• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Milyen LED szalag? Sima fehér? Mert az maga a halál a színes növényekre. Meg amúgy a lumen is kevés, de a spektrum az tutira nem jó. 1-2 db 20W-os 6500K-es kompakt fénycsővel többre mennél :)

Az itten diy topikot néztem át előtte és az alapján választottam egy ott töbször ajánlott típust. CRI értékre 95-t írtak. Színhőmérséklet 6500K. Ez az egy piros levelű növényem van, a többivel nincs baj, GA oldaláról válogattam alacsony igényű növényeket. A többiek elfogadható állapotban vannak, szépen fejlődnek.
 
Az itten diy topikot néztem át előtte és az alapján választottam egy ott töbször ajánlott típust. CRI értékre 95-t írtak. Színhőmérséklet 6500K. Ez az egy piros levelű növényem van, a többivel nincs baj, GA oldaláról válogattam alacsony igényű növényeket. A többiek elfogadható állapotban vannak, szépen fejlődnek.
A szalagoddal nincs baj, csak a mennyisegevel. 40 liter fele egyszeruen nem eleg fel meter. Legalabb duplazd meg, ha tudod triplazd es dimmeld. Esetleg ha van ra lehetoseged akkor oszd el ugy, hogy minel nagyobb feluletet le tudjanak fedni. En a tapozast is atgondolnam, nalunk a mic+mac valt be a lowtechek eseteben is. Lagyvizezel? A csapviz ugyanis nagyon kemeny, a munkahelyi akvaban sem maradnak meg a kenyesebb novenyek emiatt, pedig ott is ugyanazokat az egyeb felteteleket kapjak, mint otthon.
 
Az itten diy topikot néztem át előtte és az alapján választottam egy ott töbször ajánlott típust. CRI értékre 95-t írtak. Színhőmérséklet 6500K. Ez az egy piros levelű növényem van, a többivel nincs baj, GA oldaláról válogattam alacsony igényű növényeket. A többiek elfogadható állapotban vannak, szépen fejlődnek.

Az a szalag minőségre jó lehet, a mennyiséget kellene újratervezni.
 
A szalagoddal nincs baj, csak a mennyisegevel. 40 liter fele egyszeruen nem eleg fel meter. Legalabb duplazd meg, ha tudod triplazd es dimmeld. Esetleg ha van ra lehetoseged akkor oszd el ugy, hogy minel nagyobb feluletet le tudjanak fedni. En a tapozast is atgondolnam, nalunk a mic+mac valt be a lowtechek eseteben is. Lagyvizezel? A csapviz ugyanis nagyon kemeny, a munkahelyi akvaban sem maradnak meg a kenyesebb novenyek emiatt, pedig ott is ugyanazokat az egyeb felteteleket kapjak, mint otthon.

Köszi, lesz akkor 3 sor a mostani egy helyett. Annyira olcsón tudtam venni A601-et, hogy még most sem hiszem el, ráadásul két hét alatt ide is ért. Pár hetet megnézek a gyári szalagokkal, ha nem lesz változás, akkor cserélem benne a mostani típusúra.

Mi lenne az a kiváló táp? :)
 
Sziasztok!

A Limnobium leveleim elkezdtek sötéten csíkozódni. Egyes helyeken azt olvastam, hogy ezt akkor műveli, ha túl erős a fény, és ezzel akarja csökkenteni a fotoszintetizálásra alkalmas felületet. Ez mennyire felel meg a valóságnak? Ha mégis hiánytünet akkor mit hiányolhat? Van CO2 beoldás és naponta kapja a címke alapján kimért megfelelő napi dózist Tropica Premium-ból az akvárium.

Kép:
77328
 
Köszi, lesz akkor 3 sor a mostani egy helyett. Annyira olcsón tudtam venni A601-et, hogy még most sem hiszem el, ráadásul két hét alatt ide is ért. Pár hetet megnézek a gyári szalagokkal, ha nem lesz változás, akkor cserélem benne a mostani típusúra.

Mi lenne az a kiváló táp? :)
Mennyièrt vetted, ha szabad megkérdeznem. Csak azért mert én is azt vettem és kíváncsi vagyok
 
Ada mellett nem adok mást.
Lehet kéne egy kis foszfát?
View attachment 79554

Az idősebb levelek fakulnak, én számba venném a N hiányát is, mint kiváltó tényező. Az is ezt erősíti bennem, hogy nem tűnnek lehullás közelinek.
(Én nem tudom, ki hogy van vele, tudom, csúcstech és manna, de ha ilyen tőle egy golyóálló növény, vagy nem lehet megtartani egy Cryptot vele... )
 
Back
Oldal tetejére