• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényvásárlás során behurcolható nemkívánatos élőlények

Gazdagabb lettem egy csigapiócával. Nem tudom honnan jött, de jó érzéssel a nevelő akvát választotta, ott fullon vagyok válogatott méretű hólyagcsigával. Élőben láttam, ahogy levadászott egyet 15 mp azután, hogy kivettem egy befőttes üvegbe. Menjen vagy maradjon?
https://goo.gl/photos/7s2wSx2YVFnYuhjs8
 
Sziasztok! Mik ezek az apró pöttyöshátú rovarok? Bagyon gyorsan szaporodnak.... És mit lehet velük kezdeni? :) Boraras brigittae-k levadászhatják őket? (Mondjuk azok még nem lesznek egy darabig)d33386d284b621d316ca8a4ffc900216.jpg1230cadf8ab074ed27a7621ec2ef1252.jpge89ba7402ad696b9e8bb2d720ed5cc8b.jpg98e9550102e476bb1df8b90c840a737e.jpg
Már millióan vannak mindenütt. Úszni csak ritkán úsznak inkább a talajon rohangálnak.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok! Mik ezek az apró pöttyöshátú rovarok? Bagyon gyorsan szaporodnak.... És mit lehet velük kezdeni? :) Boraras brigittae-k levadászhatják őket? (Mondjuk azok még nem lesznek egy darabig)View attachment 49683View attachment 49684View attachment 49685View attachment 49686
Már millióan vannak mindenütt. Úszni csak ritkán úsznak inkább a talajon rohangálnak.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
A fotókon nem látszanak igazán jól, de talán kagylósrákok lehetnek. A Borarasok vagy valami kisebb halak pl. Endler guppy fiúk biztosan szívesen felcsipegetnék...
 
Ha jól látom van ott hidra is ;)
Azok szebbek mint ezek az apró bogarak mindenütt :) de majd ha már nem lesz mit enniük akkor eltűnnek. (Amiről remélem a borarasok gondoskodnak majd)

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
A fotókon nem látszanak igazán jól, de talán kagylósrákok lehetnek. A Borarasok vagy valami kisebb halak pl. Endler guppy fiúk biztosan szívesen felcsipegetnék...
Hát nem is tudom. Rákerestem de csak 1-2 kép van ami kicsit hasonlít. Meg ezeknek mintha több lábuk lennének, végig a testük alján és hosszúkásak kicsit. Nemtudom :) Holnap kifogok 1-2 őt és megoróbálok jobb képet csinálni róluk

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Sziasztok!

Meg tudná valaki fejteni, hogy milyen élőlények lehetnek a képen látható kis fehér 1 mm. nagyságú majdnem kör alakú élőlények?
Planária ellen már kétszer kezeltem az akváriumot No Planaria-val + Fenbendaninnal legalább négy alkalommal (utolsó kettőt durván túladagolva). Remélem nem azok...
(Sajnos használhatóbb képet nem tudok készíteni.)
 

Attachments

  • Valami.jpg
    Valami.jpg
    161.8 KB · Megtekintések: 25
Sziasztok!

Meg tudná valaki fejteni, hogy milyen élőlények lehetnek a képen látható kis fehér 1 mm. nagyságú majdnem kör alakú élőlények?
Planária ellen már kétszer kezeltem az akváriumot No Planaria-val + Fenbendaninnal legalább négy alkalommal (utolsó kettőt durván túladagolva). Remélem nem azok...
(Sajnos használhatóbb képet nem tudok készíteni.)
Szerintem ugróvillások. Picik, de gyorsak. Ártalmatlanok. Bomló anyagokkal táplálkoznak.
 
Köszi @Szella !
El lehet valahogy tüntetni őket?
Azt nem tudom. Muszáj?
Én úgy tekintek rájuk mint kis segédeimre. Mivel bomló anyagokat fogyasztanak, talán még hasznosak is. (?) Azt vettem észre hogy egy ideig látom őket, később maguktól eltűnnek. Nem teszek ellenük semmit. Túl sok információt nem találtam róluk.
Nem ártalmasak.
 
Most nekem is rengeteg van. Újraindított akvárium, frissen vett GA-s növények, és nem csak zselések. De szerintem csak addig lesznek míg nem kerülnek halak is az akváriumba:)
 
Azt nem tudom. Muszáj?
Én úgy tekintek rájuk mint kis segédeimre. Mivel bomló anyagokat fogyasztanak, talán még hasznosak is. (?) Azt vettem észre hogy egy ideig látom őket, később maguktól eltűnnek. Nem teszek ellenük semmit. Túl sok információt nem találtam róluk.
Nem ártalmasak.
Köszi!
 
Ilyenkor látom értelmét a No Planaria növényvasárlásnál történő használatánál. De van értelme karanténozni is a növényeket ha van rá lehetőség. Beüzemelés után nemsokkal én is kezeltem az akvariumomat, mert utálom a csigákat. Ilyen oldalról megérte az az 5 ezer a csomagért, mert sok bosszúságtól megment, és sokáig elég. Csigát amúgy is hamarabb beszerez az ember mint férgeket
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy mik ezek a növényeken?

A vízbe hullva ugy mozognak mint a vizibolhák, de azonnal menekülnek a víz felszínére. Ott meg pattognak mint az őrültek.
Hol eltűnnek pár hónapra (főleg bekalencsétlenítés után), majd ismét megjelennek.

Nem zavarnak, csak szeretném tudni, hogy mi a nevük. :)

IMG_20190908_183343.jpgIMG_20190908_183352.jpgIMG_20190908_183415.jpg
 
Back
Oldal tetejére