• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Nitrát: 5-10
Vas: nem egyértelmű az árnyalat, de talán 0,1-0,2 közt.
Foszfát: itt is fura az árnyalat, 0,05 körül.
Nitrát foszfát arány akkor most valószínűleg nem jó?
Jbl tesztek lejárnak egyébként? Lehet hogy félretájékoztatom magam, mert most minrha egyre inkább nem klappolna valami.
Illetve azon gondolkoztam, hogy viszonylag hideg vízzel történt az elmúlt 2 heti vízcsere, mert a garázsban van a hordó, esetleg az is nyírhatja a növényeket, az alga meg megerősödik mert ők gyengülnek? 24fokos vízről visszahült kb 19fokra az akvárium, de közvetlenül hidegebbet is kaptak nyílván, amikor beöntöttem a vizet.
Nitrát-foszfát arányra a 10:1-15-1et kellene eltalálni. Vasra jó a 0.2,de a képen szerintem többet mutat a teszt.
 
Dehogy... Nálam is 1 körüli a foszfát szint, garnélák, halak virulnak. A színskála szerintem nagyon megtévesztő, ne foglalkozz vele
Köszi, megpróbálok akkor külön foszfátot adagolni, microbol meg visszaveszek, ha sok a vas. Nektek is nehéz egyébként elhelyezni szín szerint az eredményt a jbl skálán, vagy tönkremehetett a tesztem? Talán a nitrát még úgy ahogy elég egyértelmű, de a vas és a foszfát mindig elgondolkodtat, hogy melyik két érték között lehet, van hogy lilás helyett rózsaszínes, mint pl most is.
 
Köszi, megpróbálok akkor külön foszfátot adagolni, microbol meg visszaveszek, ha sok a vas. Nektek is nehéz egyébként elhelyezni szín szerint az eredményt a jbl skálán, vagy tönkremehetett a tesztem? Talán a nitrát még úgy ahogy elég egyértelmű, de a vas és a foszfát mindig elgondolkodtat, hogy melyik két érték között lehet, van hogy lilás helyett rózsaszínes, mint pl most is.
Nekem nem szokott gond lenni a mennyiség azonosításával. Én is jbl cseppteszteket használok, és igen, van lejárati idejük.
Nekem egyedül a vas teszted gyanús, ott nem stimmel valami...
 
Sziasztok, tudna vki segíteni, hogy mi lehet a bajuk a növényeknek. 220l-es akvárium. Ebbe teszek minden reggel kb.7-10ml "all in one" Dennerle tápot, és 2ml Easy Life Fosfo-t. A mohák szépen nőttek hetente minimum egyszer kellett nyírnom. Mióta tettem bele sessiliflorát, ludwigiát, és Bolbitis heudelotiit, azóta a mohák nem nőnek a növények levelei lyukadnak csavarodnak. Mi lehet a baj? Mit csinálok rosszul?
 
Sziasztok, tudna vki segíteni, hogy mi lehet a bajuk a növényeknek. 220l-es akvárium. Ebbe teszek minden reggel kb.7-10ml "all in one" Dennerle tápot, és 2ml Easy Life Fosfo-t. A mohák szépen nőttek hetente minimum egyszer kellett nyírnom. Mióta tettem bele sessiliflorát, ludwigiát, és Bolbitis heudelotiit, azóta a mohák nem nőnek a növények levelei lyukadnak csavarodnak. Mi lehet a baj? Mit csinálok rosszul?
Ennyi adatból elég nehéz bármit is mondani. Amit javasolni tudok, alap tesztekkel(nitrát, foszfát, vas) kellene mérni tápanyag szinteket, nagy valószínűséggel valamiből hiány van...
 
Ennyi adatból elég nehéz bármit is mondani. Amit javasolni tudok, alap tesztekkel(nitrát, foszfát, vas) kellene mérni tápanyag szinteket, nagy valószínűséggel valamiből hiány van...
+1
Első blikkre úgy tűnik a macro lesz kevés, főleg amiatt, hogy a Sessiliflora, Ludwigia telepítés után jöttek a tünetek. Ezek gyors stemek, gyorsan eltűntetik a macrot a vízből. De tudni kéne azt is mennyi/milyen fényt kapnak.
220 literre a 7-10 macro alapból picit vékony, persze ha nincs sok energiaigényes növény, akkor elég lehet, de gyorsan növő stemekkel már nemigen.
 
Köszi az eddigi segítséget. A világításom JBL LED Solar Natur 44W, aminek a maximális fényhatása, több mint 220 µM/s/m2. Kb.napi 7 órát világít. Én nem adok mikro/makrót. A Green Aquában ajánlották ezt a teljes értékű tápot. A fosfo-t már magamtól kezdtem el, mikor a növények kezdték elhagyni magukat. Hogy lehet képet feltölteni? Eddig nem sikerült.
 
Sziasztok, ma vettemészre, hogy a Rotala wallichii levelei lefele konyulnak, esetleg valaki tudja ez milyen hiánytünetre utal?

Akva:
Bruttó 95 liter
Szűrés:750l/h
Világítás: DIY LED kb 35-40 lumen/l
Tápozás: micro 1 ml macro 4ml
Co2 van.
Lágy vizzel dolgozom kb 5-6 kh 10-11 gh

Köszi a segítséget.




IMG-20201128-104220.jpg

IMG-20201128-104139.jpg
 
Sziasztok, ma vettemészre, hogy a Rotala wallichii levelei lefele konyulnak, esetleg valaki tudja ez milyen hiánytünetre utal?

Akva:
Bruttó 95 liter
Szűrés:750l/h
Világítás: DIY LED kb 35-40 lumen/l
Tápozás: micro 1 ml macro 4ml
Co2 van.
Lágy vizzel dolgozom kb 5-6 kh 10-11 gh

Köszi a segítséget.




View attachment 98387

View attachment 98388
Nitrát, foszfát szint?
Mert a Rotala fajok egy bizonyos nitrát fölött nincsenek jól.
 
Nincsen tesztem sajnos, de én is foszfát, vagy nitrátra gondolok.
Csinálok egy vízcserét és beszerzek egy tesztet.
Kettőt! Nitrát, foszfát tesztet , mert arányba kell lennie 10:1 kb. 10 nitrát , 1 foszfát.
Ja és cseptesztet!
 
Sziasztok!
Egy kis tanácsra lenne szükségem ültettem Hygrophila difformis-t a vízfelszín feletti leveleit ledobta és felül most már nőnek a víz alattiak.
Viszont így szépen fel vannak kopaszodva. Arra gondoltam a fenti részt levágom és újraültetem.
Így jó lehet vagy várjak kihajtanak a levelek alul is?

A másik egy ludwigia palustris navele teljesen tanácstalan vagyok.
Itt egy kép szerintetek mi tévő legyek???
DSC_0105.jpg
 
Sziasztok!
Egy kis tanácsra lenne szükségem ültettem Hygrophila difformis-t a vízfelszín feletti leveleit ledobta és felül most már nőnek a víz alattiak.
Viszont így szépen fel vannak kopaszodva. Arra gondoltam a fenti részt levágom és újraültetem.
Így jó lehet vagy várjak kihajtanak a levelek alul is?

A másik egy ludwigia palustris navele teljesen tanácstalan vagyok.
Itt egy kép szerintetek mi tévő legyek???
View attachment 98538
Mekkora az aki, mivel és menyit tápozól?
 
Back
Oldal tetejére