• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Sziasztok! Mi lehet a baja a novenyemnek? Nagyjabol egy honapja 10szer ekkora vizfelszinig ero bokor volt. Sajnos a fajtajat mar elfelejtettem, igy utananezni sem tudok hogy milyen nyugje lehet, de talan a kepek alapjan tudtok valamit mondani.

Amit erdemes tudni az elso level eldobas azutan jelentkezett hogy elfogyott a folyekony szenforras es a tetra plantamin, igy anelkul futott az akvarium. Amig volt addig nott mint a gomba. Most mar ket hete tolom ujra 2ml/50 liter adagban a HappyCarbot, es a profitot 2ml/het adagban. Carbo kb 2 hete, a profitobol meg csak egyszer adtam. Nem hasznalok taptalajt, sima lekerekitett bazalt az aljzat. Vilagitas regigyarigagyiratyi 15W.

Csunyan nez ki, mar a viz tetejen is megjelent egy minimalis feher hartya, gondolom ez a noveny is hozzajarult ehhez. Kidobni viszont nem szeretnem, kedvenc noveny volt a hanyatlasig. :/


87d64b2924fd39cecb082feb0475baaf.jpg

0cf6469cd1eaa31fff9c98aaeb66f161.jpg
 
Sziasztok! 1 hete indítottam az akváriumot. Feltöltés után 2 órával már tiszta volt a víz, 3-4 nap után némi algakezdemény jelent meg az Anubiason, meg egy kevés hab a víz tetején, a csobogótól. 5. napon arra mentem haza, hogy az Anubias levéltövein vastag penészréteg van. Megpróbáltam letörölni, de sajnos a növények ott már el voltak rohadva, így elvesztettem egy csomó levelet... Vasfára van kötözve pamutcérnával. Nagyon ügyeltem kötözéskor, hogy ne húzzam sorosra és nehogy elvágjam a növényt a cérnával. Cseréltem 30 % vizet (ez volt az első indítás óta). Fél óra múlva ismét tiszta volt a víz, nincs rossz szaga és nincs elszíneződve sem. Mit tehetek még? EasyCarbo és a diffúzor a zselés CO2-höz a jövő héten érkezik.
 
Sziasztok! 1 hete indítottam az akváriumot. Feltöltés után 2 órával már tiszta volt a víz, 3-4 nap után némi algakezdemény jelent meg az Anubiason, meg egy kevés hab a víz tetején, a csobogótól. 5. napon arra mentem haza, hogy az Anubias levéltövein vastag penészréteg van. Megpróbáltam letörölni, de sajnos a növények ott már el voltak rohadva, így elvesztettem egy csomó levelet... Vasfára van kötözve pamutcérnával. Nagyon ügyeltem kötözéskor, hogy ne húzzam sorosra és nehogy elvágjam a növényt a cérnával. Cseréltem 30 % vizet (ez volt az első indítás óta). Fél óra múlva ismét tiszta volt a víz, nincs rossz szaga és nincs elszíneződve sem. Mit tehetek még? EasyCarbo és a diffúzor a zselés CO2-höz a jövő héten érkezik.
Szia!

Nem vagyok nagy szakerto, de mivel nem valaszolt meg senki megosztom veled a tapasztalataimat, es amit olvasgattam itt-ott. :)
En ugy tudom inditas utan a friss fan jellemzo, hogy bepeneszesedik de ez idovel magatol elmulik. Nem lehetseges hogy a farol terjedt at a penesz?
 
Szia!

Nem vagyok nagy szakerto, de mivel nem valaszolt meg senki megosztom veled a tapasztalataimat, es amit olvasgattam itt-ott. :)
En ugy tudom inditas utan a friss fan jellemzo, hogy bepeneszesedik de ez idovel magatol elmulik. Nem lehetseges hogy a farol terjedt at a penesz?
Bocsanat... vas fara kotozted, az nem szokott peneszesedni. :D Akkor nem tudom mitol lehet.
 
Ha jol tudom a peneszedest gombak okozzak, ami kialakulhat azert is mert mondjuk rohad a noveny. De mivel vigyaztal a felkotozessel, igy ketlem hogy az anubias rothadasnak indult volna. Szerintem meg friss az akvarium, nem allt meg be a biologiai egyensuly. Amit tudsz tenni, hogy leszippantod a peneszedest es idovel elmulik. Vagy megprobalkozhatsz valamilyen peneszedest gatlo szerrel, de az lehet a biologiai egyensuly kialakulasanak nem kedvezne. Ha par het utan sem mulik el, akkor mar mas lehet a gond.
 
Ha jol tudom a peneszedest gombak okozzak, ami kialakulhat azert is mert mondjuk rohad a noveny. De mivel vigyaztal a felkotozessel, igy ketlem hogy az anubias rothadasnak indult volna. Szerintem meg friss az akvarium, nem allt meg be a biologiai egyensuly. Amit tudsz tenni, hogy leszippantod a peneszedest es idovel elmulik. Vagy megprobalkozhatsz valamilyen peneszedest gatlo szerrel, de az lehet a biologiai egyensuly kialakulasanak nem kedvezne. Ha par het utan sem mulik el, akkor mar mas lehet a gond.

Elmulik. Neha szippantsd le rola. Ha a fa nem is rohad maradhatott rajta cambium darabka ami a viztol onmagan hordozott sporakat szetszorta. Ne legyen belul bomlastermek ennyi. Az a taptalaja.

Szabó Henrik 70/883-4940
Akkor sem baj, ha a levelek töve elrohad és leesnek? Nem szívesen tennék bele semmi vegyszert, de jövő hét végén jönnének az Amanok bele. Nekik nem fog ártani?
 
Akkor sem baj, ha a levelek töve elrohad és leesnek? Nem szívesen tennék bele semmi vegyszert, de jövő hét végén jönnének az Amanok bele. Nekik nem fog ártani?

Növények tömeges pusztulása mindig potenciális probléma lehet növényes akváriumban.... vízcserék és elhaló részek eltávolítása jól jöhet ilyenkor, illetve növények pótlása, ha rendeződtek az állapotok...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Csináltam egy mohás akváriumot és sajnos van vele egy kis probléma. A segítséget illetve a diagnózist nagyon megköszönném.
Az akvárium paraméterei: 54 literes .. Aljaztnak és háttérnek műanyag rácsra rákötöztem a májmohát . Egy fára pedig karácsonymohát kötöztem. Szűrésnek az aksvárium hátoldalából plexivel leválasztottam egy 7 centi széles részt ahol rekeszeket alakítottam ki. Kerámiagyűrűvel vannak feltölte és egy powerfej mozgatja a vizet. Eddig egy kis 350l/h fej működtete de nem igazán láttam mozogni a vizet így kicseréltem egy kb dupla akkorával. Indításkor úgy gondoltam tápanyagdús lehet ha a malawis aksiból töltöm fel vizzel. világítás pedig 2x 24w fénycső egyik növényes másik sima daylight. Valamiért a májmoha elkezdett barnulni és nem igazán növekszik. A karácsonymoha se néz ki egészségesnek illetve pókháló szerű valami ( gondolom alga ) képződőtt rajta. Az üveg falán is látok némi alga lerakódást. Az akvárum közel van az ablakhoz . Napközben valamennyi fény éri. Régebben csináltam hasonló akváriumot ott nem volt probléma így nem értem most mi lehet a baj. Egyébként 8 napja üzemel az akvárium. 1 hét után pedig 1 harmadát lecseréltem friss vízre. Képek a tünetekről:
 

Attachments

  • IMG_3402.JPG
    IMG_3402.JPG
    269.8 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_3403.JPG
    IMG_3403.JPG
    233.1 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_3404.JPG
    IMG_3404.JPG
    214.4 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_3405.JPG
    IMG_3405.JPG
    123.1 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_3411.JPG
    IMG_3411.JPG
    131.5 KB · Megtekintések: 0
Helló!
Én is szeretnék segítséget kérni, mert már mindennel próbálkoztam, de egyszerűen nem jövök rá a bajra. Lassan egy éves akvárium, de kicsattanó formában sosem volt. Ennek talán az egyik oka, hogy a kezdetek kezdetén nem volt teljes a technika. Azóta került bele nagy nyomású CO2, gyárit cserélve új osram/sylvania fénycsövek, talajporszívó stb. A növények hol jobban, hol kevésbé növekedtek, egy valami viszont állandóan jelen van: iszonyat mennyiségű ecset alga. Ezzel már megjártam a másik (algás) topikot, most azért jöttem ide, mert úgy tűnik nem a takarítás, hanem a növények pusztulása áll inkább a hátterébe... :(

Növények: parvula mini, rotala bonsai, HC, acicularis, UG

Minden, ami eszembe jutott és befolyással lehet a növényekre:
- 112l-re 96W fény (odyssea quad lámpa, 3 osram, 1 sylvania cső), óraszám Nigro blogja szerint belőve (http://www.nigro.hu/2010/05/11/lojuk-be-a-fenyt/), 17,5cm-re az akváriumtól
- heti vízcsere 40-50% (fele lágy víz, fele állott csapvíz)
- napi Green Aqua Micro/macro (4-5ml)
- nagy nyomású CO2 - lime zöld jelzés
- elhullott dolgokat talajporszívóval szedem, ecsetre carbot szoktam fecskendezni (max 5ml/nap)
- szűrőtisztítás kb 2 havonta, saját vizében mosva
- flow kitágított esőztetővel, félig fojtva a szűrő
- vízparaméterek JBL teszttel: NO3= 18mg/l, NO2=0, GH~4°d, KH~6°d, PH=6,4 ,Chlorine=1,5 mg/l, Co2= 35mg/l
A teszttel azért vannak fenttartásaim, például a klór kizárt, hogy lenne benne, a CO2 meg még a nagynyomású előtt is stabilan minden mérésre 35mg/l-t dobott.
- hőmérsékletet nem tudok, mert eltört a mérő (nem az akváriumban), de a szobahőmérséklet 20 fok körüli.

Ha valamit kihagytam, a naplóban (https://akvakertesz.hu/threads/parvula-heaven.5852/) megtalálható. A növények közül az összes kínlódik. A képek magukért beszélnek majd, de 1-2 észrevételem lenne:
Az eredeti parvula csomók mellékágai teljesen lepusztultak, de már az eredeti tövek is kopaszodnak. HC nagyon nő, de 3 levéllel az új hajtás alatt már néhol csüng rajta az ecset. Acicularis kezdetek óta nem nő 2 cm-nél nagyobbra. Rotala alulról pusztul/ecsetesedik. Rotala, parvula levelein látszik, hogy nem túl egészségesek.
A fenti adatok és olvasott információk fényében nem tudok rájönni, mi okozza ezt a nagyon súlyos pusztulást. Növényeket nézve, mintha a tápozással lenne valami baj, de mivel az ajánlott mennyiséget adagolom érthetetlen.

NAvas715Bu12m9g6ixuvpnl5iwASpb3HvyTjBVtFrUWsUchMFcc0i_rlK6vD-myjGh9QYrib8r-PBQA7Kg=w1125-h633-no.jpg
WnPQU54HiFcd8EGALOAvYwYleJScsf2HGz_ghkhZolPJtJWj9GXknH5gCS3IPeCyAOWZesoWaTowd5IOwdw=w803-h633-no.jpg
-6Ya5P0eKF0NCaVcOOQeNa_whoBonpXx0CZ4XveC3JRP1Iocv39Py7Y5lteFT5OgDCiFaC9XIuLTMetKkFg=w923-h519-no.jpg
 
Sziasztok! S.O.S mitől kezdenek halványan barnulni a levelek?
Tápozás: napi folyékony szén + macro - micro
 
Helló!
Én is szeretnék segítséget kérni, mert már mindennel próbálkoztam, de egyszerűen nem jövök rá a bajra. Lassan egy éves akvárium, de kicsattanó formában sosem volt. Ennek talán az egyik oka, hogy a kezdetek kezdetén nem volt teljes a technika. Azóta került bele nagy nyomású CO2, gyárit cserélve új osram/sylvania fénycsövek, talajporszívó stb. A növények hol jobban, hol kevésbé növekedtek, egy valami viszont állandóan jelen van: iszonyat mennyiségű ecset alga. Ezzel már megjártam a másik (algás) topikot, most azért jöttem ide, mert úgy tűnik nem a takarítás, hanem a növények pusztulása áll inkább a hátterébe... :(

Növények: parvula mini, rotala bonsai, HC, acicularis, UG

Minden, ami eszembe jutott és befolyással lehet a növényekre:
- 112l-re 96W fény (odyssea quad lámpa, 3 osram, 1 sylvania cső), óraszám Nigro blogja szerint belőve (http://www.nigro.hu/2010/05/11/lojuk-be-a-fenyt/), 17,5cm-re az akváriumtól
- heti vízcsere 40-50% (fele lágy víz, fele állott csapvíz)
- napi Green Aqua Micro/macro (4-5ml)
- nagy nyomású CO2 - lime zöld jelzés
- elhullott dolgokat talajporszívóval szedem, ecsetre carbot szoktam fecskendezni (max 5ml/nap)
- szűrőtisztítás kb 2 havonta, saját vizében mosva
- flow kitágított esőztetővel, félig fojtva a szűrő
- vízparaméterek JBL teszttel: NO3= 18mg/l, NO2=0, GH~4°d, KH~6°d, PH=6,4 ,Chlorine=1,5 mg/l, Co2= 35mg/l
A teszttel azért vannak fenttartásaim, például a klór kizárt, hogy lenne benne, a CO2 meg még a nagynyomású előtt is stabilan minden mérésre 35mg/l-t dobott.
- hőmérsékletet nem tudok, mert eltört a mérő (nem az akváriumban), de a szobahőmérséklet 20 fok körüli.

Ha valamit kihagytam, a naplóban (https://akvakertesz.hu/threads/parvula-heaven.5852/) megtalálható. A növények közül az összes kínlódik. A képek magukért beszélnek majd, de 1-2 észrevételem lenne:
Az eredeti parvula csomók mellékágai teljesen lepusztultak, de már az eredeti tövek is kopaszodnak. HC nagyon nő, de 3 levéllel az új hajtás alatt már néhol csüng rajta az ecset. Acicularis kezdetek óta nem nő 2 cm-nél nagyobbra. Rotala alulról pusztul/ecsetesedik. Rotala, parvula levelein látszik, hogy nem túl egészségesek.
A fenti adatok és olvasott információk fényében nem tudok rájönni, mi okozza ezt a nagyon súlyos pusztulást. Növényeket nézve, mintha a tápozással lenne valami baj, de mivel az ajánlott mennyiséget adagolom érthetetlen.

View attachment 22739
View attachment 22740
View attachment 22741
Valamiert a fotoszintezis nem mukodik ezert a tap felgyulemlik .

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok.Van egy olyan gondom a novenyekkel h eggyes novenyek uj hajtasai egyszeruen megfeketednek es elolvadnak. De pl a bacopanak nem az uj hajtasa feketedett meg hanem kozeptajt es ottan el is szakadt....ez a a dolog par hete jelent meg .Valakinek valami otlete ??
Tapot dennerlet hasznalok...npk booster es scapers green. 150l akvarium-heti 15ml mindketobol
 
Sziasztok.Van egy olyan gondom a novenyekkel h eggyes novenyek uj hajtasai egyszeruen megfeketednek es elolvadnak. De pl a bacopanak nem az uj hajtasa feketedett meg hanem kozeptajt es ottan el is szakadt....ez a a dolog par hete jelent meg .Valakinek valami otlete ??
Tapot dennerlet hasznalok...npk booster es scapers green. 150l akvarium-heti 15ml mindketobol
Akkor lehet ilyen problema amikor megall a fejlodesben. Nem fogyaszt tapot csak vegetal. Elkezd algaval rakodni helyenkent rothadni (kocsonyas). Ha a vizedben minden jo, akkor valamelyik elem hianyzik neki a tapbol ami miatt stagnalni kezdett.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére