• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényvásárlás során behurcolható nemkívánatos élőlények

Nigro said:
Ahogy nézem, ez egy pióca.

Esetleg tudsz / vagy valaki más tud / valami használható ötletet a kiirtásra?
Az biztos, hogy az akit nem szedem szét, mert bazi nagy meló volt összerakni. Holnap bepróbálkozok a CO2 túladagolással, már ha 126 literben élesztőssel (két palackkal) lehet ilyet. :roll:
Vagy szedegessem ki őket szorgosan, ha feltűnnek? :twisted:
 
Élősködő!!!!

Ma arra lettem figyelmes hogy a frissen feltöltött aksiban valami kukac szerű lény úszkál ,gyorsan elkaptam nézegettem aztán megsemmisült :lol:
1-2 óra elteltével már megint kergettem 1-et az aksiban,megvan,fotó (bár nem túl jó minőségben) aztán kinyírtam!!
a segítségetekre lenne szükségem,hogy mi ez és hogyan oldható meg ha netán szaporodna is!! :(
A lény kb 1 cm hosszú egyik végén tapadókorong.és profin úszik!!
Íme:



A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
 
Re: Élősködő!!!!

Én is arra gondoltam,de ilyen picit még nem láttam!!!
Már a másodikat halásztam ki, hogy hogy került oda az számomra rejtély!
ma ültettem minden növényt és egyesével kézzel mostam át a gyökereket és a leveleket!!
A Restart azért kellet mert rejtélyessen pusztultak a halak, lehet miatta?
 
Re: Élősködő!!!!

Jól látod ,az pióca lesz.Nekem többször is volt már az akváriumomban,anikor plaktonozni jártam.A növényekkel és élő eleséggel hurcolható be,.A kis piócák nagyon aprók,de teljesen olyanok mint a szüleik.Soha nem láttam halra tapadva őket de elvileg nem kizárt mert gerinces állatok vérével ,testnedveivel táplálkozik.Több típusuk is van ,ragadozó is létezik ,de beazonosításuk szerintem kiskorbam bajos dolog.Mindenképp távolítsd el a medencéből,teheted egy befőttesüvegbe,jól jöhet ha valaki nagyon felhúz. :lol: :lol:
 
Féreg?

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!

Pár hete indítottam el a kis 25 l-es növényes akimat. Pár napja észrevettem a vízben "kígyózó" mozgást végző (pontosabban csak próbál kígyózni mert a vízmozgás miatt csak szerencsétlenkedő...) apró nagyon vékony, fehér, kb. 1 cm hosszú kis valamit. Hálóval Kivettem, de azóta szinte minden nap felbukkan egy újabb példány. :cry: Hol rövidebb, hol kicsit hosszabb...

Találkoztatok már ilyennel? Féreg lehet, de milyen és hogyan lehet kiirtani?

Előre is nagyon köszi a segítséget.
Üdv.
 
Véletlenül nem tubifex lenne? Azt esetleg corykkal ki tudod írtani. De vigyázz, mert könnyen kitúrhatja a növényeket is.
 
Még a múltkori vízinövény vásárlás alkalmával bekerült az akváriumba pár kagylósrák. Egy darabig nem is volt zavaró, viszont mára teljesen ellepték a talajt és a fa dekorációt. Ráadásul ahogy úszkálnak a vízben, olyan, mintha koszdarabkák lebegnének. Ahogy már erről egyszer volt itt szó, az édesvízi fajok nem bírják a 3 ezreléknél magasabb sókoncentrációt. A halak ezt kibírják? Ha jól számoltam, akkor:
1g/l=1 ezrelék, tehát akkor 3g/l=3 ezrelék. Tehát 30 gramm/10l só kéne az akváriumba, ami picivel több mint egy evőkanál/10 liter.
Egyenlőre azt nézem, hogy mennyire viselik jól az enyhén megemelt EasyCarbo-t, de nem látom, hogy gondjuk lenne vele. :( Már itt áll a kimért sómennyiség az akvárium mellett.
Mehet ennyi só neonok mellé? Valakinek sikerült már megszabadulni ezektől az élőlényektől?
 
Na, akkor válaszolok magamnak, hátha valaki más is ki akarja irtani a kagylósrákokat, vagy egyéb behatolókat.
Első lépésben 30gramm/10 liter sót raktam a vízbe, mivel a leírások szerint a rákok ebben a sókoncentrációban már tömegesen pusztulnak. Ez a víz 2 napig volt az akváriumban, mivel azt olvastam, hogy a halak ezt még bőven elviselik pár napon át.
A rákocskák száma kb megfeleződött, de még mindig elég sok mászkált a fákon, ezért még egyszer ugyan ennyi sót öntöttem a vízbe. Ez már 6 ezrelékes sókoncentráció. Ez a kezelés tartott 2-3 óra hosszat, a pici rákok teljesen eltűntek, viszont a nagyobb, kifejlett példányok, igaz elég furán, de tovább mászkáltak a fákon. Ennek ellenére 2-3 óra elteltével 50%-os vízcserét végeztem a halakra és a növényekre való tekintettel. :)
Vízcsere után Isten tudja honnan, de elég sok kis rákocska jött elő. Gondolom a talajból, pedig az ember azt gondolná, hogy ennyi idő alatt a talajt is rendesen átjárja a sós víz.
Összességében a rákok kb 3/4-e tűnt el.
Meg kell jegyeznem, hogy a halak ennél jóval nagyobb, 1-1,5%-os sókoncentrációt is el tudnak viselni, viszont csak rövid ideig!!! Mindössze 30 perc-2 óra időtartamú kezelés ajánlott ilyen koncentrációval. Viszont néhány növény már nem képes tolerálni ezt!
További "mellékhatás" hogy a csigák száma is elég rendesen megcsappant, alig látok 1-2-t az üvegen. Elképzelhető, hogy a nagyobb, szándékosan betelepített csigákra is negatív hatással van.

Szerintem a só alkalmazása igen jó alternatívája csigairtó szereknek, és elég jó eredménnyel használható kéretlen betolakodókkal szemben. :)
 
Sziasztok,

már feltettem ezt a kérdést, de lehet hogy ezúttal a megfelelő topicban teszem és így talán választ is kapok rá.
Az akvim indítása után nem sokkal észrevettem egy kis bogárszerűséget mászkálni az aljzaton. Először azt hittem csiga, de nem az. Nem növekszik, de az aljzaton rohangál. Pici gömb formája van és ha jól láttam a "hasi" oldalán van egy hosszanti rés. Mintha láttam volna két apró csápot is. Ciánosan csillog a "páncélja".

Nem igazán foglalkoztam vele eddig, azonban most, ahogy láttam rengetegen lettek a HC alatt mászkálnak, de néha a homokösvényen is látok 1-2-t rohangálni.

Szerintetek mi lehet?

Köszi,

v
 
weak said:
Sziasztok,

már feltettem ezt a kérdést, de lehet hogy ezúttal a megfelelő topicban teszem és így talán választ is kapok rá.
Az akvim indítása után nem sokkal észrevettem egy kis bogárszerűséget mászkálni az aljzaton. Először azt hittem csiga, de nem az. Nem növekszik, de az aljzaton rohangál. Pici gömb formája van és ha jól láttam a "hasi" oldalán van egy hosszanti rés. Mintha láttam volna két apró csápot is. Ciánosan csillog a "páncélja".

Nem igazán foglalkoztam vele eddig, azonban most, ahogy láttam rengetegen lettek a HC alatt mászkálnak, de néha a homokösvényen is látok 1-2-t rohangálni.

Szerintetek mi lehet?

Köszi,

v

Kagylósrák? Kettővel feletted.
 
inadsz said:
Kagylósrák? Kettővel feletted.
Uppszi... tényleg ők azok! Egyelőre nem zavarnak és úgyis hamarosan felszámolom az akvit. Gondolom a látvány esetleges elrontásán kívül más galibát nem csinál, vagy igen?
Köszi,
V
 
weak said:
Uppszi... tényleg ők azok! Egyelőre nem zavarnak és úgyis hamarosan felszámolom az akvit.
Mielőtt szétszedet, csinálj egy értelmes fotót!! :lol: :lol:
Szerintem nem okoznak gondot, ezek a kis állatok!
 
OFF
Cecska said:
Mielőtt szétszedet, csinálj egy értelmes fotót!! :lol: :lol:
Grrr... én akartam, becsszóra :angel: de egyszerűen b-é-n-a-v-a-g-y-o-k :mrgreen: Az lesz a vége, hogy fogok egy kompaktot és fotosoppal szétretusálom. A halakat is utólag rendezem majd csapatba.

ON
Érdekelne, hogy a garnikra milyen hatással van a sózás. Vajon ők hogyan bírják?
 
Sziasztok, én apró kb 1mm átmérőjű fehéres szinű, leginkább kagylóra hasonlító csigát vagy kagylót vélet felfedezni néha az üvegen vagy a növényeken. Ugyanolyan háza van mint a kagylónak (kagyló egyik fele) csak szinte teljessen átlátszó, és ugy az üvegre tapadva lassan mászkálni is tud. Az mi lehet? Okozhat valami bajt? Szedjem ki vagy ne is törödjek vele? Mit tanácsoltok?
 
Sziasztok, ma szurotakaritaskor az kepen lathato kis dogre bukkantam, illetve 4-5 ilyet talaltam osszesen a szurobol kiontot vizben.
6219509443_63ac17fdbb_z.jpg

Elso pillantasra garninak neztem, aztan amikor megmozdult es amolyan eroltetett kigyozo mozgassal (ami inkabb rangasra emlekeztet) probalt uszni, egybol kikaptam a vizbol es egy kulon edenybe dobtam, hogy szemugyre vegyem. 3 par laba van es 3 villa szeruseg all ki belole a "farkanal" jobbara attetszo es oldalrol mintha laposabb lenne, mint amilyen szeles.
Miez es jelent-e veszelyt a novenyekre/halakra/garnikra?
Az utobbi 1-2 honapban csak novenyek kerultek az akiba (GA es pruitt) mas nem. Azok is 1-2 orat kulon vizben aztak, mielott elultettem volna oket.
Az akiban amugy nem latni egyet sem.
Mit tegyek veluk?
 
Ez bizony szitakötő lárva lesz. A garnikra és az kis alakra is veszélyes. Jól tetted hogy kivetted, reméljük nincs több belőle.
 
Koszi Dani,

Kicsit utanaolvastam ennek a szitakotolarva dolognak es tenyleg az lesz :x nem vagyok boldog.
Allitolag nagyon el tudnak bujni - mondjuk sok noveny kozt nem is lehet nehez - es lehet tobb ev is mire kifejlodik belole a szitakoto :crazy:
Holnap argus szemekkel vegigkutatom az egesz akit es megegyszer szetszedem es ujra atnezem a szurot, nem szeretnek tobb ilyen meglepetest.

Bonusz kerdes is van: hogy lehetne megelozni, hogy ilyeneket becipeljunk az akiba?
Nalam valoszinuleg a novenyekkel kerult be, igaz, hogy alltak egy keveset kulon vizbe, utana szedtem szet a cserepeket es meg ugy is pihentek mielott ultetesre kerultek volna.

koszi a segitseget!
 
soosgy said:
Koszi Dani,

Kicsit utanaolvastam ennek a szitakotolarva dolognak es tenyleg az lesz :x nem vagyok boldog.
Allitolag nagyon el tudnak bujni - mondjuk sok noveny kozt nem is lehet nehez - es lehet tobb ev is mire kifejlodik belole a szitakoto :crazy:
Holnap argus szemekkel vegigkutatom az egesz akit es megegyszer szetszedem es ujra atnezem a szurot, nem szeretnek tobb ilyen meglepetest.

Bonusz kerdes is van: hogy lehetne megelozni, hogy ilyeneket becipeljunk az akiba?
Nalam valoszinuleg a novenyekkel kerult be, igaz, hogy alltak egy keveset kulon vizbe, utana szedtem szet a cserepeket es meg ugy is pihentek mielott ultetesre kerultek volna.

koszi a segitseget!

Passz, egyszer nekem is volt, aztán eltűnt, nem tudom hova pedig sok növényem nem volt... Megbízható forrásból kell növényt venni, csapvízben jól átmosni, nem hiszem hogy a Tropicás növényből lett mert azokat víz felett termesztik, csak nálunk kerül már víz alá.
 
Ma a RC-k nagy táncolásba kezdtek a kövek között, s megnézvén mi lehet ennek az oka cseppet sem lettem boldog. Ezért marakodtak:

14252757_d9bd51d211d718084da5e113039d2e7a_l.jpg


14252755_6f557646b2d341fe1738008560b14a3c_s.jpg


3cm hosszú, én valamilyen laposféregnek néztem. Az egyik végén szívókorong volt, a másikat nem tudtam megnézni, ugyanis az már az egyik garniban volt, szegény nem tudta kiköpni, így levágtam azt a végét. Szelvények nem voltak szemre elkülöníthetőek. Szerintetek?
 
Back
Oldal tetejére