• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Non-stop Co2

Én mondjuk jobban féltem attól hogy nem elég biztonságos és még rám robban a palack :)
Nem befolyásolni akarlak (mert miért is tenném?), de tudsz olyan balesetről az elmúlt 100 évben, amit a CO2 palack felrobbanása okozott?
Ha mégis annyira félsz tőle, akkor még véletlenül se menj be egy étterembe vagy egy kocsmába (bocs, "szeszes italokat felszolgáló vendéglátó ipari egységbe"), mert ott a sört és a szódát is ilyen palackokkal csinálják!
 
Nem befolyásolni akarlak (mert miért is tenném?), de tudsz olyan balesetről az elmúlt 100 évben, amit a CO2 palack felrobbanása okozott?
Ha mégis annyira félsz tőle, akkor még véletlenül se menj be egy étterembe vagy egy kocsmába (bocs, "szeszes italokat felszolgáló vendéglátó ipari egységbe"), mert ott a sört és a szódát is ilyen palackokkal csinálják!
Már vett magasnyomásút. :)
 
Sziasztok,
Remélem jó helyre írok! Van egy olyan érdekességem, amire szeretnék magyarázot találni! :)
Pár napja arra lettem figyelmes, hogy a garnéláim közül egy-kettő egész nap fel-fel úszkál (összesen 6.5 van belőlük ezért is volt feltűnő) és sokszor beleúsztak a kifolyó ágon lévő skimmerbe. Már-már attól féltem, hogy összetörik magukat. Miután most zöld szakállalga elleni hadjáratban vagyok másfél hete nem nyúltam a vízhez a vízkezelőszer miatt, ennek ellenére egészen jó értékeket mérek.. Gondoltam nem elég az oxigén a garnéláknak, amit csak a vízfelszín mozgatásával tettem eddig. Vettem egy O2 tesztet, elvileg jó (a folyadék elég piros lesz) de közben utánanéztem, hogyan tudnék a CO2 mellett O2-t bevinni a vízbe, elkerülve az ilyen problémákat. Azt találtam a neten, hogy amikor lekapcsol a CO2 akkor lehet O2-t juttatni a vízbe, mer' sokan erre esküdnek, illetve amikor a növények "alszanak", akkor mint minden "normális" élőlény, oxigént igényelnek a CO2. (ez az én értelmezésem, szakemberek billentyűzetéből sokkal hitelesebb)
Így is tettem. A világítás délután 4kor kapcsol be és megy éjfélig, így a CO2 du 2-től megy. Ezért az O2-t éjféltől du 2ig állítottam be. Most jön az érdekesség:

Reggelre (kb fél 5 magasságában már) levegőztető nélkül a Dropchecker mindig kék volt. Levegőztetővel viszont azt látom, hogy a folyadék még mindig nagyjából olyan zöld, mint előző este volt.

Tegnap kicseréltem a folyadékot, hátha azzal van valami de ma reggelre ugyanezt tapasztaltam. Lenne kedves nekem valaki megmagyarázni, hogy mitől van ez? Igazából nem feltétlenül baj a "non-stop CO2", mert a szakáll alga azóta jelent meg, hogy az élesztős rendszert lecseréltem rendes co2 palackra (és a beállítás miatt órákra nincs CO2)...de azért szeretnék rájönni a jelenségre.

Nagyon köszönöm előre is!
 
Sziasztok,
Remélem jó helyre írok! Van egy olyan érdekességem, amire szeretnék magyarázot találni! :)
Pár napja arra lettem figyelmes, hogy a garnéláim közül egy-kettő egész nap fel-fel úszkál (összesen 6.5 van belőlük ezért is volt feltűnő) és sokszor beleúsztak a kifolyó ágon lévő skimmerbe. Már-már attól féltem, hogy összetörik magukat. Miután most zöld szakállalga elleni hadjáratban vagyok másfél hete nem nyúltam a vízhez a vízkezelőszer miatt, ennek ellenére egészen jó értékeket mérek.. Gondoltam nem elég az oxigén a garnéláknak, amit csak a vízfelszín mozgatásával tettem eddig. Vettem egy O2 tesztet, elvileg jó (a folyadék elég piros lesz) de közben utánanéztem, hogyan tudnék a CO2 mellett O2-t bevinni a vízbe, elkerülve az ilyen problémákat. Azt találtam a neten, hogy amikor lekapcsol a CO2 akkor lehet O2-t juttatni a vízbe, mer' sokan erre esküdnek, illetve amikor a növények "alszanak", akkor mint minden "normális" élőlény, oxigént igényelnek a CO2. (ez az én értelmezésem, szakemberek billentyűzetéből sokkal hitelesebb)
Így is tettem. A világítás délután 4kor kapcsol be és megy éjfélig, így a CO2 du 2-től megy. Ezért az O2-t éjféltől du 2ig állítottam be. Most jön az érdekesség:

Reggelre (kb fél 5 magasságában már) levegőztető nélkül a Dropchecker mindig kék volt. Levegőztetővel viszont azt látom, hogy a folyadék még mindig nagyjából olyan zöld, mint előző este volt.

Tegnap kicseréltem a folyadékot, hátha azzal van valami de ma reggelre ugyanezt tapasztaltam. Lenne kedves nekem valaki megmagyarázni, hogy mitől van ez? Igazából nem feltétlenül baj a "non-stop CO2", mert a szakáll alga azóta jelent meg, hogy az élesztős rendszert lecseréltem rendes co2 palackra (és a beállítás miatt órákra nincs CO2)...de azért szeretnék rájönni a jelenségre.

Nagyon köszönöm előre is!
A 6.5 garnéla hogy jön ki?

A CO2 beoldást a világítás lekapcsolása előtt legalább fél órával illik kikapcsolni. Persze ez beoldás módszer függvénye és a felvétel is befolyásolja. Ha pl. alig van növényed és/vagy nincs is gyorsan növő fajta, akkor még előbb érdemes kikapcsolni a CO2-t. Az éjszakai levegőztetés egy örök vita forrása növényes körökben. Én sem vagyok a híve. Az oka, hogy túlságosan gyorsan emeli a pH-t. Sok élőlény érzékeny erre. Megfelelő áramlással, szűréssel és vízfelszín mozgás esetén szerintem nincs szükség O2 beoldásra. Szerintem nálad utóbbival lehet gond.
 
Sziasztok,
Remélem jó helyre írok! Van egy olyan érdekességem, amire szeretnék magyarázot találni! :)
Pár napja arra lettem figyelmes, hogy a garnéláim közül egy-kettő egész nap fel-fel úszkál (összesen 6.5 van belőlük ezért is volt feltűnő) és sokszor beleúsztak a kifolyó ágon lévő skimmerbe. Már-már attól féltem, hogy összetörik magukat. Miután most zöld szakállalga elleni hadjáratban vagyok másfél hete nem nyúltam a vízhez a vízkezelőszer miatt, ennek ellenére egészen jó értékeket mérek.. Gondoltam nem elég az oxigén a garnéláknak, amit csak a vízfelszín mozgatásával tettem eddig. Vettem egy O2 tesztet, elvileg jó (a folyadék elég piros lesz) de közben utánanéztem, hogyan tudnék a CO2 mellett O2-t bevinni a vízbe, elkerülve az ilyen problémákat. Azt találtam a neten, hogy amikor lekapcsol a CO2 akkor lehet O2-t juttatni a vízbe, mer' sokan erre esküdnek, illetve amikor a növények "alszanak", akkor mint minden "normális" élőlény, oxigént igényelnek a CO2. (ez az én értelmezésem, szakemberek billentyűzetéből sokkal hitelesebb)
Így is tettem. A világítás délután 4kor kapcsol be és megy éjfélig, így a CO2 du 2-től megy. Ezért az O2-t éjféltől du 2ig állítottam be. Most jön az érdekesség:

Reggelre (kb fél 5 magasságában már) levegőztető nélkül a Dropchecker mindig kék volt. Levegőztetővel viszont azt látom, hogy a folyadék még mindig nagyjából olyan zöld, mint előző este volt.

Tegnap kicseréltem a folyadékot, hátha azzal van valami de ma reggelre ugyanezt tapasztaltam. Lenne kedves nekem valaki megmagyarázni, hogy mitől van ez? Igazából nem feltétlenül baj a "non-stop CO2", mert a szakáll alga azóta jelent meg, hogy az élesztős rendszert lecseréltem rendes co2 palackra (és a beállítás miatt órákra nincs CO2)...de azért szeretnék rájönni a jelenségre.

Nagyon köszönöm előre is!
Kapcsold ki a levegőztetőt egy napra és nézd meg, hogy dc kék lesz-e vagy marad zöld, miközben a co2höz nem nyúlsz. Így meg tudod az okozza-e (nagyon meglepő lenne).
Ha a co2t is allitottas most, lehet nem jól állítódott be, és többet megy de nem veszed èszre. (nem tudom mivel vezérled, és mivel oldod be)
 
A 6.5 garnéla hogy jön ki?
6 felnőtt és 1 kicsi :)

Megfelelő áramlással, szűréssel és vízfelszín mozgás esetén szerintem nincs szükség O2 beoldásra. Szerintem nálad utóbbival lehet gond.
Egy eheim 250 Eheim Classic van a 20 literes akváriumra, amin egy neo flow premium M van rátéve, a kifolyó oldalon lévő skimmerrel. Tudom, hogy eléggé "overkill" de el akartam tüntetni belógó dolgokat: az akasztós szűrőt (tidal 35) meg a skimmert amivel az utóbbi időben csak a bajom volt. A kifolyó rész most igaz a rövid oldalra de egy kicsit srégen van állítva, így az egész vízfelszín mozog illetve a lehet látni némi fodrozódást. A Tidal-lal kisebb volt ez. Tudom, hogy hosszú oldalra kéne tennem a szűrőt de eléggé korlátozott lehetőségeim vannak - szerintem - ebben az akváriumban.
Amíg heti szinten cseréltem a vizet nem is nagyon láttam a garnéláktól ezt az egésznapos fel-fel úszkálást de zöld alga miatti kezeléssel a (EasyLife Bio-Exit Green) ugye csak a két hét után szabadna a vízhez nyúlni. Annyira féltem, hogy összetörik magukat a skimmerrel, hogy inkább megszakítottam a kezelést másfél hét után és cseréltem vizet.

Igen, olvastam hogy az o2 beoldás vita de ha a vízkezelőszertől a garnélák beparáztatnak engem akkor marad a blackout kúra, amihez kelleni fog a levegőztető. Legalábbis remélem, hogy jól gondolom.

Ha a co2t is allitottas most, lehet nem jól állítódott be, és többet megy de nem veszed èszre. (nem tudom mivel vezérled, és mivel oldod be)

Az új szűrő miatt állítanom kellett rajta de nem sokat. 55-60 bubi/perc megy be az akváriumba, amikor be van kapcsolva. Az előző mágnesszelep egyik pillanatról a másikra megadta magát és nem kapcsolt be. Az új szelep pedig néha gondol olyat, hogy nem teljesen kapcsol ki és 5-8 másodpercenként beenged egy bubit a kikapcsolt időben. A GA-nál alig akarták elhinni, hogy a szelep nem kapcsol be mert még ilyennel nem találkoztak. Ha most ezt is visszaviszem kitiltanak a boltból :D

Egy annyit viszont muszáj vagyok módosítani a korábbi írásomon, hogy reggel fél 7re a folyadék visszaváltott kékre. A héten üzemeltem be a levegőztetőt de csak hajnalban tudtam megnézni az eredményeket. Az viszont biztos, hogy csak simán a szűrővel gyorsabban lett kék a folyadék a dropcheckerben.
 
A kifolyó rész most igaz a rövid oldalra de egy kicsit srégen van állítva, így az egész vízfelszín mozog illetve a lehet látni némi fodrozódást. A Tidal-lal kisebb volt ez. Tudom, hogy hosszú oldalra kéne tennem a szűrőt de eléggé korlátozott lehetőségeim vannak - szerintem - ebben az akváriumban.
Amíg heti szinten cseréltem a vizet nem is nagyon láttam a garnéláktól ezt az egésznapos fel-fel úszkálást de zöld alga miatti kezeléssel a (EasyLife Bio-Exit Green) ugye csak a két hét után szabadna a vízhez nyúlni. Annyira féltem, hogy összetörik magukat a skimmerrel, hogy inkább megszakítottam a kezelést másfél hét után és cseréltem vizet.

Igen, olvastam hogy az o2 beoldás vita de ha a vízkezelőszertől a garnélák beparáztatnak engem akkor marad a blackout kúra, amihez kelleni fog a levegőztető. Legalábbis remélem, hogy jól gondolom.

Nem tudom az okát, de sok dologban szembemész az évtizedes gyakorlattal, és ragaszkodsz is hozzá. Egy korábbi posztodban azt írtad, hogy "ez az én értelmezésem, szakemberek billentyűzetéből sokkal hitelesebb". Szakemberből annyi van, amihez egy kezem sok megszámlálni őket.
Itt nem is egy, tapasztalt fórumtársam - @eMZé @lamascsi - segítségedre volt abszolút korrekt információkkal.
Kérlek, értsd meg, vannak alapvető természeti szabályok, amit nem lehet megkerülni

Most csak azokat sorolom fel, amik nagyon szúrják a szememet:
- O2 beoldás ➡️ ha jó a flow, semmi szükség nincs rá;
- a növények a fotoszintézis ideje alatt CO2-t vesznek fel, utána - amikor "alszanak" - CO2-t bocsátanak ki, de ettől még semmi baja nem lesz az állatvilágnak;
- "Reggelre a Dropchecker mindig kék volt. Levegőztetővel viszont azt látom, hogy a folyadék még mindig nagyjából olyan zöld, mint előző este volt." ➡️ fényes bizonyítéka annak, hogy a CO2 beoldás elégtelen, mert a szűrő - miután a nyomó ág a rövid oldalon van! - nem forgatja meg a teljes vízoszlopot. Tetszik, nem tetszik, a hosszú oldalra kell tenni a nyomót.
- zöld alga ➡️ mindenek előtt az okát kell megkeresni, és csak végső esetben vegyszerezünk;
- BO-hoz nem kell O2.


2016-ban regeltél, de még nem nyitottál naplót az akváriumodnak. Miért nem?
Regisztrációd évében sok kérdést feltettél, majd 2 év múlva egy párat az Echinodorusoddal kapcsolatban. És most, 2022-ben is úgy kérsz segítséget, hogy se napló, de még az alapvető információkat sem adod meg (akva méret, világítás, szűrés, tápozás, növényfajok, állatvilág, mit és hogyan változtattál az elmúlt hetekben, stb.).
 
Utoljára módosított:
Talán egy félig off-topic kérdésem lenne: a Co2-t 2 órával a világítás előtt kapcsolom be és fél órával a világítás kikapcsolása előtt kapcsolom ki. 20l, diffuzoros beoldás, kb 1 bubi/perc.
A kérdésem az lenne hogy az megfelelő -e hogy a tartósteszt konstans lime zöld, reggel, este, éjjel, mindig. (nyilván szemre, sajnos csepptesztet még nem vásároltam)
Növények láthatólag jól érzik magukat, algát egyelőre megúsztam.
(kb 3 hetes indítás, most jutottam el a heti vízcserére)

Köszönöm!
 
Talán egy félig off-topic kérdésem lenne: a Co2-t 2 órával a világítás előtt kapcsolom be és fél órával a világítás kikapcsolása előtt kapcsolom ki. 20l, diffuzoros beoldás, kb 1 bubi/perc.
A kérdésem az lenne hogy az megfelelő -e hogy a tartósteszt konstans lime zöld, reggel, este, éjjel, mindig. (nyilván szemre, sajnos csepptesztet még nem vásároltam)
Növények láthatólag jól érzik magukat, algát egyelőre megúsztam.
(kb 3 hetes indítás, most jutottam el a heti vízcserére)

Köszönöm!
Szerintem valami nincs rendben a reagenssel.
Vegyél egy másikat, ha lehet máshonnan, és annak már illene bekapcsolás előttig bekékülnie.
 
Talán egy félig off-topic kérdésem lenne: a Co2-t 2 órával a világítás előtt kapcsolom be és fél órával a világítás kikapcsolása előtt kapcsolom ki. 20l, diffuzoros beoldás, kb 1 bubi/perc.
A kérdésem az lenne hogy az megfelelő -e hogy a tartósteszt konstans lime zöld, reggel, este, éjjel, mindig. (nyilván szemre, sajnos csepptesztet még nem vásároltam)
Növények láthatólag jól érzik magukat, algát egyelőre megúsztam.
(kb 3 hetes indítás, most jutottam el a heti vízcserére)

Köszönöm!
Max, ha 18orat vilagitasz ;)
 
Talán egy félig off-topic kérdésem lenne: a Co2-t 2 órával a világítás előtt kapcsolom be és fél órával a világítás kikapcsolása előtt kapcsolom ki. 20l, diffuzoros beoldás, kb 1 bubi/perc.
A kérdésem az lenne hogy az megfelelő -e hogy a tartósteszt konstans lime zöld, reggel, este, éjjel, mindig. (nyilván szemre, sajnos csepptesztet még nem vásároltam)
Növények láthatólag jól érzik magukat, algát egyelőre megúsztam.
(kb 3 hetes indítás, most jutottam el a heti vízcserére)

Köszönöm!
egy bubi percenkent nem keves kicsit…?
 
Talán egy félig off-topic kérdésem lenne: a Co2-t 2 órával a világítás előtt kapcsolom be és fél órával a világítás kikapcsolása előtt kapcsolom ki. 20l, diffuzoros beoldás, kb 1 bubi/perc.
A kérdésem az lenne hogy az megfelelő -e hogy a tartósteszt konstans lime zöld, reggel, este, éjjel, mindig. (nyilván szemre, sajnos csepptesztet még nem vásároltam)
Növények láthatólag jól érzik magukat, algát egyelőre megúsztam.
(kb 3 hetes indítás, most jutottam el a heti vízcserére)

Köszönöm!
A kh-d mennyi? Nálam 30 literes akvában 14 bubi/perc megy a ph-m 6,5 ami optimálisnak mondható. amennyiben a kh-d 0 vagy közeli nagyon erősen túl adagolod a co2-t.
 
2016-ban regeltél, de még nem nyitottál naplót az akváriumodnak. Miért nem?
Regisztrációd évében sok kérdést feltettél, majd 2 év múlva egy párat az Echinodorusoddal kapcsolatban. És most, 2022-ben is úgy kérsz segítséget, hogy se napló, de még az alapvető információkat sem adod meg (akva méret, világítás, szűrés, tápozás, növényfajok, állatvilág, mit és hogyan változtattál az elmúlt hetekben, stb.).
Aztán majd csodálkozol, hogy megint négy évig nem látjuk! :ROFLMAO:
 
hát sajnos passz, III. kerületi csapvízzel + sachem vízkezelővel dolgozok egyelőre. Majd ha meglesz az RO készülék akkor tervezem a tds, ph teszteket is beszerezni!
Akkor a Kh-d bőven magasabb, mint 0. Lehet az 10 is. A budapesti vízről sejtéseim vannak csak. De ebben az esetben jóval magasabb az akva CO2 pocsékolása. Nem tud olyan hatásos lenni, mint lágyabb vízben.
 
Aztán majd csodálkozol, hogy megint négy évig nem látjuk! :ROFLMAO:
Igen, nem gondoltam volna, hogy ennyire kiverem a biztosítékot.
Nem tudom az okát, de sok dologban szembemész az évtizedes gyakorlattal, és ragaszkodsz is hozzá.
Valóban igyekszem ragaszkodni hozzá, mert szeretném a legkevesebbet változtatni mielőtt valami nagyobb bajt csinálok. De a látszat ellenére iszom a szavaitokat és ha úgy látom hogy tudom hasznosítani, akkor aszerint fogok eljárni.
- "Reggelre a Dropchecker mindig kék volt. Levegőztetővel viszont azt látom, hogy a folyadék még mindig nagyjából olyan zöld, mint előző este volt." ➡️ fényes bizonyítéka annak, hogy a CO2 beoldás elégtelen, mert a szűrő - miután a nyomó ág a rövid oldalon van! - nem forgatja meg a teljes vízoszlopot. Tetszik, nem tetszik, a hosszú oldalra kell tenni a nyomót.
Eddig is a rövid oldalon volt a kifolyóág és így is kék lett a folyadék. Pontosan ezért is nem értem. De igen, gondolkodom rajta, hogyan tegyem a hosszú oldalra úgy, hogy megmaradjon pár "bevett" szokás. Pl ahol etetem a garnélákat, mert ott van hely rá... Szintén ötletem sem lenne rá, hogy hová tegyem a dropchecker ha a hosszú oldalra menne a kifolyó. A beszívó ág és a kifolyó közé? IMG_20220423_103046.jpg
A zöldalaga mellett az van, hogy az előtérben lévő homok srégen megy át a hátsó sarokból az elsőbe. Eddig a dropchecker alatt tudtam adni úgy kaját a garnéláknak, hogy nem ment szét az akváriumban az egész. A megnövelt szűréssel viszont ez a lehetőség maradt. Elhiszem, hogy nem a legjobb elrendezés de az életem első próbálkozása. Pl a kövek mehettek volna messzebb, hogy legalább az algát le tudjam szedni.. Most már nem tudom megmozdítani mert a kövek kerültek elsőként, még az aljzat előtt az akváriumba és be vannak temetve.

2016-ban regeltél, de még nem nyitottál naplót az akváriumodnak. Miért nem?
Regisztrációd évében sok kérdést feltettél, majd 2 év múlva egy párat az Echinodorusoddal kapcsolatban. És most, 2022-ben is úgy kérsz segítséget, hogy se napló, de még az alapvető információkat sem adod meg (akva méret, világítás, szűrés, tápozás, növényfajok, állatvilág, mit és hogyan változtattál az elmúlt hetekben, stb.).
Elnézést, nem tudtam hogy kötelező. 3 akváriumom van, mindegyik halas és idén kezdtem el a legkisebbel úgy foglalkozni, hogy megpróbálom az akvakertészetet. Az echinodorus teljesen másik akváriumban volt. A planária vagy akármi ebben a kicsiben, de azóta már legalább háromszor átalakítottam. Azt már le sem merem írni, hogy mennyit költöttem erre a kis lófütty akváriumra hogy vállalható legyen de tény, hogy ha az egyik nagyobbal kezdtem volna akkor kevesebbet szenvednék. Mióta megvettem az RO készüléket mindhárom akváriumba ilyen vizet teszek, ez a kicsi eleve ilyen vízzel indult. Itt a TDS most 177 (hétfőn cseréltem vizet), míg a másik két akváriumban 4-500fölött. A vízet gh/kh plus-szal sózom fel a 100-ig, majd általában pár napot pihennek ezek a kannák.
A világítás egy chihiros c361, a képen látható fényerőre visszavéve de még a homokon lehet látni a fodrozódást. A tápozást először Green Aqua Macro és micro tápokkal oldottam meg de folyton úgy tűnt, hogy a nitrit és nitrát szintem magas ezért váltottam ADA-ra saját elgondolsából (ADA bright K, green brighty iron és green brighty mineral napi egy nyomás ebbe a "rengeteg" 20 literbe)
A garnélák egyik nap dennerle általános tápot kapnak (keveset), míg a következő napon egy körömhegynyi bacterAE-t teszek a vízbe (a JBL foszfátteszt adagolókanalának kisebbik végét használom erre). Jelenleg kaptak egy pici fagyasztott lorikáriatápot, ez látszódik a képen.
A szűrés korábban egy tidal 35 volt, szintén a rövid oldalon, középen. Ilyen kis akváriumon az a batár nagy tidal bocsánat..máshol nagyon otromba volt. Ezzel együtt kék lett a folyadék reggelre. Skimmernek volt először egy Ocean Free SurfClear, ami lefelé nyomta rendesen a vizet de az utóbbi időben bajom volt vele és több éves készülék lévén fogalmam sem volt hová tettem a szűkítőt, hogy a garnélák ne menjenek bele. Addig mókoltam, míg rémes lett és vettem egy eheim skim350-et. Ennek a legkisebb állásában is botrányos erősen tolta a vizet. Vettem hozzá a kiegészítő készletet de még úgy is. Végül feltettem az egyik könyökcsövet és beletettem egy pici szivacsdarabot (nem tudom hirtelen már mi lukméret megnevezése de olyat, aminél elég nagyon a lukak). De még így is zavartak ezek a fekete belógó cuccok, illetve hogy mindenféle garnélavédelem együtt belemászkáltak a skimmerbe a jószágok. Lecseréltem a szűrést egy e-heim Eheim Classic 250-re. Alul két kék szivacs van, aztán 1 liter seachem matrix, a tetején 100ml Seachem Purigen, perlonvatta, meg a fekete..(szénszűrő volna?)..

Természetesen ha ez nektek is segítség akkor kezdek egy naplót ezekkel az infókkal.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére