• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénytápok elbomlása?

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
D

Deleted member 4326

Vendég
Csináltam egy DIY adagolót, és a fényvédelemről nem gondoskodtam. A tápok sima PET-palackokban vannak, gyantával csinált 0-s vízben felhígítva.


A profitoban ilyen barna kis szöszök váltak ki, gondolom ez lesz a vas(III), a GA macroban pedig ilyen kicsi fehérek. Ha letakarom őket, megelőzhetem a tápok gyorsabb bomlását?


A Carbo ugye lebomlik 4-6 óra alatt. A fény hatására tenné? Mert akkor az is kuka.
 
Vagy esetleg a felhígításhoz használt ioncserélt víz kavar be?
 
Tudtommal eleve 0-s vízben oldják fel a tápokat is.
Egy másik témában olvastam, hogy valakinek ugyanilyen problémája volt, csak hígítás nélkül. keymaker azt írta, hogy az nem gond, csa kegy kis szerves szennyezés.
 
Valószínűleg valami szennyezés lehetett, esetleg a profitónál a fény is. Az a kérdés, hogy ez a kis szennyezés jelenthet-e valami gondot?
 
Ha ilyen hartya vagy szosz akkor baktérium telepek lesznek. Val.szeg valami nem volt tiszta és elszaporodtak, de nem okoz gondot.
 
A Green Aqua Macro igazából olyan, minta poros lenne. A Carbo is hasonló, de ott gondolom a fény miatt lebomlott a jó része. A profitoban meg barna szöszök vannak, az meg vas lesz gondolom, a sima flakonban is van. De a flakonban több, alján látszik jól.


De ha kilogikázom, a GA macronál tuti nem a fény miatt van, mert az eredeti flakon is átlátszó, így tuti a hígítás miatti szennyezés miatt "poros".


Vagy azt mondod mindegyikben baktériumtelepek vannak, és a profitóban ezekre rakódott egy kis vas, azért barnák?
 
Back
Oldal tetejére