• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

A viz 30%-át hetente szokták cserélni, különösen akkor, ha probléma van. Ha látható az eltérés (pl. elszíneződött, akkor még sűrűbben...)
Egyenlőre nem tápoznék. A halak által termelt tápnak elégnek kell lenni, ha jól van belőve a halak / növények aránya. Itt alapnövényekről beszélek, mint pl. a Valisneria.
Egyébként azt vettem észre, hogy mindig van 1-2 növényfaj, ami jobban nő, és a többiek lassabban. Persze nem az eleve lassan/gyorsan növekedő növények különbségére gondolok, hanem hogy ugyan azok a növények egyszer így nőnek egyszer úgy.
Pl. nálam volt amikor a hydrophilia difformis borította be az akvárium 70%-át, volt amikor a tüskéshínár, és e mellett a mohák stagnáltak. Most van 1 szál csenevész tüskéshínárom, és 1 szál 5cm-es difformisom. E közben a karácsony(?)moha hatalmasra nőtt, és a fissidens is beindult, ami 1 évig épp, hogy ki nem pusztult. Az okát nem tudom. Ha mérném a víz paramétereket, akkor se lennék sokkal okosabb, mert nem tudom, hogy az adott növényfajnak éppen mi kellene?
Érdemes elgondolkodni rajta, hogy a természetben is egy-egy élőhelyen 1-2 max. 3 fajta növény van. Nyilván azért, mert adott vízparaméterek csak annak az 1-2 fajnak felelnek meg. Sehol nincs 10-15 féle növény, mint amit mi belezsúfolunk egyetlen akvába! Ráadásul úgy, hogy a származási helyeiknek köze nincs egymáshoz.

Megpróbálok akkor egy hónapig hetente vizet cserélni aztán meglátjuk mi lesz. A vízcseréhez még annyi kérdés, hogy a csapból kifolyó klórozott vizet ha azonnal beleborítom, az kifejezetten ártalmas? Érdemes várni 1-2 órát vele, hogy elpárologjon amennyi klór tud? Pécsi csapvízről van szó.
 
Megpróbálok akkor egy hónapig hetente vizet cserélni aztán meglátjuk mi lesz. A vízcseréhez még annyi kérdés, hogy a csapból kifolyó klórozott vizet ha azonnal beleborítom, az kifejezetten ártalmas? Érdemes várni 1-2 órát vele, hogy elpárologjon amennyi klór tud? Pécsi csapvízről van szó.
Nem tudom, Pécset milyen a víz.
Van aki R0 vizet használ, van aki pihenteti órákig (napokig), van aki víz előkészítőt ad a vízhez. Én Pesten csatlakoztatom a slagot a csaphoz, 'oszt hagy szóljon. Nem azt mondtam, hogy ez követendő példa, csak azt, hogy így csinálom! Alap növények, alap halakkakkal, alap garnélákkal. Eddig nem szóltak, hogy nem teszik.
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy aki tart Rotara Vietnam H’ra-t, neki bepirosodott-e? Csak mert nekem a vasam is bőven 1,5 fölött van, 1,5 w/l Ati (25cm-re a víztől)világítás és épp hogy pirosas, nemhogy olyan lenne mint a GA-ban. Valakinek ötlet please.
 
Sziasztok, kerdesem a kovetkezo! az akvariumom maga az Low-Tech. Amiota 30 garnela bekoltozott, az Anubiasaim elkezdtek sargulni, van osszefugges? Esetleg az taptalaj, igy a vizben talalhato tapok kimerultek? Sera Novenytalaj kerult be 4,5-5 liter marcius elejen. Remelem latatlanban is tudtok ra megoldast, ha nem hozok kepeket a fenyviszony fuggvenyeben!

Gergo
 
Szia!
Elméletileg nem lehet összefüggés a két "esemény" között. Anubiasok eléldegélnek táptalaj nélkül, kevés fénnyel. Dekorokra rögzítjük.
Gondolom Te is így jártál el. Ha a rizómája talajba kerül lehetséges a "sárgulás".
Egy kép segítene a probléma megoldásában, ja meg pár paraméter leírása.;):)
 
En micro hianyra tippelnek es lehet osszefugges: az amanok tragyaznak a noveny felvenne es none, de a micro hiany miatt nem tud, ezert hianytunetet produkal.
 
Megpróbálok akkor egy hónapig hetente vizet cserélni aztán meglátjuk mi lesz. A vízcseréhez még annyi kérdés, hogy a csapból kifolyó klórozott vizet ha azonnal beleborítom, az kifejezetten ártalmas? Érdemes várni 1-2 órát vele, hogy elpárologjon amennyi klór tud? Pécsi csapvízről van szó.
Minden áldott héten kell cserélni vizet, nem csupán egy hónapig.
Közvetlenül a csapból nem szép vizet cserélni. Előtte 24 órát pihentetni kell.
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy aki tart Rotara Vietnam H’ra-t, neki bepirosodott-e? Csak mert nekem a vasam is bőven 1,5 fölött van, 1,5 w/l Ati (25cm-re a víztől)világítás és épp hogy pirosas, nemhogy olyan lenne mint a GA-ban. Valakinek ötlet please.
Mekkora és milyen idős az akvárium, mekkora a vízoszlop, milyen fénycsövek, ill. milyen idős fénycsövek vannak az lámpádban, van e táptalaj, RO vízzel megy az aki, mivel- mennyit tápozol?
Bocs, hogy kérdésre kérdésekkel válaszolok, de sok múlik ezeken is, hogy hozza e az elvárt színhatást.
 
Mekkora és milyen idős az akvárium, mekkora a vízoszlop, milyen fénycsövek, ill. milyen idős fénycsövek vannak az lámpádban, van e táptalaj, RO vízzel megy az aki, mivel- mennyit tápozol?
Bocs, hogy kérdésre kérdésekkel válaszolok, de sok múlik ezeken is, hogy hozza e az elvárt színhatást.
Ebben a formában kb fél éve,de a H’ra csak kb 3 hónapja van bent,40 cm vízoszlop,új 2db 865 -ös fénycső+Egy eheim növényes cső+ sylviana grolux, Ada amazónia, Ada táptalaj( mondjuk az az előző scapeből van,és itt lehet hogy már hibádzik a dolog). Full Ro természetesen visszasózva. Táp Ga 7 nyomás/ nap, + foszfát+ vas. Most lehet hogy antagonizmus van a foszfát és a vas között, mert tinta színű a foszfátom jbl teszten, az meg már jóval több mint 1,5 ppm,és lehet gátolja a vas felszívódását. Mostani nyírásnál nem vágtam viszza a H’ra-t így hosszabban hozza a grapefruit színt,de csak igy hosszabban,nekem viszont közepes 10-15 cm esen kéne hogy legyen a bokor.
 
Ebben a formában kb fél éve,de a H’ra csak kb 3 hónapja van bent,40 cm vízoszlop,új 2db 865 -ös fénycső+Egy eheim növényes cső+ sylviana grolux, Ada amazónia, Ada táptalaj( mondjuk az az előző scapeből van,és itt lehet hogy már hibádzik a dolog). Full Ro természetesen visszasózva. Táp Ga 7 nyomás/ nap, + foszfát+ vas. Most lehet hogy antagonizmus van a foszfát és a vas között, mert tinta színű a foszfátom jbl teszten, az meg már jóval több mint 1,5 ppm,és lehet gátolja a vas felszívódását. Mostani nyírásnál nem vágtam viszza a H’ra-t így hosszabban hozza a grapefruit színt,de csak igy hosszabban,nekem viszont közepes 10-15 cm esen kéne hogy legyen a bokor.
Tápgolyózd meg a gyökérzónát, a levágott hajtáscsúcsokat ültesd vissza. A vágást ejtsd meg kb 10 cmnél, és a levágott hajtásokat is oszd fel, és úgy dugd le őket, hogy a égük kb egy vonalban legyen a vágással. Nem baj ha néhány hajtás rövidebb, csak dugd be a többi közé, hagy sűrűsödjön, és színesedjen.
 
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy aki tart Rotara Vietnam H’ra-t, neki bepirosodott-e? Csak mert nekem a vasam is bőven 1,5 fölött van, 1,5 w/l Ati (25cm-re a víztől)világítás és épp hogy pirosas, nemhogy olyan lenne mint a GA-ban. Valakinek ötlet please.
van ilyen, nálam is ati van, cirmosodik de semmi képpen nem vörös! van akinek zöld van akinek vörös! fajtája válogatja ezt a választ kaptam! pedig ati alatt kellene hogy vörösödjön! tápozás pedig GA!
 
Hát megtáprudazom, aztán lessz ami lessz. Ez a vagy ilyen lessz vagy olyan, elhiszem hogy ezt mondták ( ez a legegyszerűbb válasz), de azért még utána megyünk ennek.
 
Back
Oldal tetejére