• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Sziasztok!
Egy fotót szeretnék csatolni a Rotalával, amely a Vallisneriával, az úszó békatutajjal és a Pogostemon stellatussal továbbra is gyengélkedik a fennebb javasolt és megnövelt tápozás ellenére.
Érdekes módon, az eddig vegetáló Anubias két apró levélkét hajt.
Szeretném megkérdezni, hogy a víz áramlásának a mértéke mennyire befolyásolhatja e növények tápanyag-felvételét?

Köszi.
Nem egy hét alatt jönnek rendbe. Nyugalom.
 
Adj neki időt, a régi levelek nem fognak rendbejönni úgysem, csak a friss hajtások lesznek egészségesek. A nagyon rossz állapotú régi leveleket le is vághatod, ne is akarja a növény életben tartani azokat a leveleket és a vizet se terhelje a foszlás miatt. Ha a friss levelek se tökéletesek kb 2 hét után, akkor lehet emelni a macrot még 1 ml-vel. Vízcsere persze ugyanúgy 40-50% hetente. Jó lesz az.
 
Sziasztok!
Mostanában az Anubiasoknak a gyökere elkezdett bebarnásodni és a leveleik elkezdtek leválni a törzsükről. Megtudja mondani valaki, hogy mi lehet a baj?
 

Attachments

  • 58DBE0BF-3983-49B7-84A7-7CDB56F2B04E.jpeg
    58DBE0BF-3983-49B7-84A7-7CDB56F2B04E.jpeg
    285.6 KB · Megtekintések: 76
Én úgy tudom, a Hygrophyla fajok kálium igényesek. Lukasodással kezdődik, és utána málik szét?
Sziasztok!
Köszönöm cs_z_ és Tommi válaszát, kérdésükre az én válaszom az, hogy igen, lyukasodás, majd szétmállás. A már szétmállott vagy szétmállóban levő levélzetetet eddig is naponta eltávolítottam. A tápozás megy rendesen: megnövelt adag GA mikro+makro, Profito, s némi CO2 is. Nem olyan vészes a helyzet, de nincs is látványos javulás egy hónap után sem.
Egyelőre így haladok tovább, de egyre inkább meggyőződésem, hogy talajcsere is lesz, amolyan soft reset, hátha az fog némiképp segíteni.
Most lejárt a kovidos szobafogságom, úgyhogy rövidesen erre is sort keríthetek.
(Apropó, low-tech akvárium talajcseréjével kapcsolatos kérdéseket tegyem itt fel, vagy inkább a dedikált topikban?)
Köszi.
 
Sziasztok!
Megtudná valaki mondani mitől ilyen a Hygrophila levele ? Egy két szál ilyen csak. Nitrát 15 mg/L, Foszfát 1 mg/L carbo megy meg magasnyomású co2. Fény 0.72w/L 6500k.
 

Attachments

  • IMG_20201120_111855.jpg
    IMG_20201120_111855.jpg
    141.5 KB · Megtekintések: 52
Sziasztok! Kb. 1 hete raktam be egy 34l-es Nano-ba egy Anubias Nana-t gyökérhez kötözve és pár nap múlva elkezdte ledobálni a leveleit és, ha jól látom rohad a rizomája. Sera flore 4 plant megy napi 3-4 csepp és HappyFerro heti 1 ml. Mi lehet a probléma?
 
Sziasztok! Kb. 1 hete raktam be egy 34l-es Nano-ba egy Anubias Nana-t gyökérhez kötözve és pár nap múlva elkezdte ledobálni a leveleit és, ha jól látom rohad a rizomája. Sera flore 4 plant megy napi 3-4 csepp és HappyFerro heti 1 ml. Mi lehet a probléma?
Vedd ki, nem fog feléledni valószínűleg. Hol vetted?
 
Sziasztok!
Már kezdtem túl elégedett lenni az állapotokkal :D
Mindig amikor közelebbről vizsgálom az akváriumot jövök rá, hogy valami nem teljesen oké.
A ragasztott monte-carlo az elejétől kezdve stagnál, és nem értem, hogy miért pont ő.
A pinnatifida levelein is van valami baj, de ő eddig szépen kúszott a köveken, most kezdett a levele tönkremenni.
Viszont a rotala green eddig jól érezte magát, most pedig vannak alsó levelei amik szétmálnak, ilyen átlátszósak lesznek és olvadnak.
Illetve pl. megjelent a fonalalga, és a köveken van némi ecset, ami arra utalhat, hogy valami nem 100. De a rotala green és a hra sincs kicsattanó formában, szép, de nem az igazi.
Nagy változás nem volt, régóta megy az 5ml micro, 8ml macro, 5ml exel.
Tápanyagszinteket mikor érdemes mérni? Amikor betápoztam villanyfelkapcsolás előtt, vagy egy nap végén? Melyik az ami számít?
Mert akkor első körben mérek egy vasat, foszfátot, nitrátot. Bruttó 162liter, szerintem 100-120liter víz lehet benne.
Mi lehet a gond?
Köszi :)
 

Attachments

  • 20201121_225913.jpg
    20201121_225913.jpg
    328 KB · Megtekintések: 36
  • 20201121_225857.jpg
    20201121_225857.jpg
    264 KB · Megtekintések: 30
  • 20201121_225848.jpg
    20201121_225848.jpg
    234 KB · Megtekintések: 29
  • 20201121_225841.jpg
    20201121_225841.jpg
    222.5 KB · Megtekintések: 26
  • 20201121_225821.jpg
    20201121_225821.jpg
    402.3 KB · Megtekintések: 30
Sziasztok!
Már kezdtem túl elégedett lenni az állapotokkal :D
Mindig amikor közelebbről vizsgálom az akváriumot jövök rá, hogy valami nem teljesen oké.
A ragasztott monte-carlo az elejétől kezdve stagnál, és nem értem, hogy miért pont ő.
A pinnatifida levelein is van valami baj, de ő eddig szépen kúszott a köveken, most kezdett a levele tönkremenni.
Viszont a rotala green eddig jól érezte magát, most pedig vannak alsó levelei amik szétmálnak, ilyen átlátszósak lesznek és olvadnak.
Illetve pl. megjelent a fonalalga, és a köveken van némi ecset, ami arra utalhat, hogy valami nem 100. De a rotala green és a hra sincs kicsattanó formában, szép, de nem az igazi.
Nagy változás nem volt, régóta megy az 5ml micro, 8ml macro, 5ml exel.
Tápanyagszinteket mikor érdemes mérni? Amikor betápoztam villanyfelkapcsolás előtt, vagy egy nap végén? Melyik az ami számít?
Mert akkor első körben mérek egy vasat, foszfátot, nitrátot. Bruttó 162liter, szerintem 100-120liter víz lehet benne.
Mi lehet a gond?
Köszi :)
Nekem hasonló volt a rotala 80+ volt a nitrát.
 
Nitrát: 5-10
Vas: nem egyértelmű az árnyalat, de talán 0,1-0,2 közt.
Foszfát: itt is fura az árnyalat, 0,05 körül.
Nitrát foszfát arány akkor most valószínűleg nem jó?
Jbl tesztek lejárnak egyébként? Lehet hogy félretájékoztatom magam, mert most minrha egyre inkább nem klappolna valami.
Illetve azon gondolkoztam, hogy viszonylag hideg vízzel történt az elmúlt 2 heti vízcsere, mert a garázsban van a hordó, esetleg az is nyírhatja a növényeket, az alga meg megerősödik mert ők gyengülnek? 24fokos vízről visszahült kb 19fokra az akvárium, de közvetlenül hidegebbet is kaptak nyílván, amikor beöntöttem a vizet.
 

Attachments

  • 20201122_173200.jpg
    20201122_173200.jpg
    159.9 KB · Megtekintések: 24
  • 20201122_173301.jpg
    20201122_173301.jpg
    121.5 KB · Megtekintések: 22
  • 20201122_173228.jpg
    20201122_173228.jpg
    156.9 KB · Megtekintések: 20
Sziasztok!
Már kezdtem túl elégedett lenni az állapotokkal :D
Mindig amikor közelebbről vizsgálom az akváriumot jövök rá, hogy valami nem teljesen oké.
A ragasztott monte-carlo az elejétől kezdve stagnál, és nem értem, hogy miért pont ő.
A pinnatifida levelein is van valami baj, de ő eddig szépen kúszott a köveken, most kezdett a levele tönkremenni.
Viszont a rotala green eddig jól érezte magát, most pedig vannak alsó levelei amik szétmálnak, ilyen átlátszósak lesznek és olvadnak.
Illetve pl. megjelent a fonalalga, és a köveken van némi ecset, ami arra utalhat, hogy valami nem 100. De a rotala green és a hra sincs kicsattanó formában, szép, de nem az igazi.
Nagy változás nem volt, régóta megy az 5ml micro, 8ml macro, 5ml exel.
Tápanyagszinteket mikor érdemes mérni? Amikor betápoztam villanyfelkapcsolás előtt, vagy egy nap végén? Melyik az ami számít?
Mert akkor első körben mérek egy vasat, foszfátot, nitrátot. Bruttó 162liter, szerintem 100-120liter víz lehet benne.
Mi lehet a gond?
Köszi :)
A monte carlo sokak szerint könnyen tartható növény. Nálam pont az ellenkezőjét bizonyította.
 
Sziasztok!
Már kezdtem túl elégedett lenni az állapotokkal :D
Mindig amikor közelebbről vizsgálom az akváriumot jövök rá, hogy valami nem teljesen oké.
A ragasztott monte-carlo az elejétől kezdve stagnál, és nem értem, hogy miért pont ő.
A pinnatifida levelein is van valami baj, de ő eddig szépen kúszott a köveken, most kezdett a levele tönkremenni.
Viszont a rotala green eddig jól érezte magát, most pedig vannak alsó levelei amik szétmálnak, ilyen átlátszósak lesznek és olvadnak.
Illetve pl. megjelent a fonalalga, és a köveken van némi ecset, ami arra utalhat, hogy valami nem 100. De a rotala green és a hra sincs kicsattanó formában, szép, de nem az igazi.
Nagy változás nem volt, régóta megy az 5ml micro, 8ml macro, 5ml exel.
Tápanyagszinteket mikor érdemes mérni? Amikor betápoztam villanyfelkapcsolás előtt, vagy egy nap végén? Melyik az ami számít?
Mert akkor első körben mérek egy vasat, foszfátot, nitrátot. Bruttó 162liter, szerintem 100-120liter víz lehet benne.
Mi lehet a gond?
Köszi :)
Nekem a pinnatifida ugyanígy nézett ki amikor a zöld pontalga megtámadta.
 
Back
Oldal tetejére