• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növénygondok - diagnózis

Az ilyen jellegu rothadas mitol lehet? CO2 Abbahagyasa utan jelentkezett kb 2 hettel, de elvileg ez a fajta noveny igenytelen fenyre, es tapozasra is. CO2 alatt nott mint a bolondgomba.

Büntet a low tech átok :) :p:D

Minden lótusz érzékeny a változásokra. Csak ezt látod. Vágd le a levelét, majd az új levelek már alkalmazkodnak a "csökkentett életminőséghez" :)
 
Mindenkepp szeretnem tolni a Co2-t a novenyeknek, csak meg nem jutottam el odaig hogy vegyek egy uj adagot. De akkor megnyugodtam. :)
A leveleket szedegetem serenyen, a folyekony Co2 pedig meg lesz nemsokara, csak meg utanakerdezek milyet is kene...
Koszonom a gyors valaszt!
 
Sziasztok,
úgy tűnik nem szeret az alternathea mini ...
Először felkopaszodott, majd felúsztak a szálak, aztán az utolsónak már a talajban elkezdet foszlani a levele.
Tápozás nincs - csak Fluorish Excell - napi 1 ml, a szűrés és a fény kb jó, kis ecset van, de nem brutális ...

AlthRM P8120.jpg
AlthRM P8137.jpg
 
Sziasztok!
A napokban hozzájutottam egy adag jó állapotban levő Microsorumhoz (több féle) amik azonnal bele is kerültek az akiba. A gond, hogy ma észrevettem, hogy elkezdett átlátszóvá válni és foszlani a levelek hegye. :confused:Ahonnan jöttek az egy high-tech környezet, nálam low-tech és per-pillanat a tápból is kifogytam (tegyük hozzá, hogy viszonylag régen), ahogy megjön a GA rendelés akkor lesz mikmak. Gondolom ez a tápanyag hiánytól lehet... :( Szerintetek az segíthet, ha beleoldok egy kis JBL talajba való tápgolyót, hogy addig is legyen mit enniük amíg megjönnek a folyékonyak vagy rohanjak holnap venni???
Nem örülnék ha köddé válnának...
 
Sziasztok!
A napokban hozzájutottam egy adag jó állapotban levő Microsorumhoz (több féle) amik azonnal bele is kerültek az akiba. A gond, hogy ma észrevettem, hogy elkezdett átlátszóvá válni és foszlani a levelek hegye. :confused:Ahonnan jöttek az egy high-tech környezet, nálam low-tech és per-pillanat a tápból is kifogytam (tegyük hozzá, hogy viszonylag régen), ahogy megjön a GA rendelés akkor lesz mikmak. Gondolom ez a tápanyag hiánytól lehet... :( Szerintetek az segíthet, ha beleoldok egy kis JBL talajba való tápgolyót, hogy addig is legyen mit enniük amíg megjönnek a folyékonyak vagy rohanjak holnap venni???
Nem örülnék ha köddé válnának...

A növények stresszelnek. Lehet levélváltás is lesz. Előfordul. Mi sem szeretünk a Kanári szigetekről egyből a sarkvidékre menni. :)
idő kell, hogy alkalmazkodjanak akármilyen tápot használsz.
 
Sziasztok,
úgy tűnik nem szeret az alternathea mini ...
Először felkopaszodott, majd felúsztak a szálak, aztán az utolsónak már a talajban elkezdet foszlani a levele.
Tápozás nincs - csak Fluorish Excell - napi 1 ml, a szűrés és a fény kb jó, kis ecset van, de nem brutális ...
Szia. Nem volt még dolgom a növénnyel, de tudtommal eléggé fényigényes (ahogy a piros növények általában). A fény jó, ezt mi alapján állapítottad meg? Mármint mihez képest jó? :) Jól emlékszem 18W Ch301 lámpád van? Annak elégnek kellene lennie, hacsak nem dimmeled. A nagy fénynek viszont tápokkal - és CO2-vel - is utána kell menni...
 
Büntet a low tech átok :) :p:D

Minden lótusz érzékeny a változásokra. Csak ezt látod. Vágd le a levelét, majd az új levelek már alkalmazkodnak a "csökkentett életminőséghez" :)

Hát igaz, Low Tech nem amatőröknek való. :) :p:D

Egyébként pl Tiger Lotus az egyik legegyszerűbb low tech növény, ha rendes talajt használ valaki, akkor simán kidob akár ~1+ m hosszú indákat levelekkel a felszínre. Nem 50 literes akváriumba való, az biztos.
 
Utoljára módosított:
Szia. Nem volt még dolgom a növénnyel, de tudtommal eléggé fényigényes (ahogy a piros növények általában). A fény jó, ezt mi alapján állapítottad meg? Mármint mihez képest jó? :) Jól emlékszem 18W Ch301 lámpád van? Annak elégnek kellene lennie, hacsak nem dimmeled. A nagy fénynek viszont tápokkal - és CO2-vel - is utána kell menni...

Szia.
De igen, dimmelem, különben jön az alga. A "jó"-t úgy értettem, hogy kb. beállt az akvárium és alig algás.
CO2-t nem nagyon merek - és a többieknek (anubias-buce) nem is igen kell.
Ha a többi működik akkor azt hiszem lemondok az alternatheáról inkább ... régebben kapott egy kis JBL- vasat, de az még az algásodás előtt volt, azóta nem próbálkoztam vele...

Nagyon köszönöm, hogy megnéztétek és reagáltatok a bajomra!
 
Nagyon köszönöm, hogy megnéztétek és reagáltatok a bajomra!
Egyelőre még csak én :), de ez meg ne legyen mérvadó, mert tényleg nem tartottam még ilyet, nemhogy változó körülmények között. Mégis szerintem tényleg a kevés fény lesz az oka. De nekem is volt már több növénnyel is úgy, hogy csak erőlködött - vagy teljesen ki is pusztult - majd később (vagy újabb próbálkozásra) meg beindult ugyanabban vagy legalábbis teljesen hasonló környezetben.
 
Sziasztok,
úgy tűnik nem szeret az alternathea mini ...
Először felkopaszodott, majd felúsztak a szálak, aztán az utolsónak már a talajban elkezdet foszlani a levele.
Tápozás nincs - csak Fluorish Excell - napi 1 ml, a szűrés és a fény kb jó, kis ecset van, de nem brutális ...

View attachment 21282
View attachment 21283
Szia!

Nálam akkor csinált így, amikor kevés volt a fény. Nem akart gyökeret ereszteni, ha mégis megtette, akkor is felkopaszodott és kijött a földből. Most látszólag jól érzi magát, gyönyörű levelei vannak, egészséges száron.
 
Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy a hygrophilámnak lyukasodnak a levelei, és valamelyiket el is hullatja. Ennek mi lehet az oka?IMG_20161129_151419.jpg IMG_20161129_151411.jpg
 
Sziasztok!

A növényeim színe ilyen sárgás zöld. Mitől?
Nem hullanak, nem rohadnak, gyönyörűen dúsulnak, növekednek, de én sztem lehetnének sokkal zöldebbek is.
Vízipetrezselymem van. 160 l. Vasgolyók a földben, tápozás GA wellness csomaggal. Naponta folyékony szén, két naponta makro-mikroval pluszban.
Világítás. 9:00-20:00-ig. 3 fehér LED, 1 piros-kék LED.
 
Sziasztok!

A növényeim színe ilyen sárgás zöld. Mitől?
Nem hullanak, nem rohadnak, gyönyörűen dúsulnak, növekednek, de én sztem lehetnének sokkal zöldebbek is.
Vízipetrezselymem van. 160 l. Vasgolyók a földben, tápozás GA wellness csomaggal. Naponta folyékony szén, két naponta makro-mikroval pluszban.
Világítás. 9:00-20:00-ig. 3 fehér LED, 1 piros-kék LED.
Igazi vasgolyók? :) Nálam folyékony vas adagolása megy, ha elfelejtem adni, kifakul minden.
Bár egyesek azt a pletykát terjesztik, hogy az ATI lámpa tehet a színekről. :p
 
Igazi vasgolyók? :) Nálam folyékony vas adagolása megy, ha elfelejtem adni, kifakul minden.
Hogyne! Ha már vas, hadd szóljon... De amúgy vastabletták. Rosszul fogalmaztam. Sorry! Szval azok is vannak. Úgyhogy nem értem mi lehet az ok.
 
Hogyne! Ha már vas, hadd szóljon... De amúgy vastabletták. Rosszul fogalmaztam. Sorry! Szval azok is vannak. Úgyhogy nem értem mi lehet az ok.
Vasszintet mérjél, ha van teszted hozzá. Vagy csak szimplán kezdj el Ferro-t adagolni. Esetleg hozzál át egy hajtást, aztán megnézem, hogy itt mire megy.
 
Szerintetek mi érhette a staut? Dobálja el a leveleit. Éjszakás voltam nem is nagyon néztem az akit a héten. 160 liter, eheim 2075, 80 watt 7 órában 2-2 nyomás tf mic mac és 4ml excel naponta. Minden más fejlődik.
IMG_20161203_162350.jpg
 
Szerintetek mi érhette a staut? Dobálja el a leveleit. Éjszakás voltam nem is nagyon néztem az akit a héten. 160 liter, eheim 2075, 80 watt 7 órában 2-2 nyomás tf mic mac és 4ml excel naponta. Minden más fejlődik.
View attachment 21803
Vas! Vagy elfogyott a vizben vagy tobb nagyobb lett par noveny es elszivjak. Erre nagyon haklis. Mielott a tf-tol elbucsuztam locsoltam melle a vasat. Stau gyepem volt.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
pistia megugrott rendesen. Azt akkor megritkítom.
Nem tudom mennyi vasat adagolsz en napi 2ml vagy18mg-ot adtam 160literbe a tf melle amikor a stau neki vetkozott. 4 nap mulva lathato valtozas 1,5 het mulva teljes lombozat szinte.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nem tudom mennyi vasat adagolsz en napi 2ml vagy18mg-ot adtam 160literbe a tf melle amikor a stau neki vetkozott. 4 nap mulva lathato valtozas 1,5 het mulva teljes lombozat szinte.

Szabó Henrik 70/883-4940
Eddig nem adtam de akkor most tolok neki azt is. Még van itthon elfekvőben egy doboz ferrom.
 
Back
Oldal tetejére