• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Notropis chrosomus - Rainbow shiner

Nigro

Alapító
Admin
41454260.jpg

rainbow1.jpg


Őshazája Észak Amerika ((Alabama, Tennesse, Georgia))
Viszonylag nagy akvárium (150-200 liter) ajánlott nekik, sebes mozgásuk, és 5-8 cm-es hosszuk miatt. Csapathal lévén 6db a minimum, amit érdemes tartani.
Ideális tartási körülmények: 20-26 Fok, de a 4-6 fokos vizet is könnyedén elviseli. Ezért olyan kerti tavakban is, amelyek nem fagynak be, tarthatók. ;)

Bővebben olvashattok róla itt.
 
Félelmetesen jól néznek ki,a tóban sokkal érdekesebb mint az aranyhaluci.Az ára azért érdekelne ,ha nem titok.
 
Szerintem is jobban néz ki a tóban, mint a lusta Koi ;)
Az ára 6-8 Euró körül van... de ha az asszonynak elmondod... :lolno:
 
Itthon hol lehet ilyen halacsokat beszerezni, SK-ban találtam eladót, tenyésztőt, ő jelenleg 2Euro/db árban adja 200db felett 1.5Euro.
Szerintem már nem vészes, amúgy táplálékot tekintve mit szeretnek?
 
Nem semmi azért kár hogy itthon nem nagyon találkozni vele. Tudom hogy az aranyhal nem akváriumba val, asszonynak is mondtam már hogy olyanok mint a malacok csak úsznak, de ő imádja őket, szerinted melléjük be tehetem őket, vagy azért annyira ne legyenek puritán körülmények. Igazából a kalászok közé tenném a színe miatt, de sajna ahogy te is mondtad a 25-26 fokos víz nem biztos hogy hosszútávon jó lenne nekik, amúgy mennyi az életciklusuk? Mit tudsz még róluk, minden okosság tipp trükk érdekelne, a végén még berendezek egy akit csak nekik.
 
Sajnos valamilyen bélfertőzés elvitte a 90%-át az állományomnak, szóval nem tudok sokat az életciklusukról, de a 2 db, ami megmaradt boldogan úszkál nálam kb. 2 éve. Kifejlett méretben egyáltalán nem gond nekik, ha az aranyhalak közé kerül. A hűvösebb víz miatt is talán szerencsésebb lenne.
 
Nigro said:
Sajnos valamilyen bélfertőzés elvitte a 90%-át az állományomnak, szóval nem tudok sokat az életciklusukról, de a 2 db, ami megmaradt boldogan úszkál nálam kb. 2 éve. Kifejlett méretben egyáltalán nem gond nekik, ha az aranyhalak közé kerül. A hűvösebb víz miatt is talán szerencsésebb lenne.
Nekem inkább a sok ürülékkel lenne bajom :) az enyémek nem kicsit termelnek, a 750L/h-s Aquael UniFiltert hetente kell takarítani mert egyszerűen legyalázzák az akváriumot :D
 
_MZ21467x_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


_MZ21477x_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Így néznek ki ezek a halak a csillogásuk nélkül. Azt hiszem, a fény iránya volt a baj, mivel csak közvetlenül a frontüveg mellett sikerült őket befókuszálni. Mindenesetre így se csúnyák :)
IMG_3080x_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Ez a kép egy régi terraplázán készült. Mind hímek lennének?
Biztos, hogy nem.
Én nap mint nap nézegetem őket itthon. A lányok kicsivel színtelenebbek és kevésbé csillognak. Talán ez inkább a helyes kifejezés.
De biztos, hogy sok múlik a megvilágításon is.
 
Anna, az akiban amiben fotóztál, egy hím volt, a többi lány. Ha oldalról nem is vagy biztos benne, de felülről a hímek sokkal rikítóbb kék-piros mintázatúak.
 
Back
Oldal tetejére