy néz ki az akva, mint nálunk hónapok alatt se. A barna alga amúgy is inkább a kevés megvilágítással függ össze. Ha ezt tovább csökkented BO-val...
Ez a türelmes emberek sportja, nyugi, figyeld mi történik? Szerintem már betehetőek az állatok, bár én 6 hétig járattam üresen, csak növényekkel. De nem mondom, hogy az úgy jó volt. :sick:
 
Átvettem, kipróbáltam. Összehasonlítani sajnos most csak használt SYLVANIA T5/865 FHO LUXLINE PLUS FÉNYCSŐ 6500 K csövekkel tudtam. A színe sokkal fehérebb, már-már kékesebb, hiába is írnak mindkettőre 6500 K-t. Fényerejét is mértem luxmérő műszerrel, majdnem 1,5-szer erősebb. Kb 60 cm távolságból mértem 2900 illetve 3900 luxot (1-1 pár esetén). Jobb lett volna új fénycsővel összevetni, de most csak ez volt. Élettartamról illetve "kopásról" természetesen nem tudok nyilatkozni.
Az árával "bepaliztak", hulladékkezelési díjat is felszámítottak, így már nem 160, hanem 240 Ft volt darabja :)

Nekem az Odyssea 54w -os 6500K is kékes fehéresebb a Sylvania Luxline plus-nál az egyikben nekem is az van de a fehéres kékes mintha szebb színeket produkálna.Akkor lehet használni az akváriumhoz..:)
 
A BO majdnem a végső megoldás. Az első 2-3 hónapban még éppen-hogy elkezd beállni az akvárium. Persze ez nem vonatkozik a profikra, akiknél másnapra már úgy néz ki az akva, mint nálunk hónapok alatt se. A barna alga amúgy is inkább a kevés megvilágítással függ össze. Ha ezt tovább csökkented BO-val...
Ez a türelmes emberek sportja, nyugi, figyeld mi történik? Szerintem már betehetőek az állatok, bár én 6 hétig járattam üresen, csak növényekkel. De nem mondom, hogy az úgy jó volt. :sick:

Köszönöm! Árgus szemekkel nézem minden nap /lehet az a baj/ :) és bár algás de nagyon imádom! :happy:
 
Végül lágyításra ez is tökéletes, :happy: pl. a férjem lelkének lágyítására ha megint vennék valami kütyüt..
De Henriknek szeretném, mert lassan berendez nekem már egy egész akváriumot.. :) :whistle:
Ne allits valotlant. En alkalmatlan vagyok egy ilyen szintu berendezesre. En csak ahhoz ertek, hogy mindent beultetek mindenhova, es majd meglatjuk mi hogy nol.
 
Back
Oldal tetejére