• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nyár

Ha már vettem, ideje volt kipróbálni a fénysátrat!

IMG_2762.JPG
 
Boltban is beszéltünk róla ma, de azért leírom. Sima fénysátort használtam, semmi extra. A cserép kaktusz alá tettem egy fehér lapot, hogy ne koszoljam nagyon össze. Az összes világítást a nap adta a szabadtéren. PS-ben meg csak utólagos élesítés és egy kicsike színkorrekció volt.
 
Boltban is beszéltünk róla ma, de azért leírom. Sima fénysátort használtam, semmi extra. A cserép kaktusz alá tettem egy fehér lapot, hogy ne koszoljam nagyon össze. Az összes világítást a nap adta a szabadtéren. PS-ben meg csak utólagos élesítés és egy kicsike színkorrekció volt.
Jobb mint amiket az IKEÁban lehet kapni. (y)
Esetleg próbáld meg ugyanezt lágyító szűrővel, vagy PS-ben egy plusz unsharp layerrel.
Meg amit én megpróbálnék, szintén a sátorban - hogy durván megvakuzod, hogy a háttér meg homogén fekete legyen, bár gondolom kevesebben raknak ki a nappali falára sötét hátterű képet.
 
Jobb mint amiket az IKEÁban lehet kapni. (y)
Esetleg próbáld meg ugyanezt lágyító szűrővel, vagy PS-ben egy plusz unsharp layerrel.
Meg amit én megpróbálnék, szintén a sátorban - hogy durván megvakuzod, hogy a háttér meg homogén fekete legyen, bár gondolom kevesebben raknak ki a nappali falára sötét hátterű képet.

Köszi hogy írtál!
Full fekete háttérre van már megoldásom, csak időigényes összedobni a barkácsolt cuccot. Füst fotózásnál használt elven. De volt hozzá fekete háttér lehet azt is feldobom próbaképpen.
 
IMG_0217kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vannak olyan pillanatok, amikor hirtelen megjelenik az egyszeri fotós látóterében valami érdekes, és éppen a kezében a fényképezőgép. A tudatos énje pontosan tisztában van vele, hogy az ilyen lóhalálában elkattintott kép csillagászatian kicsi eséllyel lesz csak értékelhető, de a fotósreflex(kényszer? :) ) már magától működik, és kattint. Na ilyen képből már összegyűlt nekem is pár száz darab az évek során, de ez lett az első élvezhető darab :) Éppen kompoztunk keresztül a Dunán, amikor egyszer csak berepült a képbe pár kacsa, én meg reflexből rámozdultam a témára. Előre megfontoltan még soha az életben nem sikerült ez a követős-bemozdulós móka.
 
Nem tudom merjem-e ilyen időjárási viszonyok között nyári fotónak nevezni. :)
Unatkoztam és elővettem egy múltheti képet szerkesztgetni és ez lett belőle. Flickr-re régen töltöttem már fel képet, de azt hiszem 800. képnek egész értékelhetők lettek.
Variációk egy témára

Rose by DanielSzente, on Flickr

Rose by DanielSzente, on Flickr
És a rózsa ami eredetileg fehér volt, de elkezdtem húzogatni a csúszkákat és ez lett belőle, direkt lettek ennyire túlhúzva a színek.

Rose by DanielSzente, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére