• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nyári időszámítás

Te átállítod az akvárium világítását tavasszal és nyáron?

  • Igen általában, ha nem felejtem el.

    Votes: 19 52.8%
  • Nem, a világítás ugyanabban az időben megy, mint télen.

    Votes: 13 36.1%
  • Nem világítom az akváriumot.

    Votes: 0 0.0%
  • Már megint egy hókuszpókusz :)

    Votes: 4 11.1%

  • Total voters
    36

viktorlantos

Alapító
Admin
Most, hogy délelőtt/reggel rendesen beragyog a nap fénye és megjelentek az első fonalak is, ami a tavaszt jelzi előre ;) azon agyalok, hogy vissza kellene tekernem a világítást, hogy a nappali fényekkel legyen összhangban. Reggel amikor még nem megy az akvárium világítása elég sok természetes fényt kap. Erre délután rákapcsol a világítás és nem csoda, ha beköszönnek a fonalak.

Ti szoktatok ilyenkor csavarni az időkapcsolókon?
 
viktorlantos said:
Most, hogy délelőtt/reggel rendesen beragyog a nap fénye és megjelentek az első fonalak is, ami a tavaszt jelzi előre ;) azon agyalok, hogy vissza kellene tekernem a világítást, hogy a nappali fényekkel legyen összhangban. Reggel amikor még nem megy az akvárium világítása elég sok természetes fényt kap. Erre délután rákapcsol a világítás és nem csoda, ha beköszönnek a fonalak.

Ti szoktatok ilyenkor csavarni az időkapcsolókon?
Lehet kapni olyan elektronikus kapcsolóórát, ami egyben alkonyatkapcsoló is, azaz figyeli a külső fényviszonyokat és aszerint kapcsolja az akvárium világítását. Nektek lehet, hogy célszerű lenne egy hasonló.
Én viszont majd olyan kapcsolóórát veszek, amiben van téli/nyári automatikus átállás, és ráadásul 2 független áramkört lehet vele kapcsolni különböző időpontokban. Ezzel fogom megoldani, hogy a 2 fénycső melyik mikor kapcsoljon be, ill. ki. ;)
 
Én pont most akarok ezzel variálni. Sajnos költözés után vagyok és ablak mellé kellett raknom az akvát, és a reggeli fény előhozta az algát. Így persze pont este, mikor otthon vagyok alig tudom nézni a drágaságot,de kénytelen vagyok változtatni az időmérőn.
 
Nyáron nagyon sok pontalgám volt, a plusz foszfát sem segített. Az ok, hogy a Nap késő délután "besütött", variáltam a világítással és egész elfogadható lett, ősszel persze eltűnt minden a Nappal együtt.
Szóval hasznos, és át fogom állítani majd az órákat.
 
Nálam az elmúlt 1-1.5 hétben olyan mértékben sütötte az akit a nap, hogy rendesen befonalasodtam. Két ablakon nincs árnyékoló a nappaliban, hát nem ott süt be ez a franc?

Sajnos egyébként hajlamosak vagyunk legyinteni a természetes fényre. És hogy csak a direkt napfény okoz algásodást. Egy frászt!
Akinek világos a nappalija ez egy komoly problémát jelenthet. Nekem kb 6 méterre van az ablaktól az aki, de még így is durván bejátszik az algásodásba.

Voltam egy ügyfélnél a minap. 4 méterre lévő duplaszárnyas teraszajtó árnyékoló nélkül szinte kivégezte az akváriumot. Pedig a legjobb technika van a rendszer alatt.
Sajnos ott eleve nem szerencsés helyre lett pakolva az aki. De már látom, hogy a vége egy árnyékoló lesz.
 
Ahogy én látom simán lehet a szórt napfény a normál megvilágítás 20%a (átlagosan - kinél több, kinél kevesebb). A nagy probléma ezzel nem is feltétlenül a fény erôssége, bár aki már a borotva élén táncol megvághatja magát. Sokkal inkább arról van szó, hogy jelentôsen megnyújthatja a világítási periódust, különösen azoknál, akik sötétben világítanak. 10 helyett 16 óra, bármilyen kis fényrôl is beszélünk, csak az algáknak jó.

A direkt napfény pedig a legerôsebb világítás többszöröse is lehet.
 
LGA said:
Ahogy én látom simán lehet a szórt napfény a normál megvilágítás 20%a (átlagosan - kinél több, kinél kevesebb). A nagy probléma ezzel nem is feltétlenül a fény erôssége, bár aki már a borotva élén táncol megvághatja magát. Sokkal inkább arról van szó, hogy jelentôsen megnyújthatja a világítási periódust, különösen azoknál, akik sötétben világítanak. 10 helyett 16 óra, bármilyen kis fényrôl is beszélünk, csak az algáknak jó.

A direkt napfény pedig a legerôsebb világítás többszöröse is lehet.

Ma elhúztam a függönyt, 3 óra körül besütött a nap, nos az aki egyik oldala fényárban úszott, minta rátoltam volna még 2*500w refit. Nagyon durva volt, aztán gyorsan visszahúztam a függönyt :)
 
Back
Oldal tetejére