• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényvásárlás során behurcolható nemkívánatos élőlények

Utoljára az Anakonda című filmben láttam ilyet :lol:

Szép példány. Azért próbáld meg eltávolítani csak óvatosan.
 
Re: Anentome helena - Csigaevő csiga

Éppen én is most kezdtem el harcolni egy növényekkel behurcolt élőlénnyel.
A probléma az, hogy nem egy, hanem sok :D

Szerintem nem csiga, de nem találtam egyéb parazitával foglalkozó posztot.
Ti találkoztatok már hasonlóval?
IMG_2070_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

796303459IMG_2073_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Szerintetek a csigaevő csiga megbirkózik vele?
 
Ha le akarom a növényeimet "fertőtleníteni", mielőtt az új aksiba kerülnek, mit csináljak? Ecsetalga/BGA/kagylósrák az ellenség. Rakjak a vízhez túladagolt EasyCarbo-t vagy pl. Neomagnol-lal el tudom intézni?
 
Szénsav sem rossz ilyenre, kicsit nagyobb koncentrációban, mint az akiban.
Növényből függ mi bírja a carbot és mi nem.
Neomagnollal nincs tapasztalatom.
 
Szénsav sem rossz ilyenre, kicsit nagyobb koncentrációban, mint az akiban.
Növényből függ mi bírja a carbot és mi nem.
Neomagnollal nincs tapasztalatom.
Magyarul szóda.:pompous: Mennyi ideig kell áztatni benne a növényeket?
 
Magyarul szóda. Mennyi ideig kell áztatni benne a növényeket?

Én napokig cseréglegettem RO-ból készült szódát jávai mohán. Nem is az alga miatt, csigákat nem akartam bevinni az aksiba. A szifon már régi, nem tökéletes, de ettől még szóda volt az. :) Nem féltettem az ingyen mohát, de nem is lett semmi baja. Szóval ha nem valami pótólhatatlan növény, akkor szerintem bátran.
 
Magyarul szóda.:pompous: Mennyi ideig kell áztatni benne a növényeket?

Én a nanom indításakor szénsavas ásványízzel kinyírtam egy cserép sessiliflorat... Max. fél órás áztatás hazavágta a növényt, másnap szétmállott. Van, ami bírta (riccardia, fissidens), van, ami nem. Sajnos a csigapetéket nem szedi le, csak az élő csigákat. Ezt figyelembe véve nem biztos, hogy a legjobb megoldás...
 
  • Like
Reactions: TZ
Én a nanom indításakor szénsavas ásványízzel kinyírtam egy cserép sessiliflorat... Max. fél órás áztatás hazavágta a növényt, másnap szétmállott. Van, ami bírta (riccardia, fissidens), van, ami nem. Sajnos a csigapetéket nem szedi le, csak az élő csigákat. Ezt figyelembe véve nem biztos, hogy a legjobb megoldás...

A sessiliflora elég kis "nyeszlett" növény, még ha kondiban is van. Ezen nem csodálkozom, hogy nem bírta. Esetleg lehet kisebb mennyiséggel kísérletezni és akkor nem egylépésben nyirjuk ki az összes növényt. :)

A csigákkal kapcsolatban én úgy okoskodtam, hogy sokáig elhúztam ezt a szódás áztatást. Arra gondoltam, hogy a petéknek is ki kell kelniük előbb-utóbb és ha kikelnek, akkor elpusztulnak a szódában. A csigaházat szedi szét a sav. Pár naponta cseréltem a vizet, szerintem több hétig. De nem jegyeztem föl, hogy pontosan mit csináltam, nem volt olyan érdekes. Viszont akitől kaptam a mohát, neki rengeteg barna kis csigája van az aksiba, nekem pedig egy sem lett. Nekem bejött ez a módszer.
 
Magyarul szóda.:pompous: Mennyi ideig kell áztatni benne a növényeket?

Sajnos a nem kívánatos algákat csak erős fertőtlenítőszerekkel lehet biztonságosan elpusztítani (sok esetben még hosszú áztatási időt is túlélik). Másik, kíméletesebb megoldás lehet a növény viszonylag sötét helyen való tárolása néhány hétig, alacsony tápanyagszint mellett. Előbbi sok gyakorlatot és kísérletezést igényel, egész növény nem mentesíthető vele, utóbbi egyszerűen megoldható, de hetekig tart a folyamat. Egyszerű, gyors megoldás nincs rá.

A megoldás az algamentes növény lenne, de mivel a termesztők sem ügyelnek erre -ahogy a csigamentességre sem-, így nehéz hozzájutni tiszta növényhez.

A csigamentesítés is hasonlóan bonyolult dolog, főleg ha kifog az ember egy honos fajt.
 
Limnobium laevigatumot hogy fertőtlenítsek? Ingyé volt, szóval nem hagyhattam ott :D Nem tudom, hogy van e bármilyen élősködő, vagy parazita az illető akijában.
Dobjam be őket bubis ásványvízbe, esetleg a sima csapvízhez easy carbo?
 
Limnobium laevigatumot hogy fertőtlenítsek? Ingyé volt, szóval nem hagyhattam ott :D Nem tudom, hogy van e bármilyen élősködő, vagy parazita az illető akijában.
Dobjam be őket bubis ásványvízbe, esetleg a sima csapvízhez easy carbo?
Bubis víz, és nyomd le a víz alá 1-2 órára. Elég erős, kemény a levele, ennyitől nem lesz baja szerintem.
 
Na ennyit az eseménymentes indításról... a friss nano akimban ( Növényes - Simple by Nature - The Nano Enterieur | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community ) vícserénél a redmore "taknyába ragadva" - bocs, nem tudom gusztusosabban megfogalmazni... :) - szóval itt ezeket a fél - egy miliméter körüli jószágokat láttam igen nagy számban megjelenni. Azóta kétszer leszívtam őket, de még mindig van belőlük, lassan vándorolnak, már leveleken is megjelentek.

Nem vagyok hajlandó nagyon pánikba esni, de találkozott már valaki hasonlóval? Minek a micsodája lehet ez?

Nagyon durva ragadozót nem tudok ráengedni, mert a garnélák már beköltöztek, és ők nem szívesen flörtölnek egy sziámi zabagéppel vagy egy mollyval.

IMG_6202_vs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Na ennyit az eseménymentes indításról... a friss nano akimban ( Növényes - Simple by Nature - The Nano Enterieur | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community ) vícserénél a redmore "taknyába ragadva" - bocs, nem tudom gusztusosabban megfogalmazni... :) - szóval itt ezeket a fél - egy miliméter körüli jószágokat láttam igen nagy számban megjelenni. Azóta kétszer leszívtam őket, de még mindig van belőlük, lassan vándorolnak, már leveleken is megjelentek.

Nem vagyok hajlandó nagyon pánikba esni, de találkozott már valaki hasonlóval? Minek a micsodája lehet ez?

Nagyon durva ragadozót nem tudok ráengedni, mert a garnélák már beköltöztek, és ők nem szívesen flörtölnek egy sziámi zabagéppel vagy egy mollyval.

IMG_6202_vs_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Nálam a Nanostumus marginatus intézte el a betolakodó 1sejtű rákocskákat és társaikat (baby garnikra ő is veszélyes, a nagyobbakra nem)
 
Nagy tő anubiasomat algamentesítés céljából egy hat napos sötétségkúrára fogtam, és túladagolt easy carbot is raktam a vödör vízbe kétnaponta.
Most raktam vissza a nagy akváriumba, és nézem, hogy fekete pöttyök-foltok lettek a leveleken. Lehet, hogy "megégette" őket az easy carbo?
 
Sziasztok
egy olyan kérdésem lenne hogy ma vettem egy növényt a kereskedésbe és mire hazaértem a zacsiba ilyen "csigákat" láttam az a kérdésem ha reggel mehet-e a növény az akváriumba vagy várjak még vele?
ilyenek a csigácskák:
csiga.jpg
 
Back
Oldal tetejére