• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural NPT üvegbödön, vágódeszkával, hulladék fémmel

meleagris

Mágus
Sziasztok!
Hosszú idő után újra jelentkezem egy naplóval.
Ezúttal egy NPT bödönt dobtam össze sebtiben az étkezőben.
Az úgy volt....hogy a nejem kidobott egy vágódeszkát, nem használta tovább a konyhában.
Gondoltam kár lenne érte, mire lehetne használni. Wabi vagy egy NPT kis bödön...🙂
Így fogtam a deszkát és lefújtam matt fekete festékkel...
Közben, mikor elvittem a zöld hulladékot kidobni a hulladékgyűjtőbe, a fémhulladék tárólójában megláttam egy szürke matt fémlapot...mit ad Isten, majdnem pont olyan színű, mint a Dennerle kompakt lámpám....
Így gyakorlatilag össze is állt a kis bödöntartó egy használt vágódeszkából, fémhulladékból és egy kb . 23 cm átmérőjű, 20-22 cm magas üvegedényből.
Talaj:
Frux vízinövény és tóföld, 1-1,5 cm
3-4 mm fekete kavics, 1-2 cm
1-2 mm Dennerle Shrimp fekete kvarchomok, 2 cm.
Világítás: Dennerle kompakt 11 W
Növények:
Sagittaria teres
Anubias nana
...meg talán vmi Bacopa vagy egyéb stem növény.
Némi red moor, bazalt súlyozókövek.
Fele RO-fele csapvíz.
Szurkoljatok, hogy működjön a dolog!
Íme néhány fotó:
0B95BB3F-4DC8-441C-87FA-6680C30F79A6.jpeg
7CFB25FC-D2C2-4B27-AD3E-EF0D5F27100C.jpeg
 
Utoljára módosított:
Kíváncsian várom, hogyan alakul :).

@meleagris Ha gondolod, mint "topic nyitó", még tudod utólag is módosítani a naplót és átmozgatni a "Növényes" (zöld) kategóriából az "El Natural"-ba (sárga).
Erledigt...ahogy a német mondja.
Köszi, csak elindítottam, nem is figyeltem hová dobtam be...👍
 
Fényt szerintem hagyhatod kicsit hosszabban, mint 6 óra. Mondjuk 2x5 óra. 11 Watt egy soknak tűnik, de a másik oldalt pedig az elég hosszú fényperiódus is fontos. Ha több úszónövény lesz rajta, az talán jobban árnyékol, de lehet, hogy a lámpán egy kicsit még így is vissza kellene venni. Simán lehet, hogy 100 lumen/liter felett vagy, ami azért nagyon sok.
 
Fényt szerintem hagyhatod kicsit hosszabban, mint 6 óra. Mondjuk 2x5 óra. 11 Watt egy soknak tűnik, de a másik oldalt pedig az elég hosszú fényperiódus is fontos. Ha több úszónövény lesz rajta, az talán jobban árnyékol, de lehet, hogy a lámpán egy kicsit még így is vissza kellene venni. Simán lehet, hogy 100 lumen/liter felett vagy, ami azért nagyon sok.
Meglátom mit tehetek.
Sajna az időzítő a végét járja, meg nem is tudom csak 2 óránként állítani (2-4-6...), de majd beszerzek egy másikat.
Azóta még van békalencse is rajta, így nem hat annyira erősen megvilágítottnak.
 
Update:
Bödönke jól van...a Sagittaria hozza az új leveleket ( a régiek egy része elsárgult) a Najas is megindult, az úszónövények is...
A stem is lassan hozza a friss hajtásokat.
Világítás napi 8 óra.
Vízcsere eddig 3-4 naponta.
Alga: némi barna az üvegen, azon kívül semmi.
Beköltözött néhány postakürt és hólyagcsiga.
27BEDA47-85AE-4F4C-A64F-767E9AF75F7E.jpeg
6E759545-1372-4723-8666-B3B5E7EACC48.jpeg
 
Back
Oldal tetejére