• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

T: 25°C


A fórumot végigolvasva az alábbi betegség diagnózisok hangzanak el:
- gomba/rohadás
- vírus
Ha a természetet vesszük, a anubiasok, nem szeretik a nagy fényt, inkább a árnyékos helyeket. Vagyis, ott hidegebb a víz.
A melegebb víznél, előjöhet a fent említett, gomba, rohadás, vagy vírus. Ezek a melegebb vizet kedvelik. Vanak kivételek is mikor ilyen hömérsékleten is elvannak.
Én meg próbálnám 22 fok alatt tartani a vizet
 
Ha a természetet vesszük, a anubiasok, nem szeretik a nagy fényt, inkább a árnyékos helyeket. Vagyis, ott hidegebb a víz.
A melegebb víznél, előjöhet a fent említett, gomba, rohadás, vagy vírus. Ezek a melegebb vizet kedvelik. Vanak kivételek is mikor ilyen hömérsékleten is elvannak.
Én meg próbálnám 22 fok alatt tartani a vizet
Az egyébként a megfigyelés hogy az erős fénynek kitett egyedeknek van a levélproblémája... lehet hogy még a gyenge fényem mellett is magasan a fára kötözve a fényforrástól 20-30 cmre szenvednek
 
Sziasztok.

Green Aqua Rotala macrandra 'Red Mini'.​

Egy 60L akvába 48W világítással Co2 van.
Róla lenne egy két kérdésem.
1 Hónapja indítottam az akvát, és még most sem színesedett be a levele.
Inkább csak, sárgás, zöldes színt vesz fel.
Vasat még nem mértem, mert baromi drágának találom a tesztet. Viszont a kérdésem az lenne, hogy egyáltalán ettől a fényerőtől várhatom, hogy piros legyen , vagy csak a megfelelő tápanyag szint hiányzik neki?!

Szerk.: Azt azért hozzá írom még, hogy GA val tápozok napi 2-2 ml adagolok.
Nos.
Még épp nincs egy hete, de a lámpát cseréltem 4x24Wra.
Így már bőven elégnek kellene lennie a fénynek.
A tápozást növeltem 4ml macro, 3ml micro, co2 növeltem picivel.
Vasat is mértem, és adagolok neki pluszt is. 0.5mg/L van a vízben. Ez is már a felső határ az olvasottak alapján.
És még így se értem el, hogy színesebb legyen.

Hygrophila pinnatifida nak a színe is inkább barnásabb mint pirosabb. :(
Szóval mostmár teljes mértékben csak nézek előre, és nem találom a megoldás mi lehet a gond..

Köszönöm srácok.
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék az anubias-omhoz. Új akvába költözött és valami nem tetszik neki.
Kép alapján mivel érdemes próbálkoznom?

Köszönöm!
Nem lesz gond, az anubiasok mindent kibírnak, csak hisztizik az új hely miatt, a sérült leveleket viszont tényleg vágd le!
Gondolom vágtál a gyökeréből mikor új helyre költözött, na azt nem szereti!
 
Sziasztok! Kis infó kéne a profiktól...
Lágyvizes akvám van két hete álltam át ADA tápozásra. Azt vettem most észre, hogy a rotaláim vége fehéredik és foszlik.
Ez milyen tünet? Ilyen problémám még nem volt. Ezt hívják égésnek?
A Brighty K, Iron, Mineralt naponta adagolom a Nitrogént heti 2x. + Excelt is naponta... Co2 van.
IMG_20210324_102238.jpg

A H'ra ami eddig nagyon narancsos volt az is fakó mostanra, bár a szára pirosodott.
Köszönöm előre is az infókat.
 
Sziasztok! Kis infó kéne a profiktól...
Lágyvizes akvám van két hete álltam át ADA tápozásra. Azt vettem most észre, hogy a rotaláim vége fehéredik és foszlik.
Ez milyen tünet? Ilyen problémám még nem volt. Ezt hívják égésnek?
A Brighty K, Iron, Mineralt naponta adagolom a Nitrogént heti 2x. + Excelt is naponta... Co2 van.
View attachment 103614

A H'ra ami eddig nagyon narancsos volt az is fakó mostanra, bár a szára pirosodott.
Köszönöm előre is az infókat.
Bár messze nem vagyok profi, de én arra gondolok, hogy megszokták a növényeid az eddigi tápban dús vizedet, és most hogy átálltál ada-ra kicsit szenvednek a vékony tápozás miatt. Szerintem csak idő kell nekik.
 
Bár messze nem vagyok profi, de én arra gondolok, hogy megszokták a növényeid az eddigi tápban dús vizedet, és most hogy átálltál ada-ra kicsit szenvednek a vékony tápozás miatt. Szerintem csak idő kell nekik.
Aham... az elképzelhető, mondjuk most túlnőtt az akiba, vissza vágom, és figyelem... köszi az infót!
 
Sziasztok!
Ez mi lehet?Ma vettem észre.Az alternanthera reineckii levelén és az üveg ki és befolyón. Két napja adagolok baktérium kutúrát mert sikerült kiölnöm őket.Valószínüleg volt egy (van) infuzórium fertőzésem.
 

Attachments

  • IMG_20210407_154358.jpg
    IMG_20210407_154358.jpg
    133.1 KB · Megtekintések: 40
Sziasztok!
Hogy tudnék segíteni az anubiasomon? Megtámadta ez az algaszerűség :( Alulról jó állapotúnak tűnik, de a felső részét teljesen befedte.
Szerintem is túl sok fényt kap. Persze lehet még más oka is.
Az algát könnyen eltávolíthatod carbós kezeléssel. Vedd ki a növényt egy edénybe, és Easy Life Carbo 1%-os oldatában (10ml carbo 1l vízbe) kellene áztatni 8-10 percig, aztán mehet vissza a helyére. Az alga el fog halni, és óvatosan le lehet dörzsölni (például mosogatószivaccsal). Ha vannak garnéláid, azok is megeszik. Lehet, hogy több kezelésre lesz szükség. Van többféle carbo készítmény is, azokhoz valószínűleg más adagolás kell.
Ha nem akarsz vegyszert használni, akkor tedd a növényt egy vödörben teljesen sötét helyre kb 1 hétre. A növény kibírja, de az algák nem :)
 
sziasztok,

elég szomorúan néz ki az eleocharis "gyepem", és nem nagyon vágom mit rontok el. alapból is nagyon világos zöld a színe (a GA-ban tomi 60p ivagumija előtt mindig el is sírom magam, annyira szép mély-zöld), de egyre fakul és sárgulnak bizonyos részei.
egy kis nanoban lakik, 6 óra világítással, táptalajon amazonia 2-ben, co2 beoldással. naponta ada brightly k és brightly mineral adagolással. kb 3 hónapja megy az akksi, és eddig kétszer voltak nyírva.

valamit elrontok, vagy "ez ilyen"?

 
sziasztok,

elég szomorúan néz ki az eleocharis "gyepem", és nem nagyon vágom mit rontok el. alapból is nagyon világos zöld a színe (a GA-ban tomi 60p ivagumija előtt mindig el is sírom magam, annyira szép mély-zöld), de egyre fakul és sárgulnak bizonyos részei.
egy kis nanoban lakik, 6 óra világítással, táptalajon amazonia 2-ben, co2 beoldással. naponta ada brightly k és brightly mineral adagolással. kb 3 hónapja megy az akksi, és eddig kétszer voltak nyírva.

valamit elrontok, vagy "ez ilyen"?

3 hónap után 6 óra világítás elég sovány, miért nem növelted tovább a világítás időtartamát? Persze azt is jó lenne tudni milyen lámpa van az akváriumod felett (aminek a méreteit sem írtad) 😉
 
sziasztok,

elég szomorúan néz ki az eleocharis "gyepem", és nem nagyon vágom mit rontok el. alapból is nagyon világos zöld a színe (a GA-ban tomi 60p ivagumija előtt mindig el is sírom magam, annyira szép mély-zöld), de egyre fakul és sárgulnak bizonyos részei.
egy kis nanoban lakik, 6 óra világítással, táptalajon amazonia 2-ben, co2 beoldással. naponta ada brightly k és brightly mineral adagolással. kb 3 hónapja megy az akksi, és eddig kétszer voltak nyírva.

valamit elrontok, vagy "ez ilyen"?

Nitrátot tudsz mérni?
 
3 hónap után 6 óra világítás elég sovány, miért nem növelted tovább a világítás időtartamát? Persze azt is jó lenne tudni milyen lámpa van az akváriumod felett (aminek a méreteit sem írtad) 😉
A kép alapján a világítás nem rossz. nekem ettől 100x gyengébben világított az első pilácsom és szép gyepem lett Co2 nélkül is.
Szerintem a régi hajtások mennek el és jönnek az újak. Mivel nincs finomszemcsés talaj nehezebben ver gyökeret. De ez csak az én tippem.
 
sziasztok,

elég szomorúan néz ki az eleocharis "gyepem", és nem nagyon vágom mit rontok el. alapból is nagyon világos zöld a színe (a GA-ban tomi 60p ivagumija előtt mindig el is sírom magam, annyira szép mély-zöld), de egyre fakul és sárgulnak bizonyos részei.
egy kis nanoban lakik, 6 óra világítással, táptalajon amazonia 2-ben, co2 beoldással. naponta ada brightly k és brightly mineral adagolással. kb 3 hónapja megy az akksi, és eddig kétszer voltak nyírva.

valamit elrontok, vagy "ez ilyen"?

küldjél neki ADA Nitrogént is.
 
Back
Oldal tetejére