• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nyitott növényes akváriumok lefedése

Régen nekem is volt üveglap az akin,de meguntam takarítani és levettem!
De mióta levettem nem ugrott ki egy hal sem!
Ha jó a vízminőség nem fognak ugrálni a halak!
A nyitott akvárium híve vagyok!
 
Amúgy ha az üveg vízkövesedik, ha meg nincs semmi ugrálnak a halak, akkor miért nem tesztek rá valami esztétikus kis "gyári"(/barkácsolt) tetőt, akár fából, fémlemezből, műanyagból?

Mert nem esztétikus egy tető, akármilyen is az.
 
  • Like
Reactions: TZ
szerintem meg akkor a fény nagyon vissza lesz fogva . azért nincs nappal rajta mert még az üveg is visszafogja a fényt
 
Nekem valaki azt magyarázza el legyen szíves,hogy egy akvárium tető a párolgástól,hogy tud vízkövesedni mikor a pára gyakorlatilag desztvíz(nem kötözködés,tényleg érdekel mert nem értem!).
 
Nem is biztos, hogy vízkő az 100%-ban. Azért az akvárium vizében szerencsés esetben más is található. Mondjuk a tápok, amiket beleönt az ember. A talajból kioldódó anyagok, alga spórák, stb. Ezek a hordalékok válhatnak ki a vízkő mellett. Egyébként is azt hiszem senki sem növényezik 0-ás vízben. Vagy csapvízzel, vagy más anyaggal visszasóz. Az pedig máris ki tud válni az üvegen.
 
A tetőre fröccsenő víz sem deszt.víz ez meg már tud foltokat hagyni.
 
Ammónium-nitrát van a párában, ettől sárgulnak be pl. a led szalagok epoxigyanta borításai. Nem csak sima h2o az:)
 
Nekem azért kell üvegtető mert iszonyat pára van a kis lakásunkban az aki miatt. Más ötletem nincs csak az üveg mert nagyon párásak az ablakok. Ha jobb idő lesz akkor már úgy is leveszem.
 
Egyelőre műanyagtetőm van, de azt előbb-utóbb lecserélem Quad 4*39W-os lámpára, mert a mostani tetőben 2*30 w-os T8 van. Viszont nekem mindenképpen kellene tető, egyrészt mert minden felesleges hal halált el akarok kerülni (ha csak egy ugrana ki, az is már pont sok :) ) és a párolgás sem nyerő ilyen mértékben(250 literes akvárium).
Elsőre olyan ötletem támadt, hogy a világítás lenne középen, a lámpa (Quad 4x39 W T5 lámpa 6500K + 4x MoonLed (Odyssea)) 20 centi széles, vagyis az 50 cm-es akváriumból marad 15-15 cm a két oldalán.. Erre a két oldalra tennék egy átlátszó tetőt, ami valamennyire azért lyukacsos. Ugyanakkor nem lapot szeretnék, hanem olyan formát, mint egy fektetett L betű, nehogy a lámpa alól a lapra ugorjon egy hal...(nem tudom ez mennyire érthető :) )
Ilyesmit valaki csináltatott már? Miből lenne érdemes, műanyagból, vagy üvegből? Ez vajon milyen árban lehet?
 
Srácok!
Egy gyors kérdés: ha most télen a párásodás és penész elleni megelőzés céljából teszek az akvára egy 2mm polikarbonát/plexi lapot nem fogja az nagyon vissza a fényt?
Üveglapom nincsen, ilyet viszont tudnék olcsón szerezni.
Nagyon párásodunk most a hideg beköszöntével, le kellene fednem az akit..,,
 
Sziasztok!

Srácok!
Egy gyors kérdés: ha most télen a párásodás és penész elleni megelőzés céljából teszek az akvára egy 2mm polikarbonát/plexi lapot nem fogja az nagyon vissza a fényt?
Üveglapom nincsen, ilyet viszont tudnék olcsón szerezni.
Nagyon párásodunk most a hideg beköszöntével, le kellene fednem az akit..,,
Valamennyit biztos fog, de még az opti üveg is (amivel télire mi is fedjük), bármit teszel rá kompenzálni kell egy kicsit világítási magasság csökkentéssel, vagy -időtartam növeléssel.
Inkább az anyagvastagság tűnik kevésnek, hajlamos vetemedni a plexi (mekkora távot kellene átívelnie?).
A penész ellen legjobb a páramentesítés (szellőztetés, páraelszívógép beüzemelése), portalanítás (poros felületen könnyebben megtelepszik), ha nem szeretnél vegyi anyagokat használni (az egyébként is tüneti).

Amega
 
Sziasztok!


Valamennyit biztos fog, de még az opti üveg is (amivel télire mi is fedjük), bármit teszel rá kompenzálni kell egy kicsit világítási magasság csökkentéssel, vagy -időtartam növeléssel.
Inkább az anyagvastagság tűnik kevésnek, hajlamos vetemedni a plexi (mekkora távot kellene átívelnie?).
A penész ellen legjobb a páramentesítés (szellőztetés, páraelszívógép beüzemelése), portalanítás (poros felületen könnyebben megtelepszik), ha nem szeretnél vegyi anyagokat használni (az egyébként is tüneti).

Amega
Köszi, 60 cm hosszú az akvárium.
Szellőztetünk is, azzal nincs gond, van egy pici páraelszívó gépünk is, vmit segít.
Igazából ez egy bérlakás, ide nem akarok egy komoly készülékbe beruházni.
Ilyen gondunk csak az étkezőben van, ott van ez a kis akva is, tavaly nem volt ilyen “látványos”a dolog.
Az étkezőnek ez a fala elég hideg, valószínűleg van ott egy vagy több hőhíd...
Így le kell fednem a télre.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére