• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Sziasztok
Ceratopteris thalictroides nevű növény az akvarisztikában ki volt nőve a vízből szép egészséges volt amikor elhoztam.
Kb 1 hete van nálam itthon is szépen nőtt felfelé.Ma viszont észrevettem mintha fonnyadnának a vízből kiálló hajtások.
Kérdés : A tápozás és a víz minősége ennyire gyorsan jelentkezhet a kiálló részeken?
 
Sziasztok, a gondom az lenne hogy az akvariumban a novenyeim eleg szepek, minden fejlodik szepen, kiveve a Bucek. Az uj hajtasok lyukacsosak, szeleik le vannak toredezve. Jelenleg GA tap ment 3-3 ml, felemeltem ket napja 4-4 ml-re, egy high tech 60P a tank. Anubiausok szepek, szepen hajtanak, stemek is.
 
Sziasztok, a gondom az lenne hogy az akvariumban a novenyeim eleg szepek, minden fejlodik szepen, kiveve a Bucek. Az uj hajtasok lyukacsosak, szeleik le vannak toredezve. Jelenleg GA tap ment 3-3 ml, felemeltem ket napja 4-4 ml-re, egy high tech 60P a tank. Anubiausok szepek, szepen hajtanak, stemek is.
@Luigi13 ?
 
Sziasztok, a gondom az lenne hogy az akvariumban a novenyeim eleg szepek, minden fejlodik szepen, kiveve a Bucek. Az uj hajtasok lyukacsosak, szeleik le vannak toredezve. Jelenleg GA tap ment 3-3 ml, felemeltem ket napja 4-4 ml-re, egy high tech 60P a tank. Anubiausok szepek, szepen hajtanak, stemek is.
Szia. Levaltottad az ada tapot?
 
Sziasztok!

Új tagként először is köszönöm szépen a befogadást.
Első (és rögtön második) akváriumomat nemrég nyitottam meg, elsősorban halak tartása volt a célom. Persze ahogy nézelődtem és indítottam az elsőt, rábukkantam az aquascaping műfajára és nagyon megtetszett. (Ebben a pillanatban már voltak halaim, valamint pár növényem is, ugyanakkor táptalaj, növénytáp, CO2, külső szűrő stb hallomásból sem voltak ismerősek.)
Ahogy a hetek teltek, az akvárium népesedett mind halakkal, mind gerinctelenekkel, valamint növényekkel is. A barna algát, ami a legelején megjelent, leküzdötték a black molly-k, valamint a 3 féle csiga (sün, nyúl, zebra). Hogy a halak komfortjuknál legyenek, jött még pár növény, hogy a növények élvezzék a helyzetet, elkezdtem tápozni Dennerle Plant Elixir-rel.
Minden rendben is ment mostanáig (a black molly-k le is babáztak múlt héten, így indítottam be hirtelen egy második akváriumot a piciknek), amikor is a lányom úgy döntött, hogy ő is tud tápozni meg halat etetni.
A régi (112 l, neonvilágítás, nagyteljesítményű belső szűrővel) akváriumom bánta. Eddig ugye olyan napi 4 ml tápszert kapott a kis ökoszisztéma, erre egyszerre kapott most olyan 1 dl-t.
A halak “imádták”, mindegyik a felszín közelében küzdött az életéért, a színük teljesen kifakult, a csigák megdermedtek... Egy gyors részleges vízcsere (sacc 30 l) és egy szűrőtisztítás segített annyit a helyzeten, hogy senki nem hullott el végül, azonban a növényeken furcsa foltok kezdtek megjelenni.

Szeretnélek megkérni Benneteket arra, hogy segítsetek beazonosítani, mi is ez a kórság, ami elsősorban az Anubias levelein jelent meg, és mit lehet/kell vele kezdeni.

A molly-k azóta tovább sokasodtak (immár 8 apróságnak vagyok büszke gazdája, amikor a környezeti katasztrófa történt, csak 3-an voltak kint). Születésüket, így találkozásukat a talán nem optimális vízminőséggel mind túlélték, a második, ivadékoknak fenntartott akvárium még a korábbi, egészséges vízzel lett beindítva.

Amennyiben bármi kérdésetek van, állok rendelkezésetekre.

Köszönöm a tanácsokat előre is!
Szép estét!

Képek az Anubias leveleiről
 
Sziasztok!
Köszönöm a befogadást!
Nagyon elkeserít a helyzet kérlek segítsetek!
54l akva Dennerle kristaly quartz talaj, Tetra gyári belső szűrő ( tetra easy cristal) tuningolva még egy kis szivaccsal+ egy kicsi Aquel fan szűrő inkább csak vizmozgatasra. Led világítás kb 1600lumen, napi 8.5 órában
Anubias nana, Stau, és Llindernia rotundifolia van benne Seryiu kővel.
Hetente kb 40% vizcsere + talajporszivózás nagy igyekezettel. Vizcsere kezelt és pihentetett csapviz+ desztillált viz (GA Tamas javaslatára)
Bocsi! TF tápok naponta: 0.6ml makró, 0.3 planter, 0.5 easy carbo.
A viz hőfoka mostanság ebben a melegben 24-26 fok között mozog.
A legutóbb mért adatok cseppteszttel:
No3 10
Gh 9
Kh 6
Tds 131
Mást nem tudok mérni.
8db Galaxy dánió és 5db Oto.
A nagy szívfájdalmam hogy főleg a növényeket de a követ is belepi a zöld szinű alga.
Örülnék ha lenne valami eredményes segítség.
Köszönöm!
Raknék fel fotót is a ha tudnám ide hogy kell.🙂a telefonomról.
 
Sziasztok!
Köszönöm a befogadást!
Nagyon elkeserít a helyzet kérlek segítsetek!
54l akva Dennerle kristaly quartz talaj, Tetra gyári belső szűrő ( tetra easy cristal) tuningolva még egy kis szivaccsal+ egy kicsi Aquel fan szűrő inkább csak vizmozgatasra. Led világítás kb 1600lumen, napi 8.5 órában
Anubias nana, Stau, és Llindernia rotundifolia van benne Seryiu kővel.
Hetente kb 40% vizcsere + talajporszivózás nagy igyekezettel. Vizcsere kezelt és pihentetett csapviz+ desztillált viz (GA Tamas javaslatára)
Bocsi! TF tápok naponta: 0.6ml makró, 0.3 planter, 0.5 easy carbo.
A viz hőfoka mostanság ebben a melegben 24-26 fok között mozog.
A legutóbb mért adatok cseppteszttel:
No3 10
Gh 9
Kh 6
Tds 131
Mást nem tudok mérni.
8db Galaxy dánió és 5db Oto.
A nagy szívfájdalmam hogy főleg a növényeket de a követ is belepi a zöld szinű alga.
Örülnék ha lenne valami eredményes segítség.
Köszönöm!
Raknék fel fotót is a ha tudnám ide hogy kell.🙂a telefonomról.
Szia!

Nagyon messze vagyok a profitól (lévén tök kezdő vagyok), de a zöldalga a fény és a tápozás miatt van jelen.
A helyedben besötétítenék, nem adnék egy darabig tápotés talán szereznék valami algaevőt is (a zebracsigák, hagymacsigák nagyon szépek) és ők megoldják Neked a helyzetet.

Szép estét!
 
Sziasztok!
Köszönöm a befogadást!
Nagyon elkeserít a helyzet kérlek segítsetek!
54l akva Dennerle kristaly quartz talaj, Tetra gyári belső szűrő ( tetra easy cristal) tuningolva még egy kis szivaccsal+ egy kicsi Aquel fan szűrő inkább csak vizmozgatasra. Led világítás kb 1600lumen, napi 8.5 órában
Anubias nana, Stau, és Llindernia rotundifolia van benne Seryiu kővel.
Hetente kb 40% vizcsere + talajporszivózás nagy igyekezettel. Vizcsere kezelt és pihentetett csapviz+ desztillált viz (GA Tamas javaslatára)
Bocsi! TF tápok naponta: 0.6ml makró, 0.3 planter, 0.5 easy carbo.
A viz hőfoka mostanság ebben a melegben 24-26 fok között mozog.
A legutóbb mért adatok cseppteszttel:
No3 10
Gh 9
Kh 6
Tds 131
Mást nem tudok mérni.
8db Galaxy dánió és 5db Oto.
A nagy szívfájdalmam hogy főleg a növényeket de a követ is belepi a zöld szinű alga.
Örülnék ha lenne valami eredményes segítség.
Köszönöm!
Raknék fel fotót is a ha tudnám ide hogy kell.🙂a telefonomról.

,,a zöld szinű alga" kifejezes olyan sokfele algara utalhat. Esetleg. Ez az oldal segithet:

Kepeket x (azt hiszem 15) hozzaszolas utan tolthetsz Fel.
Hozzaszolasoj gyujtesere a legalkalmasabb egy naplo inditasa. ;)
 
Sziasztok!

Új tagként először is köszönöm szépen a befogadást.
Első (és rögtön második) akváriumomat nemrég nyitottam meg, elsősorban halak tartása volt a célom. Persze ahogy nézelődtem és indítottam az elsőt, rábukkantam az aquascaping műfajára és nagyon megtetszett. (Ebben a pillanatban már voltak halaim, valamint pár növényem is, ugyanakkor táptalaj, növénytáp, CO2, külső szűrő stb hallomásból sem voltak ismerősek.)
Ahogy a hetek teltek, az akvárium népesedett mind halakkal, mind gerinctelenekkel, valamint növényekkel is. A barna algát, ami a legelején megjelent, leküzdötték a black molly-k, valamint a 3 féle csiga (sün, nyúl, zebra). Hogy a halak komfortjuknál legyenek, jött még pár növény, hogy a növények élvezzék a helyzetet, elkezdtem tápozni Dennerle Plant Elixir-rel.
Minden rendben is ment mostanáig (a black molly-k le is babáztak múlt héten, így indítottam be hirtelen egy második akváriumot a piciknek), amikor is a lányom úgy döntött, hogy ő is tud tápozni meg halat etetni.
A régi (112 l, neonvilágítás, nagyteljesítményű belső szűrővel) akváriumom bánta. Eddig ugye olyan napi 4 ml tápszert kapott a kis ökoszisztéma, erre egyszerre kapott most olyan 1 dl-t.
A halak “imádták”, mindegyik a felszín közelében küzdött az életéért, a színük teljesen kifakult, a csigák megdermedtek... Egy gyors részleges vízcsere (sacc 30 l) és egy szűrőtisztítás segített annyit a helyzeten, hogy senki nem hullott el végül, azonban a növényeken furcsa foltok kezdtek megjelenni.

Szeretnélek megkérni Benneteket arra, hogy segítsetek beazonosítani, mi is ez a kórság, ami elsősorban az Anubias levelein jelent meg, és mit lehet/kell vele kezdeni.

A molly-k azóta tovább sokasodtak (immár 8 apróságnak vagyok büszke gazdája, amikor a környezeti katasztrófa történt, csak 3-an voltak kint). Születésüket, így találkozásukat a talán nem optimális vízminőséggel mind túlélték, a második, ivadékoknak fenntartott akvárium még a korábbi, egészséges vízzel lett beindítva.

Amennyiben bármi kérdésetek van, állok rendelkezésetekre.

Köszönöm a tanácsokat előre is!
Szép estét!

Képek az Anubias leveleiről
A kepek alapjan zöld pontalganak tunik.
Ha az agyontápozas utan csak egyszer tortent 30%os vizcsere, akkor feltetelezem, hogy Meg sok felesleges tapanyag maradt a vizben, ezért jelenhetett Meg ilyen gyorsan.

Szepek es egeszsegsek a novenyek. Meg jelennek Meg bepottyosodott teruletek? Ha nem, akkor idovel a Regi csunya levelet tavolitsd El.

Huh, hamarosan ujra mollikkal fog bovulni a csalad. Jo ist, hogy már Ket akvarium Van, az egyikbe erdemes csak himeket, a masikba csak nostenyeket tenni, hogy a tovabbi szaporodast kordaban tarthasd.

Neked is csak ajanlani tudom, hogy indits naplot.
 
A kepek alapjan zöld pontalganak tunik.
Ha az agyontápozas utan csak egyszer tortent 30%os vizcsere, akkor feltetelezem, hogy Meg sok felesleges tapanyag maradt a vizben, ezért jelenhetett Meg ilyen gyorsan.

Szepek es egeszsegsek a novenyek. Meg jelennek Meg bepottyosodott teruletek? Ha nem, akkor idovel a Regi csunya levelet tavolitsd El.

Huh, hamarosan ujra mollikkal fog bovulni a csalad. Jo ist, hogy már Ket akvarium Van, az egyikbe erdemes csak himeket, a masikba csak nostenyeket tenni, hogy a tovabbi szaporodast kordaban tarthasd.

Neked is csak ajanlani tudom, hogy indits naplot.
Köszönöm szépen a diagnózist, valamint a jótanácsokat is!
Szép estét!
 
,,a zöld szinű alga" kifejezes olyan sokfele algara utalhat. Esetleg. Ez az oldal segithet:

Kepeket x (azt hiszem 15) hozzaszolas utan tolthetsz Fel.
Hozzaszolasoj gyujtesere a legalkalmasabb egy naplo inditasa. ;)

Ilyen és ehhez hasonló "alga segitseget" már többet olvastam. Kezdőnek általánosságok nem igazán konkrét dolgok. Egyebként a növényeken fonál vagy haj algakent azonosítanám. Szinte teljesen befedi.A köveken pedig egy zöld mohaszerű bevonat van hiába tisztitom le vizcserekor. Fotó segitene de most fölöslegesen posztoljak 15-ször??
 
Ilyen és ehhez hasonló "alga segitseget" már többet olvastam. Kezdőnek általánosságok nem igazán konkrét dolgok. Egyebként a növényeken fonál vagy haj algakent azonosítanám. Szinte teljesen befedi.A köveken pedig egy zöld mohaszerű bevonat van hiába tisztitom le vizcserekor. Fotó segitene de most fölöslegesen posztoljak 15-ször??
Azért nem kapsz konkrét segítséget, mert senki sem tudja, hogy miért algásodik a víz? Mi a konkrét kiváltó ok? ... és miért pont azaz alga terjed el? Vannak megfigyelések, és próbálják összekötni a tapasztalásokat az algásodással. Ebből persze semmi tudományos dolog nem fog kisülni. Hályogkovács módszer. Itt van a múlt hétről egy cikk a Balaton algásodásával kapcsolatban. Balaton és alga Nem tudom, hány "ökotudóst" fizethetnek ezért, de, hogy halvány lila gőzük sincs semmiről, az tutti. Gyerek koromban azt volt a szöveg, hogy azért algásodik a Balaton, mert túl sok műtrágya kerül bele a környező mezőgazdasági területekről, a vízfolyások által. Aztán nagyon oda figyeltek a dologra, és erősen szabályozták a műtrágya használatát. Ám, ha olvasol itt a fórumon, akkor látod, hogy a túl sok tápanyag önmagában nem okoz algásodást. (és akkor jönnek a közhelyek, és akik magyarázzák, hogy akkor mi okozza?). Miután a Balatonnál szabályozták a tápanyagbevitelt (foszfátot), láttam a TV-ben, hogy a fickó beevezett a riporternővel a tó közepére, és ivott egy jó pohárral a vízből, mondván, hogy "Kedves TV nézők, ennyire tiszta a Balaton". (a gyomormosást utána nem mutatták...) ... de, ha ennyire tudják, hogy mi a kiváltó ok, akkor miért nem tesznek ellene??? (ez költői kérdés volt)
Szerintem most ott tartunk algakérdésben, ahol a meteorológia tartott az eső megjóslásával 100 évvel ez előtt: "Ha felmászik a béka a dunsztos üvegben a létrára, akkor eső lesz!"
 
Köszi megnyugtattál! Kezdőként most még tovább nőtt a kedvem az akvarisztikához.
Értem amit mondtál példának de itt azért többre számítottam.
De ez van.👍
 
Fotó segitene de most fölöslegesen posztoljak 15-ször??
Kulso forrasbol tudsz linkelni, pl Google Photos, vagy Flickr. Nehany kozelebbi az algarol tenyleg sokat segitene beazonositani, egy total kep az akvarol meg a noveny mennyiseget, milyenseget mutatna, ami szinten segitseg.
Termeszetes feny nem eri esetleg napkozben?
Vizcsere kezelt és pihentetett csapviz
A csapvizrol van infod? Honnan jon? Vizmuves adat esetleg? Csak azert lehet fontos a forras, mert pl Budapest belvarosban egy ideig hasznalhato volt RO-val keveresre, de egy modernizalas, vagy valamilyen karbantartas utan jelentosen megvaltoztak a parameterek (irto magas szilikat, amivel kb lehetetlen akvarizalni).
Gh 9
Kh 6
Tds 131
Itt valami szerintem nem kerek, vagy a TDS nem jo, vagy a GH. Tudsz kontroll merest vegezni desztvizzel?
 
Back
Oldal tetejére