• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural NPT üvegbödön, vágódeszkával, hulladék fémmel

Persze! Nem is mondtam, hogy nem működik😃.
Egyébként szétszedtem, de rendkívül stabilt volt. Alga soha nem volt benne, csak kimerült a talaj. Elégedett voltam vele.
Míg el nem felejtem: @inadsz , Dani kèrlek tegyètek a befejezett naplòk közè.
Köszi!

Arra szerettem volna utalni ,hogy a mostani fősodor véleménye szerint a szűrés nélküli akvárium halott koncepció. Annyira nem :D
 
Arra szerettem volna utalni ,hogy a mostani fősodor véleménye szerint a szűrés nélküli akvárium halott koncepció. Annyira nem :D
Azért rohadt nehéz dolog kimondani, hogy működőképes, mert ez már nehezített terep. Persze piciben egész könnyen működik, de 400 literben lehet nem próbálkoznék vele. Komolyan egy neves akvarista sem fog lándzsát törni mellette, mert annyi plusz szaktudás kell a működtetéséhez. Márpedig a sok kezdő, azonnal lecsapna rá, és jönnének a negatív visszajelzések és hiteltelenítenék az egész koncepciót. Azért imitt-amott látni gyönyörű példákat. Ugyanakkor aquascapingre csak igen korlátozottan alkalmas.
 
Arra szerettem volna utalni ,hogy a mostani fősodor véleménye szerint a szűrés nélküli akvárium halott koncepció. Annyira nem :D
Nem az, valóban. Hogy őszinte legyek, annyira megszerettem, hogy biztos nem most volt NPT-m utoljára.
Csak legyünk túl a költözésen. Szerintem összedobok 1-2 üveget...😃
De nagy méretben nem lennék ilyen bátor.
 
Nem az, valóban. Hogy őszinte legyek, annyira megszerettem, hogy biztos nem most volt NPT-m utoljára.
Csak legyünk túl a költözésen. Szerintem összedobok 1-2 üveget...😃
De nagy méretben nem lennék ilyen bátor.
Kollégámnak rendeztem be egy 180 literes tóföldes üveget (Rettengő), de van fényerőben némi gond, meg vétettem néhány alapvető hibát is. Legszívesebben én is csinálnék egy nagyot újra.
 
Azért rohadt nehéz dolog kimondani, hogy működőképes, mert ez már nehezített terep. Persze piciben egész könnyen működik, de 400 literben lehet nem próbálkoznék vele. Komolyan egy neves akvarista sem fog lándzsát törni mellette, mert annyi plusz szaktudás kell a működtetéséhez. Márpedig a sok kezdő, azonnal lecsapna rá, és jönnének a negatív visszajelzések és hiteltelenítenék az egész koncepciót. Azért imitt-amott látni gyönyörű példákat. Ugyanakkor aquascapingre csak igen korlátozottan alkalmas.

A kezdők nagyon nagy része nem boldogul a mostani elterjedt mikrómakrós megoldásokkal, legalább is én ezt látom azokon a felületeken ahol aktív vagyok. Bár 400 literben még nem próbáltam, és nekem is vannak ezzel vegyes tapasztalataim, de semmivel nem nehezebb működtetni egy kis garnélás nanót tonnányi növénnyel mint bármi mást. A most üzemelő szűrés nélküli nanómnál egyszerűbb, stabilabb akváriumom nem volt még.
Na mindegy, majd bebizonyítom ezt is :D
 
Utoljára módosított:
Nem az, valóban. Hogy őszinte legyek, annyira megszerettem, hogy biztos nem most volt NPT-m utoljára.
Csak legyünk túl a költözésen. Szerintem összedobok 1-2 üveget...😃
De nagy méretben nem lennék ilyen bátor.

Én is pont költözésre várok, és szintén össze fogok dobni pár szűrésnélküli üveget. Én bátor vagyok, és agyalok a nagyobb akváriumon is ilyen megoldással :D
 
Nem az, valóban. Hogy őszinte legyek, annyira megszerettem, hogy biztos nem most volt NPT-m utoljára.
Csak legyünk túl a költözésen. Szerintem összedobok 1-2 üveget...😃
De nagy méretben nem lennék ilyen bátor.

Nagyban is ugyanígy működne, még könnyebb is lenne....
 
Ha csak az alap működési elveket vesszük figyelembe, gondolom ugyanúgy kellene működnie 5-10 literben, mint 2-300 literben. Feltéve, hogy nincsen agyontelepítve halakkal.
5-10 literben azért működik szerintem, mert már a garnélák minimális mozgása is elég, hogy egy kicsit mozogjon a víz. Egy 120x50x50 es dzsungel üvegben mindenféleképpen kialakulnak olyan helyek, ahol még a “hal sem jár”. Szerintem nem működne esztétikusan. Persze, ha valakinek van kedve és ekkora üvege világítással, ne fogja vissza magát és cáfoljon meg. :LOL:
 
5-10 literben azért működik szerintem, mert már a garnélák minimális mozgása is elég, hogy egy kicsit mozogjon a víz. Egy 120x50x50 es dzsungel üvegben mindenféleképpen kialakulnak olyan helyek, ahol még a “hal sem jár”. Szerintem nem működne esztétikusan. Persze, ha valakinek van kedve és ekkora üvege világítással, ne fogja vissza magát és cáfoljon meg. :LOL:
@Z1234 kollégának azt hiszem 400 literes van. Szűrőt azt hiszem nem, de áramoltatót talán használt.
Egyébként nem voltak nekem sem garnélák benne. Csak csigák. Ők nem haladtak nagyon....😃
 
Szűrés nélkül??

Volt a teraszon egy 200 liter körüli üvegem, minden technika nélkül... Növények nőttek benne mint a gomba. RCS garnélákat még akkor is szedtem ki belőle, amikor a víz teteje befagyott...
Ha például sok a hal és a víz hőmérséklete magasabb, akkor kell keringetés oxigén miatt. A rendszer oxigénszükségletét fedezni kell, különben rendesen bele lehet futni problémákba. Biológiai szűrésnek (NH4->NO3->NO2) ilyen növényes akváriumban tipikusan nem sok szerepe van. Sokszor inkább árt, mint használ.

Például erről a Walstad akváriumról közel 2 éve megy a blog:


@Bálint Nagy

Egy próbát megér a dolog. Használt nagy üvegeket néha nagyon olcsón lehet venni. Ha nem akarod fűteni és esetleg csak a pincében van hely, van pár növény ami mondjuk 10 fok felett is elég jól megy.

Tipikusan ami ilyen kicsiben stabil (mint @meleagris üvege), az nagy méretben még stabilabb...
Egyébként ilyen kicsi méretben CO2-zött és folyékony tápozott próbálkozások elég gyorsan be szoktak állni a földbe.
 
Back
Oldal tetejére