• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural NPT üvegbödön, vágódeszkával, hulladék fémmel

Jó passzban van a bödönke, ha jól látom 2 hónap telt el az indítás óta. Low tech keretekhez képest remek fejlődés. Jobb passzban levő NPT-k nálam is 2-3 hónap alatt szokták benőni növényekkel a rendelkezésre álló teret. Szép tiszta a víz is, nem hinném, hogy szűrővel jobb lenne.

Gratulálok a kis mérethez, ennél kisebb jól működő növényes nano akváriumot még nem láttam a fórumon!
Köszi!
Azért nem olyan nagy szám ez a kis bödön...de örülök, hogy 5 literben sikerült összehozni...
Jó volt a tóföld is szerintem.
A Najas és Sagittaria nagyon nőnek, de ha lassan is, a stemek is mocorognak hátul.
De a Najas mindent pusztít...🙂
 
Köszi!
Azért nem olyan nagy szám ez a kis bödön...de örülök, hogy 5 literben sikerült összehozni...
Jó volt a tóföld is szerintem.
A Najas és Sagittaria nagyon nőnek, de ha lassan is, a stemek is mocorognak hátul.
De a Najas mindent pusztít...🙂

Szerintem azért vannak egy-ketten, akik csukott szemmel becserélnék a low-tech akváriumukban levő állapotokat erre. Végül is nincs alga, a benne levő növények kitöltötték a rendelkezésre álló teret...
 
Kihívás lesz meggyújtani azt a csillagszórót a víz alatt. ;)
Néha kimondottan jól néz ki, amikor mindenféle színű garnélák túrnak, nem a szelektált egyenszín. :) Ide gyűjtöd a vegyeseket?
Hááát az úgy volt...
A nanoban volt egy tarka állomány, úgy kb 70 egyed. Vegyesen red cherry, blue dream, rilli, tigris.... meg a leszármazottaik...De azt újra berendeztem, így onnan áttettem őket a 72 literesbe, ahol volt egy 10-10 red rilli és blue dream állomány. Így most von együtt egy nagy tarka család...😃😃🤗🤗
A nanoba pedig, mivel soil került, alacsonyabb pH-val, oda red bee vagy panda állományt szeretnék...vagy amit találok jó áron.😍
 
Szép jó estét!
Picit ritkítottam a Najast Bödönkében...durván telenőtte.
Meg volt egy vízcsere is, most azért jobban fest.
Most, hogy ez a mini projekt zavartalanul megy, egyre inkàbb motoszkàl az ember agyàban egy nagyobb méretű NPT akva...😛🤔🤔😀
De azt hiszen jobb a békesség itthon...
A3117E2E-7A8B-4B7D-AE4B-9A20E81289CC.jpeg
A2CC884F-F05D-4717-853B-A682C12B9A82.jpeg
 
Most, hogy ez a mini projekt zavartalanul megy, egyre inkàbb motoszkàl az ember agyàban egy nagyobb méretű NPT akva...😛🤔🤔😀

Most, hogy már tudod, hogy a talajod (föld) kívállóan működik (mint a legtöbb esetben..), már csak egy nagyobb üveg kell és hely. Ha nem lenne ennyire egyszerű karbantartani ezeket, akkor nekem sem lenne 3-4 akváriumom. Képeken a víz is szép tiszta mindenféle szűrés nélkül (a gravitáció és a biofilmképződés "csodákra" képes). Van olyan érdekes egy ilyen kis üveg, mint egy cserepes virág... és kevesebbet is kell locsolni :).

Ha kihívást szeretnél, akkor csinálj egy ugyanilyen 5 literes üveget 10x szűrővel és kavicsággyal, folyékonytápozással. :rolleyes:
 
Utoljára módosított:
Most, hogy már tudod, hogy a talajod (föld) kívállóan működik (mint a legtöbb esetben..), már csak egy nagyobb üveg kell és hely. Ha nem lenne ennyire egyszerű karbantartani ezeket, akkor nekem sem lenne 3-4 akváriumom. Képeken a víz is szép tiszta mindenféle szűrés nélkül (a gravitáció és a biofilmképződés "csodákra" képes). Van olyan érdekes egy ilyen kis üveg, mint egy cserepes virág... és kevesebbet is kell locsolni :).

Ha kihívást szeretnél, akkor csinálj egy ugyanilyen 5 literes üveget 10x szűrővel és kavicsággyal, folyékonytápozással. :rolleyes:
Hááát....van még egy Dennerle 30x30x30 kockám, meg még egy Dennerle 11W lámpám is.....de helyem nincsen... és azt meg nem szeretem ha egy akvarisztikai szaküzletnek néz ki a lakás.
Meg emellett van 3 high tech akvám is...csak azokat nem naplózom...🙂
Marad egyelőre ez.
De vmikor mindenképp berendezek egyet nagyobb méretben is.
 
Nagyon természetes hatású 😉
Gratulálok nekem nagyon tetszik
Köszi!😊
Ez csak a teteje a hardscape-nek...
Teljes fotót nem rakok fel, arra az esetre, ha indulnék velük versenyen...
Egyébként valóban egyszerű, természetes lett, szerintem legalábbis.
 
Nagyon természetes hatású 😉
Gratulálok nekem nagyon tetszik
Egyébként nem vagyok maradéktalanul elégedett, én csak a hibákat látom, de szeretem mindegyiket... jók lettek most...
Ja, a nanot nem is mutattam még, de az friss berendezés, csak 3 hete üzemel.
 
Back
Oldal tetejére