• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényvásárlás során behurcolható nemkívánatos élőlények

Bubis ásványvizes fürdőt javasoltak itt már többen.

Én mindig elmulasztom, tele is vagyok csigával. :(
 
Sziasztok valaki megtudná mondani mik ezek a képen?
A Jávai moha között volt amit most vettem.
A segítséget előre is köszönöm.
k_p1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A másik nem vagyok benne biztos,hogy ezek csiga peték lennének, szerintetek az ? bemerjem rakni az akváriumba így vagy távolítsam el róla?

k_p2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A másik nem vagyok benne biztos,hogy ezek csiga peték lennének, szerintetek az ? bemerjem rakni az akváriumba így vagy távolítsam el róla?

k_p2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Eltàvolitottam a növényekrôl pàr darabot betettem 1 kis üvegbe, hogy kiderüljön mik ezek. A növényeket még 2 hétig karanténban tartom utàna berakom az akvàriumba.
 
Eltàvolitottam a növényekrôl pàr darabot betettem 1 kis üvegbe, hogy kiderüljön mik ezek. A növényeket még 2 hétig karanténban tartom utàna berakom az akvàriumba.
A razbóra félék szeretik a Microsorumok levélfonákjára ragsztani a petéiket... Van ilyen hal abban az akváriumban, ahonnan a növényt kaptad?
 
Utoljára módosított:
Az én microsoriumom levélfonákján is van ilyen peteféle, de én sem merem leszedni, remélem hogy valamelyik halam lepett meg, nem pedig a csigák orgiájának eredménye (akik szerencsére szinte teljesen visszaszorultak).
 
Akvárium szétbontása után milyen módszerrel lehet a talajt a kagylósrákoktól megszabadítani?

Ötleteim: sütöm 200 fokon 1 órát, felforralom és főzöm 1 órát, ecetes vízbe áztatom a talajt 1 napra. Talán egyszerűen csak jó alaposan mossam át?
 
Akvárium szétbontása után milyen módszerrel lehet a talajt a kagylósrákoktól megszabadítani?

Ötleteim: sütöm 200 fokon 1 órát, felforralom és főzöm 1 órát, ecetes vízbe áztatom a talajt 1 napra. Talán egyszerűen csak jó alaposan mossam át?

Ha nem cél a steril talaj, elegendő forrástól -illetve átmelegedéstől- számítva fél órát hőkezelni. Elég ha csak lezárt műanyag tasakba kerül a talaj, és nem közvetlenül a vízbe, utóbbi esetben könnyen leéghet. A tasak ne érjen az edény aljához, legyen attól ráccsal elválasztva. Nem feltétlenül szükséges vízbe érnie, a víz felett rácson, lefedett edényben is át lehet gőzölni.
 
Akvárium szétbontása után milyen módszerrel lehet a talajt a kagylósrákoktól megszabadítani?

Ötleteim: sütöm 200 fokon 1 órát, felforralom és főzöm 1 órát, ecetes vízbe áztatom a talajt 1 napra. Talán egyszerűen csak jó alaposan mossam át?
Sütést javasolnám.
 
Ha a főzést választod (kis mennyiségű talaj esetén) az étel melegítésből vett cselt is használhatod: a főző edényt beleteszed egy másik edénybe és alá engeded a vizet, így nem tud lekozmálni;)
 
Akvárium szétbontása után milyen módszerrel lehet a talajt a kagylósrákoktól megszabadítani?

Ötleteim: sütöm 200 fokon 1 órát, felforralom és főzöm 1 órát, ecetes vízbe áztatom a talajt 1 napra. Talán egyszerűen csak jó alaposan mossam át?
És tegyél bele egy csipet Vegetát, csak az íze kedvéér! :D
 
Frissen akváriumba tett (persze lepucolt és kifőzött) szőlőtőkén látok olyan kis apró fehér pontokat, mint a csigapeték. Csoportokban vannak. Semmit nem mozognak.
Képet nem tudok készíteni, mert a kompakt ide már kevés. Hasonlóak, de hosszabbak!

A csigapete még esélyes is lenne, a hólyagcsigák miatt, de belőlük csak aprókat látok még.
 
Sziasztok, én apró kb 1mm átmérőjű fehéres szinű, leginkább kagylóra hasonlító csigát vagy kagylót vélet felfedezni néha az üvegen vagy a növényeken. Ugyanolyan háza van mint a kagylónak (kagyló egyik fele) csak szinte teljessen átlátszó, és ugy az üvegre tapadva lassan mászkálni is tud. Az mi lehet? Okozhat valami bajt? Szedjem ki vagy ne is törödjek vele? Mit tanácsoltok?

Detto. Nálam is ez van. Van mar belőle a szűrő befolyócsőben.. irtanám
 
Szasztok!

Egy olyan akváriumból telepítenék át Microsorumot, melyben jelen volt nemrég a BGA. Hogyan fertőtlenítsem, hogy ne hurcoljam át a másikba? A Neomagnol tűnik nekem erre valónak. Ötletek, tapasztalatok? Köszi!
 
Sziasztok, nem régiben észrevettem, hogy a lámpán és az üvegen, ezek a szúnyogszerű valamik tanyáznak. Elég parányiak (2-4mm) Valaki nem tudja véletlenül, hogy mi ez?

23050376783_cab4b7a916_h.jpgDSC_0014 by Ádám Feigel, on Flickr
 
Sziasztok,

pár gondolatot/tapasztalatot szeretnék megosztani veletek a zöld hidrákkal történt csatám után.
Akvárium indulás utáni első héten jelentek meg a kis drágák. Az elején még örültem nekik, mert valahol azt olvastam, hogy a hidrák nagyon jó indikátorok, csak nagyon jó minőségű vízben maradnak meg.
Mivel olyan halaim nincsenek amik elfogyasztanák őket, ezért csak egyre több és több lett.
Az Otok, garnélák és a csigák menekültek előlük. Mintha áram csípte volna őket meg. A végén már szinte az egész akváriumban ott voltak. Majd a végső döfést egy videó tette meg, amin egy hidra egy Daphina pulex-et zsákmányol és fogyaszt el... mit tehet ez lény a kisgarnélákkal??? na ekkor húztam fel a kesztyűt :cool:
Kutakodni kezdtem valami ellenszerért, de mindenhol a csak már-már urbán-legendának számító Fenbendazol-t olvastam, amit beszerezni szinte lehetetlen s' az adagolása sem volt egyértelmű.
Facebook-os ismeretség után egy másik internetes áruház képviselője ajánlotta nekem a No Planaria-t. Egy kicsit megijedtem az árától, de szerencsémre nem kellett megvennem az egész adagot - lehet venni kimérve is ;-)
Megrendeltem, másnap itt a cucc az első adagot 1 liter akvárium vízben feloldottam, majd lassan belecsorgattam az akváriumba.
Pár csiga azonnal lereagálta, sajnos ők már az örök algamezőkön vannak ((Faunus ater,Neritina natalensis sp. zebra és Vittina semiconica) a hidrák pedig ugyanúgy "csápoltak" egész nap...
24 óra után ment a második dózis, az eredeti adag fele. Erre már volt reakció :-D Csápokat behúzva tengtek-lengtek, de érintésre még reagáltak, tehát még éltek a kis drágaszágok :)
48 óra után ment bele a harmadik dózis, az elején kiszámolt mennyiség 25%-a, itt a hidrák már csak pici zöld gömböcskék voltak :). Másnak reggelre, a gömbök is eltűntek. Helyükön jó adag oto ürülék, így hogy nem bökte az arcukat, már örömmel fogyasztották őket :)
A kezelés megkezdése után 72 órával 50%-os víz csere, három nappal később újra 50%-ot cseréltem. Tápozás, CO2 ment végig (bár a végén a macro-ból egy kicsit visszavettem), egy kis algám azért lett tőle, de alapvetően sokkal rosszabbra számítottam.
Lassan egy hete hidramentes vagyok, remélem tartós lesz ez az állapot :)
 
Back
Oldal tetejére