• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

A zselessel nincs teendo, bontatlanul rakd felre valahova (persze ne a futotestre, hutobe stb.) :) szobahomersekletre. A zacsisnak eleg a vodor viz, egy nap alatt semmi baja nem lesz, feny sem kell neki.

Ooh szuper, akkor mindent jol csinaltam :) koszonom!!!
 
Sziasztok!
Ennek a Fissinek annyi, vagy még összekaphatja magát? Tudnék kezdeni vele valamit?
A legtöbbnél csak a "szár" zöld, és a tetején néhány levél, az alja barnás/átlátszó, mintha szét akarna mállni. Valamilyen barna alga szerű cucc is van rajta, próbáltam a blackoutot, semmi... Az egésznek ronda barnás színe van, rossz ránézni.

Augusztusban indult az akva.
20 liter
Eredetileg a tápozás: EasyLife Easy Carbo és Profito (1 mili carbo/nap, 0,3 mili profito/nap). Sajnos sokszor nem voltam otthon, így kimaradtak vízcserék és tápozások, ez tette tönkre az egészet.
Chihiros led lámpa dimmelve (10 erősség van, 7esen megy), napi 8 óra világítás
Csak növények
Heti 50% vízcsere
Talaj: Tropica Aquarium Soil

3 hete rendesen meg tudom csinálni a vízcseréket és a tápozást, kb. 1 hete emeltem kicsit a táp mennyiségen. A többi növény szebb lett, azok sincsenek toppon, de messze nem olyan vészesek, mint ez a Fissi. Gondolkodtam azon is, hogy kiszedem ezt az ágat, amire rá vannak ragasztva. Nem hiszem, hogy túl jót tesz a többinek azzal, hogy kb. elrohad a közös vízben. Külön tudnám venni új akváriumba, de vajon érdemes? Összekaphatja még magát, vagy kuka az egész? Sajnálnám, mert elég nagy mennyiség... Mit tudnék vele tenni?
Itt van pár kép (sajnos a fotó nem adja vissza a valóságot):

https://kepkuldes.com/image/hqNbH
https://kepkuldes.com/image/hq75P
https://kepkuldes.com/image/hqkwc

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
 
Frissen indított akvárium. 2hetes
180L
CO2: rendben
Tápozás: napi 3-3 nyomás Tropica + Carbo 5ml
24fok és lágy vizes

Ez a növény szépen lassan dobálja a leveleit (javarészt a lenti), de közben fejlődik is.
A többi növény rendben van az akváriumban.
vNPepr4oxauO7rivRwXlxtYV1pqq3dToP2LUuou9F30ZSEDOb9aW1dYXVmQZKMikuRsO9_AHk1IArVOHJw=w832-h1108-no.jpg
 
Elszúrt tápozás után mennyi idő míg a növények regenerálódnak?
Három hétig voltak rideg tartáson.
 
Elszúrt tápozás után mennyi idő míg a növények regenerálódnak?
Három hétig voltak rideg tartáson.

Ez függ attól is, hogy mennyire volt elszúrva. Ha nagyon, akkor pár nap után már láthatod a változást. A teljes regenerálódás hiánytünet és fejlődési sebesség függő, de pár hét általában.
 
Elszúrt tápozás után mennyi idő míg a növények regenerálódnak?
Három hétig voltak rideg tartáson.
Attól függ, mennyire és hogyan szúrtad el.
Több infó kellene, meg egy fotó, hogy érdemi válaszokat, tanácsokat kaphass. ;)
 
alsó zöld rész az emers résznek tűnik.

hogy néz ki egy ilyen átalakulás?. eddigi próbálkozásaimnál vagy teljesen elporladt a növény és semmi nem lett belőle, vagy észre sem vettem hogy alakulna bármit, pedig zselés volt.

most a parvulámnál is ahol nagyon megy rá a co(konkrétan ahol felkavaródnak a bubik és érik a növényeket) ott kicsit el kezdett sárgulni a parvula de a többi helyen ugyanolyan zöld, nő ezerrel, és jönnek az új szálak is alulról, pedig zselés volt. nem kéne minden eredeti szálát elveszítse és az újaknak megmaradni?

nem mintha vágynék rá :D
 
vagy észre sem vettem hogy alakulna bármit, pedig zselés volt.

Az in vitro növények jellemzője ez az érzékenység.

nem kéne minden eredeti szálát elveszítse és az újaknak megmaradni?

Nem feltétlenül, általában fokozatosan megy végbe a folyamat. Ahol a CO2 éri lehetséges, hogy lokálisan túl van neki adagolva.
 
Tonina-t még nem tartottam, de gyanítom ha nincs meg az atomvillanás, a magas CO2, és tökéletes közeli tápanyagszint, nehezen boldogul.
 
Sziasztok,

Azt vettem észre, hogy a 60p akvàriumomban a monte carlo itt ott elfehéredik a levél végeken. Utàna nézve arra jutottam, hogy valószínüleg nitrogén hiàny, de nem vagyon benne biztos egyáltalàn.

Co2 rendben van a tàpozàs pedig a következö: Uj ADA tápozàs napi 6ml Brighty K + Mineral és szintén napi 3ml Iron és Nitrogén.

Ötletek, hogy mi ez, és mi lehet a gond? Emeljem meg a nitrogént is 6ml-re

02a55f1ae52bf7b1dca6e5e8eafa6332.jpg

Köszönöm a segítségeteket elöre is. [emoji319][emoji119]

Norbi
 
Limnobium Laevigatum levelei kezdenek elfogyni. A garnélákkal egy zacskóban jött egy nagyon pici tő. Azóta nagyon szépen elszaporodott, több tő lett belőle. A levelei viszont már átlátszóak majdnem. Mi lehet az oka? Eddig minden rendben volt, nem változott semmi. A garnélák gyanúsak nekem, mert mindig kapirgálják azóta, hogy kaptak pár napja spenót levelet. Szóval a garnélák eszik vagy tápanyag hiány lehet?
Szerk.: A képen is éppen egy garnéla van alatta... :rolleyes:
48387903_198383271115845_5570996796831825920_n.jpg
 
Limnobium Laevigatum levelei kezdenek elfogyni. A garnélákkal egy zacskóban jött egy nagyon pici tő. Azóta nagyon szépen elszaporodott, több tő lett belőle. A levelei viszont már átlátszóak majdnem. Mi lehet az oka? Eddig minden rendben volt, nem változott semmi. A garnélák gyanúsak nekem, mert mindig kapirgálják azóta, hogy kaptak pár napja spenót levelet. Szóval a garnélák eszik vagy tápanyag hiány lehet?
Szerk.: A képen is éppen egy garnéla van alatta... :rolleyes:
View attachment 69642
A garnélák azért vannak ott, mert jó búvóhely , nekem, mikor ilyen növényeim voltak, addig voltak szépek, míg, kellő nitrát volt a vizembe.
 
Limnobium Laevigatum levelei kezdenek elfogyni. A garnélákkal egy zacskóban jött egy nagyon pici tő. Azóta nagyon szépen elszaporodott, több tő lett belőle. A levelei viszont már átlátszóak majdnem. Mi lehet az oka? Eddig minden rendben volt, nem változott semmi. A garnélák gyanúsak nekem, mert mindig kapirgálják azóta, hogy kaptak pár napja spenót levelet. Szóval a garnélák eszik vagy tápanyag hiány lehet?
Szerk.: A képen is éppen egy garnéla van alatta... :rolleyes:
View attachment 69642

Ezek a növények zabálják a nitrátot, így szerintem alacsony a nitrát szinted.
Ha tudsz, mérj rá. Ha nagyon alacsony, akkor KNO3-at adsz a vízhez.
GA-nál nagyon olcsó, és kb. két életen át elég. https://www.greenaqua.hu/hu/kalium-nitrat-kno3-200g.html (y)
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az akvárium november 18-án indult és a Tropica Marsilea crenata nagyon kinlódik.
A táptalaj Tropica, az általános aljzat ADA Amazonia. A tápozás full ADA + Seachem Flourish. A világítás 2db Chihiros A451 egyelőre napi 5 órában. CO2 egy inline diffúzorral megy, a dropchecker szép zöld. A szűrés egy Eheim 2228 (1050l/h), az akvárium 32 literes.

Viszont a Marsilea crenata levelei sárgulnak, barna pöttyökkel:

3c2f15ffcb1077d3d09fcd8aa8724f79.jpg


Szeretnék tanácsot kérni. Mit hibázok el?
A többi növénynek (Rotala Vietnam Hra, Pogostemon helferi, Vesicularia ferriei Weeping moha) nincs semmi problémája.

Köszönöm előre is!
Tamás
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az akvárium november 18-án indult és a Tropica Marsilea crenata nagyon kinlódik.
A táptalaj Tropica, az általános aljzat ADA Amazonia. A tápozás full ADA + Seachem Flourish. A világítás 2db Chihiros A451 egyelőre napi 5 órában. CO2 egy inline diffúzorral megy, a dropchecker szép zöld. A szűrés egy Eheim 2228 (1050l/h), az akvárium 32 literes.

Viszont a Marsilea crenata levelei sárgulnak, barna pöttyökkel:

View attachment 69968


Szeretnék tanácsot kérni. Mit hibázok el?
A többi növénynek (Rotala Vietnam Hra, Pogostemon helferi, Vesicularia ferriei Weeping moha) nincs semmi problémája.

Köszönöm előre is!
Tamás

Közben mértem paramétereket is:
GH: 3
Ph: 6,08
NO2: 0,05
NO3: 1
 
Sziasztok!
Tropica Hygrophila Pinnatifida nem marad meg az akvámban (330L) első körben fényhiányra gyanakszom, mert az arnyékban megbúvók másfél hét alatt elmállottak, a fényben járók 3 hét alatt.
Mi lehet ez a lukacsos tünet? Elsárgul majd egyesével eldobja a levelét.

Új akva. 24 napja megy A növény lent van a talajon. 55cm magas akva 8cm-re lehet az aljától a növény. 30CM-re van függesztve 6*54W T5, amiből 1 növényes cső. 3 napja rátoltam még 2*54W-ot. Tehát eddig volt. 0,98W/L most van 1,3W/L. Gondolom mindenki felkiált az soook. Én is ezt gondolnám, de mintha mégsem lenne elég.

Még annyit, hogy a 6*54W-ból 4db neon 2 éves. Nem tudom illik-e cserélgetni én eddig nem tettem, nem láttam sehol hiánytünetet. Szóval most az 1,3W/L nek a fele 2 éves neonnal megy a fele vadi új. És 80CM-re van a fényforrás a növény levelétől. :D (sok felesleges infó)

RO vizet használok amit 170ppm-re sózok vissza.

Vízaparméter:
Hőmérséklet 23 fok

JBL Pro Scan
PH: 6.4
NO3: 18
NO2: 0,25
GH: 7
KH: 3
C02: 30

JBL cseppteszt:
PO4: 0,9


heti 150L vízcsere mellett.
Táp:
GA M&M 16ml
S. Excel 8ml
Vízcsere után 50ml Foszfát

IMG_20190116_124729.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére