• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénytáp adagolók hasznos tippek

garaijozsef

Főkertész
Nem találtam megfelelő topicot, így ide írnám a kérdésem, végül is ez is tápadagoló téma.
Dózispumpa kimenő ágát lehet Y elosztóval elosztani, mely után valami tűszelep állítófélével állítom az adagolás mennyiségét?
50 literes akvárium indítása előtt állok, és ezért nem helyeznék üzembe még egy 3-as dózispumpát.
Szerintetek működhet az ötlet?
 
Csak egy tipp, de szerintem előfordulhat, hogy a végeken előforduló sókiválás és esetleges beszűkülés miatt, lehet, elmegy az adagolásod.
 
Főleg a végeken szok előfordulni, vagy nálad az etetőkosárból kiszerelt műanyagcsöves megoldással már ne "virágzanak" a csővégek?
 
Főleg a végeken szok előfordulni, vagy nálad az etetőkosárból kiszerelt műanyagcsöves megoldással már ne "virágzanak" a csővégek?

Igen azzal a műanyag csővel minden kicsapódás probléma megszűnt :), tömődés sincs, szerintem a műanyag felületén nem tud megkapaszkodni a cucc, mert nem tud "belemarni".
 
Kérdezném, hogy a napi adag 1 ml, folyékony Carbo-mat hogyan adagoljam?
Olyan kicsi mennyiség, hogy nehéz kimérni.
Mi erre a megfelelő módszer?
 
Ne tárazz be
Nem jó hír.
Én most egy Seachem Flourish Excel-t használok, ami folyékony CO2. A flakon fehér, zárt és a kupakot letekerve áttetsző műanyaggal van még zárva és csak egy kis lyuk van adagoláshoz.
Átöltöttem egy kiürült Green Aqua Micro flakonba és tettem rá adagoló pumpát.
Ezzel két probléma van most már ezek szerint.
Az egyik, hogy áttetsző a flakon.
A másik, hogy az adagoló pumpával, a nekem szükséges kis mennyiséget, 1 ml-t, nem lehet pontosan kiadagolni, ezért kértem ötleteket.

A Seachem-s flakonba most már nem tudom visszatölteni vagy körülményes lenne, az anyagot.

Az lesz, hogy kiadagolom fecskendőbe és elzárom sötét helyre, dobozba a flakont és a fecskendőt is.

Ez így jó, nem?
 
Nem jó hír.
Én most egy Seachem Flourish Excel-t használok, ami folyékony CO2. A flakon fehér, zárt és a kupakot letekerve áttetsző műanyaggal van még zárva és csak egy kis lyuk van adagoláshoz.
Átöltöttem egy kiürült Green Aqua Micro flakonba és tettem rá adagoló pumpát.
Ezzel két probléma van most már ezek szerint.
Az egyik, hogy áttetsző a flakon.
A másik, hogy az adagoló pumpával, a nekem szükséges kis mennyiséget, 1 ml-t, nem lehet pontosan kiadagolni, ezért kértem ötleteket.

A Seachem-s flakonba most már nem tudom visszatölteni vagy körülményes lenne, az anyagot.

Az lesz, hogy kiadagolom fecskendőbe és elzárom sötét helyre, dobozba a flakont és a fecskendőt is.

Ez így jó, nem?

Az adagolópumpás flakont ha jól be tudod borítani valamivel, pl sötét öntapadós tapétával vagy valami sűrűbb zsákszövettel akkor azt is látod hogy fogy és sötétben is marad. Az adagolónál 1 ml esetében 10% eltérés nem nagy difi. Amúgy hasonló cipőben járok én is, csak nekem 0.5ml napi lenne a cél, így nagyon nem marad más mint a fecskendő, ami viszont alkalmas helyileg algakezelésre.
 
nem véletlenül van sötét flakonban a Carbo

adagolópumpás flakont ha jól be tudod borítani valamivel

Csudálatos, hogy kiderültek a dolgok.
Lehet sok folyékony CO2-t elpacsáltam volna fölöslegesen, hasztalanul mire kiderülnek a dolgok...juj:banghead:

Most átlátszó flakonban van az aki melletti ruhásszekrény felső polcán elzárva sötétben.
Meg akkor most már beszerzek fecskendőt tűvel a pontos adagolás miatt. A betárazott fecskendőt, meg elzárom vagy besötétítem.
 
Back
Oldal tetejére