• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

NZoli 112 l-es irodai dísze

someday said:
Ez öregem ;) teljesen hibátlan.
Alga problémákkal nem küzdesz?

Mennyi CO2 és mennyi tápot adagolsz?
Alga természetesen van egy kicsi (kell az amanoknak meg a szívóharcsáknak), de nem feltűnő.
Egy pici, valamilyen szálas alga a mohákban jelenik meg időnként, a moha nyírásával visszaszorítható.
Egy kis finom zöld alga jelenik meg az üvegen, ezt a harcsák szeretik, illetve a mágneses kaparó leszedi.

A tápozás Green Aqua Micro-macro az előírt adagolás szerint + easy carbo. (Kéthetes, 50%-os vízcseréhez igazítva)
A CO2, ha jól emlékszem, kb. 2 bubi/másodperc éjjel-nappal, nincs a rendszerben mágnesszelep.
Talán szeptemberben piszkáltam utoljára a tűszelepet, stabilan tartja magát, pedig nem akvarisztikai célú elemekből van összerakva. A drop checker szép világoszöld tartósan.

Ha a fény, CO2, növénytáp, vízcsere mennyiségét és ezek egymáshoz viszonyított arányát megközelítőleg a "nagykönyv" (pl. ezen fórum ajánlásai) szerint beállítottuk, különösebb gondunk nem lehet hosszabb távon. Ha a paramétereket gyakran változtatjuk, akkor jöhetnek a gondok. Hullámokban nálam is megjelenik kicsit több alga, aztán eltűnik, de zavaró módon sosincs jelen, pedig az akvárium április elejétől üzemel.
Saját tapasztalatom, ha valamelyik paraméter megváltozik, akkor néhány napon belül jön az alga. Ez az aki az irodámban van, hét végén nem is látom. Volt rá példa, hogy a világítás időkapcsolóját pénteken folyamatos világításon hagytam, hétfőn látom, hogy az áramlásban lévő növényeken jelentős fonalalga lebeg.
De volt egyszer, amikor kifogyott a CO2 palack és 5 napig nem volt időm cserélni, hát hamar megjelent több fajta alga. Beüzemelés után egy-két héttel el is tűntek.
 
gordias said:
hát ez nagyon baba lett:)

Köszönöm.
Jól mutat az irodámban ez a dzsungel is, de egy picit zavar, hogy a gyökerek nem látszanak. Ezért időnként jó alaposan ritkítok.
 
A teljesség kedvéért belinkelem az akvárium HAC oldalát:
http://hac-aquascaping-contest.com/akvarium-51.html

A 24. hellyel elégedett vagyok, főleg látva a többi akváriumot és a már emlegetett 11.-24. helyek közti minimális különbségeket. Magas színvonalú verseny volt, gyönyörű akváriumokkal.

Az értékelésekkel nagyrészt egyet értek. Mint már említettem, nekem a növények nyírása okozza legtöbb problémát. Hol az egyiket, hol a másikat kellene igazgatni és erre nem nagyon van időm, így ha már nagyon elburjánzott, akkor kaszálok. A rotala bokor is a fotózás után egy héttel mutatott a legjobban, a fiatal hajtások megerősödtek, szép pirosak lettek és néhány centivel magasabb bokrot formáztak.
 
Back
Oldal tetejére