• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénytáp adagolási útmutató

Sziasztok!
Lehet, hogy ez a kérdés már ki lett tárgyalva valahol, de sehol sem találtam, így felteszem itt.
Már régóta használom a Green Aqua Micro tápoldatot. Eddíg az Excel számológép által kiszámolt mennyiséget adagoltam. 120l-re 3ml naponta, heti 50%-os vízcserével. Ez 0,7ppm a vas koncentráció a számolás szerint. A valóságban mindig kevesebbet mérek.
A tápoldat használati útmutatója szerint pont a dupláját, 6ml-t kellene adagolnom naponta. A számolás alapján ez 1,4ppm vas koncentrációt eredményezne.
Nem sok ez egy kicsit? Eléggé zavaros ez nekem. Úgy tudom, hogy 0,5ppm a javasolt felső határ.
0,7 ppm már kicsit sok is lenne, ha 0,4-0,5 körül mérsz, akkor tökéletes a szinted, a vörös növényeknek is bőven elégnek kell lennie. Ez mondjuk fura, mert annyira nem erős vasban a GA mikro, hogy fél adaggal is meglegyen ez a szint, de lehet, hogy a vízzel is viszel be valamennyit.
 
0,7 ppm már kicsit sok is lenne, ha 0,4-0,5 körül mérsz, akkor tökéletes a szinted, a vörös növényeknek is bőven elégnek kell lennie. Ez mondjuk fura, mert annyira nem erős vasban a GA mikro, hogy fél adaggal is meglegyen ez a szint, de lehet, hogy a vízzel is viszel be valamennyit.
A vízzel nem viszek be vasat. A Green Aqua Micro 2g/l vasat tartalmaz. Ha ebből kiszámoljuk, akkor a napi 3ml 0,7mg/l koncentrációt eredményez. Nyilván a növények is felvesznek valamennyit. Lehet, hogy ezért mérek kevesebbet (0,4-0,5 ppm körül). Ha 6ml-re emelném az adagot, az már nyilván sok lenne, így nem értem, hogy miért ennyi az ajánlás. A fény 0,8W/l napi 9óra és nagy nyomású co2.
 
A vízzel nem viszek be vasat. A Green Aqua Micro 2g/l vasat tartalmaz. Ha ebből kiszámoljuk, akkor a napi 3ml 0,7mg/l koncentrációt eredményez. Nyilván a növények is felvesznek valamennyit. Lehet, hogy ezért mérek kevesebbet (0,4-0,5 ppm körül). Ha 6ml-re emelném az adagot, az már nyilván sok lenne, így nem értem, hogy miért ennyi az ajánlás. A fény 0,8W/l napi 9óra és nagy nyomású co2.
Ha nincs semmi hiánytüneted, akkor örülj neki. Egyébként nagyon nem mindegy, hogy egy stemekkel "rommá" ültetett akváriumról van-e szó, vagy egy brasiliensis gyepről, hiszen teljesen más lesz a tápanyag-felhasználás mértéke, és annak összetétele is. Pont ezért nincs olyan, hogy tökéletes legyen egy növénytáp, hiszen ahány akvárium, annyi féle igény.
 
Ha nincs semmi hiánytüneted, akkor örülj neki. Egyébként nagyon nem mindegy, hogy egy stemekkel "rommá" ültetett akváriumról van-e szó, vagy egy brasiliensis gyepről, hiszen teljesen más lesz a tápanyag-felhasználás mértéke, és annak összetétele is. Pont ezért nincs olyan, hogy tökéletes legyen egy növénytáp, hiszen ahány akvárium, annyi féle igény.
Ez tiszta sor, de a Green Aqua Micro az EI módszerhez készült, amelynél marhára nem foglalkozunk a növények által elfogyasztott mennyiséggel. Kizárólag a számolás alapján állítjuk be az adagolást. Szóval még mindíg ott tartunk, hogy miért ennyi az ajánlás, mikor ezzel a maximum érték háromszorosa lesz a vas koncentráció?
Esetleg valamelyik GA-s szaki tudja a választ?
 
Ez tiszta sor, de a Green Aqua Micro az EI módszerhez készült, amelynél marhára nem foglalkozunk a növények által elfogyasztott mennyiséggel. Kizárólag a számolás alapján állítjuk be az adagolást. Szóval még mindíg ott tartunk, hogy miért ennyi az ajánlás, mikor ezzel a maximum érték háromszorosa lesz a vas koncentráció?
Esetleg valamelyik GA-s szaki tudja a választ?

Attól, hogy nem foglalkozunk vele, még elég fontos szempont, hogy sokat vesznek-e fel a növények, vagy keveset :) @Beni jól mondja. Ha az akváriumod új, a táptalajban is van vas, a növény ahhoz is hozzáfér.

A Green Aqua Micro leírásában az is megtalálható - amit rendre elfelejt mindenki -, hogy az adagot lehet csökkenteni, attól függően, hogy mit mutatnak a növények, vagy hogy mit mérünk az akváriumban. Biztosan felet cserélsz? 60 l-t, vagy a nettó vízmennyiség felét (kb. 45-50 l-t).

De kár ezen pörögni, örülj neki, hogy kevesebb táp fogy ;)
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem két táp kombinálásról, remélem ez a jó topik. Sóval a 109literes friss akvárium jelenleg 5ml Easy Carbot, és 6-6ml Green Aqua Micro-Macrot kap. Az Easy Carbot most fogom lecserélni erre: http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-carbo-elixier-bio-250-ml.html Elvileg Carbo+táp, de a flakonján azt írják, hogy kell mellé táp " Carboelixier Bio is not a replacement for a complete fertilizer" Maradjon mellé ez az adag macro-micro, vagy ahogy lassan emelem a carbot 1mlről 2mlre úgy csökkentsem le a macro-microt?
 
Back
Oldal tetejére