• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénytáp flakonok

Levinen

Kertész szaki
Re: Egyéb kérdések, kérések

zsotyi said:
keymaker said:
Zsotyi, nem tervezzük. Ha már elkövetted azt a szörnyű hibát ( ;) ), hogy a remek Green Aqua táp helyett holmi porokat vásároltál, legalább a nyaralás idejére korrigálhatnád, és bevásárolhatnál 1-1 flakon Macro és Microt. Max 1-2 kólával kevesebbet kell majd meginnod miatta a tengerparton. Vagy keressük meg az anyóst? :)
Gyerekek,hát elsők között voltam, aki nálatok rendelt fél lityi Microt meg száraz porokat! :shock:
Csak jó lett volna egyforma üvegekbe tölteni,bár lassan a Microsokból meglesz a hiányzó...
A szappanos flakonok meg gagyik,most is abban vannak.Amúgy meg imádok kotyvasztani,barkácsolni ezért vettem a (Green Aqua :!: ) porokat. :)

Anyósom meg rendes lány,csak.....Asszem veszek nyaralásra egy Macrot,igazatok van. :mrgreen:

Szia Zotyi

Miért nem jó a szappanos tartály? Nekem is ez van és tökéletesen működik. Egy nyomás 1 ml. :)

3917115_b7dd1470c3df213a16b272004a5ea75a_m.jpg
Nem tudtam hova tegyem fel ezt a jól sikerült képet, hát lett helye :D
 
Re: Egyéb kérdések, kérések

keymaker said:
Összesen 1 - azaz egy - darab üres flakonom van a 250ml-es tápokból. :) Azért, hogy tudjam a műanyagosok fejéhez vágni, hogy ilyen kell! Amúgy az összes többi raktáron van - és vészesen fogy. Ezerrel intézem a külföldi beszerzést vagy gyártatást. Ki gondolta volna, hogy a flakonok beszerzése lesz a legnehezebb?

Olyan mennyiségben vásároljátok, hogy nem bírom a lépést tartani. :)

Flakon betétes táp? :)
 
Re: Egyéb kérdések, kérések

Hú,szaladok,veszek gyorsan szappanos flakonokat.Most gyógyszeres üvegekben vannak.Legalább egyformák lesznek az üvegek és sokkal jobban néz ki. Úgy is lassan elfogy,újat kell keverni.Át fogom variálni 3-4ml-re az adagolást,hogy ne keljem annyit nyomogatni.
 
Re: Egyéb kérdések, kérések

Levinen said:
Miért nem jó a szappanos tartály? Nekem is ez van és tökéletesen működik. Egy nyomás 1 ml. :)

Húú,de jó,na ilyet kerestem!Ez 250ml-es? Melyik márka?Már végignéztem egy csomó boltot,de vagy fél literesek voltak,vagy gyenge minőségűek.Az asszony Avonos flakonjai is rosszak,ebben vannak most.Hol keressem?Köszi előre is!
 
Re: Egyéb kérdések, kérések

Sziasztok.

Eddig nem akartam ebbe a flakon témába beleszólni, de látom nem nagyon juttok semmire. :) Műkörmös/kozmetikus/fodrász üzletekben sőt tesco-kban is lehet kapni ilyen jellegű nyomós flakonokat. Nekem van itthon jó néhány rozsdamentes, nem is voltak drágák, és még szépek is... Csak figyelni kell rájuk, hogy tiszták maradjanak. Azt hiszem azok is ilyen 2-3 dl-s flakonok. Én Claraseptet, és egyéb fertőtlenítő folyadékokat tartottam benne, és semmi gond nem volt vele. Szerintem bírná az EI tápokat is.
 
Re: Egyéb kérdések, kérések

Zotyi

Hát azaz igazság, hogy nem jegyeztem meg a márkáját, csak annyit tudok, hogy magyar termék. Na tessék, támogatom a Magyar Gazdaságot. :lol: Ha esetleg megint látok ilyen kézmosót, azonnal jelentem.

Luna

Igazad van valóba, lehet pont ilyen célokra hasonló, szebb, igényesebb tartályokat is venni, de nem annyiba kerülnek, mint a szappan, amiből ráadásul fel is használható a matéria. Én a DM-ben láttam pl., de ha jól emlékszem, 1.500 Ft körül van. A fodrászkellékes bolt árát meg se merem saccolni. Szóval, az általam leírt megoldás a legolcsóbb, tökéletesen megfelel és szinte teljesen megegyeznek az ADA gyári változataival, egy kis túlzással. ;)
 
Nem akarom a befordult kereskedő látszatát kelteni, de valamiért zavar, hogy az egyébként is szemtelenül olcsó Green Aqua növénytápok gyártójának a fórumán még további spórlás okából kifolyólag barkácsmódszereket tárgyaltok ki és más boltok neveit látom (még akkor is, ha nem akvarista bolt). :) Iszonyú energiám van ebben az egész növénytáp históriában, és picit bánt, hogy szappanos flakonok képeit nézegetem a "hivatalos fórum" oldalain. Áthoztam az egészet a DIY topic alá, itt nem szúrja a szemem. ;) Remélem nem gáz.
 
keymaker said:
Nem akarom a befordult kereskedő látszatát kelteni, de valamiért zavar, hogy az egyébként is szemtelenül olcsó Green Aqua növénytápok gyártójának a fórumán még további spórlás okából kifolyólag barkácsmódszereket tárgyaltok ki és más boltok neveit látom (még akkor is, ha nem akvarista bolt). :) Iszonyú energiám van ebben az egész növénytáp históriában, és picit bánt, hogy szappanos flakonok képeit nézegetem a "hivatalos fórum" oldalain. Áthoztam az egészet a DIY topic alá, itt nem szúrja a szemem. ;) Remélem nem gáz.

Jogos! ;)
 
Key:

Én biztos, hogy a te energiádat fogom megfizetni. :) Csak gondoltam adok egy tippet a többieknek. És bocsi, hogy OFF voltam.

Levi:

Valami olyan árban van igen. Egyébként a szaküzletekben sem kerül ennél (sokkal) többe. Viszont egy előnye biztosan van. Még hozzá az, hogy a tápot biztosan nem éri közvetlen fény.
 
Csak most találtam meg ezt a topikot. Már régóta szeretném átönteni ilyen nyomkodós flakonokba az Easy Carbo-mat illetve a Seachem Prime vízelőkészítőmet, mert nem szeretek a kupakokkal méregetni, de azt gondoltam, hogy nem véletlenül vannak nem átlátszó flakonban.
Viszont ezeket a rozsdamentes flakonokat nagyon jó ötletnek tartom (miért nem jutott eddig eszembe?), legalább jól nézne ki az akvárium mellett! Bár eddig nem kerestem, de valahol biztos találok.

A kérdésem az volna valakihez aki ért hozzá, (akár GA-sok) hogy nem lesz-e baja az Easy Carbo-nak illetve a vízelőkészítőnek, ha huzamosabb ideig fém flakonban tárolom őket?
 
Sstubi said:
Csak most találtam meg ezt a topikot. Már régóta szeretném átönteni ilyen nyomkodós flakonokba az Easy Carbo-mat illetve a Seachem Prime vízelőkészítőmet, mert nem szeretek a kupakokkal méregetni, de azt gondoltam, hogy nem véletlenül vannak nem átlátszó flakonban.
Viszont ezeket a rozsdamentes flakonokat nagyon jó ötletnek tartom (miért nem jutott eddig eszembe?), legalább jól nézne ki az akvárium mellett! Bár eddig nem kerestem, de valahol biztos találok.

A kérdésem az volna valakihez aki ért hozzá, (akár GA-sok) hogy nem lesz-e baja az Easy Carbo-nak illetve a vízelőkészítőnek, ha huzamosabb ideig fém flakonban tárolom őket?

Nem tudom mennyire érzékeny fényre, vagy fémre. De jobb jól elzárt helyen tartani egyébként is, pláne ha gyerekek vannak. Az egyik ok amiért nem pumpás fakonban kapható, hogy a carbonál létfontosságú a pontos adagolás.
Kicsit többet nyomsz mint szerettél volna és jön a baj. A nyomós flakonok sajnos szórással dolgoznak.
 
Back
Oldal tetejére