• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Sziasztok,

Hydrocotyle tripartita növényemen tapasztaltam mostanában egy problémát. A régi levelek elkezdtek kilyukadni, szép lassan kifakulni, átlátszóvá vállni és elfoszlani.
A növény továbbra is folyamatosan hozza az új hajtásait, de a növény színe határozottan nem olyan mély zöld mint korábban volt. Én vasra gyanakszom. De gőzöm sincs, hogy vashiány vagy túl sok vas okozhatja a gondot.
ADA új tápjait használom Green Brigthy K, Mineral és Iron. Egyenlően adagolom mindhármat. Viszont miután ezen kívül csak Eleocharis mini van az aksiban és tudtommal ők nem veszik fel a vasat levélen keresztül, gyanítom a második probléma lehet. Túl sok vas.
Ti mit gondoltok?

KÉP

Köszi az ötleteket előre is.
Norbi
 
Magnézium-szulfát heptahidrátból mennyi az adagolási javaslat magnéziumhiány esetén 10 literre? Ha tized grammos mennyiségekről van szó, akkor készíthetek vizes oldatot, ami ml mennyiségben adagolható?
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék, miért "rohad" így a növényem és csak ez az egy mint ahogy a képen látszik? Eddig csak a leveleit dobta el a szár tövétől.

Köszönöm!3907eb52e39cdbc7cc4c56838e36db43.jpg
 
Sziasztok!
Guadelupai tüskéshínár van ilyen növényem elkezdett hirtelen növekedni ez jót jelent vagy valamilyen káros "anyagból" több lett az akváriumban?
Azt tudom hogy elveszi a tápanyagot az algától!
 
Sziasztok!

Nem éppen növénygondokra vonatkozik a kérdésem, de a következmény az lehet az :D

Szóval, azt tervezem hogy a háttérnövényeimet a The tunnel of green naplómban megtekinthető, szeretném elég durván visszavágni. Ez azt jelenti hogy konkrétan a vízfelszíntől megfelezni, vagy még lejjebb kicsit.
Véleményetek szerint csökkentenem kéne a tápozáson/fényen/co2 beoldáson ha ilyen szinten visszanyírom?
Gondolom ez azért elég nagy stressz a növényeknek és nem fognak annyi tápanyagot felvenni. Vagy mehet minden úgy ahogy eddig?
 
Sziasztok!

Van egy 35 literes akváriumom egy 9W-os lámpával. Múltkoriban már írtam ezzel a problémával kapcsolatban, de azóta újra lett telepítve az egész akvárium és kicsit utána is jártam a dolognak, illetve készítettem pár képet.

Jelenleg 3 növény van az akváriumban, egy régi leveles, nem tudtam belőni a fajtáját, nem fejlődik, halvány, sárguló a levele, új hajtásokat próbál hozni de azok se tudnak fejlődni, pöttyökben alga van rajta. A másik valisneria hínár, szintén nem fejlődnek semmit, halványak, és a régi levelek vége folyamatosan sárgul és foszladozik. Bekerült ezek mellé újonnan 6 tő valami ambulia féle. 1-2 hónapig szépen nőttek, de hamar elkezdtek a tövénél lévő levelek elhalni, az új hajtások halványak és sárgásak, mostanra az összes lenti levél sárgul, barnul és pusztul.

Az akvárium volt tápozva, de azóta utána olvastam, hogy valamely tápanyag túlzott bevitele egy másikat eltüntethet az akváriumból és ez is hiány tünethez vezethet. Legutóbb a folyamatos vízcsere nem oldotta meg a problémát. Elárulja ez egyértlműen mely tápanyag hiányáról van szó, és hogyan lehet azt pótolni? Itt van néhány kép az említett jelenségekről:

https://drive.google.com/open?id=1LPkLgUbtz8WDHGwYXSTFuB5y_FaLI2zq
https://drive.google.com/open?id=1HGA16KsufoVtwddiziAuSQ5qHsgOTxKC
https://drive.google.com/open?id=1ktz0-WuhcefDVgctbym0emAsNOHTpjtP
https://drive.google.com/open?id=12bd1tEZAf8iSFIdbzWUCoQVtDDUFvZ6O

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Van egy 35 literes akváriumom egy 9W-os lámpával. Múltkoriban már írtam ezzel a problémával kapcsolatban, de azóta újra lett telepítve az egész akvárium és kicsit utána is jártam a dolognak, illetve készítettem pár képet.

Jelenleg 3 növény van az akváriumban, egy régi leveles, nem tudtam belőni a fajtáját, nem fejlődik, halvány, sárguló a levele, új hajtásokat próbál hozni de azok se tudnak fejlődni, pöttyökben alga van rajta. A másik valisneria hínár, szintén nem fejlődnek semmit, halványak, és a régi levelek vége folyamatosan sárgul és foszladozik. Bekerült ezek mellé újonnan 6 tő valami ambulia féle. 1-2 hónapig szépen nőttek, de hamar elkezdtek a tövénél lévő levelek elhalni, az új hajtások halványak és sárgásak, mostanra az összes lenti levél sárgul, barnul és pusztul.

Az akvárium volt tápozva, de azóta utána olvastam, hogy valamely tápanyag túlzott bevitele egy másikat eltüntethet az akváriumból és ez is hiány tünethez vezethet. Legutóbb a folyamatos vízcsere nem oldotta meg a problémát. Elárulja ez egyértlműen mely tápanyag hiányáról van szó, és hogyan lehet azt pótolni? Itt van néhány kép az említett jelenségekről:

https://drive.google.com/open?id=1LPkLgUbtz8WDHGwYXSTFuB5y_FaLI2zq
https://drive.google.com/open?id=1HGA16KsufoVtwddiziAuSQ5qHsgOTxKC
https://drive.google.com/open?id=1ktz0-WuhcefDVgctbym0emAsNOHTpjtP
https://drive.google.com/open?id=12bd1tEZAf8iSFIdbzWUCoQVtDDUFvZ6O

Előre is köszönöm a segítséget!
hianytunetek.jpg
 
Igen megtaláltam a képet, és nagyjából 4 betegséget ír le a jelenség, amik ráadásul egymásnak ellent mondanak, ezért kérdezek meg szakértőket, mielőtt feleslegesen vassal vagy nitrogénnel telenyomom az akváriumot.

Kiegészítés: A víz tetején úszó békalencse is kifehéredik és elpusztul mind egy szálig, pedig az elvileg egy nagyon könnyen tartható és könnyen túlszaporodó növény.
 
Az hogy egyszerre tobb elem is hianyzik, az nem mond ellent egymasnak. Tultapozasra tippeltel (egy elem magas aranya amugy nem tunteti el semelyik masikat, hanem annak novenyek altali felvetelet korlatozza, azaz nem hogy nem tunik el a masik elem, hanem nagyobb mennyisegben lesz jelen a vizoszlopban) meres nelkul nem biztos, hogy azod volt, viszont ha eleve alultapoztad a vizcserekkel adtal megegy rugast neki. Merj es csak azutan cselekedj. A lampa tipusat sem irtad, led vagy ez a tetobe epitheto kis futyi?
 
Az hogy egyszerre tobb elem is hianyzik, az nem mond ellent egymasnak. Tultapozasra tippeltel (egy elem magas aranya amugy nem tunteti el semelyik masikat, hanem annak novenyek altali felvetelet korlatozza, azaz nem hogy nem tunik el a masik elem, hanem nagyobb mennyisegben lesz jelen a vizoszlopban) meres nelkul nem biztos, hogy azod volt, viszont ha eleve alultapoztad a vizcserekkel adtal megegy rugast neki. Merj es csak azutan cselekedj. A lampa tipusat sem irtad, led vagy ez a tetobe epitheto kis futyi?

A lámpa egy kb 10 éves Heto al-031xz. A méréshez azt olvastam, hogy viszonylag drágák a mérőcsíkok, és mivel egy darab kis 35 literes akváriumról van szó, aminek épp csak van pénzem a fenntartására, ezért nagy befeketetést ilyen célra nem tudnék tenni. További olvasgatások után azt találtam hogy a nitrogén és a foszfor hiányára a legjellemzőbb a lelassult növekedés, a sárgulás, a levél végek barnulása és a pöttyökben alga megjelenése. Illetve azt is, hogy a foszfort talajon keresztül veszik fel, kell valami különös táptalaj a növényeknek, vagy a sima bazalt zúzalékban is szépen fejlődniük kéne?
 
Sziasztok,

a segítségeteket kérem a Lindernia rotundifolia-mal kapcsolatban. Szombaton ültettem, s azóta elkezdtek elhalni a levelei (a szélétől kezdődően sötétzölddé válnak). Mi lehet ennek az oka? Túl sűrűre ültettem volna, s nem kapnak elég fényt azok a levelek?

Az akvárium 126 literes, 2x18 wattos fénycső biztosítja a megvilágítást. CO2 (még) nincs, de naponta használok Easy Life Easy Carbo-t, valamint az Easy Life általános növénytápot adagolom hetente a leírásnak megfelelően. Emellett táptablettát toltam az aljzatba ültetés után.

Előre is köszönöm!
 
Sziasztok,

a segítségeteket kérem a Lindernia rotundifolia-mal kapcsolatban. Szombaton ültettem, s azóta elkezdtek elhalni a levelei (a szélétől kezdődően sötétzölddé válnak). Mi lehet ennek az oka? Túl sűrűre ültettem volna, s nem kapnak elég fényt azok a levelek?

Az akvárium 126 literes, 2x18 wattos fénycső biztosítja a megvilágítást. CO2 (még) nincs, de naponta használok Easy Life Easy Carbo-t, valamint az Easy Life általános növénytápot adagolom hetente a leírásnak megfelelően. Emellett táptablettát toltam az aljzatba ültetés után.

Előre is köszönöm!
A tropica oldalan a novenyhez azt irjak kb 0,5w/l az altalanos fenyigenye. A tied 0,3nal is kevesebb.
 
A tropica oldalan a novenyhez azt irjak kb 0,5w/l az altalanos fenyigenye. A tied 0,3nal is kevesebb.

Értem, köszönöm, akkor próbálom növelni a fénymennyiséget.
Gyári EHEIM szettem van, amihez adott a világítás. Ebbe szerinted lehet nagyobb teljesítményű fénycsöveket tenni?
 
A lámpa egy kb 10 éves Heto al-031xz. A méréshez azt olvastam, hogy viszonylag drágák a mérőcsíkok, és mivel egy darab kis 35 literes akváriumról van szó, aminek épp csak van pénzem a fenntartására, ezért nagy befeketetést ilyen célra nem tudnék tenni. További olvasgatások után azt találtam hogy a nitrogén és a foszfor hiányára a legjellemzőbb a lelassult növekedés, a sárgulás, a levél végek barnulása és a pöttyökben alga megjelenése. Illetve azt is, hogy a foszfort talajon keresztül veszik fel, kell valami különös táptalaj a növényeknek, vagy a sima bazalt zúzalékban is szépen fejlődniük kéne?

További segítségek nélkül akvarista üzletben érdeklődtem, a sima tápszer mellé adtak még CO2-es oldatot amit naponta csepegtetek, de a növények sárgulnak tovább, a hínárnak már az új hajtásai is sárgán növekednek, a levágott hajtások nem is nőnek semmit, ahogy a vallisneria se. 10ezer forintos mérőcsíkokra nincsen pénzem.
 
Sziasztok!
Frissen telepített akváriumba raktam bele egy másikból olyan növényeket, melyek 1 napig álltak egy vödörben. Azt vettem észre, hogy ezeknek a levelei átlátszóvá váltak, és mennek szét. Fizikai sérülés nem érte őket.
Mitől lehet? Low-tech-ből low-techbe kerültek, a vízparaméterek szinte azonosak. Az újban felében van kezelt csapvíz és RO víz.
Köszönöm.
 
Udv!

Postan rendeltem novenyeket GA-tol. Ma jottek meg de nem fogok most nekiallni az ultetesnek este. Mi a teendo addig mig nem kerulnek vegleges helyukre. Van zseles is es sima zacskos noveny is. Eleg ha addig egy vodor vizben ejszakaznak? Kell valami kulonleges kozeg erre az ejszakara?

Kosonom a tanacsokat!
 
Udv!

Postan rendeltem novenyeket GA-tol. Ma jottek meg de nem fogok most nekiallni az ultetesnek este. Mi a teendo addig mig nem kerulnek vegleges helyukre. Van zseles is es sima zacskos noveny is. Eleg ha addig egy vodor vizben ejszakaznak? Kell valami kulonleges kozeg erre az ejszakara?

Kosonom a tanacsokat!
A zselessel nincs teendo, bontatlanul rakd felre valahova (persze ne a futotestre, hutobe stb.) :) szobahomersekletre. A zacsisnak eleg a vodor viz, egy nap alatt semmi baja nem lesz, feny sem kell neki.
 
Back
Oldal tetejére