• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Ó,bárcsak nőne már. :)

  • Téma indító Deleted member 7949
  • Esemény kezdete
Szépen alakul ez, csak így tovább. A stemeket mikor ülted el? Akár 2-3 részre is vághatod, hogy sűrűbb legyen.
Szép gyeppel nagyon szép lenne! (y) A stemek jobban éreznék magukat a talajba. :)
Kicsit feljebb irta, hogy a cel egy gyepes felulet dombbal, mohazott fakkal. A stemek ideiglenesen vannak elszivas celjabol, mig beindul a parvula, es a moha, mert a tapanyag viszont megy bele szepen.

En viszont mindig meglepodok amikor posztolsz Ildi. A kivitel es a szoveged tartalma mindig felkeszult, tajekozott akvakerteszre emlekeztet. Viszont szemelyesen meg azt hallom toled, hogy nagyon kezdo vagy meg. Akkor ez most hogy is van?
 
Olvasgatok és próbálok aszerint cselekedni, :) de azért nagyon nem érzem magam tapasztaltnak, mindig jön valami újabb probléma és csak lesek hogy mi a megoldás. [emoji50] Ezért jól jönnek a tapasztalt fórumtársak akik szemmel tartják az ember akváriumának fejlődését..már ha van.. :D
 
Még nem igazán,de gondolom a kemény víz betesz szegényeknek. Bár azokon láttam eregetni amiket Tőled kaptam. Biztos még nem tudják hol vannak. :)
 
Még nem igazán,de gondolom a kemény víz betesz szegényeknek. Bár azokon láttam eregetni amiket Tőled kaptam. Biztos még nem tudják hol vannak. :)
Szerintem a feny keves lehet. A csokros sztemeken talan azert latni bubikat, mert magasabban vannak. Vagy be kellene durrantani a maradek fenyt, akar kevesebb orat vilagitva, vagy csak napi par orat ra loni a plusz vilagitast. Nagyon keveslem a noveny mennyiseget az akvarium merethez illetve a beadott taphoz. Ezert gondoltam a plusz fenyt, ha jol emlekszem az megvan. Nagyon be tudnak indulni a novenyek ha minden jatszik egyszerre. Co2, feny, tap.
 
Igen,még van egy 54w csövem akkor holnap beszerelem. Most 9 órát világítok. Akkor a 4x54w- al 7 óra kb elég lenne?
 
a növényeid mennyiségét sokszorozd meg, a talaj ne látszódjon, vagy kevésbé, sokminden kellemetlenségtól megment! jó irányba haladsz! a lilyt megmár irtam!


Igen, igyekszem. Most épp nekikészültem rendelni pár dolgot, többek közt a lilly-t meg még növénykét is szeretnék.
 
Igen,még van egy 54w csövem akkor holnap beszerelem. Most 9 órát világítok. Akkor a 4x54w- al 7 óra kb elég lenne?
En ugy vettem eszre, hogy vilagitasi idot nem lehet szokasokkal, vagy szabalyokkal eldonteni. Erosen fugg a co2 beoldas idejetol, amit ertek a megfelelo co2 szinttol. A vilagitasi idod amikor megkezdodik, a co2 szintnek szinte mar a megfelelo szinten kene lennie. Ehhez mondjuk kell is noveny ami majd el is szivja, de egyenlore ez nem baj mert nincsenek benne halak, meg garnélák. A vilagitasi idot nem vinnem most 7 oranal hosszabbra, de ha beindul minden, akkor is max a 8 orat celoznam meg. Kb harom oraval, kapcsolnam ki a co2-t a vilagitas lekapcsolodasa elott.
 
Ez vajon jó lehet akvárium világításnak?

Sylvania Sylvania Activa fénycső 1149mm 54W 6500K

csak mert most 146ft darabja.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Két hetes az akvárium.A barna alga ellepte szinte az összes mohát.Jelenleg 2 zebracsiga és 4 amano poroszkál az akváriumban.
Kaptam még egy halom növényt Henriktől úgyhogy gyorsan beültettem őket.Beszedem némi fonalas algát,persze pont ott nő ahol ha levágom megy vele a moha is. Azt gondolom elég nagy fába vágytam a fejszém ezzel a mohás fás tervezéssel. Ha a mohát nem lehet Carbozni akkor hogyan lehet még algamentesíteni? Az amanok rá se bagóznak. Az egyik mohának már már úgy tűnik kampec. Hát így állunk! Ja és jött némi pontalga is meg zöld békanyál..
 

Attachments

  • 20180627_144815.jpg
    20180627_144815.jpg
    323.4 KB · Megtekintések: 0
  • 20180627_144830.jpg
    20180627_144830.jpg
    230.9 KB · Megtekintések: 0
  • 20180627_145503.jpg
    20180627_145503.jpg
    376 KB · Megtekintések: 0
  • 20180627_145623.jpg
    20180627_145623.jpg
    227.1 KB · Megtekintések: 0
Nekem nagyon tetszik.
Nemsokara mar beteheted az oto brigadot, ezust fonalalgazot, azok rendbe vagjak. Jah es ha nyitott vagy ra egy 50-60db valamilyen szinu neocaridinat. A kezdeti algasodas ne csuggesszen, egy bo eltunteti 5 nap alatt. A nagyon fonalas mohakat vagd ki siman tudod potolni. Attol, hogy a fo lenyeg lenne mint lomb, lehet addig nem is potolnam amig el nem tunik a fonal. A gyep gyorsan surusodik, es minden egyre jobb lesz. Kitartas.
 
Családunk újabb tagjai aklimatizálódnak. Vörös neritinák. :)
 

Attachments

  • 20180628_140953.jpg
    20180628_140953.jpg
    109.6 KB · Megtekintések: 0
  • 20180628_140940.jpg
    20180628_140940.jpg
    228.6 KB · Megtekintések: 0
  • 20180628_140913.jpg
    20180628_140913.jpg
    176.8 KB · Megtekintések: 0
  • 20180628_142750.jpg
    20180628_142750.jpg
    167.8 KB · Megtekintések: 0
Nekem nagyon tetszik.
Nemsokara mar beteheted az oto brigadot, ezust fonalalgazot, azok rendbe vagjak. Jah es ha nyitott vagy ra egy 50-60db valamilyen szinu neocaridinat. A kezdeti algasodas ne csuggesszen, egy bo eltunteti 5 nap alatt. A nagyon fonalas mohakat vagd ki siman tudod potolni. Attol, hogy a fo lenyeg lenne mint lomb, lehet addig nem is potolnam amig el nem tunik a fonal. A gyep gyorsan surusodik, es minden egyre jobb lesz. Kitartas.

Nagyon szeretnék neocaridinákat. Még nem tudom honnan vegyek. BO-t még a halak érkezése előtt érdemes csinálni? Még a növények ültetése után azért érdemes várni egy hetet? Gondolom nem esne jól nekik a sötét. Az amanok bírják a 4-5 napos sötétet vagy rakjam át őket a másikba?
 
Back
Oldal tetejére