• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nyaralás

Reni90

Nézelődő
Sziasztok!
Néhány ötletre/tanácsra lenne szükségem!
Jövő hónapban nyaralni megyünk. Rokon 100km-en belül nincs. Ismerős/ kolléga is jó messze lakik, mind. A szomszédokkal nem olyan a viszony, hogy rá merném bízni az akit és a lakást.
Kicsivel több, mint egy hét lesz a nyaralás.
Próbálkoztunk sera holiday tablettával, a bettácska hozzá se nyúlt a vizet viszont szét cseszte. Most jbl weekend kocka van bent, még meg se közelíti, nem ám, hogy enne belőle :(
Kérdés : ha nem eszik ki bír ennyi időt, úgy hogy nem fordul fel? Van 2 csiga is, de ahogy nézem ők fel találják magukat.
Illetve a növények 1 hét táp mentes időszakot? Folyékony co2-t fecskendezünk reggelente + macro + micro tápok.
Köszi a segítséget!
Reni
 
A növények simán bírják táp nélkül. Az egy másik kérdés, hogy hozzá vannak szokva a rendszerességhez, ennek felborítása okozhat esetleg kisebb algásodást vagy kondíció romlást. De biztosan kibírják és ha pici változás lenne is, az helyrehozható.
A bettánál nem kísérleteznék ilyesmivel. Még ha ki is bírja, miért kínoznád? Szerintem simán akad itt a közösségen belül valaki, aki befogadná a nyaralásotok idejére.
 
én inkább egy automata etetőt, szereznék (ha száraz tápot eszik a betta).


Ez de gonosz... viszont az egy hét koplalást is nagyobb eséllyel túléli a betta, mint az ő gondoskodását :whistle:
Az etetőn gondolkodtunk már, de annyira minimális mennyiség, amit eszik, hogy attól tartok túl etetne 😂😂
 
Az etetőn gondolkodtunk már, de annyira minimális mennyiség, amit eszik, hogy attól tartok túl etetne 😂😂
fish mate F14 - én ennek a híve vagyok. Ha nagyon nem jön össze más megoldás írj privátot és megbeszéljük az egy heti bérlést ;)
 
Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. múlthét hétfőn indult az akvárium, azóta mennek a napi vízcserék. Azonban most kiderült, hogy csütörtök este el kell utaznom és majd csak jövőhét szerdán reggel fogok tudni visszajönni Pestre. Szerintetek mik a legjobb lehetőségek, hogy az akvárium átvészelje ezt az időszakot. (Az akvárium még nagyon bejáratós nitrit szint az egekben). Ami ötleteim vannak:
1. Bacik beszerzése GA-ból, bár azért csak holnap tudok elmenni, szóval 2 napig tudnám csak csak adni.
2. Világítási idő visszavétele?
3. Megpróbálok valakit keríteni, aki mondjuk vasárnap cserél egy vizet, esetleg ad seachem flourish excel-.t

Természetesen csütörtökön mielőtt elmennék kapna egy nagy vízcserét és flourish excel-t.

Előre is köszönöm a segítséget :)
 
Back
Oldal tetejére