• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Kezdetnek írd le, hogy mekkora az akvárium, mivel szűröd, mivel világítod, mennyi és milyen állat van benne, mennyi és milyen növény, tápozol-e pluszban, csapvíz vagy RO, illetve hogy milyen időközönként van vízcsere, és az mekkora. ;)
Az akvárium 70 literes
Eheim 2213 a szűrőm
Világítás egy kis két csöves odyssea
15 db hal van benne plusz két Amano garnéla és két Sisakcsiga
A növények két tő Anubias és kettő Cryptocoryne
Táp Easy carbo ,Profito,Fosfo és Nitrát
Víz sima csapvíz amit pár napig pihentetek
A vízcsere általában 1 két hetente kb 15 liter
KB ennyi :)
 
Az akvárium 70 literes
Eheim 2213 a szűrőm
Világítás egy kis két csöves odyssea
15 db hal van benne plusz két Amano garnéla és két Sisakcsiga
A növények két tő Anubias és kettő Cryptocoryne
Táp Easy carbo ,Profito,Fosfo és Nitrát
Víz sima csapvíz amit pár napig pihentetek
A vízcsere általában 1 két hetente kb 15 liter
KB ennyi :)
Szia.

Bár azt nem igen tudtuk meg, hogy milyen halaid vannak (mekkorák stb), de egy tanáccsal szolgálhatok. Minek tápozol olyan mennyiségű növénynek, ami azt nem igényli? 4 elég gyenge fejlettségű növénynek bőségesen elegendő az, ami kaját bedobsz a halaknak.
 
Szia.

Bár azt nem igen tudtuk meg, hogy milyen halaid vannak (mekkorák stb), de egy tanáccsal szolgálhatok. Minek tápozol olyan mennyiségű növénynek, ami azt nem igényli? 4 elég gyenge fejlettségű növénynek bőségesen elegendő az, ami kaját bedobsz a halaknak.
Van benne 5 vörös neon,1 rózsa lazac,4 vörös fejű lazac,5 tetra és előtte elfelejtettem 2 anci még. :)
Gondoltam nem árthat egy kis táp de ezek szerint..:unsure:
 
Van benne 5 vörös neon,1 rózsa lazac,4 vörös fejű lazac,5 tetra és előtte elfelejtettem 2 anci még. :)
Gondoltam nem árthat egy kis táp de ezek szerint..:unsure:

Persze szvsz ha elhagyod a folyékony tápokat, akkor sem lesz egy akváriumod amiben sok növény szépen nő. Bár jelenleg a macro és micro folyékony tápok valószínűleg csak az algát stimulálják.
Ez az akvárium szerintem mutatja az összes tünetét, küzdelmét a kavicságyas low-tech növényes próbálkozásoknak. Növények alig nőnek, algásak és összességében szomorú képet mutat. Egyik kiút az lehet, ha sokkal igénytelenebb növényeket teszel bele (pl naja). Lehetőleg olyanokat, amik egy megfelelő talaj nélkül is jól elvannak. (Cryptok szeretik a talajt.)
Ha maradsz a low tech vonalon, akkor én szétszedném az akváriumot (ami szerencsére nem is nehéz, ez a kavicságy nagy előnye) és rendes aktív talajjal próbálkoznék.
Monjuk 2.5 cm földre 2.5-3 cm apró 1-4 mm-es kavics. Igen jól olvastad, földre. Ha pénzt szeretnél kiadni, akkor vehetsz boltban is aktív talajt, de könnyen lehet, hogy nem lesznek olyan jók az eredmények, mint egy "átlagos", de "megfelelő" föld esetén.

Ha ragaszkodsz a kavicságyas elrendezéshez, akkor esetleg egy nagynyomású CO2 rendszer beszerzése mutathat a kiút irányába.
 
Utoljára módosított:
Persze szvsz ha elhagyod a folyékony tápokat, akkor sem lesz egy akváriumod amiben sok növény szépen nő. Bár jelenleg a macro és micro folyékony tápok valószínűleg csak az algát stimulálják.
Ez az akvárium szerintem mutatja az összes tünetét, küzdelmét a kavicságyas low-tech növényes próbálkozásoknak. Növények alig nőnek, algásak és összességében szomorú képet mutat. Egyik kiút az lehet, ha sokkal igénytelenebb növényeket teszel bele (pl naja). Lehetőleg olyanokat, amik egy megfelelő talaj nélkül is jól elvannak. (Cryptok szeretik a talajt.)
Ha maradsz a low tech vonalon, akkor én szétszedném az akváriumot (ami szerencsére nem is nehéz, ez a kavicságy nagy előnye) és rendes aktív talajjal próbálkoznék.
Monjuk 2.5 cm földre 2.5-3 cm apró 1-4 mm-es kavics. Igen jól olvastad, földre. Ha pénzt szeretnél kiadni, akkor vehetsz boltban is aktív talajt, de könnyen lehet, hogy nem lesznek olyan jók az eredmények, mint egy "átlagos", de "megfelelő" föld esetén.

Ha ragaszkodsz a kavicságyas elrendezéshez, akkor esetleg egy nagynyomású CO2 rendszer beszerzése mutathat a kiút irányába.
A Crypto egész szépen növöget az Anubias ami kicsit kínlódik de az is inkább az alga óta.
 
A Crypto egész szépen növöget az Anubias ami kicsit kínlódik de az is inkább az alga óta.

Hát akkor sok szerencsét. Én azon a képen "lerottyant" növényeket látok, ráadásul elég keveset. Látom, azért az üveget, dekorációt szorgalmasan tisztítod, mert azon nincs alga.
Carbo eléggé algaellenes hatású, de úgy látszik nem menti meg itt a helyzetet.
 
Sziasztok! Mi lehet a gond? Low tech.-Dennerle nano cube 30l, talaj jbl proscape shrimp soil brown, szűrés tetra ex800 kb 30%-os folytással, (kerámia henger,szivacs,perlon, seachen matrix 1l) világítás Aquael leddy 6W napi 10órában, napi 1ml tf macro, 0,5ml tf mikro és 0,5ml carbo. Halak: 7db galaxy rasbora, kb 10db rc gari. Víz lágyítva, fele csap-fele ro) heti 30-50%vízcsere. Az algák már nem támadnak, de a hátsó növényeim nem akarnak nőni, és kb rohadnak szét. Az anubias jól elvan.
 
Szia @gabesz82 . A bucekat vedd ki a talajbol. Nem birja a gyokeruk, tedd fara, kore.
Nem irtal taptalajt.
A cryptok hisztisek. En ugy vettem eszre, hogy ok jobban szeretik a talajtapot. En taptabit tennek a gyokereikhez. Meg a reinicki es corymbosa is, ha jol latom. Taptabizd. Folyekony tap a tobbieknek nagyon keves kell.
 
Jbl proscape shrimp brown talaj van, plusszban nem tettem bele semmit, a gyártó szerint a növényeknek is alkalmas. Milyen táptabit lenne érdemes rakni nekik?
 
Köszi, teszek egy próbát. Akkor a tf micro/makro-t teljesen vegyem le 0-ra, vagy kb mennyit adagoljak ennyi növényre?
 
Köszi, teszek egy próbát. Akkor a tf micro/makro-t teljesen vegyem le 0-ra, vagy kb mennyit adagoljak ennyi növényre?
Sajnos tf tapokban nem vagyok otthon. GA micmacot hasznalok. Heti vizcsere mellett, vizcsere utan rakok bele a gyari ajanlas duplajat es annyi. Miutan jol megszaporodtak a novenyek rakok meg melle het kozepen egy harmad tapot, de ez meg odebb lesz nalad.
 
Sziasztok. Napok óta próbálok utána olvasni de minél többet olvasok annál jobban elbizonytalanodom. Először gondoltam makró hiányra. Nagy Viktor blogján olvastam hogyha megjelenik a pontalga és lyukas levelek ami foszfát és kálium hiányra utal akkor az makró elem hiány. Aztán olvastam tovább de szoba jött ez a fura kifejezés most nem is tudom..... amikor az egyik tápanyagbol sok van és gátolja a másikat. Aztán jött Bjoci videó ami össze zavart megint.
Szóval a bucephalandrán látszik a legjobban. Dobálja el a leveleket, lyukas, szélei feketednek, levelek sárgulnak és pont alga is jelen van. A virágokat folyamatosan hozza ennek ellenére. Az összes többi növényemre ez a jellemző.
Mai adatok amiket mérni tudok:
Nitrat 20
Foszfat 1,8
Vas 0,2 ez két napja még 0,5 volt.
Kh 4
Gh 5
Ph 6,9-6,3
Co2 van.
Világítás 1 hete 6,5 órában megy
Tápozás 1,2ml mic-mac 1ml carbo. Egy hete emeltem a tapanyagot 1,7 re. Ez lehet nem volt jó ötlet.
Káliumot jövő héten tudok mérni.
Szerintetek mit tegyek? Előre is köszi a segítséget.
ce9918abeedadbf6ade42caf1a7dd9d4.jpg7337d7c64861ff3ed55b9ddeaae82b07.jpg3dae3d2a3efa0e4a5b10bcf9ef46dd66.jpg78281df2f679ad8d5b3cb3b7f37115af.jpg674226244aa33250dc50dcd7a4ee15d9.jpg
 
Ide is beteszem hátha valaki tudja a megoldást. Miért olvad az ARM?
9BF11718-099A-4E72-8DB9-5D1BEB317683.jpeg

Egy hónapos az aki, dennerle táptalaj, talaj. GA EI tápozás.
 
Amúgy ha minden szinted rendben van akkor én arra is gondolnék ha ott öntöd be a csere vizet akkor az is okozhat gondot. Legalábbis hallottam olyat aki erre vezette vissza az olvadast.
 
Nem tudom, holnap behozom a foszfát tesztet. Mérek párat. Annyira lefoglalt gondolatban az otthoni agancs probléma, hogy szégyen, de nem is gondoltam az indításkor fellépő foszfáthiányra...
Mindenesetre adtam egy nagy adag macrót.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére