• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Növényraktár

Szella

Mágus
Üdv Mindenkinek.
3 hónapja indított akváriumot mutatok be.Az akvárium több átalakuláson is átment, majd később rakok fel képeket.

Indítás:2016.04.09.
Akvárium: 112l-80*35*40 (kb.80l)
Szűrés: Atman CF-800
Világítás: műanyag tető-2*18w

Zöldségek:
Anubias nana
Egeria desnsa
Echinodorus ozelot
Cryptocoryne becketti
Cabomba aquatica
Lymnophila sessiliflora
Cryptrocoryne wendtii brown
Cryptocoryne willisii
Gömbmoha

Uszonyosok:
Zebradánió 6db
Kékpajzsos páncélosharcsa 4db
Arany aymoneri 5db (ezeknek gazdát keresek)
 

Attachments

  • 20180712_175517.jpg
    20180712_175517.jpg
    358.6 KB · Megtekintések: 36
Utoljára módosított:
Vízcserék hetente 1*30l.
A vízet kevertágyas gyantával lágyítom.
Használok vízkezelő szert: Biotopol-t, de legutóbb Aquatan-t tudtam venni.

Dekorációnak 3 db fa van benne mohával, az ágakra lett kötözve az Anubias.
Az Anubiasból beszereztem egy nagyobb levelű fajtát is, a nevét nem tudom.
A halaknak van 3 db bújkáló (kecó) is.
 
További adatok:
A szűrő ki- és befolyóágát egy oldalra tettem. Több variáció kipróbálása után ez volt a legjobb megoldás. Próbáltam az esőztetőt is, de végül a lilly pipe maradt.
Ph:7,5
Nk:8
Kk:8.

Az akvárium indításánál köveket és kavicsokat is raktam bele, de 25Nk-t és 11Kk-t mértem, ezért kiszedtem.
 
Szia, üdv a naplóírók színes táborában! Várjuk a fotókat;) (egyebként bármely képfeltöltőre feltett képet be tudod hivatkozni, míg a közvetlen feltöltés lehetősége meg nem nyílik.)
Ha az ismeretlen ntörvényről teszel fel képet, sokan kapásból fognak tudni segíteni, miről is van szó! Talajnak mit használsz?
 
Szia. JBL Manadot használok, nincs alatta táptalaj. Carbot, profitot adagolok.
A növények növekedésében van észrevételed? Én az első szettemet (ugyanez a méret, mint neked) kvarchomokkal csináltam + növények tövébe JBL tápgolyók, de úgy érzem hiányzik nekik a táptalaj (főleg a Rotalának). Ennek ellenére nemrég indítottam egy kockát Manadoval, szintén táptalaj nélkül:(. Eddig semmi gond, de már most aggódok, hogy mikor fognak megállni a növésben:confused: Remélem azért bírják egy darabig, aztán majd tiszta lappal újrakezdem:D
 
Szia. A Manado könnyű,szemcsés talaj, jól gyökereznek benne a növények. Profitot és carbot adagolok, szépen növögetnek. Volt növény ami elpusztult, de szerintem inkább a víz keménysége vagy a ph okozta. Én is akarok egy kockát indítani vagy Ada Amazónia vagy direkt garnélás akváriumba való talajjal. A Manado helyett most már Amazóniát vennék. Lehet hogy a Manado miatt volt magas a Gh,Kh az elején-de most már beállt 9 körüli értékre.
 
Az Echinodorus ozelot fantasztikus-folyamatosan hozza a leveleket. A Crypto is kétszeresére nőtt. A hínárokat is kell nyírnom 2 hetente. Az olyan növényekkel volt gond, aminek nagyon kicsi a gyökere, sokszor felúszott. Volt Valiznériám és Ludwigiám amik nem maradtak meg.
 
A halakról.
A Zebradániók szeretik az erős áramlást. Sokszor elnézem,ahogy a kifolyó csövel szemben úsznak.A legjobb amikor a páncélosharcsák is csatlakoznak. A kis harcsák nagyon tudnak tekerni az áramlattal szemben. Amikor elérnek az akvárium elejéig,akkor vissza a végéhez és mennek még egy kört. De inkább többet.
Amíg nem láttam, addig nem is gondoltam volna,hogy a halak tudnak pislogni (a harcsák).
Az aymonerik félénkek, de kíváncsiak. Ha leülök az akvárium elé, kukucskálnak.
 
A halakról.
A Zebradániók szeretik az erős áramlást. Sokszor elnézem,ahogy a kifolyó csövel szemben úsznak.A legjobb amikor a páncélosharcsák is csatlakoznak. A kis harcsák nagyon tudnak tekerni az áramlattal szemben. Amikor elérnek az akvárium elejéig,akkor vissza a végéhez és mennek még egy kört. De inkább többet.
Amíg nem láttam, addig nem is gondoltam volna,hogy a halak tudnak pislogni (a harcsák).
Az aymonerik félénkek, de kíváncsiak. Ha leülök az akvárium elé, kukucskálnak.


Elragadott a vízi világ, véged van most már örökké akvarista leszel.:)
De jó lenne egy fotó.:snaphappy:
 
Siker!
A fenti kép az első berendezést mutatja.Amikor vettem az akváriumot, nem volt sok növényük, úgyhogy még elmentem a Mammutba növényekért.
Feltöltés után.
24293165_7f8af7782c1b73ced81225c043c141a6_l.jpg
 
Még szereztem növényeket:Egeria densa, Echinodorus ozelot, Valisneria,Anubias. Itt már benne van 6 Zebradánió is.
24293149_83ce9751e800e6fdafde90d9da16f871_l.jpg
Valamitől nagyon magas volt a keménység, kivettem a szürke köveket. Került bele sóderkavics-nagyobb darabok a növények tövébe nehezéknek.
Továbbá az esőztetővel nem voltam elégedett és kicseréltem Lilly pipe-ra
 
A nagy fa miatt alul a sarokban nem volt az igazi az áramlás. Átrendeztem.Helyette vas fa került bele. Persze az színezte a vizet.
24293181_69cac2a318fba637a5eb3050e1648637_l.jpg
Nem volt más otthon csak befőttes gumi, azzal rögzítettem az Anubiast.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére